Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδαι ψαχνω ζελατινες για την οθονη αλλα μαλλον θα παρω απο το ebay ειναι πολυ πιο φτηνες,εχει ιδεα κανεις που θα βρω φορτιστη αυτοκινητου???οι φτηνοι που πουλανε στο ebay κανουν δουλεια???

 

στο ebay θα βρεις τα παντα (παρε μια προπληρωμενη καρτα ανοιξε ενα ξογαριασμο στο ebay και εναν στο paypal και ξεκινα

-φορτιστης αυτοκινητου

http://cgi.ebay.com/C004-Car-cigarette-charger-f-ETEN-M700-X500-X500-X800_W0QQitemZ350084366271QQihZ022QQcategoryZ15037QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ,οι ζελατινες οκ δεν τρεχει τιποτα αν δεν ειναι καλες αλλα ο φορτιστης βλεπω εχει πολλους κινεζικους μηπως δεν φορτιζουν κανονικα η χαλασουν την μπαταρια μου??
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ,οι ζελατινες οκ δεν τρεχει τιποτα αν δεν ειναι καλες αλλα ο φορτιστης βλεπω εχει πολλους κινεζικους μηπως δεν φορτιζουν κανονικα η χαλασουν την μπαταρια μου??

 

εχω αγορασει πααρα πλλα πραγματα απο ebay

99,99% εμεινα ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι μεν στα αγγλικα αλλα πανω σε ρωσικη ρομ πρεπει να βαλετε μια ρομ ρωσικη (με το γνωστο τρπο εγκαταστασης ρομ σε αλλη γλωσσα)

πληροφοριες εδω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=4528

και εδω

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12107

μετα περνατε την νεα ρομ ,πληροφοριες εδω

http://eten-users.eu/index.php?showt...st=15&start=15

 

1) απενεργοποιειτε το activesync(ξετσεκαρετε τη χρηση usb)

2) διπλο κλικ στο flasher.exe

3)πατας power button + record + reset button ,αφηνεις τη γραφιδα αρχικα και μετα τα κουμπια μεχρι να μπει σε μαυρη οθονη

4) μεσα απο το flsher βρισκουμε το temp_x600_32J_light_010_WWE.bin)

5) οταν τελειωσει βγαζουμε τη μπαταρια

6) τελειωνοντας κανουμε Hard Reset

 

 

Που μπορώ να βρω αυτή τη ρώσικη rom???!! Και μετά θα κάνω αυτό με το flaser. Ή μπορώ να κάνω κατευθείαν τα βήματα με το flaser???

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω αυτή τη ρώσικη rom???!! Και μετά θα κάνω αυτό με το flaser. Ή μπορώ να κάνω κατευθείαν τα βήματα με το flaser???

 

 

αν εισαι ευχαριστημενος με τη ρομ που εχεις μην μπεις στη διαδικασια

αν παλι εχεις προβληματα βαλε αυτην εδω

 

http://slil.ru/25863219

ειναι η X600 4.2 328 (5.2.19585 / 19209.1.0.2) V308

ειναι αγγλικα σε ρωσικη ρομ

τη θεωρω πολυ καλη

ειναι με exe(με το γνωστο τροπο αλλαγης ρομ σε αλλη γλωσσα)

βαλτην -κρατησε τη μερικες μερες- αν θελεις μετα βαζεις την 32j

αν και δε θα χρειαστει

Link to comment
Share on other sites

αφου θα εχεις βαλει την ρομ που εγραψα πιο πανω

μπαινεις με flasher και βαζεις τη 32j (χωρις να ειμαι 100% σιγουρος μαλλον θα την παρει αμεσως )

 

αλλα τεσταρησε πρωτα αυτη

X600 4.2 328 (5.2.19585 / 19209.1.0.2) V308

Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional (английская версия)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω πολυ,οι ζελατινες οκ δεν τρεχει τιποτα αν δεν ειναι καλες αλλα ο φορτιστης βλεπω εχει πολλους κινεζικους μηπως δεν φορτιζουν κανονικα η χαλασουν την μπαταρια μου??

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι ευχαριστημενος με τη ρομ που εχεις μην μπεις στη διαδικασια

αν παλι εχεις προβληματα βαλε αυτην εδω

 

http://slil.ru/25863219

ειναι η X600 4.2 328 (5.2.19585 / 19209.1.0.2) V308

ειναι αγγλικα σε ρωσικη ρομ

τη θεωρω πολυ καλη

ειναι με exe(με το γνωστο τροπο αλλαγης ρομ σε αλλη γλωσσα)

βαλτην -κρατησε τη μερικες μερες- αν θελεις μετα βαζεις την 32j

αν και δε θα χρειαστει

 

αφου θα εχεις βαλει την ρομ που εγραψα πιο πανω

μπαινεις με flasher και βαζεις τη 32j (χωρις να ειμαι 100% σιγουρος μαλλον θα την παρει αμεσως )

 

αλλα τεσταρησε πρωτα αυτη

X600 4.2 328 (5.2.19585 / 19209.1.0.2) V308

Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional (английская версия)

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!! ;) :)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ τελικά κατεβαίνει με τρελά αργή ταχύτητα... Μπορείς να το ανεβάσεις σε rapidshare??? Το κατεβάζω με 3KB/s... και μετά από λίγο κόβεται κι όλας...

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ τελικά κατεβαίνει με τρελά αργή ταχύτητα... Μπορείς να το ανεβάσεις σε rapidshare??? Το κατεβάζω με 3KB/s... και μετά από λίγο κόβεται κι όλας...

 

δοκιμασε απο εδω

http://r10.letitbit.net:81/download9/08-3c39f73d169725ac1ccd184afb59c870/SETUP-X600-61-ENG-04-06-2008-V308.EXE

Link to comment
Share on other sites

 

Σωστόόόόόόός ! ! !:p:D:happy::cool:

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχω 2 ερωτησουλες,,,

1ον,γιατι δεν μπορω να δω youtube εχω βαλει τον καινουργιο core player αλλα οταν τον βαζω να ψαξει ,δεν κανει τιποτα????? εαν παω απο το internet το βιντεο ανοιγει με τον media player, πως θα γινει να σβησω τελειως τον αχρηστο media player????

2ον,τι θα γινει με τους opera και τους explorer θα βγαλουν τελικα καποιον σωστο να μπορουμε να μπαινουμε στο ιντερνετ,γιατι ο opera δειχνει καλος αλλα μερικες φορες δεν περνει εντολες η κανει λαθος μου εχει σπασει τα νευρα,,,,:mad:

αααα pirounia εαν θες φορτιστη αυτοκινητου στο πλαισιο με 20 ευρω και με την βαση του.

εμενα μου εκανε δουλεια παντος...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχω 2 ερωτησουλες,,,

1ον,γιατι δεν μπορω να δω youtube εχω βαλει τον καινουργιο core player αλλα οταν τον βαζω να ψαξει ,δεν κανει τιποτα????? εαν παω απο το internet το βιντεο ανοιγει με τον media player, πως θα γινει να σβησω τελειως τον αχρηστο media player????

2ον,τι θα γινει με τους opera και τους explorer θα βγαλουν τελικα καποιον σωστο να μπορουμε να μπαινουμε στο ιντερνετ,γιατι ο opera δειχνει καλος αλλα μερικες φορες δεν περνει εντολες η κανει λαθος μου εχει σπασει τα νευρα,,,,:mad:

αααα pirounia εαν θες φορτιστη αυτοκινητου στο πλαισιο με 20 ευρω και με την βαση του.

εμενα μου εκανε δουλεια παντος...

 

για youtube στο κινητο σου εδω

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε μου το λινκ δεν ανοιγει,μηπωσ μπορεις να την ξαναανεβασεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το λινκ δεν ανοιγει,μηπωσ μπορεις να την ξαναανεβασεις?

 

http://letitbit.net/download/f9d73b464032/SETUP-X600-61-ENG-04-06-2008-V308.EXE.html

 

 

και επιλεγεις το δευτερο download

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι καινουριος στα ppc,το πηρα απο το πλαισιο απο το stock house 200 ευρο το δικο μου,το κουτι εγραφε <επισκευασμενο> ελπιζω να μην μου κανει κανα μεγαλο προβλημα γιατι μου εδωσαν μονο 6 μηνες εγγυηση,εχει την 030 321 να το κρατησω ετσι να το ψαξω λιγο καιρο ι δεν ειναι καλη??
Link to comment
Share on other sites

φιλε και εμενα αυτη ειχε και ειχα πολλα προβληματα ,οπως κολληματα ,προβληματα με το bluetooth,δεν επαιζε ραδιο με το εξωτερικο ηχειο και αλλα ,,,

εβαλα την 30-381 και δεν εχω προβληματα ,εκτος απο 1, εχει προβλημα με την μπαταρια,

εκει που διχνει 40% μπορει να σβησει απο μπαταρια ,,αλλα το φορτιζω συνεχεια απο την βαση του αυτοκινητου και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΛΕΙΤΑΙ GLOFIISH ETEN X600 ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ EXTRA.

 

ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ (ΣΟΒΑΡΑ ΜΟΝΟ) ------> mitsaklis@gmail.com

 

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΑΝ ΑΠΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ

 

H ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ 1.5 ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ

 

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΧΑΡΤΙΑ, ΚΑΛΩΔΙΑ, ΚΟΥΤΙΑ ΚΤΛ

Λειτουργικό Σύστημα Windows Mobile 6 Professionnal

Hardware Επεξεργαστής: Samsung S3C 2442 400 MHz

Μνήμη: 128 MΒ Flash ROM και 64 MΒ SDRAM

Δίκτυο GSM/EDGE quadband 850/900/1800/1900 MHz, GPRS/EGPRS Class B, Multi-slot 10

 

Οθόνη Οθόνη TFT LCD 2.8”

Ανάλυση QVGA 320 x 240 pixels, 65.536 χρώματα

GPS Δέκτης SiRF Star III, Λειτουργία TMC

Λειτουργίες πολυμέσων Φωτογραφική μηχανή 2.0 megapixel (ανάλυση 1600 x 1200)

Εγγραφή βίντεο

 

Συνδεσιμότητα Bluetooth v2.0, EDR

Wi-Fi 802.11 b/g

USB, Υποδοχή στερεοφωνικών ακουστικών 2.5 mm

Υποδοχή MicroSD

Τροφοδοσία Επαναφορτιζόμενη μπαταρία Lithium Polymer 1530 mAh

Χρόνος αναμονής / Χρόνος ομιλίας Ανάλογα με την χρήση

Διαστάσεις (mm) 107 x 58 x 14.7 mm

Βάρος (γρ.) 136

 

Παρεχόμενα αξεσουάρ:

Δεύτερη μπαταρία,

Βάση για το αυτοκίνητο με φορτιστή,

Βάση για το PC με υποδοχή για τη δεύτερη μπαταρία,

Δερμάτινη θήκη,

DVD με εφαρμογές

 

 

*** Το κινητό ειναι εισαι τέλεια κατάσταση και λειτουργεί άψογα ***

 

Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΑΝ ΤΑ WINDOWS MOBILE

 

ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ: 220 EURO

isxiei akoma file i to edoses?? m' ena 200ari steilto kiolas! i an thes to antallazoume me sonyericsson p1i 6minon se aristi katastasi sto kouti tou.

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ειμαι καινουριος στα ppc,το πηρα απο το πλαισιο απο το stock house 200 ευρο το δικο μου,το κουτι εγραφε <επισκευασμενο> ελπιζω να μην μου κανει κανα μεγαλο προβλημα γιατι μου εδωσαν μονο 6 μηνες εγγυηση,εχει την 030 321 να το κρατησω ετσι να το ψαξω λιγο καιρο ι δεν ειναι καλη??

 

Εάν κάτι δεν πάει καλά... θα σου το παρουσιάσει άμεσα και υποθέτω ότι οι 6 μήνες εγγύηση είναι μια χαρά για τέτοια τιμή. ROM άλλαξε μόνο εάν αντιμετωπίσεις προβλήματα όπως αυτά που αναφέρει ο φίλος και όχι μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.

Ξαφνικα το ετεν μου κατι επαθε!

Οταν καλώ ή με καλουν δεν με ακουνε οι αλλοι κ δεν τους ακουω κ εγω καθαρα, σαν να εχει παρεμβολες.

Επίσεις η μπαραρια ενω εφτανε μεχρι το 30% για να αναψει το κοκκινο λαμπακι, τώρα ανάβει στο 60% !!!

Να σημειώσω οτι τοσο καιρο δεν ειχα τετοια προβλήματα.

Δεν εχω κανει καμια αναβάθμισει, ωστε να θεωρηθεί οτι φταιει η αναβάθμιση για τα προβλήματα που αναφέρω.

Ενημερωτικά εχω την εκδοση ELL 030 0263.

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει ?

 

 

edit..

περασα την 381.

ολα καλα με το τηλεφωνο απ'οσο ακουω τωρα τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι μόνο να μην έχεις προβλήματα και με την 381.

 

Εγώ είχα πάμπολλα (bluetooth, έχανε κλήσεις, έσβηνε μόνο του...)

 

Εγώ προσωπικά σώθηκα με την αγγλική 382. Δυστυχώς ακόμα δεν έχει βει η ελληνική 382.

 

Καλό ξεμπέρδεμα.

geia!
Link to comment
Share on other sites

Mipws afto den exei sxesi me to kinito kai ontws se pairnei tilefwno agnwstos arithmos? :confused:

exei dikio o filos....anapantites kliseis enos defteroleptou ginontai sixna....

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση... Λόγω του ότι θέλω να βάλω το Manila 2D και μόνο με light rom μπορώ γιατί αλλιώς χρειάζεται τρελλή μνήμη...μήπως ξέρει κανένας πως μπορώ να βάλω το NoData σε light rom (π.χ. SETUP_X600_Light_10.x610-402_GSM)??? Ρωτάω γιατί εγκαθιστώ το Connection Wizard και όταν το ανοίγω από τα Settings μου λέει πως η sim δεν μπορεί να βρει δίκτυο ή κάτι τέτοιο... Και είναι κενό....Με αποτέλεσμα να μην μπορεί να τρέξει το NoData... Ενώ με τη rom με το HTC μπορώ κανονικά. Βεβαίως έχω σήμα κανονικότατα και μπορώ να δεκτώ και να κάνω κλήσεις... Καμιά ιδέα...??

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις λυσει ακομη το προβλημα δες αυτο το βιντεακι και θα βλεπεις youtube στο

x600 εχει πολυ αναλυτικες οδηγιες

(εγω βλεπω μια χαρα,μαλιστα μπορεις να αποθηκευεις σε flv και να βλεπεις οποτε θελεις)

 

ρε παιδια...ολα καλα ολα ωραια....τι θεμα ειναι οτι μολις επιλεξω ενα βιντεο μου βγαζει error file not found http://ytpocket.com/getflv.php?id=

δεν εχω ξεχασει κατι....οτι ελεγε ο τυπος εκανα...

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μήπως ξέρει κανένας πως μπορώ να βάλω το NoData σε light rom (π.χ. SETUP_X600_Light_10.x610-402_GSM)??? Ρωτάω γιατί εγκαθιστώ το Connection Wizard και όταν το ανοίγω από τα Settings μου λέει πως η sim δεν μπορεί να βρει δίκτυο ή κάτι τέτοιο... Και είναι κενό....Με αποτέλεσμα να μην μπορεί να τρέξει το NoData... Ενώ με τη rom με το HTC μπορώ κανονικά. Βεβαίως έχω σήμα κανονικότατα και μπορώ να δεκτώ και να κάνω κλήσεις... Καμιά ιδέα...??

 

Ti na to kaneis to NoData otan den exei settings gia GPRS/MMS? :confused:

 

Ftiaksta xeirokinita kai meta tha fainontai kai sto NoData. H egkatastasi tou einai aploustati!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...