Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
to x650 exei diafores me to x600? aksisei na to paro i na protimoso to x600?

 

Έχει συζητηθεί πολύ αυτό το θέμα εδώ μέσα αλλά και στο αντίστοιχο thread του Χ650. Ρίξε μια ματιά για να δεις τα υπέρ και τα κατά της κάθε συσκευής και θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σου και σενα και Χρονια Πολλα.

Η επιλογη σου για το Glofiish νομιζω οτι ειναι πολυ καλη.

Εγω εχω το 600 ακριβως δυο εβδομαδες και του εχω κανει απειρα crash test τα οποια τα περασε με πολυ ανεση.

Αλλα... ποιο απο τα δυο τελικα θα διαλεξεις αυτο ειναι καθαρα προσωπικη σου υποθεση.

Εδω εχω τα λινκ του Πλαισιο απο τις δυο συσκευες.

Ριξε μια ματια και αποφασισε μονη σου.

 

PDA-GSM-GPS X600

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977961&product=1056336

 

PDA-GSM-GPS X650

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977961&product=1102052

 

Αν θελεις την δικη μου αποψη, τα 120 ευρω που κοστιζει περισσοτερο το 650 ειναι πολλα γι αυτα που προσφερει.

 

ta exo dei kai ta 2 sto plaisio(kai apo konta),ego tin mono diafora pou vrisko einai ston epexergasti kai stin analisi othonis ,kai gia ayto leo na paro to x600, ektos kai an exo megali epidotisi tote leo na paro to x650 gia tin analisi othonis

FAIRY:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί πολύ αυτό το θέμα εδώ μέσα αλλά και στο αντίστοιχο thread του Χ650. Ρίξε μια ματιά για να δεις τα υπέρ και τα κατά της κάθε συσκευής και θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις!

 

exo diavasei kai ta 2 thread kai mallon tha paro to x600

FAIRY:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πουλάω το δικό μου χ600 όποιος ξέρει κάποιον που να το θέλει ας κάνει post.

10 ημερών με 4 gb κάρτα απο πλαίσιο με όλα του τα χαρτιά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μόλις αγόρασα το glofish x600 και γενικότερα δεν το έχω πολύ μάθει,

αφού τα βρήκα μπαστούνια βρέθηκα στο forum σας έχοντας

τις παρακάτω απορίες:

1) Δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω με το pc. Τι / ποιο πρόγραμμα χρειάζεται;

2) Κανονικά μέσα θα΄πρεπε να έχει τα προγράμματα interpen και transcriber αλλά δεν... Πως μπορώ να τα βρω και να τα βάλω;

3) Κάποια στιγμή έλεγα να του βάλω ένα πρόγραμμα με χάρτες. Τι θα μου προτείνατε;

 

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος γιατί δεν μπορώ να κάνω στοίχηση οθόνης (calibration).

Οσο και αν προσπάθησα μόλις μου βγάζει την οθόνη στοίχησης χτυπώ στο σταυρό που βγάζει αλλά δεν

κάνει τίποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είσαι σίγουρος ότι πατάς με τη γραφίδα ακριβώς στο κέντρο του σταυρού; Πάτησε στο κέντρο και κράτησε το πατημένο μέχρι να αλλάξει θέση ο σταυρός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Μετά από hard reset η στοίχιση γίνεται κανονικά, μετά όμως δε λειτουργεί. Εγώ το ανακάλυψα όταν μετά από το fix1 που είχα βάλει και όταν κάποια στιγμή η οθόνη απορρυθμίστηκε. Αρχικά νόμιζα ότι έφταιγε αυτό, αλλά μετά από επανεγκατάσταση της ρόμ( και της 0264 και της 0321) είδα ότι αυτό εξακολουθεί να συμβαίνει. Η ρύθμιση της οθόνης λειτουργεί μόνο στο πρώτο boot της συσκευής και όταν βγαίνει το ανάλογο μήνυμα. Μετά όση ώρα και να κρατήσω κεντραρισμένη τη γραφίδα δεν μετακινείται ο σταυρός.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο

 

1) χρειαζεσαι το activesync που θα βρεις εδω

 

2) εχεις πιθανοτατα Ελληνικα windows στο ppc και το interpen και transcriber υπαρχουν μονο σε Αγγλικα. Για αναγνωριση γραφης σε Ελληνικα πολυ καλο ειναι το penreader.

 

3) Destinator αν θελεις την καλυτερη καλυψη σε χαρτες αυτην την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω δοκιμασει τα παντα για να μην φενεται το sms στην οθονη αλλα δεν

καταφερα κατι.

υπαρχει κατι αλλο που μπορω να δοκιμασω??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω δοκιμασει τα παντα για να μην φενεται το sms στην οθονη αλλα δεν

καταφερα κατι.

υπαρχει κατι αλλο που μπορω να δοκιμασω??

για κανε κιαυτα

 

πηγαινε

start/settings/souns&notifications/notifications/ και στο

event/messaging/new text message και ξετσεκαρεις τα

play sound

display message on screen

και τα αλλα

Link to comment
Share on other sites

για κανε κιαυτα

 

πηγαινε

start/settings/souns&notifications/notifications/ και στο

event/messaging/new text message και ξετσεκαρεις τα

play sound

display message on screen

και τα αλλα

 

ta exw kanei k ayta alla tipota dysthxws....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΟΔΙΓΕΙΕΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΓΙΑΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ FISH_TOUCH_FIX ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ SdkCerts.cab ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? Η ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΓΩ ΚΑΛΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

1. Install SdkCerts.cab on your device

2. Install FISH_TOUCH_FIX_BY_GreateVK.CAB

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΟΔΙΓΕΙΕΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΓΙΑΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ FISH_TOUCH_FIX ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ SdkCerts.cab ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? Η ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΓΩ ΚΑΛΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

1. Install SdkCerts.cab on your device

2. Install FISH_TOUCH_FIX_BY_GreateVK.CAB

 

εδω που στο εβαλα εχει και τα δυο αρχεια και οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

αλλιως κατεβασε το απο εδω

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14129&st=30&start=30

 

αν εχεις προβλημα δε φταιει το site αλλα το pc σου

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι πατάς με τη γραφίδα ακριβώς στο κέντρο του σταυρού; Πάτησε στο κέντρο και κράτησε το πατημένο μέχρι να αλλάξει θέση ο σταυρός.

 

Αυτό ακριβώς κάνω μένε κολλημένο, ενώ στο πρώτο boot που έκανα όταν το πήρα δούλεψε κανονικά η στοίχηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κάνω μένε κολλημένο, ενώ στο πρώτο boot που έκανα όταν το πήρα δούλεψε κανονικά η στοίχηση.

 

βαλε λιγο παραπανω δυναμη(αν μιλαμε μονο για το μεσαιο)

Link to comment
Share on other sites

Αν τα λεφτά (100€ παραπάνω) δεν ήταν πρόβλημα θα προτιμούσατε να αγοράζατε το X650 αντί για το X600 αν όχι, γιατί ?
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αν τα λεφτά (100€ παραπάνω) δεν ήταν πρόβλημα θα προτιμούσατε να αγοράζατε το X650 αντί για το X600 αν όχι, γιατί ?

προσωπικη και υποκειμενικη αποψη

πιο γρηγορος επεξ.

vga οθονη

αρα η μπαταρια θα πεφτει πιο γρηγορα

καλα χαρακτηριστικα(μαζι με το φλας) αλλα πιστευω οτι δεν αξιζουν παραπανω χρηματα

τωρα αν σε mb(ram ) ηταν καλυτερο θα σου ελεγα οτι αξιζει

Link to comment
Share on other sites

έχω άλλη μία ερώτηση λίγο offtopic: οι εφαρμογές που είναι φτιαγμένες σε ανάλυση qvga θα λειτουγούν κανονικά (σε όλη την οθόνη) στο X650 ή πρέπει να εγκαθιστώ την vga έκδοση της κάθε εφαρμογής ? Αν ναι, έχουν όλες οι εφαρμογές έκδοση vga ή θα έχω πρόβλημα να βρώ αυτό που θέλω ?
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...