Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
re paidia evala to kainourgio navigator iGO8 kai den douleuei.mipws yparxei kana pacthaki gia x600 gia na paixei?

 

Έχεις φροντίσει το sys.txt αρχείο να έχει την ανάλυση της συσκευής σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
μηπως εχεις το sys.txt να μου το στειλεις?

 

Για τη συγκεκριμένη συσκευή όχι. Άνοιξε αυτό που έχεις και φρόντισε εκεί που έχει τις αναλύσεις να είναι 240x320. Δεν είναι δύσκολο, θα το βρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω κατεβάσει το τελευταίο εορτολόγιο. Με βόλευε πάρα πολύ! Αλλά με την καινούργια rom (Manilla2D) δεν ξέρω πως να το κάνω να τρέξει... Και μπορεί να κολλήσει και το TouchFlo.... Το τρέχει κανένας με την καινούργια rom? Έχει λύσει κανείς το πρόβλημα? Πώς μπορεί να εμφανίζεται όπως στην προηγούμενη rom στην Today Screen ή να το τρέχω όποτε θέλω εγώ σαν πρόγραμμα??? Ευχαριστώ πολύ παιδιά... Περιμένω τα φώτα σας....

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

To eortologio αν θυμάμαι καλά(δεν το χρησιμοποιώ, αλλά το είχα βαλει παλαιότερα για λίγο) είναι today plugin, όπως το manila. Μπορείς λοιπόν από settings -> today -> items να το επιλέξεις για να εμφανίζεται στην οθόνη. Βέβαια το manila όταν είναι ενεργό δεν επιτρέπει τη φόρτωση των άλλων today plugins. Οπότε δεν μπορείς να έχεις και τα δύο ταυτόχρονα. Μια λύση είναι το second today(θα το βρεις με μια έρευνα στο google), το οποίο δημιουργεί μια πρόσθετη today screen όπου μπορείς να φορτώσεις όποια άλλα plugins θέλεις. Μπορείς να ορίσεις να ανοίγει και με κάποιο από τα κουμπιά της συσκευής, και να εναλλάσεσαι ανάμεσα στο manila και το second today.

Αν θέλεις επίσης να έχεις εμφάνιση των εορτών στο manila μπορείς να βρεις εδώ στο φόρουμ ένα εορτολόγιο που λειτουργεί μέσω του outlook(είναι ένα αρχείο excel που εισάγεις στο ms outlook) και μετά από συγχρονισμό με το active sync οι εορτές εμφανίζονται στο manila απο κάτω από τη γραμμή με το ιστορικό κλήσεων.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227953

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum περασα σε ενα x600 την 5.2 της pdaviet και δεν εχει σημα καθολου,ενω με την v3 και 4 δεν ειχα προβλημα,τι μπορει να φταιει?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί η 5.2 είναι μια τροποποιημένη εκδοση της ρομ του phamquang απο το pdaviet forum, την οποία έχει τροποποιήσει ο χρήστης ericwil από το etenusers forum. Η συγκεκριμένη έκδοση λοιπόν έχει κάποια προβλήματα που δεν είχε η original απο pdaviet. Σε εμένα είχε πρόβλημα με τη φόρτιση της μπαταρίας, πράγμα που δεν μου έχει συμβεί με καμία από τις ρομ που έχω δοκιμάσει(και είναι αρκετές).

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις την καινούργια του phamquang: ROM V05M (Manila2D)

http://rapidshare.com/files/186982819/ETEN_X600_WM6.1_V05_M2D_B20764.rar

Pass.: PhamQuang

ή την προηγούμενη v4. Είναι και οι δύο πολύ γρήγορες και σταθερές.

Link to comment
Share on other sites

σωστα τα mods που εχει κανει θα φταινε,μαλλον θα γυρισω στην 4,το manilla φοβαμαι οτι θα πεσει βαρυ,παντως εγω δοκιμασα την 5.2 με καρτα cosmote που εχω και τιποτα,ο ξαδερφος μου που ειναι και δικο του εχει vodafon του βαλαμε την καρτα και δουλευει κανονικα:wacko:thanks zaxus!

 

edit τελικα εβαλα την 5.0 με το manilla μια ερωτηση μονο ποιο ειναι το path της registry για να αλλαξεις τα soft keys?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

To eortologio αν θυμάμαι καλά(δεν το χρησιμοποιώ, αλλά το είχα βαλει παλαιότερα για λίγο) είναι today plugin, όπως το manila. Μπορείς λοιπόν από settings -> today -> items να το επιλέξεις για να εμφανίζεται στην οθόνη. Βέβαια το manila όταν είναι ενεργό δεν επιτρέπει τη φόρτωση των άλλων today plugins. Οπότε δεν μπορείς να έχεις και τα δύο ταυτόχρονα. Μια λύση είναι το second today(θα το βρεις με μια έρευνα στο google), το οποίο δημιουργεί μια πρόσθετη today screen όπου μπορείς να φορτώσεις όποια άλλα plugins θέλεις. Μπορείς να ορίσεις να ανοίγει και με κάποιο από τα κουμπιά της συσκευής, και να εναλλάσεσαι ανάμεσα στο manila και το second today.

Αν θέλεις επίσης να έχεις εμφάνιση των εορτών στο manila μπορείς να βρεις εδώ στο φόρουμ ένα εορτολόγιο που λειτουργεί μέσω του outlook(είναι ένα αρχείο excel που εισάγεις στο ms outlook) και μετά από συγχρονισμό με το active sync οι εορτές εμφανίζονται στο manila απο κάτω από τη γραμμή με το ιστορικό κλήσεων.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227953

 

Απλά είσαι Θεός!!! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!! Μόλις μπήκα σπίτι και το διάβασα. Δεν μπορώ να το δω τώρα γιατί πάω γήπεδο :D (θα καταλάβεις από την υπογραφή μου!..)

Μια τελευταία και πολύ σημαντική ερώτηση:

Υπάρχει ένα μεγάλο πρόβλημα σε μένα στην καινούργια ρομ (Manilla2D). Δεν μπορώ να συνδέσω το bluetooth μου... :( Έχω το iTech που συνδέεται σε δύο συσκευές. Με τις προηγούμενες ρομ ήταν όλα οκ... Με αυτή, με το που γίνεται η σύνδεση και κάνω ή δέχομαι τηλεφώνημα, το εικονίδιο πάνω στην μπάρα γίνεται bluetooth με ακουστικά και μετά το επόμενο τηλεφώνημα δεν μπορώ να το ακούσω!!! Ούτε αν τα καταργήσω το iTech. Μόνο αν απενεργοποιήσω και ξαναενεργοποιήσω το bluetooth από την συσκευή ή κάνω restart... Καμιά λύση παίδες για αυτό το bug?? Το έχει εντοπίσαει κανένας άλλος??? Βρήκε λύση???... Ή πρέπει να γυρίσω στην V4 rom που δεν θέλω καθόλου....????? Please help!!!:!::worry::worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα μεγάλο πρόβλημα σε μένα στην καινούργια ρομ (Manilla2D). Δεν μπορώ να συνδέσω το bluetooth μου... :( Έχω το iTech που συνδέεται σε δύο συσκευές. Με τις προηγούμενες ρομ ήταν όλα οκ... Με αυτή, με το που γίνεται η σύνδεση και κάνω ή δέχομαι τηλεφώνημα, το εικονίδιο πάνω στην μπάρα γίνεται bluetooth με ακουστικά και μετά το επόμενο τηλεφώνημα δεν μπορώ να το ακούσω!!! Ούτε αν τα καταργήσω το iTech. Μόνο αν απενεργοποιήσω και ξαναενεργοποιήσω το bluetooth από την συσκευή ή κάνω restart... Καμιά λύση παίδες για αυτό το bug?? Το έχει εντοπίσαει κανένας άλλος??? Βρήκε λύση???... Ή πρέπει να γυρίσω στην V4 rom που δεν θέλω καθόλου....????? Please help!!!:!::worry::worry:

 

εχω και γω το ιδιο προβλημα με το ιδιο bluetooth. μολις το δοκιμασα.

αν προσεξες οταν κανεις την αναζητηση δεν ζηταει καθολου κωδικο και κανει την καταχωριση απευθειας. κριμα και μου αρεσε η ρομ. :(

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει το bluetooth εκτός από απλή μεταφορά αρχείων, αλλά, μέσω του Bluetooth manager υπάρχουν αρκετές ρυθμίσεις που πιθανόν να χρειάζονται κάποιες αλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τελικά δεν γίνεται τίποτα με το bluetooth...Έχω δοκιμάσει ΟΛΕΣ τισ ρυθμίσεις!!!:wacko: Και από ότι βλέπω το έχει κι άλλος φίλος το πρόβλημα άρα θα είναι σίγουρα bug της rom... Ας ελπίσουμε πως αυτοί που την δημιούγησαν θα το αντιληφθούν και θα μας δώσουν κανά .cab να κάνουμε τη δουλειά μας... Πάντως μετά από αρκετή σκέψη ΔΕΝ πρόκειται να την σβήσω συτή τη rom!! :p Έχω 2 κινητά και αυτό το έχω σαν 2ο:p:p. Δεν πειράζει να περιμένω λίγο να δω τι θα γίνει στο μέλλον! Αυτή η rom τα σπάει και δεν πρόκειται να την πετάξω...!!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως είναι όλα τα αρχεία cab από την ελληνική ρομ 381. Ίσως να υπάρχει κάτι μέσα που να βοηθήσει:

http://rapidshare.com/files/147247603/EXTROM_ELL381.rar

Μπορείς επίσης να αναφέρεις το πρόβλημα στο δημιουργό της ρομ που ίσως μπορεί να βοηθήσει:

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=44829

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως είναι όλα τα αρχεία cab από την ελληνική ρομ 381. Ίσως να υπάρχει κάτι μέσα που να βοηθήσει:

http://rapidshare.com/files/147247603/EXTROM_ELL381.rar

Μπορείς επίσης να αναφέρεις το πρόβλημα στο δημιουργό της ρομ που ίσως μπορεί να βοηθήσει:

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=44829

 

Thanks man! Βέβαια αυτά είναι ελληνικά... Δεν νομίζω να μπορώ να τα περάσω σε μένα... Και πώς μπορώ να γίνω μέλος στο PDAVIET που μου τα βγάζει ατα αλαμπουρνέζικα???:p:p

 

 

:O:O Νομίζω το βρήκα.... Τέρμα κάτω...English....:cry::ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Το οτι είναι ελληνικά δεν έχει σημασία, μπορείς να περάσεις ότι θέλεις. Αλλά απ' ότι είδα δεν είναι μεσα το cab για το headset. Το δοκίμασα εγώ βέβαια και δεν κάνει καμία διαφορά στο πρόβλημα που αναφέρεις, οπότε δε χρειάζεται να το βάλεις. Υπάρχει στη ρομ άλλωστε και είναι και η ίδια έκδοση.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν επιστρέφει ο ήχος στη συσκευή μετά τη χρήση του bluetooth headset(αυτό συμβαίνει σε μένα τουλάχιστον) ή και τίποτα άλλο, πέρα από το ότι το εικονίδιο δεν φεύγει από την μπάρα εργασιών?

Link to comment
Share on other sites

Το οτι είναι ελληνικά δεν έχει σημασία, μπορείς να περάσεις ότι θέλεις. Αλλά απ' ότι είδα δεν είναι μεσα το cab για το headset. Το δοκίμασα εγώ βέβαια και δεν κάνει καμία διαφορά στο πρόβλημα που αναφέρεις, οπότε δε χρειάζεται να το βάλεις. Υπάρχει στη ρομ άλλωστε και είναι και η ίδια έκδοση.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν επιστρέφει ο ήχος στη συσκευή μετά τη χρήση του bluetooth headset(αυτό συμβαίνει σε μένα τουλάχιστον) ή και τίποτα άλλο, πέρα από το ότι το εικονίδιο δεν φεύγει από την μπάρα εργασιών?

 

Ναι σωστά φίλε μου. Έστειλα ένα μήνυμα στο PDAVIET και περιμένω απάντηση... Με το που την πάρω (θετική ελπίζω) θα ποστάρω αμέσως εδώ!!

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική WM 6.1 ρομ για το Χ600 θέλετε?

Ασχολήθηκα τις τελευταίες μερες με το μαγείρεμα της ρομ, και κατάφερα να φτιάξω μια ελληνική βασισμένη στην IoLite ρομ με ΧΙP 20764 και SYS 20765.1.4.4.

Υπάρχουν ακόμη πράγματα που πιθανόν χρειάζονται διόρθωση(και καθότι νέος στο άθλημα δεν γνωρίζω ποιά, πότε και αν θα διορθωθούν). Πάντως σε γενικές γραμμές φαίνεται να λειτουργεί καλά.

Αν τη θέλετε για δοκιμή μπορώ να την ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου ρε φίλε μόνο που ασχολήθηκες τόσο!!!... Επειδή δεν κατάλαβα όμως που στηρίζεται, παίζει να ανεβάσεις καμιά φώτο?? Και αφού θα τις ανεβάσεις...ανέβασε και την ρομ..!! :p:p:D

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Για φωτος, δύσκολο ακόμη μιας και δε μου λειτουργεί το my mobiler και δεν μπορώ να κάνω capture(προσεχώς θα βάλω κάποιες). Η ρομ όμως είναι διαθέσιμη εδώ:

 

http://rapidshare.com/files/194865049/IoLiteXIP20764.rar

 

Βάση της είναι η τελευταία official WWE 411, με προσαρμοσμένο XIP 20764(Αυτό από την τελευταία ρομ του PhamQuang από PdaViet, και SYS από την IoLite ρομ της htc, έκδοση 20765 1.4.4.

Ενσωματωμένες εφαρμογές:

wtask

tskmgr 3

glossy bars

PShutXP

htc Phone Canvas

htc utils

AE Button plus

Streaming Player

WM Storage

 

Scroling future

Big notifcation menu

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Rugal από το eten-users forum για την καθοριστική βοήθεια και

καθοδήγησή του, και στον Swtos από τη ρομ του οποίου χρησιμοποίησα μερικά αρχεία μετάφρασης.

http://img5.imageshack.us/img5/6558/screenswt4.png

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική WM 6.1 ρομ για το Χ600 θέλετε?

Ασχολήθηκα τις τελευταίες μερες με το μαγείρεμα της ρομ, και κατάφερα να φτιάξω μια ελληνική βασισμένη στην IoLite ρομ με ΧΙP 20764 και SYS 20765.1.4.4.

Υπάρχουν ακόμη πράγματα που πιθανόν χρειάζονται διόρθωση(και καθότι νέος στο άθλημα δεν γνωρίζω ποιά, πότε και αν θα διορθωθούν). Πάντως σε γενικές γραμμές φαίνεται να λειτουργεί καλά.

Αν τη θέλετε για δοκιμή μπορώ να την ανεβάσω.

 

συγχαρητηρια και απο μενα για τη προσπαθεια..

μια ερωτηση..

τι εννοεις οτι υπαρχουν προγραμματα που χρειαζονται διορθωση και πια ειναι αυτα?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ότι κάποια πράγματα πιθανόν χρειάζονται διόρθωση εννώ ότι κάποιες συντομεύσεις από εφαρμογές λείπουν, ή δε λειτουργούν σωστα (το wmstorage δεν έχει συντόμευση και βρίσκεται στον κατάλογο των windows, η συντόμευση για το task manager στα προγράμματα δε λειτουργεί, ενώ αυτή στις ρυθμίσεις λειτουργεί κανονικά.

Επίσης μετά την μετάφραση στις πληροφορίες το λειτουργικό εμφανίζεται ως wm 6 professional και όχι 6.1(πριν εμφανιζόταν σωστά).

Και ίσως και άλλα προβληματάκια που μπορεί να προκύψουν στην πορεία.

Αν βρω τρόπο θα λυθούν όπως και αρκετά που υπήρχαν πριν ανεβάσω τη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν εδώ και λίγο καιρό αρκετές ρομ με τα wm6.5, αλλά δεν υπάρχει καμία για τη δική μας συσκευή, και μάλλον ούτε και πρόκειται(τουλάχιστον από το pdaviet) μέχρι την επίσημη κυκλοφορία τους. Για όποιους όμως θέλουν(όπως εγώ) να δοκιμάσουν την νέα έκδοση, ετοίμασα μια ρομ(αγγλική):

http://rapidshare.com/files/196568074/X600_WM6.5WWE.rar

 

http://img24.imageshack.us/img24/1551/screen01pa5.png

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο την δοκιμαζεις?

Παει καλα?

περιλαμβανει ολες τις βασικές εφαρμογες?

Τι μνημη αφηνει??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...