Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια χτες επεσε το ματι στο expansys στα X600 και X650. Για το Χ600 186Ε με διαθεσιμα 1-5 τεμαχια και για το Χ650 181Ε, κατοπιν παραγγελιας. Μεχρι να αποφασισω πιο απο τα 2 να παρω (επρεπε να παρω ενα! με αυτα τα λεφτα ουτε απλο PNA δεν παιρνεις!!) το Χ650 βγηκε σε "μη διαθεσιμο". Οπότε βγηκα απο τη δυσκολη θεση της επιλογης. Ετσι πηρα το Χ600 με αντικαταβολη 226Ε. Πολυ καλα λεφτα πιστευω. Και σημερα κοιταω το Χ650: http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=161715

480Ε!! Μεγαλη διαφορα ρε παιδια! Γιατι ετσι? Παλι καλα που προλαβα το Χ600.:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλύτερα που πήρες το Χ600 γιατί το Χ650 παρουσιάζει προβλήματα απόδοσης στο να τα βγάλει πέρα με την VGA οθόνη που φοράει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε πέστο και σε εμάς που έχουμε το ίδιο πρόβλημα..

 

με το registry editor πας στο HKΕΥ_LΟCAL_MACHINE/Software/HTC/HtcAlbum/Favorite_Folder και αλλαζεις την διαδρομή από [CAMERA] σε Storage card\My Photos ή οπου αλλου εχεις τις φωτογραφίες σου.

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

νεα ρομ με wm 6.5.

χωρις το manilla και για αυτο το λογο ειναι πολυ γρηγορη.

rom 53,5m free, ram 25m free. :happy:

 

ενα ευχαριστω στον Erick Will απτο eten users.

 

http://www.4shared.com/file/91456248/f7eb9908/NEW_PDAVIET_ETEN_X600_WM65_V7.html

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

SOS SOS SOS SOS ! ! ! Παίδες πρέπει να έκανα μεγάλη μακακία και μάλλον με άφησε χρόνους το PDA μου....:wacko::wacko:

 

Εκεί που πήγαινα όπως κάθε φορά να το φλασάρω, μου έβγαλε πρόβλημα στο usb και κόπηκε η σύνδεση.... Ήταν στο 56% χωρίς να περνάει το καινούργιο os (ήταν στο πρώτο φόρτωμα)... Έβγαλα την μπαταρία, πάω να το ανοίξω....ΜΠΑΑΑΑ ! ! ! Τρεμοπαίζει κόκκινο λαμπάκι όταν πατήσω το κουμπί.... Δεν κατάφερα να κάνω και hard reset... Με την ακίδα και πατώντας το πλαϊνό κουμπί....

 

Παρακαλώ τα φώτα σας και τη ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ! ! !

 

Μη μου πείτε πως πάω για αλλαγή pda................:worry::worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

AAAAAA ! ! ! !:p:p:p Ένιωσεεεεεε!!!! Το άφησα λίγο, έψανα στο νετ για τυχόν λύσεις, το ξαναπάτησα το κουμπί και ένιωσε!!! Τώρα το ξαναφλασάρω...:p:lol:

 

Μάλλον έκανα άκυρα ποστ......:O:O Συγνώμη παιδιά....

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έπαθα ζημιά με το δικό μου.

 

Κατά την διάρκεια μιας κλήσης, ακούω κάποιον μόνο εάν φοράω handsfree. Κατευθείαν από το ακουστικό δεν ακούγεται τίποτα... Και γενικά δεν ακοθο ήχους απο το ακουστικό (px otan κάνω dial)

 

Άλλαξε firmware , έβαλα αυτό το τελευταίο που βγήκε (pdavet nomizo legetai ) χωρίς να αλλάξει κάτι..

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να δοκιμάσω , πριν το πάω Πλαίσιο;

Original latest firmare που θα βρώ; Κανένα πρόχειρο λινκ ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έπαθα ζημιά με το δικό μου.

 

Κατά την διάρκεια μιας κλήσης, ακούω κάποιον μόνο εάν φοράω handsfree. Κατευθείαν από το ακουστικό δεν ακούγεται τίποτα... Και γενικά δεν ακοθο ήχους απο το ακουστικό (px otan κάνω dial)

 

Άλλαξε firmware , έβαλα αυτό το τελευταίο που βγήκε (pdavet nomizo legetai ) χωρίς να αλλάξει κάτι..

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να δοκιμάσω , πριν το πάω Πλαίσιο;

Original latest firmare που θα βρώ; Κανένα πρόχειρο λινκ ;

 

μαλλον εχει καει το μεγαφωνακι οποτε δε το γλυτωνεις το πλαισιο.

εδω ειναι η τελευταια επισημη WWE.

 

http://rapidshare.com/files/158450680/Eten_X600_411.exe

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς την τελευταία Ελληνική rom? Ή κανά link για το που μπορούμε να πάμε να κατεβάσουμε? Δεν βγάζω άκρη με το επίσημο site αν και έχω γίνει μέλος...

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχει καει το μεγαφωνακι οποτε δε το γλυτωνεις το πλαισιο.

εδω ειναι η τελευταια επισημη WWE.

 

http://rapidshare.com/files/158450680/Eten_X600_411.exe

 

Thanks djivo.

Τωρα που εχω το pdavet και θα παω να βαλλω αυτό to firmare, ποια διαδικασία ακολουθώ; Αυτή με την αλλαγη γλωσσας;

 

Σε ποιο κατάστημα Πλαισιο πρέπει να το παω τωρα; Εκει στη Στουρναρη (Ζαϊμη) το δεχονται ή πρεπει να το παώ αλλου;

Link to comment
Share on other sites

Thanks djivo.

Τωρα που εχω το pdavet και θα παω να βαλλω αυτό to firmare, ποια διαδικασία ακολουθώ; Αυτή με την αλλαγη γλωσσας;

 

Σε ποιο κατάστημα Πλαισιο πρέπει να το παω τωρα; Εκει στη Στουρναρη (Ζαϊμη) το δεχονται ή πρεπει να το παώ αλλου;

 

οχι δε χρειαζετε να κανεις αυτη τη διαδικασια.

τρεχεις το exe αρχειο και ακολουθεις τις οδηγιες.

τωρα για το καταστημα δε ξερω να σου πω αν και καλο θα ηταν να το πας εκει που το πηρες.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ποιο κατάστημα Πλαισιο πρέπει να το παω τωρα; Εκει στη Στουρναρη (Ζαϊμη) το δεχονται ή πρεπει να το παώ αλλου;

 

Σε όποιο και να πας το ίδιο είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτή εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2680480#post2680480

 

ή απλά να αντιγράψεις τα αρχεία από το rar της υπογραφής μου στον κατάλογο windows της συσκευής σου(χρειάζονται και κάποιες άλλες ρυθμίσεις βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πωσ μπορω να κάνω το χ600 απο αγγλικο σε Ελλνικο? Με περασμα ρομ απλα παραμένει αγγλικο.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος να κάνεις τη συσκευή σου να έχει ελληνικό μενού από τη στιγμή που έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών και μπορείς να γράφεις ελληνικά με τα κατάλληλα πληκτρολόγια χωρίς περιορισμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει όλες της rom αλλά δεν μου ωγαίνει ελληνική καμία. γιατί? κάπου έδώ έιδα κάτι αρχεία που έλεγαν ότι όταν τα βάλεις στο καταλογι windows τις συσκευης την κάνουν ελληνική. αλλά δεν μπορώ να τα αντιγράψω. ξέρει κανένας κανά κόλπο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν η ROM δεν είναι ελληνική (και αυτό το ξέρεις πριν την περάσεις)... μην περιμένεις να σου "βγει" ελληνική.

 

Επίσης δώσε προσοχή στο flashάρισμα γιατί εάν κάτι δεν πάει καλά... αναλαμβάνεις εξολοκλήρου την ευθύνη ενδεχόμενης ζημιάς, κάτι που φυσικά απεύχομαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν η ROM δεν είναι ελληνική (και αυτό το ξέρεις πριν την περάσεις)... μην περιμένεις να σου "βγει" ελληνική.

 

Επίσης δώσε προσοχή στο flashάρισμα γιατί εάν κάτι δεν πάει καλά... αναλαμβάνεις εξολοκλήρου την ευθύνη ενδεχόμενης ζημιάς, κάτι που φυσικά απεύχομαι.

 

Έχω δοκιμάσει ότι rom έχω βρει στο internet. μα καμία δεν έιναι ελληνική? Εδω σε αυτό το topic ουκ ολίγα link υππάρχουν με ελληνικές όπως λένε ρομ. Εμενα ότι και να περάσω αγγλικά τα βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν διαβάσεις προς τα πίσω θα βρεις συγκεκριμένες αναφορές για κάθε ROM. Απλά πρέπει να διαβάσεις και να το ψάξεις λίγο εδώ στο thread. Και αν θες τη γνώμη μου... μην περνάς στη συσκευή σου ότι ROM βρίσκεις στο ίντερνετ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει ότι rom έχω βρει στο internet. μα καμία δεν έιναι ελληνική? Εδω σε αυτό το topic ουκ ολίγα link υππάρχουν με ελληνικές όπως λένε ρομ. Εμενα ότι και να περάσω αγγλικά τα βλέπω.

H rom που στην οποία αντιστοιχεί ο σύνδεσμος που παρέθεσα παραπάνω, έχει σίγουρα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

H rom που στην οποία αντιστοιχεί ο σύνδεσμος που παρέθεσα παραπάνω, έχει σίγουρα ελληνικά.

 

Tην πέρασα και αυτή και μάλιστα δύο φορές αλλά τίποτα.

 

Βρήκα όμως ένα πρόγραμμα το LEng που κάνει ακριβώς αυτή την δουλειά. Κάνει greek τα wm6-wm6.1! Και λειτουργησε άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα εξωτερικο gps bluetooth και θελω να βλεπει το destinator 7 ,αυτο και οχι του eten

εχει κανεις καποια ιδεα πως γινεται? αλλαξα τις com στις ρυθμισεις του desti αλλα δεν το εβλεπε!

Σκεφτομαι οταν οδηγαω την μηχανη μου να εχω το eten στην τσεπη μου ,μεσω ακουστικων να ακουω τις οδηγιες και μεσω bluetooth να περνω το σημα απο το gps που θα το εχω κατω απο την ζελατινα του φαιρινγκ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...