Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψαχνω χαχνω ακρη δε βρισκω

τωρα οταν παει να κανει sync το pdaβγαζει το μυνημα [cannot execute calnot.exe]

Το desktop βγαζει το μυνημα syncronization could not be completed.Try again later. Support code :8018001

Υποψη οτι ολα συγχρονιζουν εκτος απο το Outlook

 

και κατι ακομα. Γιατι το HTC theme ενω ανανεωνει το καιρο βγαζει μονιμα την εικονα με το φεγγαρι ακομα και νταλα μεσημερι???

 

Φίλε μου το ανέβασα εδώ το GPRS Wizard που θέλεις ;) :http://rapidshare.com/files/164077528/PREI_GPRSWIZARD.CAB.html

Τώρα γιατί δεν ανανεώνει την εικόνα πραγματικά δεν ξέρω... Σε μένα γίνεται μια χαρούλα... Το msn όντως δεν το έχει... Στο iPmart όλο και κάτι θα βρεις. ;)

Λοιπόν...Για το ActiveSync. Επειδή το φόρμαρα χθες πάλι το pda και έκανα ένα 2ωράκι να τα ξαναπεράσω όλα (ο μπούφος δεν είχα κρατήσει backup), και είχα πρόβλημα κι εγώ πάλι, άκου πως λύθηκε asap. Πήγα στο Application Recovery επέλεξα το GPRS Wizard και πάτησα install. Έκανα restart, πήγα να δοκιμάσω αν είναι οk αλλά μπααα... Πέρασα λοιπόν το GPRS Wizard 3.0, έκανα restart, το σύνδεσα στον υπολογιστή κι όλα οk!! Ελπίζω να σε βοήθησα όσο γίνεται. Τυχόν απορίες που μπορώ να βοηθήσω εγώ ή κάποιος άλλος φίλος...καλοδεχούμενες!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στο φορουμ να ρωτήσω αν υπάρχει τίποτα νεοτερο σε ρομ απο την 382 αγγλικη official για το χ600 και αν μπορει καποιος να την ανεβασει. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ να ρωτήσω αν υπάρχει τίποτα νεοτερο σε ρομ απο την 382 αγγλικη official για το χ600 και αν μπορει καποιος να την ανεβασει. ευχαριστω.

 

Δες στην προηγούμενη σελίδα, post #2013...

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

@goalkeeper

 

μολις εκανα hard reset!!!

λοιπον κατεβαζω περναω GPRS 3.0 συγχρονιζω και αν εινα ολα ενταξει

θα σου χρωσταω μεγαλη χαρη!!!

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΕ wpgoalkeeper

 

ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΑ :) :) :) :) :)

 

Με εβγαλες απο τρομερο κοπο και όχι τιποτα αλλαο τη γουσταρω πολυ αυτη τη rom και θα αναγκαζομουν να περασω καμιια παλιοτερη. Ελπίζω να συνεχισει να δουλευει μια χαρα το εργαλειο

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

@goalkeeper

 

μολις εκανα hard reset!!!

λοιπον κατεβαζω περναω GPRS 3.0 συγχρονιζω και αν εινα ολα ενταξει

θα σου χρωσταω μεγαλη χαρη!!!

 

ΑΓΑΠΗΤΕ wpgoalkeeper

 

ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΑ :) :) :) :) :)

 

Με εβγαλες απο τρομερο κοπο και όχι τιποτα αλλαο τη γουσταρω πολυ αυτη τη rom και θα αναγκαζομουν να περασω καμιια παλιοτερη. Ελπίζω να συνεχισει να δουλευει μια χαρα το εργαλειο

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Φίλε μου παρακαλώ αλλά γι'αυτόν και άλλους αμέτρητους λόγους υπάρχουν τα forum. Και μένα με βοήθησαν πολλές φορές και αλλού αλλά και από εδώ μέσα (όπως και θα ξαναχρειαστεί σίγουρα!!! :D ). Έτσι κι εγώ μία φορά που πίστευα πως μπορούσα, ανταπέδωσα το καλό! Να'σαι καλά...

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Δες στην προηγούμενη σελίδα, post #2013...

Tο είδα το post αλλά με ενδιαφέρει σε official αν υπάρχει κάτι νεότερο από την 382. thanks

Link to comment
Share on other sites

Tο είδα το post αλλά με ενδιαφέρει σε official αν υπάρχει κάτι νεότερο από την 382. thanks

 

http://rapidshare.com/files/158450680/Eten_X600_411.exe

 

για οποιον ενδιαφερεται.

 

απο οτι διαβασα το μονο προβλημα ειναι οτι εχει wm6.0 pro, που για μενα δεν ειναι προβλημα.

θα σας πω εντυπωσεις σε λιγο. :lol:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει πως να αντιγραψω τις επαφες της SIM στο τηλεφωνο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες.

 

αυτο που δε μου αρεσει σε αυτη που εδωσε καποιος φιλος στη προηγουμενη σελιδα ειναι το προεγκατεστημενο HTC today sceen, που εχει σαν αποτελεσμα να τρωει αρκετη απο τη μνημη ram του ppc.

 

σε σχεση με τη 382 που ειχα πριν,

μετα την εγκατασταση των ιδιων προγραματων και μετα απο soft reset, η free ram ειναι στα 31,5mb. πριν ειχε 27.5mb με το ζορι..

 

και στις 2 περιπτωσεις δεν ειχα βαλει κανενα απο τα προγραματα της eten.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει πως να αντιγραψω τις επαφες της SIM στο τηλεφωνο?

 

Ευχαριστω

 

ψαξε στα προγράματα σου και θα βρεις το simmanager.

απο εκει, αλλα μη περιμενεις πολλα, θα χρειαστει να τις φτιαξεις λιγο πολυ. :O

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ψαξε στα προγράματα σου και θα βρεις το simmanager.

απο εκει, αλλα μη περιμενεις πολλα, θα χρειαστει να τις φτιαξεις λιγο πολυ. :O

 

 

δυστηχως δεν το εχει αυτο το προγραμμα. καλο αυτο η κακο? :(

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν το εχει αυτο το προγραμμα. καλο αυτο η κακο? :(

 

μη μου αγχωνεσαι.. :wacko:

 

πηγαινε programs\utilities\application recovery βρες το κανε εγκατασταση και μετα soft reset kai θα ειναι στα προγραματα σου.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

μη μου αγχωνεσαι.. :wacko:

 

πηγαινε programs\utilities\application recovery βρες το κανε εγκατασταση και μετα soft reset kai θα ειναι στα προγραματα σου.

 

:) ευρηκα! αλλα ανοιγοντας το , δεν εμφανιζονται πουθενα οι επαφες της sim;)

Link to comment
Share on other sites

:) ευρηκα! αλλα ανοιγοντας το , δεν εμφανιζονται πουθενα οι επαφες της sim;)

 

ψαξτο λιγο, δε θυμαμαι το τροπο και δεν το εχω εγκατεστημενο τωρα στο δικο μου για να σου πω.. αλλα απο εκει γινετε...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ψαξτο λιγο, δε θυμαμαι το τροπο και δεν το εχω εγκατεστημενο τωρα στο δικο μου για να σου πω.. αλλα απο εκει γινετε...

 

Ok, ευχαριστω παντως για την οποια βοηθεια:)

Link to comment
Share on other sites

411....

 

ckeck glofish site

 

411??!!!!! ειναι καλη??? εμενα στο site μου βγαζει μονο την 381 (εχω δηλωσει Ελλαδα )μπορεις να την κανεις link plz tnks !!!!!

Link to comment
Share on other sites

411??!!!!! ειναι καλη??? εμενα στο site μου βγαζει μονο την 381 (εχω δηλωσει Ελλαδα )μπορεις να την κανεις link plz tnks !!!!!

Έχει μια μικρή βελτίωση στον δείκτη της μπαταρίας και είναι λίγο πιο γρήγορη αλλά παρόλα αυτά μία από τα ίδια. Δεν βλέπω να βελτιώνεται σύντομα η κατάσταση και δεν μπορώ να καταλάβω τί γίνεται με την eten. Και το μ600+ που έχω μία από τα ίδια είναι απλά απαράδεκτη εταιρεία και από ότι ακούω και το χ650 μία από τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια μικρή βελτίωση στον δείκτη της μπαταρίας και είναι λίγο πιο γρήγορη αλλά παρόλα αυτά μία από τα ίδια. Δεν βλέπω να βελτιώνεται σύντομα η κατάσταση και δεν μπορώ να καταλάβω τί γίνεται με την eten. Και το μ600+ που έχω μία από τα ίδια είναι απλά απαράδεκτη εταιρεία και από ότι ακούω και το χ650 μία από τα ίδια.

 

kana link?

Link to comment
Share on other sites

kana link?

 

http://rapidshare.com/files/158450680/Eten_X600_411.exe

 

Την ανέβασε στην προηγούμενη σελίδα ο φίλος djivo, post #2034...

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πριν λιγες μερες διαβαζα σε διαφορα forum για δοκιμες διαφόρων ROM και εβλεπα σχολια χρηστων ενθουσιώδη. Προφανως τα γραφαν μολις περναγαν και νεο. Ουσιώδης διαφορά ποτε δεν ειδα μεταξύ των ROM. Ολες ειχαν προβλημτα. Αυτη που κρατησα περσσότερο ήταν η ENG 382.

Δεν ξερω αν χρειάζεται καποιος οπωσδήποτε την official εκδοση ROM. Εμενα αυτο που με νοιαζει ειναι να κανω την δουλεια μου. Και η δουλεια μου γινεται εφοσον το x600 δουλευει ομαλα. Δεν κολλαει, δεν κανει οτι νομιζει και το κυριότερο όταν παταω με την ακιδα να κανει κατι...

 

Με το που περασα την ROM στην οποία αναφερεται και ο φιλος wpgoalkeeper sto post #2026 πραγματικα το ετενακι απογειώθηκε.

Οποιος την προτιμήσει ας διορθώσει και το προβληματακι με την εκδοση του GPRS wizard κατευθείαν και θα εχει αλλο τηλεφωνο.

Αυτα και sorry γαι το μεγαλο ποσταρισμα

 

*Για το δεικτη μπαταρίας δεν ξερω δεν το αφησα να ξεφορτώσει*

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα του περασα το cocked 411 που εχουν τα παιδια (καλη τους ωρα) πιο πανω και μεχρι στιγμης οοοοοολλλλλλααααα καλα ,ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ,οτι νεοτερο θα σας πω.

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑ ξεχασα ,μηπως υπαρχει κανα ελληνικο πληκτρολογιο ,γιατι δεν θελω να στελνω sms σε greeklish.

thank's

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑ ξεχασα ,μηπως υπαρχει κανα ελληνικο πληκτρολογιο ,γιατι δεν θελω να στελνω sms σε greeklish.

thank's

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5652

παρα πολυ καλο πληκτρολογιο.. :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βολευτει με το resco

θα το βρεις στα "γνωστα" forum

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...