Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βοηθεια......:(προσπαθω να βαλω την ρομ την ελλ και δεν μπορω....ενω ολα κυλουν ομαλα ξαφνικα παυει ο συγχρονισμος του pda με τον υπολογιστη και δεν μπορω να κανω update.....υπαρχει καποιος που να μπορει να μου το κανει πιο λιανα...δεν σκαμπαζω και πολλα....:O

 

αν θες να βαλεις αλλη ρομ και το προβλημα ειναι τα vista που δεν ολοκληρωνει (και οχι να βαλεις ρομ σε αλλη γλωσσα απο αυτη που εχεις)

τοτε υπαρχει και αλλος τροπος που περιγραφεται εδω (γνωμη μου δεν υπαρχει λογος)

http://www.etenblog.com/2007/10/22/flash-your-rom-from-sd-card/

 

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΡΕΙς PC ΜΕ WINDOWS XP

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@WolfBack

@hellas200

 

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια σας. Αν και δεν υπάρχουν αυτά τα 2 προγράμματα φίλε μου hellas200 εκεί που μου είπες, τελικά τώρα μπόρεσα και έκανα update και μου λέει ότι Expire Date: 2008-09-27. Τι σημαίνει αυτό??? Ότι είναι trial???

 

Και αν είναι εύκολο απαντήστε μου στο αν είναι αναγκαία για το Destinator και τα άλλα 2 προγράμματα μέσα στον φάκελο GPS που είχε η προηγούμενη rom...

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

 

αν εχεις βαλει αυτη τη ρομ τα αρχεια υπαρχουν (σε μενα τουλαχιστον)

ROM V03 CHO ETEN (Glofiish) X600

 

= CE OS 5.2.20270 Build 20270.1.3.1 =

-οχι δε σημαινει trial,σημαινει οτι τα δεδομενα ισχυουν μεχρι 27-9 μετα θα πρεπει να ξαναπαρεις νεα δεδομενα (να κανεις update)

Link to comment
Share on other sites

hellas 200 μπορεις να δωσεις την ρομ την ελλ αυτην που γραφει ο φιλος πιο πανω.....?:(

 

μηνυμα

#1737

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις βαλει αυτη τη ρομ τα αρχεια υπαρχουν (σε μενα τουλαχιστον)

ROM V03 CHO ETEN (Glofiish) X600

 

= CE OS 5.2.20270 Build 20270.1.3.1 =

-οχι δε σημαινει trial,σημαινει οτι τα δεδομενα ισχυουν μεχρι 27-9 μετα θα πρεπει να ξαναπαρεις νεα δεδομενα (να κανεις update)

 

Έχει βγει και προγραμματάκι για vista, πρέπει να αντιγράψεις το temp.dat και το USBDLUpdate_Console από τον temp φάκελο και να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα που δίνεται εδώ...

 

Για να δουλέψει, ξανακάνεις copy όλα τα αρχεία στο φάκελο temp του profile σου στα windows vista και τρέχεις το EUUs.exe.

Link to comment
Share on other sites

@hellas200

 

Φίλε μου έβαλα την rom που έδωσες εσύ και όπως είπα και προηγουμένως πάτησα κατευθείαν το Flash_ROM.bat, όπως ήταν όλα μέσα στον φάκελο, γιατί δεν είχα κανένα .exe αρχείο με rom και έγινε κανονικά (λογικά). Επειδή δεν τα έχω αυτά μέσα στον φάκελο GPS, ούτε τα άλλα που έλεγες μέσα στα Application Recovery, τουλάχιστον αυτά που είναι για το GPS που μπορω να τα βρώ?

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

@hellas200

 

Φίλε μου έβαλα την rom που έδωσες εσύ και όπως είπα και προηγουμένως πάτησα κατευθείαν το Flash_ROM.bat, όπως ήταν όλα μέσα στον φάκελο, γιατί δεν είχα κανένα .exe αρχείο με rom και έγινε κανονικά (λογικά). Επειδή δεν τα έχω αυτά μέσα στον φάκελο GPS, ούτε τα άλλα που έλεγες μέσα στα Application Recovery, τουλάχιστον αυτά που είναι για το GPS που μπορω να τα βρώ?

 

αν και γινεται , τετοια εγκατασταση ρομ δεν εχω κανει ποτε

(ισως και γιαυτο δεν εχει αυτα που βλεπω στο δικο μου κινητο )

γνωμη μου ξαναπερνα τη ρομ

1ος τροπος

τρεχεις το

euus.exe και ακολουθεις την εγκατασταση

 

2ος τροπος

τρεχεις μια αλλη ρομ και οταν φτασεις εδω (φωτο)

πας εδω

C:\Documents and Settings\x\Local Settings\Temp (οπου x είναι το ονομα χρηστη στα windows) και αντιγραφεις το temp.dat που κατεβασες με αυτο που υπαρχει μεσα στο temp

μετα συνεχιζεις στο παραθυρο κανονικα την εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

@hellas200

 

Φίλε μου έβαλα την rom που έδωσες εσύ και όπως είπα και προηγουμένως πάτησα κατευθείαν το Flash_ROM.bat, όπως ήταν όλα μέσα στον φάκελο, γιατί δεν είχα κανένα .exe αρχείο με rom και έγινε κανονικά (λογικά). Επειδή δεν τα έχω αυτά μέσα στον φάκελο GPS, ούτε τα άλλα που έλεγες μέσα στα Application Recovery, τουλάχιστον αυτά που είναι για το GPS που μπορω να τα βρώ?

 

ολα τα προσθετα του χ600 σε cab τα ανεβασα εδω (σε rar)για οποιον τα χρειαζεται

 

http://rapidshare.com/files/147238398/ExtROM__WLM_WWE.rar.html

Link to comment
Share on other sites

@hellas200

 

Κατά πάσα πιθανότητα δεν έχω την rom.......:lol: Κατέβασα το αρχείο που έδωσες: ETEN_X600_WM6.1_V03_B20270.rar , και μέσα έχει 4 αρχεία. Το euus.exe, Flash_ROM.bat, temp.dat και το USBDLUpdate_Console.exe. Από ότι βλέπω από τις οδηγίες πρέπει πρώτα να κάνω setup μία rom, να κάνω copy-paste το temp από το pc στον φάκελο εγκατάστασης και μετά να πατήσω το euus.exe και να γίνει το setup κανονικά...

 

Που είναι η rom οεο?? Τι κάνω λάθος????:O:O

 

Ευχαριστώ hellas200 και zaxus για τα cab..... :-)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ είναι το αρχείο temp.dat. Το flash_ROM.bat είναι ένα batch αρχείο που απλά κάνει αυτόματα την αντιγραφή του temp.dat στο φάκελο C:\Documents and Settings\username\Local Settings\Temp και τρέχει το euus.exe που είναι η εφαρμογή που κάνει flash τη ρομ στη συσκευή. Δε σου λείπει τίποτα λοιπόν.
Link to comment
Share on other sites

1.Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το .exe με την rom σαν το htc?? Το ξαναέκανα αφού τα έχω όλα, αλλά πάλι μου λείπουν προγράμματα..... π.χ. μέσα στον φάκελο GPS...:cry:

 

2.Πέρασα μέσα σ'ένα φάκελο το PREI_GPRSWIZARD.CAB και το έκανα setup. Που βρίσκεται μεσα στο PDA???!!!!???

 

3.Το πρόγραμμα που ανέβασε ένας φίλος POWEROFF.exe όντως δουλεύει. Αλλά που το τοποθετώ μέσα στο PDA για να το βρίσκω?? Δε νομίζω να χρειάζεται να ανοίγω το File Explorer και να το τρέχω από εκεί??? Υπάρχει κανένας τρόπος ή πρόγραμμα για να το βάλω σαν συντόμευση στο Today???

 

Αυτά προς το παρόν....:p Θα επανέλθω για τυχόν απορίες....(σίγουρα πάλι!!!:p)

 

Thanks!!

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

3.Το πρόγραμμα που ανέβασε ένας φίλος POWEROFF.exe όντως δουλεύει. Αλλά που το τοποθετώ μέσα στο PDA για να το βρίσκω?? Δε νομίζω να χρειάζεται να ανοίγω το File Explorer και να το τρέχω από εκεί??? Υπάρχει κανένας τρόπος ή πρόγραμμα για να το βάλω σαν συντόμευση στο Today???

 

Αυτά προς το παρόν....:p Θα επανέλθω για τυχόν απορίες....(σίγουρα πάλι!!!:p)

 

Thanks!!

 

γνωμη μου ειναι να μη το βαλεις γιατι δε δουλευει το ξυπνητηρι.

 

αλλα αν δε σε πειραζει και το θελεις βαλτο στο φακελο

windows/start menu/programs.

ετσι θα βρισκετε στα προγραματα σου και θα μπορεις να το βαλεις σε καποιο πληκτρο (settings/personal/buttons) ή να το ορισεις να εμφανιζετε στο menu 'start' (settings/personal/menus)..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1.Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το .exe με την rom σαν το htc?? Το ξαναέκανα αφού τα έχω όλα, αλλά πάλι μου λείπουν προγράμματα..... π.χ. μέσα στον φάκελο GPS...:cry:

 

2.Πέρασα μέσα σ'ένα φάκελο το PREI_GPRSWIZARD.CAB και το έκανα setup. Που βρίσκεται μεσα στο PDA???!!!!???

 

3.Το πρόγραμμα που ανέβασε ένας φίλος POWEROFF.exe όντως δουλεύει. Αλλά που το τοποθετώ μέσα στο PDA για να το βρίσκω?? Δε νομίζω να χρειάζεται να ανοίγω το File Explorer και να το τρέχω από εκεί??? Υπάρχει κανένας τρόπος ή πρόγραμμα για να το βάλω σαν συντόμευση στο Today???

 

Αυτά προς το παρόν....:p Θα επανέλθω για τυχόν απορίες....(σίγουρα πάλι!!!:p)

 

Thanks!!

 

1.τη ρομ οπως εγραψε και ο zaxus την ειχε ο φακελος ,απλα η εγκατασταση θα μπορουσε να γινει και με εναν αλλο τροπο (οχι οτι ειναι κατι λαθος απλα προβληματιζομαι που δεν βρισκεις τα προθετα οπως το satellite)

θα πρεπει να πας στο recovery και να τρεξεις το προγραμμα που θελεις (αναλυτικα στο εχω γραψει σε προηγουμενο ποστ)

2.το gprs δεν υπαρχει πουθενα απλα περναει τις ρυθμισεις της εταιριας κινητης που εχεις μεσα στο κινητο (sim καρτα)

3.το power off που εχω ανεβασει ή το βρισκεις στον file expl. ή κανεις αυτο που λεει ο djivo

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους σας παιδιά! Μία ακόμα ερωτησούλα...?? :)

 

Έβαλα το NoData, τα έχω όλα disable αλλά το G δίπλα στην κυψέλη δεν λέει να φύγει... Δουλεύει τώρα το GPRS και χρεώνομαι???

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έβαλα το NoData, τα έχω όλα disable αλλά το G δίπλα στην κυψέλη δεν λέει να φύγει... Δουλεύει τώρα το GPRS και χρεώνομαι???

 

To G den febgei outws i allws. Alla den mpainei sto internet mesw GPRS kai den xrewnesai ean to exeis apenergopoiisei me to No Data.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To G den febgei outws i allws. Alla den mpainei sto internet mesw GPRS kai xrewnesai ean to exeis apenergopoiisei me to No Data.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Τώρα κατάλαβα.... :)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημεράαααααααα....! :)

 

1.Μήπως ξέρει κανένας πως μπορώ να κάνω τις επαφές μου να φαίνονται όλες χωρίς διαχωριστικό κόμα, αλλά όλο μαζί? Υπάρχει αυτή η επιλογή με το "File as" μέσα στο "Edit" αλλά επειδή δεν παλεύεται μία μία...ξέρει κανένας κανά γρήγορο τρόπο?? Και αν υπάρχει καλύτερο πρόγραμμα για επαφές???

 

2.Πέρασα το PREI_MultimediaManager.AllLan.CAB που έδωσε ο φίλος ο hellas200 (γιατί ως γνωτόν ούτε αυτό υπήρχε μετά το flash της συσκευής), το πέρασα στην συσκευή, το έκανα setup, αλλά δεν μπορεί να γίνει επιτυχημένα με αποτέλεσμα να μην τρέχει. 2 ερωτήσεις... α) Δεν τρέχει μόνο σε μένα ή γενικά σε αυτή τη rom. β) Δεν υπάρχει στο "Remove Programs". Πως μπορώ να το απεγκαταστήσω?? Με κανένα καλύτερο uninstaller???? Ποιον???

 

Ευχαριστώ για ακόμα μία φορά παιδιά....;)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν ξέρω, γιατί δεν χρησιμοποιώ το default προγραμμα επαφών, αλλά το PCM που θεώρώ ότι είναι από τους καλύτερους διαχειριστές επαφών για wm συσκευές και δωρεάν. Μπορείς να το βρεις εδώ:

http://www.pocketcm.com/contact.php

2. Για να μην το βρίσκεις στο Remove programs μάλλον δεν έχει εγκατασταθεί. Όταν έκανες την εγκατάσταση, σου έβγαλε το μήνυμα ότι εγκαταστάθηκε επιτυχώς?

Δοκίμασε να κάνεις ένα soft reset και να το εγκαταστήσεις ξανά. Αν δεν γίνεται η εγκατάσταση επιτυχώς, δοκίμασε επίσης να αντιγράψεις το cab αρχείο κάπου στη συσκευή σου και να το τρέξεις από εκεί. Αν παρόλα αυτά δεν γίνεται επιτυχής εγκατάσταση, μέσω του file manager της συσκευής πήγαινε στο Windows\AppMgr\Install και αν το αρχείο cab βρίσκεται εκεί μεσα διεγραψέ το, κάνε ένα soft reset και δοκίμασε την εγκατάσταση ξανά.

Ελπίζω κάτι από τα παραπάνω να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Δεν ξέρω, γιατί δεν χρησιμοποιώ το default προγραμμα επαφών, αλλά το PCM που θεώρώ ότι είναι από τους καλύτερους διαχειριστές επαφών για wm συσκευές και δωρεάν.

 

Den kserw ean to xrisimopoieite idi sta ellinika alla ean oxi mporeite na dokimasete to arxeio pou dinw edw gia tin pliri eksellinopoiisi. Den to xrisimopoiw teleftaia kai den kserw ean tha doulevoun swsta ta ellinika me tin teleftaia ekdosi (an kai nomizw pws nai).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@athanaso77

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Κατέβασα την 0.25c και θα δω αν όλα είναι οκ και θα απαντήσω again.

 

@zaxus

 

Φίλε μου δεν υπάρχει εκεί που μ'έστειλες (μέσα στον File Explorer)... Υπάρχει μόνο μία συντόμευση μέσα στον φάκελο Multimedia και δεν μπορώ, ούτε ξέρω πως μπορώ να την σβήσω. Και όχι το setup δεν είχε γίνει σωστά....

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

@athanaso77

 

Πραγματικά εντυπωσιακό φιλαράκι το πρόγραμμα που έδωσες!!!:D Αν και δεν έχω ελληνικούς χαρακτήρες μέσα και τρέχει στα αγγλικά, έβαλα και το αρχείο για ελληνικά....:p Πραγματικά εντυπωσιακή η τελευταία του έκδοση!! Like iPhone!!!

 

Μήπως είναι εύκολο όμως να μου στείλεις κανά link για να γράφω στα ελληνικά sms γιατί δεν παλεύεται άλλο με τα λατινικά??? (Δε νομίζω να έχω πρόβλημα με την αγγλική rom??)

 

Thanks man!!!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως είναι εύκολο όμως να μου στείλεις κανά link για να γράφω στα ελληνικά sms γιατί δεν παλεύεται άλλο με τα λατινικά??? (Δε νομίζω να έχω πρόβλημα με την αγγλική rom??)

 

Aneksartitws ROM... Pocket CM Keyboard

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@athanaso77

 

Ευχαριστώ και πάλι φίλε μου. Να ρωτήσω όμως κάτι...πάλι...? Έβαλα το PCM και πέρασα την ελληνική γλώσσα κι όλα οκ. Αλλά.... Πήγα Φίτρο-Επιλογές-Επιλογή Γλώσσας αλλά έχει μόνο Greek. Και οι επαφές μου είναι στα αγγλικά. Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να επιλέξω τα γράμματα.... Πώς μπορώ να το ξαναγυρίσω στα αγγλικά? Δεν υπάρχει επιλογή άλλη... Μόνο αν το απεγκαταστήσω και το κάνω ξανά setup? (και δεν περάσω την ελληνική γλώσσα...:p)

 

Αυτά τα 2 προγράμματα καλό είναι να τα βάζω στη κάτα μνήμης ή στο τηλέφωνο? Και όταν βάλω την κάρτα μνήμης και κάνω setup διάφορα προγράμματα, παιχνίδια, χάρτες, μουσική,φωτογραφίες...όλα αυτά τα βάζω σε συγκεκριμένο path ή το κάνει αυτόματα μόνο του και τα βάζει στην κάρτα??

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...