Jump to content

eBay: Χρήση και Γενικές Ερωτήσεις


Silmur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια οθόνη κινητού είναι δέμα??? Not! Είναι επιστολή ή small packet, που το φέρνει και το αφήνει. Άπειρα μικροπράγματα μου έχουν έρθει έτσι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια οθόνη κινητού είναι δέμα??? Not! Είναι επιστολή ή small packet, που το φέρνει και το αφήνει. Άπειρα μικροπράγματα μου έχουν έρθει έτσι.

 

Α ωραια τοτε. Δεν πιστευα οτι τα μικρα πακετα τα αφηνουν κατω. Και αμα δεν του ανοιξει κανενας πως θα το αφησει μεσα στην εισοδο; Δε μπορει να το περασει κατω απο την πορτα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένοικος: ποιος είναι πρωί πρωί ",;! -'@!/::?_

Ταχυδρόμος: καλημέρα. Ο ταχυδρόμος είμαι να αφήσω κάτι γράμματα.

Ένοικος: (πατά το κουμπί για να ανοίξει η πόρτα.) τρζζζ

Ταχυδρόμος: ευχαριστώ.

Ένοικος: τραβά ............., λες και ευχαριστώ, αφού μας ξύπνησες πρώτα.

Χαχαχα! :D

 

Γυναίκα: ποιος ήταν αγάπη μου?

Ένοικος: ένας καινούριος, που έτσι και κατέβω κάτω δε θα ξέρει από που να φύγει...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα θα δημιουργηθεί σε περίπτωση ταυτοποίησης. Είτε σε συνάντηση με τον ταχυδρόμο είτε αν χρειαστεί για κάποιο λόγο να πάει στο ταχυδρομείο, αν και για μικρά πακέτα δεν συνηθίζεται.

Το πιο ευνοϊκό σενάριο είναι να το αφήσεις ταχυδρόμος στην είσοδο και να το πάρει μετά μόνος του.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα θα δημιουργηθεί σε περίπτωση ταυτοποίησης. Είτε σε συνάντηση με τον ταχυδρόμο είτε αν χρειαστεί για κάποιο λόγο να πάει στο ταχυδρομείο, αν και για μικρά πακέτα δεν συνηθίζεται.

Το πιο ευνοϊκό σενάριο είναι να το αφήσεις ταχυδρόμος στην είσοδο και να το πάρει μετά μόνος του.

 

Αμα εκτυπωσω το order details απο ebay σαν καποιο πειστηριο ή το transaction details απο paypal; Γιατι τοση ασφαλεια για μια lcd οθονη κινητου των 10€; Ποιος να ειμαι δηλαδη; Και πού ηξερα οτι υπαρχει πακετο αυτη τη μερα και γι'αυτην τη διευθυνση;

Εχω ολα τα στοιχεια, μονο το βρωμοεπιθετο λοιπει. Ας ελπισουμε οτι θα μου το δωσουν αν χριαστει να παω απο'κει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση ασφάλεια; Πλάκα μας κάνεις έτσι;

Εννοειται οτι πρεπει να υπαρχει ασφαλεια. Αλλα αμα εχω τα παντα μαζι μου, απο λογαριασμο δεη στο ονομα μου και τη διευθυνση μου μεχρι και να κανω μπροστα τους log in στο ebay account με ολα τα στοιχεια μου και παρολα αυτα δε μου το δωσουν, ε ειναι κοροϊδια!

Πες μου μια περιπτωση που μπορει καποιος αγνωστος να μου παρει το πακετο. Γινεται; Απ'αυτη την εννοια λεω οτι ειναι υπερβολικη αυτη η ασφαλεια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περιμένεις τον ταχυδρόμο αύριο το πρωί κάτω στην είσοδο, και μόλις έρθει να του εξηγήσεις?
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι πρεπει να υπαρχει ασφαλεια. Αλλα αμα εχω τα παντα μαζι μου, απο λογαριασμο δεη στο ονομα μου και τη διευθυνση μου μεχρι και να κανω μπροστα τους log in στο ebay account με ολα τα στοιχεια μου και παρολα αυτα δε μου το δωσουν, ε ειναι κοροϊδια!

Πες μου μια περιπτωση που μπορει καποιος αγνωστος να μου παρει το πακετο. Γινεται; Απ'αυτη την εννοια λεω οτι ειναι υπερβολικη αυτη η ασφαλεια.

 

!!!!!!!

Να κανεις log in μπροστα τους;;;;

Ε,οχι και ετσι.

Να στο παρει αγνωστος το πακετο;

Θεωρητικα γινεται.ολα γινονται.

Πρακτικα οχι.

Ποιος θα κατσει να περιμενει το δικο σου πακετο ή θα τυχει να περνα και θα κανει τι;

Θα πει ας το παρω γιατι εχει κατι αξιας;και που το ξερει;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

 

Σιγά μην καθησει κάποιος να πει:

 

"Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε σήμερα!

ΔΕΗ του Μπάμπη, ΟΤΕ του κυρ.Δημήτρη, εφορία της Χριστίνας...

Ωπ ένα πακέτο! Ρε συ, κοίτα τι λέει: Στέλιος Στέλιος! Δεν υπάρχει τέτοιο όνομα στην πολυκατοικία μας! Κατασχεται! :D".

 

Με λίγα λόγια, μην ανησυχείς :)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!

Να κανεις log in μπροστα τους;;;;

Ε,οχι και ετσι.

Να στο παρει αγνωστος το πακετο;

Θεωρητικα γινεται.ολα γινονται.

Πρακτικα οχι.

Ποιος θα κατσει να περιμενει το δικο σου πακετο ή θα τυχει να περνα και θα κανει τι;

Θα πει ας το παρω γιατι εχει κατι αξιας;και που το ξερει;

Αυτο λεω κι εγω. Δε γινοντε αυτα τα πραματα. Ηταν ειρωνικο το ''Γινεται;''. Γι'αυτο λεω οτι σε τετοια περιπτωση δε χρειαζεται τοση ασφαλεια.

 

Τελοσπαντων, σας ευχαριστω για τις γνωμες σας. 'Ο,τι γινει θα ενημερωσω. Εγω παντως καλου κακου θα βαλω στο κουδουνι Stelios Stelios και απο Δευτερα θα περιμενω. Το πακετο το εστειλε χτες (Δευτερα) απο Αγγλια με απλο ταχυδρομιο χωρις tracking number και το ebay υπολογιζει οτι θα ερθει την αλλη εβδομαδα μεταξυ Δευτερας - Τεταρτης. Γενικα πεφτει μεσα το ebay;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έπεσες και σε 15Αύγουστο, οπότε ίσως καθυστερήσει λίγο παραπάνω.

 

Πάντως από Αγγλία, αεροπορικώς, κάνει συνήθως 4-7 εργάσιμες για να έρθει το πακέτο.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στέλιος Στέλιος; Κύπριος είσαι;:lol:

 

Χα χα χα χα χα!!!!!

Παντως στο κουδουνι θα βαλω ''Stelios Stelios'' οπως ειναι στο δεμα κι οχι ''Στέλιος Στέλιος'' για να ειναι πιο πειστικο να με περασει για ξενο και να μην του μπουνε υποψιες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την διεύθυνση θα δει. Δεν πρόκειται να τσεκάρει κουδούνια. Εδώ σε μένα έτσι κάνει ο δικός μου ταχυδρόμος αν και με ξέρει προσωπικά.

Κοιτάνε διεύθυνση μόνο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα χα!!!!!

Παντως στο κουδουνι θα βαλω ''Stelios Stelios''

Βάλε και επάγγελμα που να ταιριάζει!

 

Π.χ.

-Ατελιέ

-Μοντέρνες κομμώσεις

-εργαστήρι μόδας

-art and design

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και επάγγελμα που να ταιριάζει!

 

Π.χ.

-Ατελιέ

-Μοντέρνες κομμώσεις

-εργαστήρι μόδας

-art and design

greek mafia

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/08/14/du3y8eby.jpg

Βάλε και μία τέτοια φανέλα και είσαι ΟΚ. :p

 

Χαχαχαχαχαχαχα

Παραλιγο να ξυπνησω ολο το σπιτι...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/08/14/du3y8eby.jpg

Βάλε και μία τέτοια φανέλα και είσαι ΟΚ. :p

 

Που το καταλαβες οτι ειμαι ο Γιαννακοπουλος;;;;;

Αρα αμα το κρατησουν στο ταχυδρομειο, λεω να τους παω δωρο καμια φανελα για τα παιδακια τους, ετσι να τους γλυκανω καπως!

 

Πρεπει να μ'ανυσηχει που στο Order details το Shipping status ειναι ακομα Not shipped ενω μου ειπε οτι το εχει στειλει Δευτερα απογευμα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πρώτη φορά έρχεται κάποιο γράμμα στο σπίτι μας που δεν έχει το ίδιο όνομα στο κουδούνι; Στην παλιά πολυκατοικία που εμένα ένας είχε βάλει στο κουδούνι το παρατσούκλι του ρουφας. Εεε ο ταχυδρόμος άφηνε τα γράμματα του κάτω στην πολυκατοικία. Και μάλιστα είχαμε έξυπνο Ταχυδρόμο κι αν δεν χωρούσε τα γράμματα η δεν του άνοιγε κανένας τα αφήνε έξω στο πλάτισκάλο της εισόδου.

 

Και Στέλλα να βάλεις το γράμμα θα ρθει σε σένα. Ο ταχυδρόμος δεν κοίτα ένα ένα τα ονόματα στα γράμματα και στα κουδούνια. Βλέπει διεύθυνση και νούμερα. Αν έχεις σωστή διεύθυνση θα έρθει στην πολυκατοικία. Κι από την άλλη αν δεν το κάτω, θα αφήσει χαρτάκι. Αν σου αφήσει χαρτάκι θα πας ταχυδρομείο με το χαρτί αυτό και θα πεις έχω ένα δέμα. Και θα στο δώσουν. Δεν θα σου ζητήσουν καμία ταυτότητα. Έχουν νομίζεις την έννοια σου αν είσαι ο σωστός Στέλιος Στέλιος η ο Στέλιος που έκανε αλλαγή φίλου και έγινε ουρσουλα; Αν η Ελλάδα είχε τόση ασφάλεια τότε θα είμαστάν πολύ καλύτερα.

 

Καταλαβαίνω την ανησυχία σου και γω το ίδιο μπορεί να έκανα. Αλλά ειλικρινά δεν χρειάζεται.

 

Στείλε και καμία φανέλα από δω, υπογεγραμμένη όμως εεε;;;; Όχι αστεία :-P και για να δεις ότι συμπάσχω στείλε την στο όνομα μηνας μηνας :-P

 

Συμφωνω σε ολα με εξαιρεση το ταχυδρομειο.εχω παει ταχυδρομειο για να παραλαβω παμπολλα πραγματα απο ebay,amazon κλπ με χαρτακι και ΚΑΘΕ φορα μου ζητανε ταυτοτητα.

Αν ομως με βρει ο ταχυδρομος στην πολυκατοικια ΠΟΤΕ δε ζητα ταυτοτητα

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Όντως στο ταχυδρομείο πάντα μου ζητάνε ταυτότητα και σε μένα και πολύ καλά κάνουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει πέσει το ebay εδω και ώρα.... δε μπορω να συνδεθω

μόνο σε μένα ή και σε σας;

 

Νομίζω εξαρτάται από τους Internet providers. Έχω HOL, δεν έχω πρόβλημα. Με Cyta κάποιοι έχουν.

Link to comment
Share on other sites

εχει πέσει το ebay εδω και ώρα.... δε μπορω να συνδεθω

μόνο σε μένα ή και σε σας;

 

Ουτε γω μπορω (απο κινητο,δεν ειδα pc)

 

Εντιτ:Εφτιαξε (μιση ωρα αφοτου δοκιμασα)

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...