Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκέφτομαι και εγώ να το τσιμπήσω! το βρήκα το ασημί εδώ.

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=8694

 

Υπάρχει λόγος να το πληρώσεις 33 ευρά περισσότερα + τα ταχυδρομικά??

γιατι η τιμή του παίζει στα 300!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε όποιους έχουν χρησιμοποιήσει γενικά θήκη: Ακουμπάει αυτό το διάφανο πλαστικό στην οθόνη και δε φαίνεται ωραίο, σα να κολλάει κάπως. Εγώ ανοίγω λίγο το φερμουάρ και το τραβάω λίγο προς τα έξω για να "ξεκολλήσει", αλλά δε γίνεται να κάνω κάθε φορά αυτό. Προφανώς δεν υπάρχει κάποια λύση και θα πρέπει απλά να το συνηθίσω έτσι όπως θα φαίνεται, αλλά είπα να το αναφέρω μπας και κάποιος γνωρίζει κανά κολπάκι.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, ερωτηση για καποιον ηδη κατοχο του κινητου: επειδη με ενδιαφερει, μπορει να περιγραπψει καποιος το σερφαρισμα σε html σελιδες με το wifi εαν ειναι πρακτικο ή γενικα μή πρακτικο?

 

Σαν τον υπολογιστή εννοείται πως δεν είναι... Δεν έχω μέτρο σύγκρισης με άλλο κινητό αλλά το interface το συνήθησα σχεδόν κατευθείαν. Πάντως δεν είναι να κάθεσαι και να διαβάζεις με τις ώρες κάτι, σίγουρα μετά από κάποιο σημείο γίνεται κουραστικό.

Θεωρώ πως το σερφάρισμα σε κινητό θα γίνεται με τον βέλτιστο τρόπο μόνο αν έχει μεγάλη οθόνη αφής τύπου iPhone.

Τεσπα, αν το κριτήριο επιλογής σου είναι πρωτίστως το σερφάρισμα, προσωπικά δεν συνιστώ το Ε51. Το Ε51 είναι πιο overall... έχει πολλαπλά χαρίσματα.

 

Α! Χθες για πρώτη φορά μου κόλλησε! :lol: Αλλά όχι τελείως, το πάτησα να κλείσει και μετά από δυο λεπτά έκλεισε. Δεν αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία, όπως κάτι παλιά symbian... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω καταφερει να μου κολλησει πολλες φορες. Αλλα παντα ξεκολουσε μονο του. κανω πολλα πραματα ταυτοχρονα και ωρες ωρες δεν τραβαει!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, ερωτηση για καποιον ηδη κατοχο του κινητου: επειδη με ενδιαφερει, μπορει να περιγραπψει καποιος το σερφαρισμα σε html σελιδες με το wifi εαν ειναι πρακτικο ή γενικα μή πρακτικο?

Σου προτείνω να χρησιμοποιήσεις τον browser opera mini. Το κατεβάζεις δωρεαν από το site της opera. Εμένα με βόλεψε περισσότερο πάντως καθώς σου εμφανίζει την σελίδα σαν μονοστηλο οπότε μπορείς να διαβασεις αμέσως τα πάντα ή εμφανίζει ολόκληρη την σελίδα και κανεις περιηγηση και ζουμ στο σημείο που σε ενδιαφέρει.

Δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιους έχουν χρησιμοποιήσει γενικά θήκη: Ακουμπάει αυτό το διάφανο πλαστικό στην οθόνη και δε φαίνεται ωραίο, σα να κολλάει κάπως. Εγώ ανοίγω λίγο το φερμουάρ και το τραβάω λίγο προς τα έξω για να "ξεκολλήσει", αλλά δε γίνεται να κάνω κάθε φορά αυτό. Προφανώς δεν υπάρχει κάποια λύση και θα πρέπει απλά να το συνηθίσω έτσι όπως θα φαίνεται, αλλά είπα να το αναφέρω μπας και κάποιος γνωρίζει κανά κολπάκι.

 

Μήπως υπάρχει καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει το E51 σε Wind store σε χρώμα bronze (pink steel) ή silver (white steel)??? Μόνο σε black το βρίσκω (black steel)...

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

σε wind καταστηματα το εχουν μονο σε μαυρο.εγω το βρηκα ασημι σε νοκια club.παρε κανενα τηλ μηπως τους εχει μεινιε κανενα
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

(wireless post)

Telika pariggila to black steel...

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ έξυπνη κίνηση της Nokia να το κυκλοφορήσει και χωρίς κάμερα. Αν είχε βγεί εξαρχής παράλληλα με το κανονικό, θα το προτιμούσα αρκεί βέβαια να υπήρχε κάποια μικρή διαφορά στην τιμή.

 

Να δούμε αν θα κυκλοφορήσει σε όλες τις ευρωπαικές αγορές. Γιατί το Ε50 χωρίς την κάμερα, κυκλοφόρησε επίσημα μόνο σε επιλεγμένες αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω να φέρει (αν το φέρει) το ασημί η Wind. Υπάρχει δυνατότητα αν πάρω το μαύρο να αλλάξω την μπροστινή πρόσοψη σε Nokia shop; Έτσι κι αλλιώς θα το ήθελα μπροστά ασημί και πίσω μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το εχω από τη Δευτέρα και είναι όντως πάρα πολύ καλό. Είναι πραγματικά ταχύτατο και ιδιαίτερη εντύπωση μου έχει κάνει το πάρα πολύ καλό σήμα που έχει το wifi. Επίσης, αν και η πρώτη μου series 60 συσκευή, μου φαίνεται πολύ απλό και εύχρηστο. Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει έχει να κάνει με την ποιότητα κατασκευής του. Μπορεί γενικά να είναι άψογα κατασκευασμένο, αλλά τρίζει αρκετά στην πρόσοψη το προστατευτικό της οθόνης και ειδικά στην αριστερή πλευρά όπως το κοιτάς, όπου φαίνεται να μπαίνει και λίγο προς τα μέσα με πολύ ελαφριά πίεση... Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο ή εγώ είμαι ο τυχερός; Τι μπορώ να κάνω στην περίπτωση αυτή; Να απευθυνθώ στο σερβίς; Θα γίνει κάτι ή τζάμπα ο κόπος;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το εχω από τη Δευτέρα και είναι όντως πάρα πολύ καλό. Είναι πραγματικά ταχύτατο και ιδιαίτερη εντύπωση μου έχει κάνει το πάρα πολύ καλό σήμα που έχει το wifi. Επίσης, αν και η πρώτη μου series 60 συσκευή, μου φαίνεται πολύ απλό και εύχρηστο. Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει έχει να κάνει με την ποιότητα κατασκευής του. Μπορεί γενικά να είναι άψογα κατασκευασμένο, αλλά τρίζει αρκετά στην πρόσοψη το προστατευτικό της οθόνης και ειδικά στην αριστερή πλευρά όπως το κοιτάς, όπου φαίνεται να μπαίνει και λίγο προς τα μέσα με πολύ ελαφριά πίεση... Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο ή εγώ είμαι ο τυχερός; Τι μπορώ να κάνω στην περίπτωση αυτή; Να απευθυνθώ στο σερβίς; Θα γίνει κάτι ή τζάμπα ο κόπος;

 

 

εγω εχω ακριβως το ιδο προβλημα με σενα.τριζει στο πισω καλυμα στα αριστερα οπως το κοιοταμε απο μπροστα...:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ετσι ειναι μαλλον ολα εγω 3 ειχα και τα 3 τριζανε

 

αλλά τρίζει αρκετά στην πρόσοψη το προστατευτικό της οθόνης και ειδικά στην αριστερή πλευρά όπως το κοιτάς, όπου φαίνεται να μπαίνει και λίγο προς τα μέσα με πολύ ελαφριά πίεση... Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο ή εγώ είμαι ο τυχερός; Τι μπορώ να κάνω στην περίπτωση αυτή; Να απευθυνθώ στο σερβίς; Θα γίνει κάτι ή τζάμπα ο κόπος;

 

εγω εχω ακριβως το ιδο προβλημα με σενα.τριζει στο πισω καλυμα στα αριστερα οπως το κοιοταμε απο μπροστα...:rolleyes::rolleyes:

 

Δεν νομιζω βρε παιδια να ειναι τραγικα τα πραγματα .

Ολες οι συσκευες το εχουν το τριξιμο τους .:O

Εκτος και εαν ο φιλος Koulou επεσε στην περιπτωση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

e nai δεν ειναι τραγικα,αλοιμονο.απλως τριζει... παντως απο την συνολικη ποιοτητα που ειναι καορυφαια,αυτο ειναι ενα ψεγαδι...
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έτριζαν όλα τα κινητά έτσι. Αν δεν μου το λέγατε, δεν θα το πρόσεχα. Τρίζει ελάχιστα όταν υποβάλεται σε στρέψη... νταξ.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έτριζαν όλα τα κινητά έτσι. Αν δεν μου το λέγατε, δεν θα το πρόσεχα. Τρίζει ελάχιστα όταν υποβάλεται σε στρέψη... νταξ.

Εμενα, γιατι δεν τριζει καθολου και σε κανενα σημειο?

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά τρίζει τελείως ανεπαίσθητα σε 2-3 σημεία κι αυτό μετά από συνεχή πίεση με τα δάχτυλα σπιθαμή προς σπιθαμή σε όλο το κινητό, αλλά είναι τόσο μηδαμινό που δεν το καταλαβαίνω καν όσο το χρησιμοποιώ, μόνο αν πάω επι τούτου για να βρω που είναι αυτά τα σημεία, όπως το έκανα τώρα. Άλλωστε... κινητό είναι, όλο και κάπου θα τρίζει, όπως όλα, μηδενός εξαιρουμένου. Από την άλλη βέβαια μπορεί ορισμένες συσκευές να το παρακάνουν σε αυτόν τον τομέα.

Γι' αυτό θα συμφωνήσω με τον Alexel: Μακάρι να έτριζαν όλα τα κινητά έτσι. Τουλάχιστον σύμφωνα με τη συσκευή που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα γράψει και παλιότερα το samsung p300 κινητό "κομπιουτεράκι" που είχα δεν έτριζε καθόλου. Άλλο όμως 500Ε που έκανε αυτό και άλλο 300ε που κάνει το νόκια. Για την τιμή του είναι καλό απο άποψης ποιότητας κατασκευής, αλλά όχι ότι είναι και η σούπερ ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...