Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το κινητό δεν υπάρχει ρύθμιση απενεργοποίησης.

Καλύτερα ρώτα σε θέμα σχετικό με το hands free σου, αν και δεν νομίζω πως γίνεται κάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Εχω το εξης θεμα. Συνδυαζω το κινητο μου με αυτο το handsfree http://www.pixmania.gr/gr/gr/261332/art/samsung/hands-free-bluetooth-wep2.html?srcid=7255&Partenaire=skroutz&CodePromo=oui&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyNTA3NTMxNDY7UGFydGVuYWlyZT1za3JvdXR6JkNvZGVQcm9tbz1vdWk= . Το προβλημα ειναι οτι εχει μια (σε καποιους χρησιμη) δυνατοτητα , με συντομο πατημα του πληκτρου αποδοχης κλησεων , να ενεργοποιειται η φωνητικη κληση( δηλαδη να λες το ονομα που θες και να το καλει). Ομως αυτο με εκνευριζει αφανταστα γιατι οπως εχω στην τσεπη μου , συνεχεια το παταω κατα λαθος με αποτελεσμα να καλει συνεχεια οποιο ονομα νομιζει οτι ακουει απο τον περιβαλλοντα θορυβο. Αντε μετα να εξηγεις οτι πατησα κατα λαθος το bluetouth handsfree. Οσο και αν εψαξα δεν βρηκα απο που απενεργοποιειται. Please help!!!:cry:

 

Αυτός είναι ο λόγος που σταμάτησα να κουβαλάω μαζί μου το bt hands free το έψαξα πολύ και δε βρήκα λύση

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό δεν υπάρχει ρύθμιση απενεργοποίησης.

Καλύτερα ρώτα σε θέμα σχετικό με το hands free σου, αν και δεν νομίζω πως γίνεται κάτι...

 

Αυτός είναι ο λόγος που σταμάτησα να κουβαλάω μαζί μου το bt hands free το έψαξα πολύ και δε βρήκα λύση

 

 

Την φοβομουνα τετοια απαντηση. Το κερατο μου μεσα:rocket::shoot:

Link to comment
Share on other sites

μου είναι πιο εύκολο να ρωτήσω εδώ από το να ψάχνω με τις ώρες το κινητό..

1) μπορώ να κάνω το πληκτρολόγιο να ΜΗΝ κλειδώνει αυτόματα?

2) κομπιουτεράκι δεν έχει και χρονόμετρο?

3) αυτό το 2G και 3G πως το αλλάζουμε? εμένα είναι πάντα 3G, αλλά θέλω

4) υπάρχει κάποιος "κωδικός" για επανεκίνηση ή απλά το κλέινω κ το ανοίγω;

Link to comment
Share on other sites

μου είναι πιο εύκολο να ρωτήσω εδώ από το να ψάχνω με τις ώρες το κινητό..

1) μπορώ να κάνω το πληκτρολόγιο να ΜΗΝ κλειδώνει αυτόματα?

2) κομπιουτεράκι δεν έχει και χρονόμετρο?

3) αυτό το 2G και 3G πως το αλλάζουμε? εμένα είναι πάντα 3G, αλλά θέλω

4) υπάρχει κάποιος "κωδικός" για επανεκίνηση ή απλά το κλέινω κ το ανοίγω;

1) Ναι μπορείς, πήγαινε ρυθμίσεις > ασφάλεια > τηλέφωνο και sim και απενεργοποίησε την επιλογή αυτόματο κλείδωμα.

2) Έχει το εικονίδιο αριθμομηχανή. Χρονόμετρο δεν έχει αλλά μπορείς να περάσεις εσύ με κάποια εφαρμογή όπως είναι το handy clock. Για εφαρμογές στο αντίστοιχο θέμα.

3) Για να αλλάξεις από 3G σε GSM θα πας ρυθμίσεις > τηλεφωνο > δίκτυο και στην επιλογή που λέει λειτουργία δικτύου θα επιλέξεις GSM.

4) Απλά το ανοίγεις και το κλείνεις. Αν θες υπάρχουν και εφαρμογές που κάνουν restart στην συσκευή. Για εφαρμογές κάνε αναζήτηση στο αντίστοιχο θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Μια χαζή ερώτηση και απο εμένα...

 

Βλέπω με έκπληξη οτι στο e51 μου οι διαθέσιμοι χαρακτήρες σε ένα text message είναι 160. Αν προσπαθήσω μάλιστα να στείλω στα Ελληνικά και με full support πέφτουν στους 70!

 

Ενώ βλέπω στο 6300 μου να είναι 1000 οι διαθέσιμοι και να έχει και έτοιμα smileys.

 

Τι μου ξεφεύγει?

 

Thanks εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρακτήρες στα sms είναι 160 και πάντα σε περιορισμένη υποστήριξη, ασχέτως το τι γράφει το 6300.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρωί πρωί χθες με την τσίμπλα στο μάτι και χωρίς να έχω τελειώσει ακόμη τον 2ο καφέ μπαίνει στο γραφείο ο προϊστάμενος και μου φέρνει το Ε51 δωράκι από τις αλλαγές των εταιρικών μας κινητών. Φτιάχτηκα κι εγώ, τσίτα το μάτι θα σουτάρω σκέφτομαι είτε το 6300 το προσωπικό είτε το 3120 το εταιρικό, μια χαρά κυριλέ. Αλλά λένε όταν κάνει κάποιος σχέδια γελάει ο Θεός (εν προκειμένω το Ε51). Πάω να περάσω επαφές από τηλ σε τηλ (6300 στο Ε51) αρνείται και μεταφέρει μόνο τις 14 από τις 250 καρτέλες επαφών. Ντάξει λέω θα σε πάω από το PC να τα μεταφέρω όλα κιόλας μπαμ μπαμ. Διαγραφή επαφών και πάμε στο PC. 6300 plug in καλωδιάκι από PC Nokia Suite όλα κοπλέ. Μηνύματα, επαφές, ημερολόγιο όλα μέσα στο backup, συγχρονισμός μια χαρά, ας τα βάλουμε στο Ε51. Μια χαρά κι εδώ μπαίνουν τα πάντα στο Ε51, πετάω εγώ από την χαρά μου ε ρε κινητάρα.

 

Τι το ήθελα και το είπα. Κάνω το συνηθισμένο ψάξιμο σαν χαζό παιδί με καινούργιο παιχνιδάκι πάω στα μηνύματα και βλέπω νούμερα αντί για ονόματα στους παραλήπτες. Πρώτο στρίψιμο. Επαφές στην SIM δεν έχω, διπλές εγγραφές δεν έχει (ελεγμένο) μα τι γίνεται; Κοιτάζω λίγο παρακάτω βλέπω ένα μήνυμα με όνομα, βλέπω ένα MMS με το όνομα βλέπω ένα SMS του ίδιου αποστολέα αλλά χωρίς όνομα!!! Λέω μπορεί να έχει καμιά ρύθμιση περίεργη θα το βρούμε. Τυχαία εκείνη την στιγμή παίρνω 2 κλήσεις, στον 1 δεν εμφανίζει όνομα στον 2ο εμφανίζει όνομα αλλά και την εικόνα!!!! Άιντε άιντε....

Με αποτέλεσμα 2 μέρες τώρα έχω φάει 15+ ώρες για να κάνω το κινητό να ΔΕΙΞΕΙ τα ονόματα. Ναι έχω κάνει 3-4 hard format, 5-6 restore, καμιά 10αριά συγχρονισμούς, η κάρτα SIM δεν περιέχει επαφές (ποτέ δεν τις αποθηκεύω εκεί ως Μήτσος1 Μήτσος2 ΓκόμεναΜήτσου), δεν υπάρχει ούτε μια διπλοεγγραφή αλλά εκεί πείσμα γαιδουρινό. Όχι δεν θέλω να περάσω 250 καρτέλες επαφών Χ2+ αριθμούς, mail κτλ με το χέρι, που το έκανα κι αυτό για μερικές επαφές μήπως γίνει τίποτα αλλά τζίφος.

 

Εμφάνιση: 8

Πρώτη χρήση και ευκολία λειτουργίας: -10

 

Τελικά από το ζόρι μας να κάνουμε τις απλές λειτουργίες πολύπλοκες, ξεχνάμε τις απλές. Το μόνο που με κρατάει για να μην του κάνω μπανάκι στη θάλασσα είναι η διακοσμητική ομορφιά που προσφέρει δίπλα στο τασάκι. Καμία πρόταση για να μην του κάνω μπάνιο;

 

 

Υ.Σ Το firmware είναι το 300.34.56 RΜ-244.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη περασε το τελευταιο firmware. Εγω περασα με υπερυθρες ολα τα τηλεφωνα μου εχοντας τοτε το firmware που αναφερεις και τα ειδε κανονικοτατα, ακομη και οπως τα ειχα βαλει(τηλεφωνο σπιτιου, τηλεφωνο δουλειας κτλ)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγώ είχα πρόβλημα και είχα περάσει όλες τις επαφές απο ένα Sony Ericsson που είχα με bt. To περίεργο σε όλα αυτά που λες είναι ότι απο την ίδια επαφή μια τη βλέπει και μια όχι.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Πρωί πρωί χθες με την τσίμπλα στο μάτι και χωρίς να έχω τελειώσει ακόμη τον 2ο καφέ μπαίνει στο γραφείο ο προϊστάμενος και μου φέρνει το Ε51 δωράκι από τις αλλαγές των εταιρικών μας κινητών. Φτιάχτηκα κι εγώ, τσίτα το μάτι θα σουτάρω σκέφτομαι είτε το 6300 το προσωπικό είτε το 3120 το εταιρικό, μια χαρά κυριλέ. Αλλά λένε όταν κάνει κάποιος σχέδια γελάει ο Θεός (εν προκειμένω το Ε51). Πάω να περάσω επαφές από τηλ σε τηλ (6300 στο Ε51) αρνείται και μεταφέρει μόνο τις 14 από τις 250 καρτέλες επαφών. Ντάξει λέω θα σε πάω από το PC να τα μεταφέρω όλα κιόλας μπαμ μπαμ. Διαγραφή επαφών και πάμε στο PC. 6300 plug in καλωδιάκι από PC Nokia Suite όλα κοπλέ. Μηνύματα, επαφές, ημερολόγιο όλα μέσα στο backup, συγχρονισμός μια χαρά, ας τα βάλουμε στο Ε51. Μια χαρά κι εδώ μπαίνουν τα πάντα στο Ε51, πετάω εγώ από την χαρά μου ε ρε κινητάρα.

 

Τι το ήθελα και το είπα. Κάνω το συνηθισμένο ψάξιμο σαν χαζό παιδί με καινούργιο παιχνιδάκι πάω στα μηνύματα και βλέπω νούμερα αντί για ονόματα στους παραλήπτες. Πρώτο στρίψιμο. Επαφές στην SIM δεν έχω, διπλές εγγραφές δεν έχει (ελεγμένο) μα τι γίνεται; Κοιτάζω λίγο παρακάτω βλέπω ένα μήνυμα με όνομα, βλέπω ένα MMS με το όνομα βλέπω ένα SMS του ίδιου αποστολέα αλλά χωρίς όνομα!!! Λέω μπορεί να έχει καμιά ρύθμιση περίεργη θα το βρούμε. Τυχαία εκείνη την στιγμή παίρνω 2 κλήσεις, στον 1 δεν εμφανίζει όνομα στον 2ο εμφανίζει όνομα αλλά και την εικόνα!!!! Άιντε άιντε....

Με αποτέλεσμα 2 μέρες τώρα έχω φάει 15+ ώρες για να κάνω το κινητό να ΔΕΙΞΕΙ τα ονόματα. Ναι έχω κάνει 3-4 hard format, 5-6 restore, καμιά 10αριά συγχρονισμούς, η κάρτα SIM δεν περιέχει επαφές (ποτέ δεν τις αποθηκεύω εκεί ως Μήτσος1 Μήτσος2 ΓκόμεναΜήτσου), δεν υπάρχει ούτε μια διπλοεγγραφή αλλά εκεί πείσμα γαιδουρινό. Όχι δεν θέλω να περάσω 250 καρτέλες επαφών Χ2+ αριθμούς, mail κτλ με το χέρι, που το έκανα κι αυτό για μερικές επαφές μήπως γίνει τίποτα αλλά τζίφος.

 

Εμφάνιση: 8

Πρώτη χρήση και ευκολία λειτουργίας: -10

 

Τελικά από το ζόρι μας να κάνουμε τις απλές λειτουργίες πολύπλοκες, ξεχνάμε τις απλές. Το μόνο που με κρατάει για να μην του κάνω μπανάκι στη θάλασσα είναι η διακοσμητική ομορφιά που προσφέρει δίπλα στο τασάκι. Καμία πρόταση για να μην του κάνω μπάνιο;

 

 

Υ.Σ Το firmware είναι το 300.34.56 RΜ-244.

φιλε μου καλημερα επειδη αλλαζω συνεχεια τηλεφωνα κ το νοκια ε51 εχει περασει τουλαχιστον 5- 6 φορες απο τα χερια μου κ εχω μεταφερει 4500 μυνημτα κ 300 επαφες καθε φορα δεν εχω αντιμετωπισει ποτε κατι τετοιο.αν θες καντα ενα ενα δηλαδη πρωτα επαφες μετα μυνηματα κλπ οχι ολα μαζι..κατι κανεις λαθος παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μέχρι πρότινος πατούσα το πλήκτρο του mail και έκανα ανάκτηση mail(Gmail). Τώρα που έκανα hard format και πέρασα την 400.34.011 στης ρυθμίσεις σύνδεσης/εισερχομενα mail/σημείο πρόσβασης σε χρήση έχει την επιλογή ‘Ερώτηση πάντα’ και ενώ πατώ αλλαγή δεν κάνει τίποτα! Παλιά έβαζα ‘Ορίζετε από χρήστη’ και μετά το router μου. Γιατί άραγε?
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδι το εν λογω κινητο κυκλοφορει ακομη?ψαχνω παντου μπας και το βρω και δεν ειναι σε κανενα απο τα μεγαλα καταστηματα..κυκλοφορει?και αν ναι σε τι τιμη?
Link to comment
Share on other sites

παιδι το εν λογω κινητο κυκλοφορει ακομη?ψαχνω παντου μπας και το βρω και δεν ειναι σε κανενα απο τα μεγαλα καταστηματα..κυκλοφορει?και αν ναι σε τι τιμη?

 

Ριξε μια ματια ΕΔΩ ;)

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

αν πω οτι απο αυτα τα καταστηματα δεν ξερω ουτε ενα και φοβαμαι να τα εμπιστευτω.?θελω να αποφυγω καθυστερησεις στην παραδοση και ισως μετεπειτα προβληματα αν χρειαστει χρηση της εγγυησης.πιστευω οτι σε καποιο απο τα πιο γνωστα καταστηματα μειωνοντε οι πιθανοτητες για κατι τετοιο.

 

επισης ειναι λογικη η τιμη του στα 200 ευρω?μιλαμε για ενα τηλεφωνο που κλεινει του δυο χρονια στην αγορα..

Link to comment
Share on other sites

επισης ειναι λογικη η τιμη του στα 200 ευρω?μιλαμε για ενα τηλεφωνο που κλεινει του δυο χρονια στην αγορα..

 

Το κινητό αν και ενηλικιώθηκε νομίζω τα αξίζει τα λεφτά του :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά και συγνώμη αν έχει ειπωθεί ξανά εδώ:

Όταν συγχρονίζω το τηλέφωνο με το Outlook μέσω bluetooth, τα κάνει όλα μια χαρά. Όταν όμως το έχω συνδεδεμένο με το καλώδιο, αρνείτε πεισματικά να συγχρωνιστεί. Όπως μου γράφει, δε βρίσκει το outlook. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να κανω καποια αλλαγη/εγκατασταση/παραμετροποίηση στην συσκευη,

οι υπενθυμισεις δεν χτυπάνε πια στην ώρα τους. Κατι εχει γινει :worry:

 

Ας αναφερω και ενα σχετικο γεγονος, δεν ξερω κατα ποσο θα μπορει να δωσει στοιχεια :

Πρωινες υπενθυμισεις δεν χτυπανε, αν με παρει καποιος τηλεφωνο, μιλησω κλπ

μετα απο λιγο χτυπανε και οι υπενθυμισεις .

Σα να κοιμαται μαζι μου ενα πραγμα :O

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μετα απο σχεδόν 2 χρόνια καλής λειτουργίας, το e51 μου άρχισε να υποκύπτει στη φθορά του χρόνου... το πληκτρο 1 δεν πατιέται πλεον καλά (θέλει κάτι φορές παραπάνω δύναμη). Αυτό όμως που είναι ενοχλητικό, είναι ένα συχνό κόλλημα του κινητού όταν δέχομαι μια κλήση,& που λύνεται μόνο αν βγάλω την μπαταρία... πάλι καλά που έχω 1 μήνα ακόμα εγγύηση...

καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία version λογισμικού;
Link to comment
Share on other sites

παίδες πήγα & ρώτησα στην νόκια & μ είπαν ότι είναι πολύ πιθανό να έχει γίνει corrupt κάποιο αρχειό κατά την αναβάθμιση firmware που έκανα μέσω pcSuite...

έχετε ακούσει εσείς κάτι παρόμοιο??

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει περίπτωση.

Αν θέλεις κάνε ξανά αναβάθμιση λογισμικού.

Το NSU δίνει την επιλογή εγκατάστασης ξανά της ίδια έκδοσης λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα τώρα τελευταία. Έχω περάσει την τελευταία έκδοση από τότε που κυκλοφόρησε αλλά το πρόβλημα έχει εμφανιστεί τον τελευταίο καιρό.

Η μόνη αλλαγή που έχω κάνει είναι ότι έχω βάλει την αυτόματη επανάκληση. Την απενεργοποίησα και μέχρι στιγμής δεν που το έχει ξανά κάνει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...