Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος ξερει μπορει να μου πει ποιο ειναι το αυθεντικο μοντελο του handsfree με ενα ακουστικο για το Ε51? Οχι το στερεο με τα 2 ακουστικα που εδινε μεσα στο πακετο αλλα με το 1 ακουστικο.

Γιατι ψαχνω στο site της nokia και δεν βγαζω ακρη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει καταφέρει να χρησιμοποιήσει κανείς το κινητό σαν modem σε σύνδεση με laptop? είτε με windows είτε με linux?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται, μέσω της εφαρμογής του Nokia PC Suite.

Προσωπικά, δεν το έχω κάνει όμως ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια δυνατοτητα θα ηταν να μπορει να χρησιμοποιηθει το κινητο και σαν wifi stick ωστε να εχεις ιντερνετ στο pc απο wifi μεσω κινητου..
Link to comment
Share on other sites

Δες το JoikuSpot και το WalkingHotSpot ισως να σε βολεψουν..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια δυνατοτητα θα ηταν να μπορει να χρησιμοποιηθει το κινητο και σαν wifi stick ωστε να εχεις ιντερνετ στο pc απο wifi μεσω κινητου..
δεν νομίζω οτι θα ήταν και πολύ χρησιμο...

anyway με pcsuite το εχω δοκιμάσει, με usb όπως αναφέρω και σε προηγουμενη σελίδα μου έτρωγε κόλλημα μετά απο λίγο και δεν κατέβαζε, με bluetooth όλα καλα :-)

με 3g εννοειται γιατι με gprs ειναι λίγο απογοητευτικη η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάνει να μπαίνω μέσω του κινητού με laptop στο νετ. Μέσω του pcsuite είναι πολύ εύκολο αλλά έχεις τον περιορισμό του καλωδίου (USB) και την ταχύτητα της πόρτας (μικρό το κακό). Μέσω του BT είναι σαφώς καλύτερα τα πράγματα μιας που μπορείς να έχεις το τηλέφωνο σε απόσταση από το PC (πχ παράθυρο), σε σημείο που μπορεί να έχει καλύτερη λύψη. Τώρα με το pcsuite δεν τα κατάφερα να το συνδέσω με το ΒΤ. Ενώ όλες τις άλλες λειτουργείες τις έκανε (πχ μεταφορά αρχείου), στο νετ δεν ήθελε να μπει με τπτ. Τελικά χρησιμοποίησα το standard BT modem των Windows αλλά χρειάστηκε να ψάξω λίγο σε πιο comm port το έβλεπε σωστά.

 

Για να το βλέπει σαν wifi stick δεν ξέρω. Έχει τέτοια δυνατότητα?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για να το βλέπει σαν wifi stick δεν ξέρω. Έχει τέτοια δυνατότητα?

Το κινητό δεν έχει τέτοια δυνατότητα από μόνο του.

Τώρα αν υπάρχει εφαρμογή, επιφυλάσσομαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα ήταν καλή φάση αν υπάρχει κάτι τέτοιο. Θα έδινε λύση σε πολλούς που δεν έχουν WiFi στο laptop.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα ήταν καλή φάση αν υπάρχει κάτι τέτοιο. Θα έδινε λύση σε πολλούς που δεν έχουν WiFi στο laptop.;)

 

Ακριβως γι αυτο το θελω και γω! Αλλα δεν βλεπω να γινεται απο οσο εχω ψαξει δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετα την έκδοση rm-244 300 και rm-244 400 το κινητό εμφανίζει τελος εφαρμογής kern-exec0. Τι φορματ εχει φαει κ.τλ. αλλα τίποτα. Μου ρχεται να το πεταξω. ξερει κανεις κατι για αυτο? Ευχαριστώ
http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετα την έκδοση rm-244 300 και rm-244 400 το κινητό εμφανίζει τελος εφαρμογής kern-exec0. Τι φορματ εχει φαει κ.τλ. αλλα τίποτα. Μου ρχεται να το πεταξω. ξερει κανεις κατι για αυτο? Ευχαριστώ

Συμφωνα με αυτο και αλλοι ειχαν το προβλημα και το ελυσαν με format

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=communicators&thread.id=44305

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μπα τιποτα δε γινεται με φορμάτ. εχω δοκιμασει τα πάντα. Ισως καποια εφαρμογή να είναι αλλά δεν μπορώ να εντοπίσω ποια
http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπα τιποτα δε γινεται με φορμάτ. εχω δοκιμασει τα πάντα. Ισως καποια εφαρμογή να είναι αλλά δεν μπορώ να εντοπίσω ποια

 

Να υποθεσω πως οταν λες οτι εκανες φορματ το εκανες και στην καρτα και στην συσκευη ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το hands-free HS-40 για το κινητο αλλα διαπιστωνω οτι ακουγεται καπως χαμηλα, δηλ. για αυτοκινητο ουτε με σφαιρες δεν καταλαβαινεις τι ακουγεται.

 

Υπαρχει τροπος να αυξησω καπως καπως την ενταση?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι που έρχεται μαζί με το κινητό?

Στο δικό μου συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο ο ήχος ακούγεται καλύτερα από αυτό

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω πως οταν λες οτι εκανες φορματ το εκανες και στην καρτα και στην συσκευη ε;

 

ναι και στα δύο. Τιποτα. Μετά την αναβαθμιση της 300 και 400 τα εχει παιξει. ειδικα με την τελευταια ουτε hack αλλα και σε πολλές εφαρμογές ουτε Sign με πιστοποιητικό γινεται, εμφανιζει "ενσωματωμενο μέρος", "πιστοποιητικό έληξε" και διαφορα κουλά. Ουτε το ΗelloOX 1.05 δεν παιζει ουτε τιποτα . Να παει απο κει που ρθε . Μεινετε στις παλιες εκδοσεις

http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο.

Εγώ δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις. Εκτός φυσικά του γεγονότος πως είναι unhackable η έκδοση αυτή.

Μετά από hard format, μήπως έκανες επαναφορά κάποιου back up συμπεριλαμβάνοντας και τις ρυθμίσεις;

Αν ναι, αυτό ευθύνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω επαναφερει ρυθμισεις. Οι εφαρμογές που βάζω αρχικα και μου το παρουσιαζει επειτα,είναι

 

Mobitubia

Powermp3

Psiloc Traveler

Ringrtone Maker

SMSone

Youtube

Blacklist

Smartmovie

X-plore

http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές που έχω και εγώ οπότε μπορούμε να αποκλείσουμε ότι προκαλούν πρόβλημα είναι οι X-plore και Mobitubia.

Κάνε το εξής. Άρχισε την σταδιακή απεγκατάσταση των και παρατήρησε αν συνεχίζουν τα προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αποκλεισε κ το Youtube το οποιο το εχω κ εγω ;)

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ...Σήμερα το ξαναπήρα (!) μετά από πολλούς μήνες....Η αλήθεια είναι πως είναι πολύ εξυπηρετικό στο σχήμα και στις λειτουργίες....Θα ήθελα να ρωτήσω ποιό το τελευταίο F/W; Εγώ έχω το 300.34.56 / 11-12-2008....Ευχαριστώ...:)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ...Σήμερα το ξαναπήρα (!) μετά από πολλούς μήνες....Η αλήθεια είναι πως είναι πολύ εξυπηρετικό στο σχήμα και στις λειτουργίες....Θα ήθελα να ρωτήσω ποιό το τελευταίο F/W; Εγώ έχω το 300.34.56 / 11-12-2008....Ευχαριστώ...:)

 

Το τελευταιο F/W ειναι το 400.34.011 / 26-05-2009

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...