Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις αν θα εισαχθει στην ελλαδα αυτο το υπεροχο χαλκινο χρωμα??

επισης στα νοκια aplha copy centers ποσο κοστιζει σαν συσκευη??

300€ @ Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Calendar active plugin μπορεί να γίνει customize όσον αφορά τα events που δείχνει?

Αυτή την στιγμή ενώ έχω ένα all day event για σήμερα μου παρουσιάζει:

"No more entries today

21/1/08 mpla mpla"

 

Γενικά αν υπάρχει κάποια παρουσίασει για το λειτουργικό που φοράει θα ήμουν ευγνόμων :)

 

Κάπου ξεχάστηκε...το επαναφέρω μία φορά :)

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν θα εισαχθει στην ελλαδα αυτο το υπεροχο χαλκινο χρωμα??

επισης στα νοκια aplha copy centers ποσο κοστιζει σαν συσκευη??

 

Στο άμεσο μέλλον δεν προβλέπεται το χάλκινο.

Link to comment
Share on other sites

to pira k ego pleon

 

tou riksa kai mia kingston 2 giga kai einai tzitzi polu kalo prama kai grigoro sigkritika me palaiotera

 

idi tou evala nokia maps kai psaxno themes

 

 

sigoura einai arketa poiotiki kataskeui , mono p akoma kai to mauro afinei pitsilies dioti einai gialisteres oi epifanies tou paramenei omos koukli

 

tora to ixeio einai kalo gia kinito den theoro oti stereite leitourgikotitas

 

mporeis na kaneis ta panta .....

 

 

erotiseis

 

exo fortosei to nokia maps kai to xarti elladas pos kanei zoum xoris na mpo 30 fores sto menu zoun in ....

 

pou mporo na vro kana theme me sosto pistopoiitiko mias k oti vrisko den exei ok pistopoitiko

Link to comment
Share on other sites

to pira k ego pleon

 

tou riksa kai mia kingston 2 giga kai einai tzitzi polu kalo prama kai grigoro sigkritika me palaiotera

 

idi tou evala nokia maps kai psaxno themes

 

 

sigoura einai arketa poiotiki kataskeui , mono p akoma kai to mauro afinei pitsilies dioti einai gialisteres oi epifanies tou paramenei omos koukli

 

tora to ixeio einai kalo gia kinito den theoro oti stereite leitourgikotitas

 

mporeis na kaneis ta panta .....

 

 

erotiseis

 

exo fortosei to nokia maps kai to xarti elladas pos kanei zoum xoris na mpo 30 fores sto menu zoun in ....

 

pou mporo na vro kana theme me sosto pistopoiitiko mias k oti vrisko den exei ok pistopoitiko

Για zoom και unzoom πατά το * και τη # αντίστοιχα.

 

Τα θέματα στο βγάζουν αυτό διότι έχει λήξει το πιστοποιητικό!

 

Άλλαξε την ημερομηνία του κινητού κανα εξάμηνο πίσω και ξανακάνε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα βάλε τη ακόμη πιο πίσω. Θα πρέπει να πέσεις σε περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Μετά το πέρας της εγκατάστασης ξαναγύρνα στη σωστή ημερομηνία.

 

Επίσης πήγαινε τις ρυθμίσεις της Διαχείρισης Εφαρμογών και βάλε στο Εγκατάσταση Λογισμικού->Όλα και στο Έλεγχος Πιστοποιητικών->Απενεργοποίηση.

 

Αν κάποια από αυτά δεν είναι υπογεγραμμένα θα πρέπει να τα υπογράψεις εσύ.

Για το πώς υπογράφουμε τις εφαρμογές ακολούθησε τον οδηγό του leftezi μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

 

Ή εφόσον θεωρείς πως δεν τα καταφέρνεις, στείλε μου το imei της συσκευής σου μέσω pm για να κάνω εγώ τη διαδικασία. Το imei το εμφανίζεις γράφοντας στην οθόνη αναμονής *#06#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί κάπου ότι η οθόνη χαράζει με το παραμικρό, συμβαίνει σε όλους;

 

Αυτό, τελικά, συμβαίνει σε όλους;

 

Και κάτι άλλο. Θα κάνω αναβάθμιση και μάλλον θα τσιμπήσω αυτό το κινητό, αλλά επειδή είμαι από επαρχία και δεν έχω κάποιο κατάστημα WIND εδώ κοντά πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν έχουν το συγκεκριμένο μοντέλο στο κατάστημα που θα πάω. Μου είπαν ότι έχουν το Nokia E51 (black steel), ξέρει κανείς ποιό ακριβώς είναι αυτό το black steel; Είναι το απολύτως μαύρο, το μαύρο-ασημί ή το μαύρο-μπορντό;

Όποιος γνωρίζει στα σίγουρα ας μου απαντήσει παρακαλώ, γιατί αν είναι το μαύρο-ασημί θα το ξανασκεφτώ αν το πάρω, δεν μου πολυαρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο. Θα κάνω αναβάθμιση και μάλλον θα τσιμπήσω αυτό το κινητό, αλλά επειδή είμαι από επαρχία και δεν έχω κάποιο κατάστημα WIND εδώ κοντά πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν έχουν το συγκεκριμένο μοντέλο στο κατάστημα που θα πάω. Μου είπαν ότι έχουν το Nokia E51 (black steel), ξέρει κανείς ποιό ακριβώς είναι αυτό το black steel; Είναι το απολύτως μαύρο, το μαύρο-ασημί ή το μαύρο-μπορντό;

Όποιος γνωρίζει στα σίγουρα ας μου απαντήσει παρακαλώ, γιατί αν είναι το μαύρο-ασημί θα το ξανασκεφτώ αν το πάρω, δεν μου πολυαρέσει.

Απ'ότι ξέρω που έχω ρωτήσει σε καταστήματα Wind, διαθέτει μόνο το μαύρο - μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ξέρω που έχω ρωτήσει σε καταστήματα Wind, διαθέτει μόνο το μαύρο - μαύρο.

 

Παντού, σε όλα τα καταστήματα, μόνο αυτό έχει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό, τελικά, συμβαίνει σε όλους;

 

Και κάτι άλλο. Θα κάνω αναβάθμιση και μάλλον θα τσιμπήσω αυτό το κινητό, αλλά επειδή είμαι από επαρχία και δεν έχω κάποιο κατάστημα WIND εδώ κοντά πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν έχουν το συγκεκριμένο μοντέλο στο κατάστημα που θα πάω. Μου είπαν ότι έχουν το Nokia E51 (black steel), ξέρει κανείς ποιό ακριβώς είναι αυτό το black steel; Είναι το απολύτως μαύρο, το μαύρο-ασημί ή το μαύρο-μπορντό;

Όποιος γνωρίζει στα σίγουρα ας μου απαντήσει παρακαλώ, γιατί αν είναι το μαύρο-ασημί θα το ξανασκεφτώ αν το πάρω, δεν μου πολυαρέσει.

 

ειναι το απολυτως μαυρο μην ανησυχεις , το κουτι εχει απεξω στη φωτογραφια το ασημι αλλα αν η ετικετα εχει το black steel ειναι 100% το μαυρο στο λεω γιατι εγω τον εβαλα να το ανοιξει για την εχω πατησει με ν80 π ειχε το μαυρο σε φωτο απεξω κ ηταν το ασημι μεσα .......

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί κάπου ότι η οθόνη χαράζει με το παραμικρό, συμβαίνει σε όλους;

Όχι κατηγορηματικά, μόνο όταν αποθηκεύεται ακάλυπτο σε τσέπες, κολότσεπες κλπ., όπως είναι φυσικό και αναμενόμενο, χαράσσει, στρεβλώνεται και όλα τα κακά συναπαντήματα...:rolleyes:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

κινητο τηλεφωνο ειναι, λογικο ειναι να μπαινει σε τσεπες, κολότσεπες κλπ κλπ.

 

αλλος ενας τροπος να τα αρπαζουνε απο ανταλλακτικα, θηκες, κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω καμια 10αριά μέρες και δεν έχει χαραχθεί ακόμα αν και το βάζω στην τσέπη του τζην. Καλού κακού όμως έχω παραγγείλει την αντίστοιχη θήκη krusell http://www.krusell.se/product.php?productID=2826&category=5

 

που είναι πολύ λεπτή και διακριτική. Μόλις 15Ε απο το ebay uk με τα μεταφορικά. Η πρώτη φορα που αγοράζω θήκη για κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Όχι κατηγορηματικά, μόνο όταν αποθηκεύεται ακάλυπτο σε τσέπες, κολότσεπες κλπ., όπως είναι φυσικό και αναμενόμενο, χαράσσει, στρεβλώνεται και όλα τα κακά συναπαντήματα...:rolleyes:

 

Όταν λες ακάλυπτο, εννοείς χωρίς θήκη;

Link to comment
Share on other sites

καλη &η θηκη,αλλα πιστευω για το θεμα οθονης ειμαστε καλυμενοι με ενα screen protector.ξερετε αυτα τα αυτοκολλητα που μπαινουν στην οθονη.το θεμα ειναι ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε για το ε51 εδω ελλαδα?βρηκα σε καποια σιτε απο αγγλια 15λιρες το αυτοκολλητο!αν ειναι δυνατον!!
Link to comment
Share on other sites

κινητο τηλεφωνο ειναι, λογικο ειναι να μπαινει σε τσεπες, κολότσεπες κλπ κλπ.

 

αλλος ενας τροπος να τα αρπαζουνε απο ανταλλακτικα, θηκες, κλπ κλπ

Ακριβώς, μαζί με τα κλειδιά, τα τσιμπιδάκια, νομίσματα και οτιδήποτε φιλοξενείται στο "άνετο" περιβάλλον μιάς τσέπης και δη κολότσεπης....Το "παράλογο" και μεταφυσικό ενίοτε είναι πως μέσα σε ένα τόσο "ατμοσφαιρικό" χώρο κάποια κινητά λένε (!!!) πως χαράσσονται....Ε, όχι λοιπόν, πρόκειται για εγκάθετους των εταιρειών αξεσουαρ κινητών....Προκαλώ να ανακαλύψετε ακόμα πιό "ανετα" σημεία κάλυψης, φύλαξης και μεταφοράς, για να δοκιμάσετε και την αντοχή των συσκευών (όχι απαραίτητα καλυπτικά ρουχισμού...). Αρκεί να λαμβάνει σήμα το κινητό....Έλεος ιδιοφυείς συμφορουμίτες...Τουλαχιστον φροντίστε να είναι ανθεκτικά τα κινητά, ειδικά στην υγρασία περιβάλλοντος χώρου....ΑΑΑ, και να έχει χαμηλό σαρ, τώρα θα το χρειαστείτε....:wacko::lol::lol:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, μαζί με τα κλειδιά, τα τσιμπιδάκια, νομίσματα και οτιδήποτε φιλοξενείται στο "άνετο" περιβάλλον μιάς τσέπης και δη κολότσεπης....Το "παράλογο" και μεταφυσικό ενίοτε είναι πως μέσα σε ένα τόσο "ατμοσφαιρικό" χώρο κάποια κινητά λένε (!!!) πως χαράσσονται....Ε, όχι λοιπόν, πρόκειται για εγκάθετους των εταιρειών αξεσουαρ κινητών....Προκαλώ να ανακαλύψετε ακόμα πιό "ανετα" σημεία κάλυψης, φύλαξης και μεταφοράς, για να δοκιμάσετε και την αντοχή των συσκευών (όχι απαραίτητα καλυπτικά ρουχισμού...). Αρκεί να λαμβάνει σήμα το κινητό....Έλεος ιδιοφυείς συμφορουμίτες...Τουλαχιστον φροντίστε να είναι ανθεκτικά τα κινητά, ειδικά στην υγρασία περιβάλλοντος χώρου....ΑΑΑ, και να έχει χαμηλό σαρ, τώρα θα το χρειαστείτε....:wacko::lol::lol:

 

 

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο φίλε μου. :up:

Έλεος, κινητό αγοράζεις, όχι Hummer... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω καμια 10αριά μέρες και δεν έχει χαραχθεί ακόμα αν και το βάζω στην τσέπη του τζην. Καλού κακού όμως έχω παραγγείλει την αντίστοιχη θήκη krusell http://www.krusell.se/product.php?productID=2826&category=5

 

που είναι πολύ λεπτή και διακριτική. Μόλις 15Ε απο το ebay uk με τα μεταφορικά. Η πρώτη φορα που αγοράζω θήκη για κινητό!

 

Επειδή δεν έχω ιδέα από ebay, διάβασα κάποια πράγματα και επειδή είναι λίγο πολύπλοκη η διαδικασία για να παραγγείλω κάτι τώρα, ξέρει κάποιος αν μπορώ να βρω κάπου αλλού αυτή τη συγκεκριμένη θήκη για το κινητό; (π.χ. eshop, play247 κτλ...)

Τη βρήκα εδώ: http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=161003 αλλά λέει αναμένεται στις 3 Φεβρουαρίου και αν το παραγγείλω σήμερα θα κάνει 11 εργάσιμες μέρες να έρθει. Είναι μεγάλο διάστημα, έχει κανείς υπόψη του κάποιο άλλο site να πάρω αυτή τη θήκη; Κάποιο που να μπορώ να πληρώσω αντικαταβολή ή με χρεωστική κάρτα, γιατί δεν έχω πιστωτική.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει, έστω, κάμια παρόμοια θήκη για άλλο μοντέλο που να κάνει σε αυτό το κινητό; Θα το πάρω το κινητό το πολύ την άλλη βδομάδα και θέλω σίγουρα να έχω και μια θήκη. Αυτή που έδωσα από πάνω μου αρέσει πάρα πολύ! Αλλά θα αργήσει να έρθει, υπάρχει κανα ελληνικό site που να το έχει άμεσα διαθέσιμο;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει, έστω, κάμια παρόμοια θήκη για άλλο μοντέλο που να κάνει σε αυτό το κινητό; Θα το πάρω το κινητό το πολύ την άλλη βδομάδα και θέλω σίγουρα να έχω και μια θήκη. Αυτή που έδωσα από πάνω μου αρέσει πάρα πολύ! Αλλά θα αργήσει να έρθει, υπάρχει κανα ελληνικό site που να το έχει άμεσα διαθέσιμο;

Σχετικά με θήκες για το Ε51, βρήκα μέσω του site της Nokia, 2 θήκες για το Ε51, που είναι πάρα πολύ ωραίες. Οι κωδικοί τους είναι CP-264 και CP-265. Ριξτε μιά ματία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...