Jump to content

Πρωτοετείς στα ΑΕΙ και ΤΕΙ της χώρας


livtylerfan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και να μην εχει τηλεφωνο θα εχει... παραταξεις!

Ισως ειναι το μοναδικο αξιολογο πραγμα που κανουν οι παραταξεις... Θα στα εξηγησουν ολα, θα σου συμπληρωσουν τις αιτησεις σου, θα σε γνωρισουν σε συμφοιτητες σου, θα σε ενημερωσουν για την σχολη σου αλλα προς Θεου μην τους δωσεις κανενα δικαιωμα ωστε να νομιζουν οτι βρηκαν καινουριο στελεχος! Και μην δωσεις το κινητο σου τηλεφωνο μιας και θα στο ζητησουν... αλλιως θα σε ζαλισουν στα τηλεφωνα αργοτερα!! ;)

 

Καλη σταδιοδρομια και μην αγχωνεσαι... Εδω πανελλαδικες περασες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 190
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρετε τι παίζει κοζάνη?Ε Πως είναι η ζωή εκεί?Τι λένε οι σχολές ειδικά οι πολυτεχνικές και περαιτέρω πληροφορίες?

 

Επίσης έχει κανένας ιδέα πότε είναι οι εγγραφές αλλά πότε κάνουμε αιτήσεις για μεταγγραφές???

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει κανένας ιδέα πότε είναι οι εγγραφές αλλά πότε κάνουμε αιτήσεις για μεταγγραφές???

Για μηχανολόγους ΕΜΠ πολύ δύσκολα να πάρεις μετεγγραφη αν δεν είσαι πολύτεκνος ή τρίτεκνος της γνωστής κατηγορίας.Πιο εύκολα μπορείς να πάρεις μετεγγραφή για το ΑΠΘ παρ'όλο που δεν είσαι σαλονικιός παρά για το ΕΜΠ .

Link to comment
Share on other sites

Τα κομματοσκυλα ουτε να τα φτυσω! :)

Εαν τυχει να μου κανει καποιος καποια "εξυπηρετηση" μπραβο του, αλλα δεν προκειται να ασχοληθω με αυτες τις μπουρδες!

Link to comment
Share on other sites

ετσι λενε ολοι στην αρχη αλλα η πλειοψηφια μολις δει την γλυκα ακολουθει κατα ποδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το χρειάζομαι το παρακάτω, σε ποια υπηρεσια πρέπει να πάω για να το πάρω?

 

Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Γ' θμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το χρειάζομαι το παρακάτω, σε ποια υπηρεσια πρέπει να πάω για να το πάρω?

 

Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Γ' θμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.

 

στο δίνουν στη γραμματεία της σχολής σου!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ζητανε (διαβασα στο site της Σχολής) για την εγγραφή, μου ακούγεται περίεργο να το ζητάνε στη σχολή αλλα να μπορώ να το πάρω απο εκεί!
Link to comment
Share on other sites

Αφου ζητανε υπευθυνη δηλωση,παιρνεις μια απο ενα περιπτερο και γραφεις επανω αυτα που χρειαζονται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το χρειάζομαι το παρακάτω, σε ποια υπηρεσια πρέπει να πάω για να το πάρω?

 

Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Γ' θμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.

 

An 8umamai kala,pou etsi pisteuw,auto to sumplhrwneis se kati kolles pou sou dinoun na sumplhrwseis kata thn eggrafh.(ekei leei kai alla px an eisai pantremenos,ta stoixeia sou klp klp)

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Για να κατεβάσετε υπέυθηνη δήλωση και να την τυπώσετε κάντε κλικ στο παρακάτω link

http://www.auth.gr/admin/admin_docs/resources/YPEY8YNH_DHLWSH.pdf

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ζητανε (διαβασα στο site της Σχολής) για την εγγραφή, μου ακούγεται περίεργο να το ζητάνε στη σχολή αλλα να μπορώ να το πάρω απο εκεί!

 

τι να σου πω..στη δικιά μου σχολή γράφει ότι το δίνουν από τη γραμματεία, όπως και στης αδερφής μου..της το είχανε δώσει από τη γραμματεία!πάρ΄τους ένα τηλέφωνο για να συνεννοηθείς!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Na rwthsw kati? Exw perasei dioikisi epixeirisewn stn Xio (AEI) kai epd eimai 3 teknos dikaioume meteggrafh... Pou pisteuete oti einai kalytera na kanw tin meteggrafh ?? Stn ASOEE h ston Peiraia (PAPEI) ??????/
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω...οι ιατρικές εξετάσεις γίνονται σε κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα;περιλαμβάνουν και ακτινογραφία θώρακα, ή αυτό μπορώ να το κάνω σε οποιοδήποτε νοσοκομείο οποιαδήποτε στιγμή;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οποτε θες μπορεις να τις κανεις(μεχρι κα πριν την εγγραφη δηλαδη) και οπου θες,περιλαμβανεται και ακτινογραφια.Πολυ απλα πανε σε ενα νοσοκομειο και κανε τις εξετασεις,και μην ξεχασεις μια η δυο φοτωγραφιες που ζηταν για την ακτινογραφια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Na rwthsw kati? Exw perasei dioikisi epixeirisewn stn Xio (AEI) kai epd eimai 3 teknos dikaioume meteggrafh... Pou pisteuete oti einai kalytera na kanw tin meteggrafh ?? Stn ASOEE h ston Peiraia (PAPEI) ??????/

 

Καλύτερη σχολή η ΑΣΟΕΕ, καλύτερη οργάνωση το ΠΑ.ΠΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω...οι ιατρικές εξετάσεις γίνονται σε κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα;περιλαμβάνουν και ακτινογραφία θώρακα, ή αυτό μπορώ να το κάνω σε οποιοδήποτε νοσοκομείο οποιαδήποτε στιγμή;

 

:wacko::blink: Ti e3etaseis ?? Den pas gia diplwma ://

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω...οι ιατρικές εξετάσεις γίνονται σε κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα;περιλαμβάνουν και ακτινογραφία θώρακα, ή αυτό μπορώ να το κάνω σε οποιοδήποτε νοσοκομείο οποιαδήποτε στιγμή;

 

Στη σχολή μου πέρσυ μας είχαν πει να πάμε την ακτινογραφία (δεν ζητούσαν αλλες εξετάσεις) μέχρι τέλος Νοεμβρίου. Την ακτινογραφία έπρεπε να τη βγάλουμε στο ΑΧΕΠΑ (Πανεπιστημιακό νοσοκομείο). Αν την βγάλεις οπουδήποτε αλλού πρέπει πάλι να πας στο ΑΧΕΠΑ και να υπογράψει κάποιος γιατρός νομίζω. Αυτά για Θεσσαλονίκη.

Αν έχουν και σε σας τέτοια προθεσμία πάντως καλύτερα να πας προς το τέλος (τέλη Νοέμβρη) γιατί τις πρώτες μέρες (αρχές Οκτώβρη) γίνεται χαμός και είναι ταλαιπωρία...

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Στη σχολή μου πέρσυ μας είχαν πει να πάμε την ακτινογραφία (δεν ζητούσαν αλλες εξετάσεις) μέχρι τέλος Νοεμβρίου. Την ακτινογραφία έπρεπε να τη βγάλουμε στο ΑΧΕΠΑ (Πανεπιστημιακό νοσοκομείο). Αν την βγάλεις οπουδήποτε αλλού πρέπει πάλι να πας στο ΑΧΕΠΑ και να υπογράψει κάποιος γιατρός νομίζω. Αυτά για Θεσσαλονίκη.

Αν έχουν και σε σας τέτοια προθεσμία πάντως καλύτερα να πας προς το τέλος (τέλη Νοέμβρη) γιατί τις πρώτες μέρες (αρχές Οκτώβρη) γίνεται χαμός και είναι ταλαιπωρία...

 

Εγώ την έβγαλα από άλλο δημόσιο νοσοκομείο εκτός Θεσσαλονίκης και όλα οκ.Ούτε γιατροί ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

δείτε όμως τι γράφει εδώ http://www.uoi.gr/site/students/eggrafes.php

 

Κι εμάς έλεγε ότι πρέπει να προσκομίσουμε ακτινογραφία αλλα στη γραμματεία μας έδωσαν την προθεσμία που σου είπα παραπάνω.

Καλύτερα βέβαια πριν πας για εγγραφή να πάρεις ένα τηλέφωνο στη γραμματεία και να ρωτήσεις εκει. :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Ένας φίλος μου πέτυχε σε μια σχολή με το 10%. Η σειρά επιτυχίας του είναι ανάμεσα στα άτομα του 10% ή γενικά σε όλους όσους πέρασαν? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...