Jump to content

Γερμανός: Εμπειρίες και σχόλια


Nrg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα ενα συμβολαιο cosmote πριν μια εβδομαδα και πηρα ενα κινητο samsung το οποιο δυστυχως ειχε προβλημα στο κουμπι 9, ηταν πολυ πιο σκληρο απο τα υπολοιπα και επειδη φοβηθηκα οτι θα τα παιξει το επεστρεψα την αλλη μερα. Στην αρχη αρχισαν τα "μα μου" αλλα τελικα δεχτηκαν να την αντικαταστησουν. Ολα καλα ως εδω... βλεπω ομως τη κοπελα να πηγαινει στον τοιχο με τα κινητα (ξερετε αυτα που μπορεις να παιξεις μαζι τους) να βγαζει το κινητο και να αρχιζει να το σκουπιζει για να μου το δωσει!! :blink::wacko: <----- Nrg. Φυσικα δε το δεχτηκα και μου ειπαν οτι σε μια βδομαδα περιπου θα μου φερουν αλλο. Ε παω χθες μετα απο τηλεφωνημα τους, το παιρνω κανονικα μεσα στο κουτακι του, ερχομαι στο σπιτι και βλεπω να εχει μεσα καμια 20αρια φωτογραφιες απο κοσμο μεσα στο μαγαζι :lol: Οπως καταλαβαινετε μου εδωσαν αυτο που πηγαν να μου πασαρουν την αλλη φορα και τωρα ειμαι :angry::devil::kill::rocket:

 

Το καταστημα ειναι του Λιτοχωρου, οποτε προσοχη :!:

 

Ερωτηση, υπαρχει καποιο τηλεφωνο στα κεντρικα του Γερμανου για παραπονα σχετικα με τα μαγαζια; Εννοειται τη Δευτερα θα απαιτησω να μου στειλουν αλλο στη Θεσσαλονικη γιατι ηδη πηγα μια φορα χωρις λογο στο Λιτοχωρο! :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλέφωνο των κεντρικών 800-11-40000 και 210-800-6000

 

Καλή τύχη :luck:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα παραγγείλλει το sony-ericsson k810i και με ταλαιπωρούσαν 1 μήνα απο Δευτέρα σε Σάββατο και από Σάββατο σε Πέμπτη...Τελικά ακύρωσα την επιδότηση που είχα, πήγα στο κατάστημα του ΟΤΕ (!) και σε 3 μέρες το είχα... Γερμανός - Κατάστημα Πρέβεζας...ελεϊνό
Link to comment
Share on other sites

Nrg τι να πώ...Τα έχω δεί και αλλού με το ΓΕΡΜΑΝΟ. Ενημέρωσε μας για ότι νεότερο και καλά ξεμπερδέματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση φίλε Nrg,ένα μερίδιο ευθύνης αντιστοιχεί και σε εσένα,δεν έπρεπε να δεχτείς να σου δώσουν ανοιγμένη συσκευασία,γιατι φαντάζομαι για να σου έδωσαν τελικά το χρησιμοποιημένο [ οι Ξεφταϊλες ] θα πρέπει να σου έδωσαν και ανοιγμένο κουτάκι...Έχεις χίλια δίκια αλλα πάντα να υπολογίζεις οτι μόλις βρεί ευκαιρία ο απατεώνας θα την εκμεταλευτεί!

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση φίλε Nrg,ένα μερίδιο ευθύνης αντιστοιχεί και σε εσένα,δεν έπρεπε να δεχτείς να σου δώσουν ανοιγμένη συσκευασία,γιατι φαντάζομαι για να σου έδωσαν τελικά το χρησιμοποιημένο [ οι Ξεφταϊλες ] θα πρέπει να σου έδωσαν και ανοιγμένο κουτάκι...Έχεις χίλια δίκια αλλα πάντα να υπολογίζεις οτι μόλις βρεί ευκαιρία ο απατεώνας θα την εκμεταλευτεί!

 

Εκοψα λιγο την ιστορια για να διευκολυνω τους αναγνωστες. Η αληθεια ειναι οτι τη 1η συσκευη την πηρα εγω ο ιδιος και ηταν οντως σφραγισμενη, τη 2η τη πηρε ο πατερας μου και οπως φανταζεσαι δεν καθησε (ουτε ηξερε οτι πρεπει) να κοιταξει αν ειναι σφραγισμενη κτλ.

 

Πηρα στο τηλ που εδωσε ο xourxoulitsos (ναι, δουλευουν και Κυριακη!) και θα επικοινωνησει καποιος μαζι μου απο αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Εκοψα λιγο την ιστορια για να διευκολυνω τους αναγνωστες. Η αληθεια ειναι οτι τη 1η συσκευη την πηρα εγω ο ιδιος και ηταν οντως σφραγισμενη, τη 2η τη πηρε ο πατερας μου και οπως φανταζεσαι δεν καθησε (ουτε ηξερε οτι πρεπει) να κοιταξει αν ειναι σφραγισμενη κτλ.

 

Πηρα στο τηλ που εδωσε ο xourxoulitsos (ναι, δουλευουν και Κυριακη!) και θα επικοινωνησει καποιος μαζι μου απο αυριο.

 

Κατά πασα πιθανότητα θα σου αντικαταστήσουν τη συσκευή άμεσα αν εαν είναι διαθέσιμη,εαν σου παρουσιάσουν το παραμικρό πρόβλημα αρχίζεις τις καταγγελίες...

Να σφίξουν λίγο οι :X ,γιατι κατα την αποψή μου τουλάχιστον ο Γερμανός έχει αρχίσει και χάνει πολύ απο την αξιοπιστία και την άρτια εξυπηρέτηση που τον έκανε να ξεχωρίζει παλαιότερα.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Κατά πασα πιθανότητα θα σου αντικαταστήσουν τη συσκευή άμεσα αν εαν είναι διαθέσιμη,εαν σου παρουσιάσουν το παραμικρό πρόβλημα αρχίζεις τις καταγγελίες...

Να σφίξουν λίγο οι :X ,γιατι κατα την αποψή μου τουλάχιστον ο Γερμανός έχει αρχίσει και χάνει πολύ απο την αξιοπιστία και την άρτια εξυπηρέτηση που τον έκανε να ξεχωρίζει παλαιότερα.

 

Καλά, μην υπερβάλλουμε κιόλας :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα συμβολαιο cosmote πριν μια εβδομαδα

καλα ξεμπερδεματα με την ιστορια με το κινητο, αλλα δεν μου λες, πηρες σβαρνα και κανεις συνδεσεις παντου? :lol::p:p:)

Link to comment
Share on other sites

καλα ξεμπερδεματα με την ιστορια με το κινητο, αλλα δεν μου λες, πηρες σβαρνα και κανεις συνδεσεις παντου? :lol::p:p:)

 

Μωρε θα σας αφησω κατι φεσια ολους :lol::lol::lol:

 

Με πηραν το πρωι απο τα κεντρικα του Γερμανου, περιμενω ξανα τηλεφωνο τους.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι ψιλοασχετοι σε καποια μαγαζια Γερμανος. Τον Αυγουστο που εψαχνα να κανω αιτηση για φορητοτητα, μια πωλητρια στον Γερμανο στο Mall me ενημερωσε οτι η φορητοτητα χρεωνεται!!! ενω εχει καταργηθει η χρωση προ πολλου. Ελπιζω να ξεμπλεξεις απο αυτη την ιστορια με πραγματικα καινουριο κινητο.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaxxxxx ,

 

Τι μου θυμησατε τωρα...!!!

 

Πριν μερικα χρονια ειχα αγορασαει απο τον Γερμανο ενα ΝΟΚΙΑ N-gage, ...και μαντεψτε..!!...

.

 

....ειχε μεσα αποθηκευμενους ραδιοφωνικους σταθμους στο FM Radio του με ονοματα και συχνοτητες.. γιατι αραγε.. ?!?!??...

και καλα ..καινουργιο το αγορασα τωρα εγω?

κριμα , ειναι παντως πολυ ξενερα να πληρωνεις και να σου δινουν ανοιγμενο χρησιμοποιμενο κινητο..

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πως αν το ψαξουμε, ειμαστε πολλοι αυτοι που την εχουν "πατησει" ετσι.Εγω προσωπικα, τον Μαρτιο του 2005 ειχα αγορασει ενα Nokia 6680 (το οποιο εχω μεχρι και σημερα:D).Το ειχα αγορασει απο το τοτε μοναδικο καταστημα "Γερμανος" στην Επταλοφο (πλατεια Αμπελοκηπων) στην Θεσσαλονικη 404 €.Δεν ειχαν στο καταστημα και επειδη βιαζομουν να το παρω (λογω οτι μου ειχαν κλεψει το Nokia 6600) ειπε ο υπευθυνος του καταστηματος πως θα πηγαινα να μου φερει ενα απο καποιο αλλο καταστημα και πως θα το ειχα στις 8 το βραδυ.Πραγματι, οταν πηγα στις 8 ειχε ερθει το κινητο.Το πληρωσα, και εφυγα.Δεν παρατηρησα οτι ηταν ανοιχτη η συσκευασια παρα μονο οταν πηγα σπιτι οπου και παρατηρησα και αλλα "ευχαριστα" πραγματα.Υπηρχαν μηνυματα, τηλεφωνα, φωτογραφιες και ενα βιντεο.Ολα αυτα εδειχναν οτι τα ειχε μια κοπελα (ομολογουμενος ωραια κιολας :p).Οι μετρητες των χρονων ομιλιας δεν ηταν μηδενισμενοι, στο μητρωο (αν καποιος εχει Symbian S60 κινητο θα ξερει πως δειχνει πολυ αναλυτικα οτιδηποτε θελεις να δεις οσο αφορα τις κλησεις και μηνυματα που εχεις δεχτει ή κανει) ειχε πολλα πραγματα.Τελευαταιο και καλυτερο ηταν τ'οτι το joypad που ειχε δεν λειτουργε το πανω βελακι παρα μονο αν το πατουσες πιο δυνατα.

Εννοειτε την επομενη μερα πηγα στο καταστημα οπου και εκανα φασαρια και απαιτησα να γινει αντικατασταση αφου τους απειλησα κιολας πως θα ενημερωνα το κεντρο προστασιας καταναλωτη για τ'οτι πουλανε μεταχειρισμενα για καινουρια.Ο υπαλληλος εκει βεβαια ηταν αυτος που ηθελε και ξυλο...Επεμενε να λεει πως το πανω βελακι δουλευει φυσιολογικα.Ηρθε ο υπευθυνος εκτακτως στο καταστημα (ενω ολη την ωρα που ημουν εκει με κοιτουσε ο κοσμος που ερχοταν λες και ημουν τρελος :p) μου ζητησε συγνωμη και οπως ηταν φυσικο μου ειπε να περασω την επομενη μερα για να παρω μια αλλη συσκευη στην θεση αυτης.Αυτο που με εκανε εντυπωση ηταν οτι παρα την ταλαιπωρια μου και το λαθος τους, δεν προσφερθηκαν να μου δωσουν ουτε ενα Hands Free δωρο...

Ετσι λοιπον, κατεληξα στο συμπερασμα πως σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει να ενημερωνουμε πρωτα το Κεντρο Προστασιας Καταναλωτη και να κανουμε οτι μας πουνε αυτοι.Γιατι ξερουν πως να χειριστους καταστασεις αναλογες και ξερουν πως μπορεις να κερδισεις και κατι απο ολο αυτο.

Εννοειτε πως απο τοτε δεν εχω παρει ποτε τιποτε απο καταστημα "Γερμανος"...

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα επιχειρησα σε καταστημα γερμανος να αγορασω κατι! Το καταστημα ηταν αποτελουμενο απο 3 ασχετους πωλητες και εναν θειο στο ταμειο που νομιζει οτι εχει ψιλικατζιδικο και πουλαει τσιγαρα και τσιχλες...

 

Ελεος...

Link to comment
Share on other sites

......Οι μετρητες των χρονων ομιλιας δεν ηταν μηδενισμενοι, στο μητρωο (αν καποιος εχει Symbian S60 κινητο θα ξερει πως δειχνει πολυ αναλυτικα οτιδηποτε θελεις να δεις οσο αφορα τις κλησεις και μηνυματα που εχεις δεχτει ή κανει) ειχε πολλα πραγματα....

Επειδη εχω και εγω 6680 εχω μια απορια:το αγορασες με την σιμ ηδη βαλμενη στο τηλεφωνο?Ρωταω γιατι οποτε βγαζω την σιμ απο το δικο μου τοτε το μητρωο σβηνει και δεν μπορω να δω καμια κινηση σε αυτο.

Οι μετρητες δεν σβηνουν αλλα απο το μητρωο διαγραφονται ολα!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως ειστε λιγο υπερβολικοι.

οπως συμβαινει σε ολα τα ειδη επαγγελματος ετσι και

στο συγκεκριμενο ειναι φυσιολογικο αναμεσα σε 400

καταστηματα να ειναι καποια τα οποια μπορει να κανουν

καποια πραγματα τα οποια δεν πρεπει.

κατα την γνωμη μου οταν θα σας τυχαινουν τετοιες

περιπτωσεις και ξερετε πως εχετε δικιο να κανετε οτι

μπορειτε να το βρειτε και να το απαιτειται αλλα παντα

με κοσμιο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια....το μονο σιγουρο ειναι οταν σιμβαινει κατι αναλογο σε οτι ειδοθσ μαγαζιου ειναι δεν φταινε τα παιδια μεσα εκει.απλη εργαζομενη εκει ειναι.οποτε δεν χρειαζεται να φωναζεται.δεν κερδιζετε και τιποτα.τα κανετε ισςσ και χειροτερα και δεν θα θελουνε στην σινεχεια με τιποτα να σασ εξυπερετισουνε.

το ξερς πολυ καλα γιατι σε αντοιστιχη φαση ειμαι κ εγω και αδικα μασ λενε διαφωρα.οταν μασ δινουν κατι και λενε αυτο θα δςσεισ στον πελατη και ας ειναι ανοιγμενο κουτι τι να πεις.αυτοσ σου δινει το μεροκαματο στο τελος του μηνα.αν και εχουμε ελαχιστα προβληματα εμεις.1-2 τον χρονο τετοιοθ ειδους και ειναι σε φαση που δεν εχουν να αποστειλουν το προιν οποτε κατι πρεπει να κανουμε.:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια....το μονο σιγουρο ειναι οταν σιμβαινει κατι αναλογο σε οτι ειδοθσ μαγαζιου ειναι δεν φταινε τα παιδια μεσα εκει.απλη εργαζομενη εκει ειναι.οποτε δεν χρειαζεται να φωναζεται.δεν κερδιζετε και τιποτα.τα κανετε ισςσ και χειροτερα και δεν θα θελουνε στην σινεχεια με τιποτα να σασ εξυπερετισουνε.

το ξερς πολυ καλα γιατι σε αντοιστιχη φαση ειμαι κ εγω και αδικα μασ λενε διαφωρα.οταν μασ δινουν κατι και λενε αυτο θα δςσεισ στον πελατη και ας ειναι ανοιγμενο κουτι τι να πεις.αυτοσ σου δινει το μεροκαματο στο τελος του μηνα.αν και εχουμε ελαχιστα προβληματα εμεις.1-2 τον χρονο τετοιοθ ειδους και ειναι σε φαση που δεν εχουν να αποστειλουν το προιν οποτε κατι πρεπει να κανουμε.:lol:

 

Σωστα τα λες γιατι αυτος σου δινει τον μισθο στο τελος του μηνα. Επισης συμφωνω οτι με τις φωνες δεν βγαινει τιποτα αλλα χανεις το δικιο σου(αν και σε μερικες περιπτωσεις ειναι ο μονος τροπος για να ακουστεις). Αλλα σκεψου και αυτον που δινει ενα σκασμο χρηματα για να αγορασει ενα καινουριο κινητο και τελικα παιρνει ενα μεταχειρισμενο. Αυτο ειναι ουσιαστικα ληστεια και αυτος που το κανει (ο ιδιοκτητης του μαγαζιου) ληστης. Εαν θελει καποιος να παρει μεταχειρισμενο κινητο θα το παρει στην μιση τιμη και εν γνωση του οτι ειναι μεταχειρισμενο, και μπορει να εχει ελλατωματα απο την χρηση. Επισης, εαν υπαρχει ελλειψη καποιου προιοντος τοτε ενημερωνεις τον πελατη και αυτος περιμενει μεχρι να το προμηθευτεις. Δεν ειναι λογος αυτος να του πασσαρεις μεταχειρισμενο ή επισκευασμενο.

Και, τελος, πολυ καλα κανει οποιος το δημοσιοποιει για να ξεχωριζουν οι επαγγελματιες απο τους κλεφτες.

Φιλικα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια....το μονο σιγουρο ειναι οταν σιμβαινει κατι αναλογο σε οτι ειδοθσ μαγαζιου ειναι δεν φταινε τα παιδια μεσα εκει.απλη εργαζομενη εκει ειναι.

 

 

Kανεις λαθος. Τι παει να πει μια απλη εργαζομενη ειναι?

Υπαλληλος του καταστηματος ειναι, και οφειλει να ξερει καλα την δουλεια της. Και μην μου πεις οτι δεν ξερει να ξεχωρισει σφραγιζμενη συσκευασια απο ανοιγμενη ετσι? ;) Γιατι θα γελαμε ολοι ομαδικα.

 

Δυο περιπτωσεις υπαρχουν ΜΟΝΟ....ειτε εν γνωση της εδωσε ανοιγμενο κουτι, ειτε ηταν τοσο ασχετη, που δεν ηξερε πχ οτι πρεπει να εχει ταινια ασφαλειας , ζελατινα κτλ....πραγμα ακομα χειροτερο.

 

Οποτε ή "κακη" υπαλληλος ηταν, ή ασχετη.

 

Φωνες και παλι φωνες.

Link to comment
Share on other sites

Kανεις λαθος. Τι παει να πει μια απλη εργαζομενη ειναι?

Υπαλληλος του καταστηματος ειναι, και οφειλει να ξερει καλα την δουλεια της. Και μην μου πεις οτι δεν ξερει να ξεχωρισει σφραγιζμενη συσκευασια απο ανοιγμενη ετσι? ;) Γιατι θα γελαμε ολοι ομαδικα.

 

Δυο περιπτωσεις υπαρχουν ΜΟΝΟ....ειτε εν γνωση της εδωσε ανοιγμενο κουτι, ειτε ηταν τοσο ασχετη, που δεν ηξερε πχ οτι πρεπει να εχει ταινια ασφαλειας , ζελατινα κτλ....πραγμα ακομα χειροτερο.

 

Όχι βέβαια ότι παίζει πάντα ρόλο η σφραγισμένη συσκευασία; έχω ανοίξει ο ίδιος συσκευή με τη ζελατίνα του (αλλά μέσα η ταινία αφαλείας ήταν ανοιχτή) η οποία είχε τηλεφωνικό κατάλογο μέσα! Σε κατάστημα wind αυτό. Οπότε πολλές φορές δεν είναι θέμα των καταστημάτων μόνο :innocent::whistle:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια ότι παίζει πάντα ρόλο η σφραγισμένη συσκευασία; έχω ανοίξει ο ίδιος συσκευή με τη ζελατίνα του (αλλά μέσα η ταινία αφαλείας ήταν ανοιχτή) η οποία είχε τηλεφωνικό κατάλογο μέσα! Σε κατάστημα wind αυτό. Οπότε πολλές φορές δεν είναι θέμα των καταστημάτων μόνο :innocent::whistle:

 

Μου έχει συμβεί και εμένα,σε Nokia 5300 το οποίο φυσικά και αντικαταστήσαμε άμεσα,χωρίς καν να το δεί ο πελάτης,τελικά όμως το πράγμα ήταν πιο περίπλοκο καθώς η συσκεύη ήταν απο DOA και είχε ξανασφραγιστεί - οπότε έγινε λίγο πανικός...

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ισχυει στα συγκεκριμενα μαγαζια και γενικα σε ολα τα μαγαζια ειναι οτι δεν μπορουν να εχουν ολα τα κινητα σε dummies.τα μοντελα των κινητων ειναι εκατονταδες.δεν μπορει καθε καταστημα να εχει εκατο dummies h live συσκευες μεσα στο καταστημα.οταν λοιπον ερχεται ενας πελατης και το κινητο που θελει να δει δεν ειναι σε dummie ο πωλητης θα αναγκαστει να ανοιξει ενα καινουριο για να το δειξει.ετσι δεν ειναι?θα επαιρνε κανεις απο εσας ενα κινητο χωρις να το δει?οχι βεβαια.να γιατι λοιπον ορισμενες συσκευασιες ειναι ανοιχτες.

απο εκει και περα τωρα ειναι στην διακριτικη ευχερεια του καθενος να απαιτησει η οχι κουτι που να ειναι σφραγισμενο.απλα πιθανον να χρειαστει 2 με 3 μερες να του ερθει ενα αλλο σφραγισμενο.δεν σημαινει δηλαδη οτι οταν ενα κουτι ειναι ξεσφραγιστο ειναι και μεταχειρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια ότι παίζει πάντα ρόλο η σφραγισμένη συσκευασία; έχω ανοίξει ο ίδιος συσκευή με τη ζελατίνα του (αλλά μέσα η ταινία αφαλείας ήταν ανοιχτή) η οποία είχε τηλεφωνικό κατάλογο μέσα! Σε κατάστημα wind αυτό. Οπότε πολλές φορές δεν είναι θέμα των καταστημάτων μόνο :innocent::whistle:

Για να σε ρωτήσω Πέτρο, μία συσκευή έχει ένα κουτί το οποίο είτε έχει είτε δεν έχει ζελατίνα. όλα τα κουτιά έχουνε ταινία ασφαλείας. Εσύ έβγαλες την ζελατίνα, και η ταινία ασφαλείας ήταν ανοιχτή? Δηλαδή το κατάστημα πήρε την χρησιμοποιημένη συσκευή (διότι είχε ανοίξει το κουτί) και πήγε σε καταστήμα που κάνουν συσκευασία για να το ξαναφτιάξουν και να το πουλήσουν??? και άμα έκανε όλα αυτά γιατί δεν τους ξαναέκλεισαν και την ταινία ασφαλείας????Νομίζω ότι έχεις λίγο φαντασία :lol::superman: Επίσης το θέμα είναι καταστήματα Γερμανός και όχι wind:ninja:

:X
Link to comment
Share on other sites

Για να σε ρωτήσω Πέτρο, μία συσκευή έχει ένα κουτί το οποίο είτε έχει είτε δεν έχει ζελατίνα. όλα τα κουτιά έχουνε ταινία ασφαλείας. Εσύ έβγαλες την ζελατίνα, και η ταινία ασφαλείας ήταν ανοιχτή? Δηλαδή το κατάστημα πήρε την χρησιμοποιημένη συσκευή (διότι είχε ανοίξει το κουτί) και πήγε σε καταστήμα που κάνουν συσκευασία για να το ξαναφτιάξουν και να το πουλήσουν??? και άμα έκανε όλα αυτά γιατί δεν τους ξαναέκλεισαν και την ταινία ασφαλείας????Νομίζω ότι έχεις λίγο φαντασία :lol::superman: Επίσης το θέμα είναι καταστήματα Γερμανός και όχι wind:ninja:

 

Δεν έγινε στο κατάστημα η ξαναζελατινοποίηση (έβγαλα και λέξη)! Από την εταιρία πήγε έτσι η συσκευή (πιθανότατα προερχόταν από DOA όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω. Και ναι, εδώ το θέμα είναι ο Γερμανός αλλά πρέπει να καταλάβουμε ότι παντού συμβαίνουν αυτά και όχι μόνο στον κακό γερμανό...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...