Jump to content

HP iPAQ 614c - 914c


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
1) δεν εχω κανενα ppc να αντεχει στον ηλιο (μερικα τηλεφωνα τα καταφερνουν καλυτερα)

 

Ti ennoeis?

 

2) δεν εχουν μπαταρια για να αντεχουν δεν βγαζουν την δικη μου μερα ταξιδιων με gps bluetooth τηλεφωνα με τιποτα

 

De ftaiei i ekastote syskevi me tetoia xrisi. Logiko einai na xreiazesai fortisti aftokinitou.

 

3) δεν ειναι ευχρηστα καθολου το 614 ειναι πολυ πολυ καλυτερο απο τα αλλα χωρις keyboard

 

Afto einai proswpiki apopsi me tin opoia den symfwnoun oloi. Yparxoun lyseis pou den kanoun toso aparaitito to ekswteriko alfarithmitiko pliktrologio.

 

Sigoura pantws apefthynetai se mia katigoria xristwn pou to thewroun perissotero aparaitito kai afto einai kalo.

 

Kai gia na mi nomizeis oti diafwnw... i syskevi einai poly kali alla (kata ti gnwmi mou panta) ysterei poly se emfanisi. Prin 5 xronia den mas enoiaze toso... simera omws mas noiazei mias kai o antagwnismos einai poly megalyteros kai oi epiloges poly perissoteres. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 847
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά πιστεύω πως αν έχει ένα μειονέκτημα, αυτό είναι το μέγεθός του.

Κατά τα άλλα είναι μια αξιοπρόσεκτη συσκευή, κι αν μάλιστα κυκλοφορήσει στα ελληνικά όπως λέγεται, θα σημειώσει αρκετές πωλήσεις ακόμα.

Η σχεδίαση είναι κάτι υποκειμενικό, και ας μην ξεχνάμε οτι αναφερόμαστε σε pocket pc, συσκευές που χρησιμοποιούνται από πολλούς ώς εργαλεία, οπότε η εμφάνιση δεν είναι πάντα το καθοριστικό στοιχείο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αχ και να είχε και video κλήση...

Τι τους χάλαγε να την βάλουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι είναι μια αξιοπρόσεχτη πρόταση !

Σίγουρα το μέγεθος είναι ένα μείον ειδικά τους καλοκαιρινούς μήνες που δεν έχουμε και πολλές τσέπες για αντικείμενα.

Η τιμή του είναι πραγματικά δελεαστική αλλά στο πακέτο δεν περιλαμβάνει τη θήκη που στοιχίζει για να την αγοράσετε μετά από την HP 19€ .

Στο θέμα της αξιοπιστίας και της υποστήριξης η HP τί λέει ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

1) δεν εχω κανενα ppc να αντεχει στον ηλιο (μερικα τηλεφωνα τα καταφερνουν καλυτερα)

Μέχρι πριν λίγο καιρό είχα το Touch Cruise και το έδωσα γιατί όποτε χρειάστηκε να πληκτρολογήσω κάτι στον ήλιο ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΠΟΤΑ, και σε συνδυασμό με την έλλειψη hardware πληκτρολογίου, έτρεχα να βρώ σκιά για να πάρω ένα τηλέφωνο.

 

2) δεν εχουν μπαταρια για να αντεχουν δεν βγαζουν την δικη μου μερα ταξιδιων με gps bluetooth τηλεφωνα με τιποτα

Αναγκαστικά το φόρτιζα κάθε νύχτα ΚΑΙ όποτε μπορούσα στο αυτοκίνητο

 

3) δεν ειναι ευχρηστα καθολου το 614 ειναι πολυ πολυ καλυτερο απο τα αλλα χωρις keyboard

Η αλήθεια είναι ότι η ευκολία που σου δίνει η γραφίδα είναι τεράστια...αρκεί να μην χρειάζεται να τηλεφωνήσεις όταν είσαι στο αυτοκίνητο ή περπατάς ή οποτεδήποτε έχεις μόνο το ένα χέρι ελεύθερο. Τότε το Hardware πληκτρολόγιο (numeric keypad, όχι QWERTY) είναι μονόδρομος.

 

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ψάξει το θέμα, στα χρήματά του το 614 πραγματικά δεν έχει αντίπαλο όσον αφορά τα χαρακτηριστικά του. Ούτε καν συγκριτικά και με επερχόμενες συσκευές. Όμως επιμένω για το design- μέγεθος. Ok, πολλούς δεν τους ενδιαφέρει. Όμως το έτος 2008 ένα ολοκληρωμένο gadget πρέπει να έχει και ελκυστική εμφάνιση. Εδώ τα i-pod βασίζουν την εμπορική επιτυχία τους κατα 90% στο design και στο trend γενικότερα.

Πάντως επαναλαμβάνω, είναι πραγματικά η τιμιότερη πρόταση αυτή τη στιγμή. Αν σε κανά δυο μήνες δεν βγει κάτι καλύτερο (με keyboard) θα το τσιμπήσω!

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν σε κανά δυο μήνες δεν βγει κάτι καλύτερο (με keyboard) θα το τσιμπήσω!

 

Epeidi den to blepw na bgainei amesa kati kalytero... tsimpise to. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

paidia grafei kanonika ellinika me to pliktrologio toy

 

Αυτό τώρα είναι διαπίστωση;

Μήπως ήταν ερώτηση;:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia grafei kanonika ellinika me to pliktrologio toy

 

Το έχεις δει με τα μάτια σου; Μπορείς να βρείς τον "Βασιλείου" στις επαφές σου πατώντας 2 φορές το "2" για το "Β", άλλη μία το "2" για το "Α" κοκ.;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο καιρό είχα το Touch Cruise και το έδωσα γιατί όποτε χρειάστηκε να πληκτρολογήσω κάτι στον ήλιο ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΠΟΤΑ, και σε συνδυασμό με την έλλειψη hardware πληκτρολογίου, έτρεχα να βρώ σκιά για να πάρω ένα τηλέφωνο.

 

 

Αναγκαστικά το φόρτιζα κάθε νύχτα ΚΑΙ όποτε μπορούσα στο αυτοκίνητο

 

 

Η αλήθεια είναι ότι η ευκολία που σου δίνει η γραφίδα είναι τεράστια...αρκεί να μην χρειάζεται να τηλεφωνήσεις όταν είσαι στο αυτοκίνητο ή περπατάς ή οποτεδήποτε έχεις μόνο το ένα χέρι ελεύθερο. Τότε το Hardware πληκτρολόγιο (numeric keypad, όχι QWERTY) είναι μονόδρομος.

 

Παύλος

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ CLOUD NO5!!!

καποια πραγματα οταν ειναι απλα δεν μεταφραζονται ουτε χρειαζονται εξηγηση .

ελειπα ταξιδι και παλι

δεν νομιζω οτι θα απαντουσα καλυτερα

αν αγοραζεις γιατι εχει αξια αποκτησης και οχι αξια χρησης τοτε οπιοι ψαχνουν την εμφανιση ας μην το παρουν

ειναι μια πολυ δεμενη και ανθεκτικη συσκευη δεν τριζει τιποτα wouldnt like ιτ any other way

ειναι μεγαλη συσκευη και εμενα μου κανει ειμαι 1,90 και μεσα στην χερουκλα μου ολα τα αλλα κινητα μοιαζουν μικρα αυτο κανονικο.

το καλοκαιρι και τον χειμωνα παντα ειναι καλυτερα να εχεις μικρη συσκευη και ακομα καλυτερα να εξαφανιζεται και να εμφανιζεται σαν τζινι οταν το χρειαζεσαι μονο που δεν γινεται

το σημα ειναι καλο το sar ok

το wifi ειναι οκ

το bluetooth με καμια συσκευη που εχω δοκιμασει ως τωρα (htc s100 se 702 2 motorola παλια ) δεν εχω μεινει ευχαριστημενος τα ιδια και χειροτερα με το ΤΥτν ΙΙ

το wifi kai to gps tο στραγγιζουν

εχω κανει και το εξης ανοιξα bluetooth wifi gps to τηλεφωνο σπιτι μου κανει search (den exo σημα) ανοιξα την φωτομ και το φλας 5 λεπτα μετα ισως και λιγοτερο εκανε ρεσετ χωρις να εχει τελειωσει η μπαταρια (stress test)

to gps γενικα θελει 1- 2 λεπτα για να βρει θεση αν εχει βρει την θεση και κλεισεις και ξαναανοιξεις αμεσως

καλυτερο απο το τυτν ιι

ολους τους contacts τους εχω στα αγγλικα και οχι στα ελληνικα ειναι πολυ καλυτερα μονο κεφαλαια στα αγγλικα ειναι πολυ καλα και γρηγορα

780 πολλαπλες επαφες αμεσα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

φιλοι

μετα το πρωτο ppc τυτν ιι δεν ξαναβαζω τις επαφες στα ελληνικα κεφαλαια με μικρα μπερδευονται καλα αν εχεις και τονουμενους χαρακτηρες γαμ---θ καις μονο με καποιο contact soft (inesoft )εβγαζε τα ελληνικα σωστα αλλα ηταν αργο ξεχαστε τα ελληνικα !

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

φιλοι

μετα το πρωτο ppc τυτν ιι δεν ξαναβαζω τις επαφες στα ελληνικα κεφαλαια με μικρα μπερδευονται καλα αν εχεις και τονουμενους χαρακτηρες γαμ---θ καις μονο με καποιο contact soft (inesoft )εβγαζε τα ελληνικα σωστα αλλα ηταν αργο ξεχαστε τα ελληνικα !

 

Γι' αυτό και περιμένω να το φέρουν με ελληνικά WM6. Εχω πάνω από 600 επαφές, όλες στα Ελληνικά. Στο Touch Cruise που είχα, δούλευαν άψογα, στο αρχαίο P900 που είχα παλιότερα και ξαναχρησιμοποιώ τώρα, επίσης δουλεύουν άψογα, ο συγχρονισμός με το Outlook άψογος. Συνειδητά ΘΕΛΩ να έχω και να χρησιμοποιώ Ελληνικά και είμαι διατεθειμένος να περιμένω.;)

Πάντως συμφωνώ ότι αν ήταν όλα στα αγγλικά, τα πράγματα θα ήταν πολύ απλούστερα...

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό και περιμένω να το φέρουν με ελληνικά WM6. Εχω πάνω από 600 επαφές, όλες στα Ελληνικά. Στο Touch Cruise που είχα, δούλευαν άψογα, στο αρχαίο P900 που είχα παλιότερα και ξαναχρησιμοποιώ τώρα, επίσης δουλεύουν άψογα, ο συγχρονισμός με το Outlook άψογος. Συνειδητά ΘΕΛΩ να έχω και να χρησιμοποιώ Ελληνικά και είμαι διατεθειμένος να περιμένω.;)

Πάντως συμφωνώ ότι αν ήταν όλα στα αγγλικά, τα πράγματα θα ήταν πολύ απλούστερα...

 

κανεις csv τις επαφες και μετα με replace τα κανεις οτι θελεις επιπονο αλλα αξιζει και ολα κεφαλαια για να τα βλεπεις καλιτερα.

μετα τα αγγλικα αν θελεις τα εχεις ολα με ενα ι ή οπως θελεις ενα ο θ ψ ξ ειναι διπλα αλλα αν δεχτεις τις συμβασεις ειναι ολα οκ

 

γενικα ουτε τα windows δεν τα δουλευω στα ελληνικα παντα απο παλια ειχαν περισσοτερα προβληματα και μικροτερη βαση γνωσης για επιλυση προβληματων

 

σατιρος

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

κανεις csv τις επαφες και μετα με replace τα κανεις οτι θελεις επιπονο αλλα αξιζει και ολα κεφαλαια για να τα βλεπεις καλιτερα.

μετα τα αγγλικα αν θελεις τα εχεις ολα με ενα ι ή οπως θελεις ενα ο θ ψ ξ ειναι διπλα αλλα αν δεχτεις τις συμβασεις ειναι ολα οκ

 

γενικα ουτε τα windows δεν τα δουλευω στα ελληνικα παντα απο παλια ειχαν περισσοτερα προβληματα και μικροτερη βαση γνωσης για επιλυση προβληματων

 

σατιρος

 

Δεν τ' αλλάζω, δεν τ' αλλάζω!

Εχω αφιερώσει άπειρες ώρες, μέχρι και προγράμματα με conversion tables είχα φτιάξει, για να μετατρέψω στα ελληνικά τις επαφές μου που αρχικά είχα στα αγγλικά. Δεν ξαναγυρίζω πίσω! Γι' αυτό και περιμένω πότε θα έρθει το HP 614c ή το ASUS P750 με ελληνικά (ή το απόλυτο HTC Titanium, αν βγεί, και αν το φέρουν με ελληνικά).

Πάντως όσον αφορά τα windows, κι εγώ τα αγγλικά προτιμώ...

 

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Hello guys. Νομίζω ότι είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ. Εντυπωσιάστηκα και εγώ από το 614c και αφού ενημερώθηκα από το φόρουμ αποφάσισα να το παραγγείλω από ελληνικό e-shop, την ελληνική έκδοση. Παρ'όλα αυτά ο κωδικός παραγγελίας μου δεν είναι ο ίδιος με αυτόν που αναφέρθηκε σε προηγούμενο ποστ, είναι ίδιος με αυτόν της αγγλικής μόνο που έχει ένα -G στο τέλος. Επίσης, ρώτησα τηλεφωνικά σε καταστήματα και μου είπαν ότι δεν θα έχω πρόβλημα εαν παραγγείλω το αγγλικό στο να γράφω ελληνικά. από PDA είναι αλήθεια δεν ξέρω σχεδόν τίποτα καθώς δεν είχα ποτέ στη ζωή μου.

Στο θέμα μας όμως, όπως αναφέρθηκε νωρίτερα σε ποστ το 614 σε ελληνική έκδοση θα είναι διαθέσιμο στις 10 ιουνίου. Είναι δυνατόν λοιπόν να το παραλάβω εγώ πριν από αυτή την ημερομηνία; Γιατί με πήραν σήμερα τηλ από το κατάστημα και με ενημέρωσαν πως σήμερα θα τους έρθει και μέχρι Παρασκευή το πολύ θα είναι στα χέρια μου! Τόσο καλό "κοννέ" έχουν στην ΗΡ ή υπάρχει κάτι άλλο; Πριν το παραγγείλω πάντως ρώτησα εαν είναι το αυθεντικό ελληνικό της ΗΡ ή είναι "εξελληνισμένο" και μου απάντησαν πως είναι το αυθεντικό ελληνικό... Τιμή γύρω στα 450ευρώπουλα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hello guys. Νομίζω ότι είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ. Εντυπωσιάστηκα και εγώ από το 614c και αφού ενημερώθηκα από το φόρουμ αποφάσισα να το παραγγείλω από ελληνικό e-shop, την ελληνική έκδοση. Παρ'όλα αυτά ο κωδικός παραγγελίας μου δεν είναι ο ίδιος με αυτόν που αναφέρθηκε σε προηγούμενο ποστ, είναι ίδιος με αυτόν της αγγλικής μόνο που έχει ένα -G στο τέλος. Επίσης, ρώτησα τηλεφωνικά σε καταστήματα και μου είπαν ότι δεν θα έχω πρόβλημα εαν παραγγείλω το αγγλικό στο να γράφω ελληνικά. από PDA είναι αλήθεια δεν ξέρω σχεδόν τίποτα καθώς δεν είχα ποτέ στη ζωή μου.

Στο θέμα μας όμως, όπως αναφέρθηκε νωρίτερα σε ποστ το 614 σε ελληνική έκδοση θα είναι διαθέσιμο στις 10 ιουνίου. Είναι δυνατόν λοιπόν να το παραλάβω εγώ πριν από αυτή την ημερομηνία; Γιατί με πήραν σήμερα τηλ από το κατάστημα και με ενημέρωσαν πως σήμερα θα τους έρθει και μέχρι Παρασκευή το πολύ θα είναι στα χέρια μου! Τόσο καλό "κοννέ" έχουν στην ΗΡ ή υπάρχει κάτι άλλο; Πριν το παραγγείλω πάντως ρώτησα εαν είναι το αυθεντικό ελληνικό της ΗΡ ή είναι "εξελληνισμένο" και μου απάντησαν πως είναι το αυθεντικό ελληνικό... Τιμή γύρω στα 450ευρώπουλα:rolleyes:

 

Καλορίζικο φίλε μου .

Από πιο κατάστημα το παράγγειλες ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι' εγώ!!

Μόλις έβαλα παραγγελία για ελληνικό στο PLAY 247. Διαθεσιμότητα "Αναμένεται" αλλά που θα πάει, θά' ρθει κάποτε, δεν θά' ρθει; :D:D

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παραβώ τους όρους για τη διαφήμιση στο site απλά το παρήγγειλα από το κατάστημα που το έχει φτηνότερα στο skroutz.gr ;-) να δουμε θα ερθει σημερα η πάλι θα περιμένω;;;;;!!!!;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...