Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5610 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα αυτα τα site που το πουλανε φιλε μου ειναι παρεισαγωγή το κινητο.

 

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

Γιατί κάποιος να μην το αγοράσει από αυτά τα "καταστήματα"?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

Γιατί κάποιος να μην το αγοράσει από αυτά τα "καταστήματα"?

 

Μπορείς να το αγοράσεις, γιατί είναι ένα κανονικό κινητό ΝΟΚΙΑ.

Η διαφορά έγκειται στο ότι δεν έχει περάσει από πάνω η ελληνική ΝΟΚΙΑ για το ελληνικό μενού, το ελληνικό εγχειρίδιο χρήσης και το ελληνικό πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

λογω της καλης γνωμης που μου εδωσε ο φιλος rostropol για το κινητο συμφωνα με οτι εγραψε το παραγγειλα και θα το χω αυριο,για να δουμε τι θα λεει,ειναι αραγε τοσο καλο???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες το πήρα σήμερα το κινητόκαι απλά δεν έχει ελληνικό manual αλλά γερμανικό. Menu ελληνικό και όλα τα υπόλοιπα μια χαρά. Εγγύηση 2 χρόνια απο Nokia Club...

Το κινητό είναι φοβερό :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.eprice.com.tw/news/?news_id=6320

 

Κατω-κατω μπορειτε να δειτε φωτο σε συγκριση με το Ν73 ...

 

Μου αρεσαν πολυ παντως οι κοντινες ληψεις του 5610 :happy: !

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακούω πολύ καλά λόγια για το συγκεκριμένο κινητό και επειδή τέλη Δεκεμβρίου θα έχω επιδότηση και είμαι ανάμεσα στο 6500 slide και σε αυτό, θα ήθελα να ρωτήσω αν το design του φαίνεται κάπως "φτωχό" σε σχέση με αυτό του 6500. Οι φωτογραφίες μου άρεσαν πάρα πολύ. Ο μοναδικός μου ενδοιασμός έγκειται στο design του. Τι διαφορά στην τιμή (στο περίπου) θα έχει από το 6500;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακούω πολύ καλά λόγια για το συγκεκριμένο κινητό και επειδή τέλη Δεκεμβρίου θα έχω επιδότηση και είμαι ανάμεσα στο 6500 slide και σε αυτό, θα ήθελα να ρωτήσω αν το design του φαίνεται κάπως "φτωχό" σε σχέση με αυτό του 6500. Οι φωτογραφίες μου άρεσαν πάρα πολύ. Ο μοναδικός μου ενδοιασμός έγκειται στο design του. Τι διαφορά στην τιμή (στο περίπου) θα έχει από το 6500;

 

Γυρω στα 60 ευρώ διαφορά υπολόγιζε στην χειρότερη περίπτωση,το design είναι πολύ καλό και έχει και σοβαρότητα σαν συσκευή,αλλά αυτά είναι και υποκειμενικά θέματα.

πχ. όταν εγώ πήρα το Κ550 είπα "αμάν,τι είναι αυτό,γιατί τα πλήκτρα δείχνουν σαν να μην έπρεπε να είναι έτσι και γιατί πίσω το κλείστρο είναι έτσι και γιατί........",όμως κάποιοι άλλοι σίγουρα το βρήκαν σχεδιαστικά πιο καλόγουστο κλπ.,περί ορέξεως κολοκυθόπιττα.....:);)

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 60 ευρώ διαφορά υπολόγιζε στην χειρότερη περίπτωση,το design είναι πολύ καλό και έχει και σοβαρότητα σαν συσκευή,αλλά αυτά είναι και υποκειμενικά θέματα.

πχ. όταν εγώ πήρα το Κ550 είπα "αμάν,τι είναι αυτό,γιατί τα πλήκτρα δείχνουν σαν να μην έπρεπε να είναι έτσι και γιατί πίσω το κλείστρο είναι έτσι και γιατί........",όμως κάποιοι άλλοι σίγουρα το βρήκαν σχεδιαστικά πιο καλόγουστο κλπ.,περί ορέξεως κολοκυθόπιττα.....:);)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Αφού μου λες για 60 ευρώ, άρα στα 400 το 6500 και γύρω στα 340 το 5610; Πολύ καλά είναι.

Με ενθουσίασαν πάρα πολύ οι φωτογραφικές του ικανότητες και ειδικά στις φωτογραφίες που "ανέβασες".

Όσο για το design, συμφωνώ ότι είναι πολύ υποκειμενικό ζήτημα. Απλά αυτό που δε μου πολυκάθεται καλά είναι το πίσω μέρος. Κάπως "φτωχό" μου φαίνεται. Το μπροστινό μέρος μου αρέσει πάρα πολύ.

Κατά 80% θα πάρω αυτό.

Γύρω στις 28-29 Δεκεμβρίου (που θα έχω επιδότηση) πιστεύω να έχει έρθει κανονικά ε; Ενδιαφέρομαι για τη Vodafone

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Αφού μου λες για 60 ευρώ, άρα στα 400 το 6500 και γύρω στα 340 το 5610; Πολύ καλά είναι.

Με ενθουσίασαν πάρα πολύ οι φωτογραφικές του ικανότητες και ειδικά στις φωτογραφίες που "ανέβασες".

Όσο για το design, συμφωνώ ότι είναι πολύ υποκειμενικό ζήτημα. Απλά αυτό που δε μου πολυκάθεται καλά είναι το πίσω μέρος. Κάπως "φτωχό" μου φαίνεται. Το μπροστινό μέρος μου αρέσει πάρα πολύ.

Κατά 80% θα πάρω αυτό.

Γύρω στις 28-29 Δεκεμβρίου (που θα έχω επιδότηση) πιστεύω να έχει έρθει κανονικά ε; Ενδιαφέρομαι για τη Vodafone

 

Πιστεύω ότι θα έχει έρθει μέχρι τότε,τώρα για τη Vodafone δε ξέρω τι διαθεσιμότητα θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Οι νεες πληροφοριες λενε για Ιανουαριου :O ...

 

 

Καλύτερα. Να πάρουμε ωστόσο το 6500s και να περάσουμε τις γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα το παρελαβα ...

 

Απο κατασκευη που το δοκιμασα :

 

Α-Ψ-Ο-Γ-Ο :happy: !!

 

Το βραδυ θα του βγαλω το ζουμι εξεταζοντας τα ενδοτερα του :) ...

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα το παρελαβα ...

 

Απο κατασκευη που το δοκιμασα :

 

Α-Ψ-Ο-Γ-Ο :happy: !!

 

Το βραδυ θα του βγαλω το ζουμι εξεταζοντας τα ενδοτερα του :) ...

 

 

Από πού το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam
Μολις σημερα το παρελαβα ...

 

Απο κατασκευη που το δοκιμασα :

 

Α-Ψ-Ο-Γ-Ο :happy: !!

 

Το βραδυ θα του βγαλω το ζουμι εξεταζοντας τα ενδοτερα του :) ...

 

βαρσάμη λέγε γρήγορα απο που το πήρες !!!

αλλιώς θα σε ανακρίνουμε !!! μέρες πού'ναι..

 

ΛΟΛ:D

Link to comment
Share on other sites

Here you are :) :

 

http://www.kinitomania.com/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,235/category_id,38/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,2/

 

Tο κινητο παιδια ειναι υπερβολικα καλο (κατασκευη) :) ...

Στιβαροτατο !!

 

Που να περιμενα να το φερει η ac, δεν εχω υπομονη :p !

 

Περισσοτερες λεπτομερειες για το κινητο απο μενα, προσεχως :D ...

Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam
Here you are :) :

 

http://www.kinitomania.com/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,235/category_id,38/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,2/

 

Tο κινητο παιδια ειναι υπερβολικα καλο (κατασκευη) :) ...

Στιβαροτατο !!

 

Που να περιμενα να το φερει η ac, δεν εχω υπομονη :p !

 

Περισσοτερες λεπτομερειες για το κινητο απο μενα, προσεχως :D ...

 

καλα, οπως τα λες μεγαλε, μιλαμε θα με κανεις να ακυρωσω το 6500!

 

πάντως, καλοριζικο !! να σου φερνει παντα καλα νεα !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου !!

 

Καλα μην νομιζεις, δεν υπαρχει και μεγαλη διαφορα αναμεσα στα δυο κινητα (6500 slide - 5610) ...

Αν το θελεις τωρα παρε το 6500 ...

Ειναι θεμα εμφανισης και οχι τοσο δυνατοτητων :) !

 

Καλες αγορες :D !

Link to comment
Share on other sites

Here you are :) :

 

http://www.kinitomania.com/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,235/category_id,38/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,2/

 

Tο κινητο παιδια ειναι υπερβολικα καλο (κατασκευη) :) ...

Στιβαροτατο !!

 

Που να περιμενα να το φερει η ac, δεν εχω υπομονη :p !

 

Περισσοτερες λεπτομερειες για το κινητο απο μενα, προσεχως :D ...

 

Mεγεια... περιμενουμε νεα!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

kai kaloriziko:D:D

 

Mεγεια...

 

Ευχαριστω παιδια :D !!

 

 

 

Λοιπον καταρχην να πω οτι το προηγουμενο κινητο μου ηταν το 6233 οποτε οι τυχον συγκρισεις θα γινονται,μοιραια, μ'αυτο !

 

Εκ πρωτης οψεως το κινητο μοιαζει μικροτερο απο οσο υπεθετα και φανταζομουν απο τις φωτος ...

Στο χερι μοιαζει να ειναι πολυ ελαφρυτερο απο το 6233 (η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη )

και γενικα αν και τα δυο αυτα κινητα εχουν το ιδιο βαρος, στην πραγματικα κατι τετοιο δεν μπορεις να το καταλαβεις ...

 

Την οθονη την περιμενα πιο σκοτεινη λογω αισθητηρα αλλα τελικα ειναι αρκετα φωτεινη και ευκρινης !

Eνα πραγμα που με εξεπληξε ευχαριστα (δεν το ειχα σκευτει να το συγκρινω) ειναι η ποιοτητα του ηχου κατα την διαρκεια μιας συνομιλιας...

Σε σχεση με το 6233 ειναι :

Τι σχεση εχουν στην ποιοτητα ηχου τα Ν91 και Ν81 ... ?

Ε καμια σχεση :p !

Η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη και ακουω τον συνομιλητη πολυ πιο καθαρα !!

 

Το slide-button τελικα ειναι αρκετα βολικο και παρατηρησα οτι ενω βλεπεις καποιο βιντεο στον player μπορεις να βγεις

και αυτο (το βιντεο) συνεχιζει να παιζει στο παρασκηνιο, κατι το οποιο δεν εκαναν οι προηγουμενες εκδοσεις της πλατφορμας s40 ...

 

Δεν εχω εξετασει ακομη την ποιοτητα του ηχειου αλλα ειμαι σε θεση να πω πως η ποιοτητα των ακουστικων ειναι σε υψηλα επιπεδα

και με την καταλληλη ρυθμιση των ισοσταθμιστων αναλογα με το κομματι, τα πραγματα γινονται ακομη πιο ευχαριστα :happy: !

Ραδιοφωνο δεν εχω δει ακομη ...

 

Οσον αφορα στην ευχρηστια μπορω να πω οτι το αλφαρηθμητικο πληκτρολογιο ειναι πολυ ευχρηστο-ευκολο στην χρηση

κατι που με βοηθαει πολυ στην συγγραφη μηνυματων :happy: !

Το d-pad χρειαζεται καποια εξοικείωση λιγων ωρων (6233 γαρ) ...

Εγω μετα απο λιγες ωρες χρησης και το εχω "μαθει" !

 

Το φλας της καμερας κανει οντως πολυ καλη δουλεια με τα δυο led να ριχνουν επαρκες φως για την φωτογραφηση αντικειμενων

σε αποσταση λιγων μετρων (πως τα λεω ετσι :D) ...

Το βιντεο του δεν το εχω δοκιμασει ακομη αλλα οι δυνατοτητες του στις φωτο ειναι πραγματι πολυ καλες :happy: !!

 

 

 

Να και μια φωτο σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου , σε δωματιο - με φλας (με ρομαντικο περιεχομενο :P) :

http://img132.imageshack.us/my.php?image=010sk3.jpg

 

 

Ολες οι ερωτησεις δεκτες !!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Όταν ανοίγεις το slide για απάντηση κλήσης, υπάρχει καθυστέρηση ή είναι άμεση η απόκριση; (όλο αυτό ρωτάω)

Το κινητό είναι ελληνικό; (έχει τυπωμένους ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο;)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Όταν ανοίγεις το slide για απάντηση κλήσης, υπάρχει καθυστέρηση ή είναι άμεση η απόκριση; (όλο αυτό ρωτάω)

Το κινητό είναι ελληνικό; (έχει τυπωμένους ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο;)

 

Να σαι καλα Δασκαλε :) !

Μολις τωρα το τσεκαρα αυτο για να σου απαντησω και διαπιστωσα οτι κανει περιπου 1 δευτερολεπτο να "σηκωσει" την κληση !

Τιποτα σημαντικο κατα την γνωμη μου ...

 

Δεν εχει εκτυπωμενους του ελληνικους χαρακτηρες διοτι δεν ειναι απο την ac ;) !

Αυτο και παλι ειναι το τελευταιο πραγμα που θα με πειραζε

καθως στην πληκτρολογηση δεν κοιταω το πληκτρολογιο (εχω χρονια Νοκια και εχω εξοικείωθει) !!

 

Οποιαδηποτε αλλη ερωτηση ειναι ευπροσδεκτη :) ...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Όταν ανοίγεις το slide για απάντηση κλήσης, υπάρχει καθυστέρηση ή είναι άμεση η απόκριση;......

 

Ξεκόλλα λίγο από την απάντηση κλήσης με το άνοιγμα καλύμματος,επιλέγεις "απάντηση με κάθε πλήκτρο" και είσαι κομπλάν:),δηλαδή τι ψάχνεις-ψύλλους στ΄άχυρα,το κινητό είναι jet-δεν θα το έπαιρνες επειδή καθυστερεί 1" να σηκώσει την κλήση:lol::lol:,please........;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...