Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5610 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο rostropol :)

Επειδή είμαι κι εγώ ανάμεσα σε 6500 slide και 5610, ήθελα να σε ρωτήσω εάν έχεις δει ή χρησιμοποιήσει το 6500 κι έτσι έβγαλες αυτό το συμπέρασμα.

Πληροφοριακά το 5610 έχει 17 mm πάχος, ενώ το 6500 16,4 mm, άρα δεν είναι πιο λεπτό, ενώ και η μπαταρία που φοράει είναι η BL-4CT και όχι η ΒΡ-5Μ.

Το Τ9 έχει επιλογή για προτεινόμενες λέξεις;

Η απόκριση του slide στην απάντηση κλήσεων είναι άμεση; Γιατί στο 6500 διαβάζω ότι αργεί περίπου 3''.

 

BP-5M είναι η μπαταρία του(προφανώς το μπέρδεψες με το 5310),το πάχος του είναι πολύ καλό,σε σχέση με το 6500-όχι δεν το έχω δει και πλέον δεν θα με ενδιέφερε καθόλου(το 5610 έχει όλα τα features του 6500 -12 γρ. βάρος).Τ9 έχει επιλογή για προτεινόμενες λέξεις,το slide δεν το χρησιμοποιώ για αποδοχή κλήσεων(το θεωρώ περιττό,απάντηση με κάθε πλήκτρο βολεύει καλύτερα)αλλά το δοκίμασα και είναι άμεσο.

 

Δείτε και αυτό:

 

 

Βέβαια το μπλε που πήρα εγώ είναι πολύ πιο ωραίο και διακριτικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

BP-5M είναι η μπαταρία του(προφανώς το μπέρδεψες με το 5310),το πάχος του είναι πολύ καλό,σε σχέση με το 6500-όχι δεν το έχω δει και πλέον δεν θα με ενδιέφερε καθόλου(το 5610 έχει όλα τα features του 6500 -12 γρ. βάρος).Τ9 έχει επιλογή για προτεινόμενες λέξεις,το slide δεν το χρησιμοποιώ για αποδοχή κλήσεων(το θεωρώ περιττό,απάντηση με κάθε πλήκτρο βολεύει καλύτερα)αλλά το δοκίμασα και είναι άμεσο.

 

Δείτε και αυτό:

 

 

Βέβαια το μπλε που πήρα εγώ είναι πολύ πιο ωραίο και διακριτικό.

 

Συμβουλεύτηκα το http://www.gsmarena.com/nokia_5610-2086.php για την μπαταρία, όπότε έχουν κάνει λάθος.

Καθώς εμπιστεύομαι τη γνώμη σου, θα περιμένω πλέον το 5610.

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι τελειο!!!!!!!

Το θελω παρα πολυ αντε ποτε θα βγει??

Το βιντεο ειναι πολυ καλο αρα στην γερμανια κυκλοφορει σιγουρα!!

Εσυ πως το βλεπεις καλυπτει ολες τις απαιτησεις που εχουμε για αυτο το κινητο?

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τελειο!!!!!!!

Το θελω παρα πολυ αντε ποτε θα βγει??

Το βιντεο ειναι πολυ καλο αρα στην γερμανια κυκλοφορει σιγουρα!!

Εσυ πως το βλεπεις καλυπτει ολες τις απαιτησεις που εχουμε για αυτο το κινητο?

 

Είναι τέλειο,νομίζω ότι υπερκαλύπτει κάθε προσδοκία που ενδεχομένως θα μπορούσε να έχει ενας απαιτητικός και μη χρήστης,ένα μικρό κινητό με πολύ καλή κάμερα και πολύ δυνατό ηχείο με ποιοτικό αποτέλεσμα,δεν περίμενα να είναι τόσο καλό,ειδικά η ποιότητα κατασκευής είναι super,ούτε τριξίματα,ακούνητο μηδέν τζόγο .......:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Είναι τέλειο,νομίζω ότι υπερκαλύπτει κάθε προσδοκία που ενδεχομένως θα μπορούσε να έχει ενας απαιτητικός και μη χρήστης,ένα μικρό κινητό με πολύ καλή κάμερα και πολύ δυνατό ηχείο με ποιοτικό αποτέλεσμα,δεν περίμενα να είναι τόσο καλό,ειδικά η ποιότητα κατασκευής είναι super,ούτε τριξίματα,ακούνητο μηδέν τζόγο .......:):):):)

 

Ποσο λες να ειναι η τιμη του εδω??Με τα ακουστικα ακους καλη μουσικη ή χρειζεται να αγορασουμε αλλα??

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το slide button κατω απο την οθονη, οταν ακους μουσικη και το εχεις συνεχομενα "πατημενο" προς την δεξια πλευρα κανει fast forward ?

Ειχαν πει καποιοι οτι αυτη η λειτουργια ειχε εμφανιστει σε προτοτυπα μοντελα που εδωσε η Νοκια αλλα δεν ξεραν αν θα υπαρχει και στην τελικη εκδοση της συσκευης που θα κυκλοφορησει ...

 

Ευχαριστουμε για τις απαντησεις :happy: !

Link to comment
Share on other sites

Και τι κάρτα μνήμης έχει το πακέτο; 512;

512

Το slide button κατω απο την οθονη, οταν ακους μουσικη και το εχεις συνεχομενα "πατημενο" προς την δεξια πλευρα κανει fast forward ?

Ειχαν πει καποιοι οτι αυτη η λειτουργια ειχε εμφανιστει σε προτοτυπα μοντελα που εδωσε η Νοκια αλλα δεν ξεραν αν θα υπαρχει και στην τελικη εκδοση της συσκευης που θα κυκλοφορησει ...

 

Ευχαριστουμε για τις απαντησεις :happy: !

Οχι το slide button αλλά το κεντρικό dpad κάνει ff;).Το slide button απλώς σε πάει στο ραδιόφωνο ή στο μενου όταν βρίσκεσαι στην αναπαραγωγή.

 

Ποσο λες να ειναι η τιμη του εδω??Με τα ακουστικα ακους καλη μουσικη ή χρειζεται να αγορασουμε αλλα??

 

ΚΑΜΠΑΝΑ:):)τα Walkman δεν έχουν καμμία σχέση-υπολείπονται σημαντικά,σίγουρα δεν χρειάζεσαι άλλα;)

τιμούλα νομίζω στα 340 € θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τέλειο,νομίζω ότι υπερκαλύπτει κάθε προσδοκία που ενδεχομένως θα μπορούσε να έχει ενας απαιτητικός και μη χρήστης,ένα μικρό κινητό με πολύ καλή κάμερα και πολύ δυνατό ηχείο με ποιοτικό αποτέλεσμα,δεν περίμενα να είναι τόσο καλό,ειδικά η ποιότητα κατασκευής είναι super,ούτε τριξίματα,ακούνητο μηδέν τζόγο .......:):):):)

 

Μια ερώτηση και από μένα,

το ηχείο του είναι πιο δυνατό ακόμα και από

τα 2 ηχεία του 7390 όταν αυτό είναι ανοιχτό;

Ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα,

το ηχείο του είναι πιο δυνατό ακόμα και από

τα 2 ηχεία του 7390 όταν αυτό είναι ανοιχτό;

Ευχαριστώ

 

Εννοείται,το είχα και αυτό και έχω συγκρίνει σχετικά.Ομως η ειδοποιός διαφορά πρέπει όντως να οφείλεται σε αυτό το dedicated audio chip,δεν έχω ακούσει πριν τόσο ποιοτικό ήχο σε κινητό.Υπόψιν ότι δεν έχω τάση να υπερβάλω στην κρίση μου αλλά με τόσα κινητά πλέον έχω ψηθεί στο να διακρίνω ότι πλέον όλα τα κινητα με τιμές 300+ είναι πολύ βελτιωμένα και κάποια ξεχωρίζουν πιο πολύ όπως το 5610 τώρα ως συνολικά υπερπλήρης πρόταση.

Διότι θες και κάμερα καλή,θες και την μουσική σου,τα παιχνίδια σου αλλά αν η μπαταρία τα παίζει σε μία μέρα,την εβαψες.

Το 5610 έχει όλα αυτά και μπαταρία σκυλί.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και αλλα βιντεακια απο αυτην :) που κανει unboxing το 5610, ψαξτε στο youtube ;) ...

 

Μην την παίρνεις στα σοβαρά,τυγχάνω μισός Γερμανός και τα μιλάω άπταιστα,η κοπέλα είναι μ@*ακ***ένη τελείως:X,άσχετη και ούτε ξέρει να το παρουσιάσει.

Στην παρουσίαση της κάμερας

, 1ον πατάει τέρμα το πλήκτρο και όχι σε δύο στάδια(προφανώς δεν έχει αντιληφθεί-ούτε και το αναφέρει-την ύπαρξη αυτόματης εστίασης),2ον στην λήψη βίντεο τραβάει 176 x 144,και λεει ότι πιξελιάζει(τι θες να κάνει ρε ζωντόβολο αφού είναι η εγγραφή για τα μπάζα,βάλτο 640 x 480 να καταλάβεις τα 30 καρέ;)),μάλλον και εδώ δεν ξέρει τις αναλύσεις....:mad:.

Οπως καταλαβαίνεις η κοπέλα εν δυνάμει΄με την άγνοια της μπορεί να θάβει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω μονο το βιντεο , μιας και δεν βγαζω μια, απο οσα λεει :) !

 

Απαντησε μου λιγο στις ερωτησεις πιο πανω για την καρτα μνημης και το φλας :O ...

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα μνημης ειναι hot-swappable rostropol ?Χρειαζεται ανοιγμα το καπακι ?

Κατα την εγγραφη βιντεο αναβει το φλας ?

 

Η κάρτα μνήμης δεν είναι hotswap,βγάλσιμο καπακιού.

Λήψη βίντεο χωρίς φλας,μόνο με αύξηση φωτεινότητας (διαθέσιμες ρυθμίσεις εφέ και ισορροπία λευκού).

Στα Series40 v3 κλπ. το μόνο που ενσωματώνει αυτήν την δυνατότητα είναι το holy crap 6270:lol::lol:,που εκεί τι να το κάνεις.......μ:X:X**** βίντεο τραβάει έτσι κι΄άλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω μονο το βιντεο , μιας και δεν βγαζω μια, απο οσα λεει :) !

 

Απαντησε μου λιγο στις ερωτησεις πιο πανω για την καρτα μνημης και το φλας :O ...

Και απ΄τον τόνο της φωνής της καταλαβαίνεις ότι είναι απογοητευμένη μια που δεν ξέρει να το χειριστεί η ηλίθια:X:X:mad:;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται,το είχα και αυτό και έχω συγκρίνει σχετικά.Ομως η ειδοποιός διαφορά πρέπει όντως να οφείλεται σε αυτό το dedicated audio chip,δεν έχω ακούσει πριν τόσο ποιοτικό ήχο σε κινητό.Υπόψιν ότι δεν έχω τάση να υπερβάλω στην κρίση μου αλλά με τόσα κινητά πλέον έχω ψηθεί στο να διακρίνω ότι πλέον όλα τα κινητα με τιμές 300+ είναι πολύ βελτιωμένα και κάποια ξεχωρίζουν πιο πολύ όπως το 5610 τώρα ως συνολικά υπερπλήρης πρόταση.

Διότι θες και κάμερα καλή,θες και την μουσική σου,τα παιχνίδια σου αλλά αν η μπαταρία τα παίζει σε μία μέρα,την εβαψες.

Το 5610 έχει όλα αυτά και μπαταρία σκυλί.

 

Ωραία, θα περιμένω να το δω και από κοντά και αν είναι

τόσο καλό θα πάρω αυτό ή το Ν81 θα δούμε...

Βασικά νιώθω ότι από το 7390 που εχω περίπου 1 χρόνο στο

5610 που ίσως πάρω δεν υπάρχει κάποια σοβαρή διαφορά

που να αξίζει να δώσω παραπάνω λεφτά.

Πότε το περιμένουμε εδώ;

Α, btw το πληκτρολόγιο πως είναι;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θα περιμένω να το δω και από κοντά και αν είναι

τόσο καλό θα το πάρω.

Πότε το περιμένουμε εδώ;

Α, btw το πληκτρολόγιο πως είναι;

 

Ειδικά ο ήχος από το ηχείο του είναι καταπληκτικός,μπορείς να ακούς solo από ΄κει,βέβαια με ακουστικά και τα δικά του αλλά και κάτι Philips που του έβαλα είναι ανώτερο από mp3 player;)

Το πληκτρλόγιο της πρόσοψης ειναι τέλειο(tactile) αλλά και το αλφαριθμητικό με άμεση απόκριση και πολύ ωραία αίσθηση,ούτε σκληρό και με σαφή αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

paidia prepei na einai to teleio kinito stin katigoria tou kai me tetia timi.... aksizei ena mpravo stin nokia.:) rostropol euxaristoume gia tis synexeis plirofories sou. san na kolisa me to kinitaki san na to thelo..:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά ο ήχος από το ηχείο του είναι καταπληκτικός,μπορείς να ακούς solo από ΄κει,βέβαια με ακουστικά και τα δικά του αλλά και κάτι Philips που του έβαλα είναι ανώτερο από mp3 player;)

Το πληκτρλόγιο της πρόσοψης ειναι τέλειο(tactile) αλλά και το αλφαριθμητικό με άμεση απόκριση και πολύ ωραία αίσθηση,ούτε σκληρό και με σαφή αίσθηση.

 

Nice ευχαριστώ.

Θα περιμένω να του ρίξω και μια ματιά από κοντά

να δω και πως είναι και θα δούμε, πάντως δυσκολεύομαι

να αφήσω το 7390 είναι πανέμορφο και το 5610 έτσι και

έτσι...

Πότε θα το φέρει το Πλαίσιο ξέρει κανείς;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

paidia prepei na einai to teleio kinito stin katigoria tou kai me tetia timi.... aksizei ena mpravo stin nokia.:) rostropol euxaristoume gia tis synexeis plirofories sou. san na kolisa me to kinitaki san na to thelo..:lol:

 

Αν το δεις από κοντά θα το θέλεις μάλλον πιο πολύ;)

http://nds3.nokia.com/pressphotos/public/global/devices/5610xpressmusic/03_Nokia_5610_XpressMusic_lowres.jpg

Link to comment
Share on other sites

rostropol, το φλας του σε σχεση με του 6288 π.χ. εχει καποια διαφορα λογω διλπου led ?

Σαφέστατα πολύ πιο δυνατό είναι,το δοκίμασα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και υπάρχει μεγάλη διαφορά:),γενικά η κάμερα δίνει ρέστα;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...