Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5610 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest kvargiam
Απο που το ξερεις αυτο φιλε μου ?

 

διάβασα αυτο στα specs :

 

Ambient light sensor to optimize display brightness and power consumption

 

και λεω μηπως ειναι κατι καλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διάβασα αυτο στα specs :

 

Ambient light sensor to optimize display brightness and power consumption

και λεω μηπως ειναι κατι καλο.

Αυτό είναι γνωστό από τα S60 κυρίως. Είναι ένας αισθητήρας μέσω του οποίου προσαρμόζεται στις εξωτερικές συνθήκες ο φωτισμός της οθόνης και των πλήκτρων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

διάβασα αυτο στα specs :

 

Ambient light sensor to optimize display brightness and power consumption

 

και λεω μηπως ειναι κατι καλο.

 

Ναι ειναι καλο μιας και δεν καταναλωνει πολυ ενεργεια απο την μπαταρια σε περιπτωσεις που ο φωτισμος ειναι επαρκης...

 

Αλλα την ιδια δυνατοτητα την εχει και το 6500 slide ;) ...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οχι φιλε μου ...

Δεν εχει κυκλοφορησει ακομα στο εξωτερικο οποτε τον Νοεμβριο θα το δουμε εδω ...

 

Μπορει να προλαβει να ερθει το 6500 slide εντος του μηνα αλλα και παλι δεν ειναι τιποτα σιγουρο :O ...

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα στην καμερα του κινητου σε σχεση με το 6500 slide,ειναι οτι το 2ο εχει φακο carl zeiss?

Ποιες οι επιδοσεις του στον φωτογραφικο τομεα σε σχεση με το Ν73?

Και τελος τι βιντεο τραβαει?(αναλυση-fps)

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα στην καμερα του κινητου σε σχεση με το 6500 slide,ειναι οτι το 2ο εχει φακο carl zeiss?

Ποιες οι επιδοσεις του στον φωτογραφικο τομεα σε σχεση με το Ν73?

Και τελος τι βιντεο τραβαει?(αναλυση-fps)

 

Ευχαριστω!

 

1) Ναι, αυτη ειναι η διαφορα ...

2) Τις επιδοσεις που ζητας δεν μπορουμε να της ξερουμε ακομη, υπομονη :) ...

3) VGA (640x480) @ 15 fps - CIF (352x288) @ 30 fps

Link to comment
Share on other sites

Απο Alpa/Copy μου ειπαν οτι θα το εχουν το Q1... αλλα και παλι ολο αλλαζουν αυτα... Βλεπουμε αν θα ερθει τον Νοεμβριο...
What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Τι :blink: ??

 

Επειδη δεν θυμαμαι τιμες απο παλιοτερα κινητα που μολις μπηκαν στην αγορα της Κυπρου, μπορεις να μας πεις για την αναμενομενη επισημη τιμη, απο οσο υπολογιζεις δηλαδη :O ?

 

Edit : απο οτι ειδα στο site εχει και το 6500 slide στην ιδια τιμη ...

Ας περιμενουμε για καμια τιμη ακομα, για την τιμη ουδεν σχολιο, ακομα ειναι νωρις ...

Link to comment
Share on other sites

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα (εισαγωγής εκτός Alpha Copy-με ελληνικά όμως),τι να πω,πολύ καλό το τηλεφωνάκι.

Εν τάχει:

1.Πολύ καλή και πολύ γρήγορη κάμερα,βίντεο 640 * 480 στα 30 καρέ " :)(μετά τη λήψη του βίντεο αυτόματα αναπαράγει το αρχειο;).

2.Οθόνη με πολύ καλή φωτεινότητα παρόλο που έχει αισθητήρα φωτός.

3.ΠΟΛΥ ποιοτικό και δυνατό ηχείο και ακουστικά,το ραδιόφωνο με RDS πολύ δυντό και ανώτερο σε λήψη και απόδοση από τα SE.

4.Ποιότητα κατασκευής εξαιρετική,ΜΗΔΕΝ τζόγος στο slide:):),φορητότητα στα ύψη (ξεχνάς ότι το έχεις στη τσέπη)

5.Μενου και λειτουργίες του ταχύτατα,ανανεωμένος browser πιο fullscreen απότι ήταν.

6.όταν υπάρχει αναπάντητη ή μήνυμα(με σβηστή οθόνη) ανάβει ο φωτισμός του ειδικού πλήκτρου κάθε λίγο δυο φορές ρυθμικά για να το δείξει,καλό αυτό.

Αν έχετε ερωτήσεις,ρωτήστε.

Link to comment
Share on other sites

Rostropol ευχαριστουμε :happy: !!!

 

Λοιπον εγω εχω να σε ρωτησω : για την μπαταρια (οσο μπορεις) την ποιοτητα απο τα ακουστικα σε συγκριση με καποιο αλλο κινητο που ισως εχεις και το ποσο βολικο ειναι αυτο το slide button ...

 

Εχεις καμια πληροφορια για την ημερομηνια αφιξης στην Ελλαδα ?

 

Το βιντεο στα 15 καρε δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Rostropol ευχαριστουμε :happy: !!!

 

Λοιπον εγω εχω να σε ρωτησω : για την μπαταρια (οσο μπορεις) την ποιοτητα απο τα ακουστικα σε συγκριση με καποιο αλλο κινητο που ισως εχεις και το ποσο βολικο ειναι αυτο το slide button ...

 

Εχεις καμια πληροφορια για την ημερομηνια αφιξης στην Ελλαδα ?

 

Το βιντεο στα 15 καρε δεν ειναι ?

 

Η μπαταρία πρέπει νάναι καλή(από την πείρα μου με τις BP-5M;)) αλλά ακόμα νωρίς είναι,πριν λίγες ώρες το πήρα.Ο ήχος είναι κρυστάλλινος και πολύ δυνατός,amazing,πολύ ποιοτικός,καλύτερος από το Ν73ΜΕ που είχα για λίγες μέρες,με έχει ενθουσιάσει πάντως και το πολύ βολικό slide button,άμεση πρόσβαση στη μουσική και το ραδιόφωνο(με RDS γρήγορο).

Το βίντεο το βλέπω για 30,πολύ πιο ομαλό από 6288,7390 κλπ.,η κάμερα πετάει,πολύ γρήγορες αποθηκεύσεις κλπ.

 

Μια γρήγορη φωτό...

http://imageshack.gr/thumbs/wqzmltywk2wn5hzoemwy.jpg

 

Δεν ξέρω πότε θα έρθει στην Ελλάδα επίσημα αλλά φαντάζομαι πολύ σύντομα.

Το 5610 για μένα(όπως το σκέφτηκα εγώ με τα κριτήρια σχέσης τιμής/απόδοσης)προσφέρει ότι και το 6500 slide αλλά με καλύτερη φορητότητα(χαμηλότερο βάρος και μικρότερο πάχος;)) και την ίδια κορυφαία ποιότητα κατασκευής με χαμηλότερη τιμή(ελαφρώς) και έτσι το πήρα και το συνιστώ χώρις δεύτερη σκέψη;)

Link to comment
Share on other sites

A ξεχασανα σε ρωτησω πριν :

 

Τα πληκτρα κατω απο την οθονη ειναι βολικα, ευκολα στην χρηση ?

Εχουν ακουστει σχολια για την ευχρηστια τους :O ...

Link to comment
Share on other sites

A ξεχασανα σε ρωτησω πριν :

 

Τα πληκτρα κατω απο την οθονη ειναι βολικα, ευκολα στην χρηση ?

Εχουν ακουστει σχολια για την ευχρηστια τους :O ...

 

Οταν το slide είναι κλειστό τα πλήκτρα αυτά δεν φωτίζονται όμως η εξοικίωση δεν είναι δύσκολη,πολύ γρήγορα το συνηθίζεις,το πολυπλήκτρο επίσης.Ζήτημα 1-2 ημερών είναι,φαντάσου πως το Κ850 είναι ακόμα στο υποσυνείδητο μου,μέσα σε λίγες μέρες πήγα από τα πλήκτρα αφής του στο joystick της ασάφειας(Ν73:mad:) και τώρα βλέπω μια πρόσοψη σαν το Κ850 λεία αλλά χωρίς τα αφής:wacko::wacko:,όλα συνηθίζονται πάντως :);)

 

1.Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας (οπως στα Series60) της μνήμης(ρυθμίσεις,αρχεία,σελιδοδείκτες κλπ.) στην κάρτα μνήμης (2GB απροβληματιστα δουλεύει).

2.Εγκατεστημένες εφαρμογές out of the box:Snake 3,Music Guess,Rally3D,City Bloxx

Yahoo Go! 2.0,Download!,OperaMini v.3.1.9024,Sensor,Widsets Installer,Μετατροπέας,Παγκόσμιο Ρολοϊ.

Αυτά είναι λίγο πολύ γνωστα,τα αναφέρω για επιβεβαίωση και να τονίσω ότι η ταχύτητα σε όλες τις εφαρμογές(ανοιγμα/εκτέλεση) είναι μεγάλη(το Ν73 είναι σαλιγκάρι μπροστά του-και γενικώς είναι σε σχέση με τα καινούργια 60άρια:lol::lol:).

Link to comment
Share on other sites

Το 5610 για μένα(όπως το σκέφτηκα εγώ με τα κριτήρια σχέσης τιμής/απόδοσης)προσφέρει ότι και το 6500 slide αλλά με καλύτερη φορητότητα(χαμηλότερο βάρος και μικρότερο πάχος;)) και την ίδια κορυφαία ποιότητα κατασκευής με χαμηλότερη τιμή(ελαφρώς) και έτσι το πήρα και το συνιστώ χώρις δεύτερη σκέψη;)

 

Καλορίζικο rostropol :)

Επειδή είμαι κι εγώ ανάμεσα σε 6500 slide και 5610, ήθελα να σε ρωτήσω εάν έχεις δει ή χρησιμοποιήσει το 6500 κι έτσι έβγαλες αυτό το συμπέρασμα.

Πληροφοριακά το 5610 έχει 17 mm πάχος, ενώ το 6500 16,4 mm, άρα δεν είναι πιο λεπτό, ενώ και η μπαταρία που φοράει είναι η BL-4CT και όχι η ΒΡ-5Μ.

Το Τ9 έχει επιλογή για προτεινόμενες λέξεις;

Η απόκριση του slide στην απάντηση κλήσεων είναι άμεση; Γιατί στο 6500 διαβάζω ότι αργεί περίπου 3''.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...