Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5610 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1G κάρτα μνήμης. Ενώ το 5310 που είχα παραγγείλει και το επέστρεψα επειδή είχε πρόβλημα είχε 2G.

Μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να βρω παιχνίδια για το 5610 και πως τα κάνω εγκατάσταση στο κινητό?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90922&page=40

 

Εδω μπορεις να βρεις χρησιμες πληροφοριες .

 

Site με παιχνιδια προφανως υπαρχουν . Τσεκαρε τα :

 

xxxxxxxxxxxxxx

 

Τα αρχεια με τη καταληξη .jar που θα κατεβαζεις μπορεις ευκολα να τα περνας μεσω bluetooth ή καλωδιου και δε χρειαζεται καποια εγκατασταση .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα πηρα και εγω σημερα το κοκκινο 5610 που αυτη τη στιγμη φορτιζει. Μου φαινεται πολυ ομορφο και βολικο σαν μεγεθος/σχημα. Εχω 2 ερωτησεις:

1)Χρειαζεται πολλες ωρες για να φορτισει την πρωτη φορα; Εμενα μου φαινεται οτι δυο ωρες αρκουν.

2)Το βυσμα του φορτιστη εξεχει λιγο απο την υποδοχη στο κινητο η ειναι η ιδεα μου; Γιατι προσπαθησα να το πιεσω αλλα δεν εμπαινε τελειως μεσα. Ελπιζω να μην ειναι προβλημα αυτο.

Μολις το εξερευνησω λιγακι θα σας πω εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα και εγω σημερα το κοκκινο 5610 που αυτη τη στιγμη φορτιζει. Μου φαινεται πολυ ομορφο και βολικο σαν μεγεθος/σχημα. Εχω 2 ερωτησεις:

1)Χρειαζεται πολλες ωρες για να φορτισει την πρωτη φορα; Εμενα μου φαινεται οτι δυο ωρες αρκουν.

2)Το βυσμα του φορτιστη εξεχει λιγο απο την υποδοχη στο κινητο η ειναι η ιδεα μου; Γιατι προσπαθησα να το πιεσω αλλα δεν εμπαινε τελειως μεσα. Ελπιζω να μην ειναι προβλημα αυτο.

Μολις το εξερευνησω λιγακι θα σας πω εντυπωσεις...

Λοιπόν, θα το φορτίσεις τις 3 πρώτες φορές αφότου το έχεις εξαντλήσει πρώτα δηλαδή, σου σβήνει από μπαταρία.

Δεν χρειάζεται να το κρατάς ώρες στον φορτιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης εχω πολυ καλες εντυπωσεις στο συνολο απο τη συσκευη. Ειδικα η οθονη και ο ηχος ειναι ολα τα λεφτα! Ομως εχω και αλλες αποριες:

1)Διπλα στην ενδειξη του σηματος γραφει 3G. Αυτο ειναι παντα ενεργοποιημενο η μπορω να το απενεργοποιησω; Γιατι εχω ακουσει οτι οταν λειτουργει το 3G μειωνεται η διαρκεια της μπαταριας.

2)Ειμαι συνδρομητης στη Wind. Ξερει καποιος τον αριθμο που στελνω μηνυμα για να μου στειλουν τις ρυθμισεις mms και internet;

Ευχαριστω εκ των προτερων..:)

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης εχω πολυ καλες εντυπωσεις στο συνολο απο τη συσκευη. Ειδικα η οθονη και ο ηχος ειναι ολα τα λεφτα! Ομως εχω και αλλες αποριες:

1)Διπλα στην ενδειξη του σηματος γραφει 3G. Αυτο ειναι παντα ενεργοποιημενο η μπορω να το απενεργοποιησω; Γιατι εχω ακουσει οτι οταν λειτουργει το 3G μειωνεται η διαρκεια της μπαταριας.

2)Ειμαι συνδρομητης στη Wind. Ξερει καποιος τον αριθμο που στελνω μηνυμα για να μου στειλουν τις ρυθμισεις mms και internet;

Ευχαριστω εκ των προτερων..:)

 

Δες τις ρυθμισεις gprs να ειναι ενεργο "οταν απαιτειτε" το 3g δεν μπορει να χαθει οσο εισαι στο δυκτιο wind3g, αν κανεις αναζητηση δυκτιου θα καταλαβεις τι θελω να πω..Απο wind sory αλλα δεν γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

2)Ειμαι συνδρομητης στη Wind. Ξερει καποιος τον αριθμο που στελνω μηνυμα για να μου στειλουν τις ρυθμισεις mms και internet;

 

Μπορεις μεσω του site της wind να στειλεις αυτοματα τις ρυθμισεις :)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω 5610 στο site της wind στις ρυθμισεις. Θα ρωτησω σε καποιο καταστημα αν ειναι. Thanx!
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω 5610 στο site της wind στις ρυθμισεις. Θα ρωτησω σε καποιο καταστημα αν ειναι. Thanx!

 

Για ρυθμίσεις internet στέλνεις κενό μήνυμα στο 234. Για mms δεν το θυμάμαι. Αν δεν το έχεις βρει στην σελίδα της wind μπορείς να κοιτάξεις στο αντίστοιχο thread της wind. Επίσης μπορείς να καλέσεις στο 1260 και να τους πεις να σου στείλουν τις ρυθμίσεις!

Link to comment
Share on other sites

2)Ειμαι συνδρομητης στη Wind. Ξερει καποιος τον αριθμο που στελνω μηνυμα για να μου στειλουν τις ρυθμισεις mms και internet;

Ευχαριστω εκ των προτερων..:)

 

Μπες εδώ http://www.nokia.com.gr/A4328664 και κάνε ό,τι σου λέει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Εχω αναβαθμιση απο τον παροχο μου και σκεφτομαι να αγορασω αυτην την συσκευη.

Επειδη ολοι μας τουλαχιστον στην αρχη δεν διαβαζουμε ολα τα post μπορει καποιος εν ολιγεις να μου αναφερει αρνητικα και θετικα?

Ελπιζω αν το παρω τελικα να μην απογοητευτω δηλαδη restart και διαφορα κολημματα κ.λ.π.

Λοιπον για πειτε μου την γνωμη σας?

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

navi αυτο ηταν και για τα mms. Ευχαριστω! Σχεδον μια μερα βρισκεται στην κατοχη μου και το εχω ξεψαχνισει. Δεν μπορω να πω οτι βρισκω καποιο σημαντικο μειονεκτημα. Το καλυμμα της μπαταριας μου τη σπαει λιγο οπως ανοιγει/κλεινει αλλα οκ. Δεν μου κολλησε καμια φορα και γενικα ειναι γρηγορο. Επισης ειναι ομορφο, ευχρηστο, εχει φοβερη οθονη, πολυ καθαρο ηχο και διατιθεται σε πολυ καλη τιμη για τις δυνατοτητες που προσφερει. Νομιζω οτι ειναι μια αξιολογη αγορα..
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω 5610 στο site της wind στις ρυθμισεις. Θα ρωτησω σε καποιο καταστημα αν ειναι. Thanx!

 

Ξεχασα να το αναφερω , μπορεις να βαλεις το 6280 αν θυμαμαι καλα .

 

Ειναι το ιδιο ακριβως πραγμα .

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ χθες το 5610.

Τι γίνεται με την αναπαραγωγή φράσης; Μου βάζει από μόνο του το όνομα και το επίθετο. Μπορώ να βάλω κάπως να μου λέει το ψευδώνυμο;

Επίσης αν περάσω μια επαφή από τον υπολογιστή, εκτός από όνομα (πχ νικος) και επίθετο (πχ παπατρεχας) μου απόθηκεύει κι ένα άλλο πεδίο με tag όνομα και περιεχόμενο (νίκος παπατρέχας) και έχει σύμβολο κάτι που μοιάζει με μπλε παπιγιον (!).

*** Άν τώρα αποθηκεύσω μια επαφή από το κινητό, τότε δε μου την ανοίγει από τον υπολογιστή.. (τελικά σ'αυτό δεν έχω πρόβλημα πια. Έκανα update το pcsuite)

 

Κανα hint?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω παρει μια θηκη σκληρη για το κινητο που κλεινει με μαγνητη. Παρατηρησα λοιπον οτι οταν βαζω το κινητο μεσα στη θηκη κλειδωμενο αυτο ξεκλειδωνει χωρις να πατιεται κανενα κουμπι! Επηρεαζει ο μαγνητης τις λειτουργιες του κινητου; Και αν ναι μπορει να προκαλεσει ζημια αυτο στα κυκλωματα η την μπαταρια του; Πειτε μου σας παρακαλω για να μην το καταστρεψω ακομα δεν το πηρα. Επισης θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να βγαλω φωτο με την δευτερη καμερα(3G)και τι ακριβως κανει η διευρυνση στερεο στα πολυμεσα; Υποτιθεται οτι βελτιωνει τον ηχο αλλα δεν ακουω καμια διαφορα. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης εχω πολυ καλες εντυπωσεις στο συνολο απο τη συσκευη. Ειδικα η οθονη και ο ηχος ειναι ολα τα λεφτα! Ομως εχω και αλλες αποριες:

1)Διπλα στην ενδειξη του σηματος γραφει 3G. Αυτο ειναι παντα ενεργοποιημενο η μπορω να το απενεργοποιησω; Γιατι εχω ακουσει οτι οταν λειτουργει το 3G μειωνεται η διαρκεια της μπαταριας.

2)Ειμαι συνδρομητης στη Wind. Ξερει καποιος τον αριθμο που στελνω μηνυμα για να μου στειλουν τις ρυθμισεις mms και internet;

Ευχαριστω εκ των προτερων..:)

 

 

To 3g σβ'ηνει αν πατήσεις δίκτυο gsm και όχι και τα 2 όπως είναι προεπιλεγμένο. Και η διάρκεια της μπαταρίας αυξάνει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω , στα sms έχετε κανένα πρόβλημα στον αριθμό των χαρακτήρων όταν είναι ελληνικοί? γιατί είναι λιγότεροι, ίσως 70+ όπως συνέβαινε και με το SE990 "smartphone"...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω , στα sms έχετε κανένα πρόβλημα στον αριθμό των χαρακτήρων όταν είναι ελληνικοί? γιατί είναι λιγότεροι, ίσως 70+ όπως συνέβαινε και με το SE990 "smartphone"...

 

Γνωστο γιατι συμβαινει αυτο ...εχει αναφερθει αρκετες φορες:O

Στις ρυθμισεις των μηνυματων ,βαλε υποστηριξη χαρακτηρων:περιορισμενη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος πόσο κρατάει η μπαταρία....????

είναι καλύτερη από του w580i....???

γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο και το μόνο που μου μένει για να καταλήξω είναι να συγκρίνω την αυτονομία τους την οποία θεωρώ σημαντικό χαρακτηριστικό σε ένα κινητό τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος πόσο κρατάει η μπαταρία....????

είναι καλύτερη από του w580i....???

γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο και το μόνο που μου μένει για να καταλήξω είναι να συγκρίνω την αυτονομία τους την οποία θεωρώ σημαντικό χαρακτηριστικό σε ένα κινητό τηλέφωνο...

 

Με μέτρια χρήση, 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Θέλω να ρωτήσω αν το 5310 έχει καλό στερεοφωνικό ήχο ή κάνει όπως στο Ν81 που είναι κάπως μονοφωνικό?

 

edit: eyxaristw pou apantate.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε πως θα ξεκλειδώσω ενα 5610 που είναι κλειδωμένο σε ο2 της Αγγλίας???

Ζητάει έναν κωδικό όταν βάζεις ελληνική sim...

Το πήγα στο nokia shop και μου είπαν ότι είναι πολύ καινούριο ακόμη και δεν μπορούν να το ξεκλειδώσουν ακόμη!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε πως θα ξεκλειδώσω ενα 5610 που είναι κλειδωμένο σε ο2 της Αγγλίας???

Ζητάει έναν κωδικό όταν βάζεις ελληνική sim...

Το πήγα στο nokia shop και μου είπαν ότι είναι πολύ καινούριο ακόμη και δεν μπορούν να το ξεκλειδώσουν ακόμη!!:):)

 

Μπορεις να κανεις κατι μονο απο το δικτυο

στο οποιο ειναι κλειδωμενο ..

Δεν το ηξερες πριν το παρεις,οτι μπορει να ισχυε κατι τετοιο ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...