Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όλα καλά...άλλαξα οθόνες με την ξαδέρφη μου...
Link to comment
Share on other sites

πήρα απο cosmote και γω το κ770 . ολα μια χαρά , όμορφο ευχρηστο και καλές φώτο, όμως εχει την συντόμευση (δεξιά) του myview. πως μπορώ να απαλλαγώ απο την βλακοσυντόμευση (ξαναπερασα το λογισμικό του κινητού σαν update αλλά τζίφος..) και αν έχω την κανονική χρήση του πλήκτρου ξανα?
Link to comment
Share on other sites

πήρα απο cosmote και γω το κ770 . ολα μια χαρά , όμορφο ευχρηστο και καλές φώτο, όμως εχει την συντόμευση (δεξιά) του myview. πως μπορώ να απαλλαγώ απο την βλακοσυντόμευση (ξαναπερασα το λογισμικό του κινητού σαν update αλλά τζίφος..) και αν έχω την κανονική χρήση του πλήκτρου ξανα?

δεν αξιζει να το κανεις,χανεις την εγγυηση.αστο το κινητο ως εχει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Επαιεδη σκεφτομαι να παρω με την επιδοτηση μου το συγκεκριμενο τηλεφωνακι, θα μπορουσε καποιος να μου απαντησει σε 2-3 ερωτησουλες για να μην ψαχνω 40 σελιδες?

 

1. Ποσο διαρκει η μπαταρια του τηλεφωνου με νορμαλ χρηση? (~10' ομιλιας + 2-3 sms + λιγο ραδιοφωνο / μερα)

2. ποσο sar εχει?

3. επειδη σκεφτομαι να το χρησιμοποιω και αντι φωτ. μηχανης, αξιζουν οι φωτογραφιες που βγαζει?

4. μεχρι ποσα GB καρτα μνημης δεχεται?

5. Τι ακριβως περιλαμβανει η συσκευασια του?

6. επειδη θα το παρω απο wind, εχει κανενα κλειδωμα?

 

σας κουρασα ε?? :lol::lol:

ευχαριστω εκ των πρωτερων! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Επαιεδη σκεφτομαι να παρω με την επιδοτηση μου το συγκεκριμενο τηλεφωνακι, θα μπορουσε καποιος να μου απαντησει σε 2-3 ερωτησουλες για να μην ψαχνω 40 σελιδες?

 

1. Ποσο διαρκει η μπαταρια του τηλεφωνου με νορμαλ χρηση? (~10' ομιλιας + 2-3 sms + λιγο ραδιοφωνο / μερα)

2. ποσο sar εχει?

3. επειδη σκεφτομαι να το χρησιμοποιω και αντι φωτ. μηχανης, αξιζουν οι φωτογραφιες που βγαζει?

4. μεχρι ποσα GB καρτα μνημης δεχεται?

5. Τι ακριβως περιλαμβανει η συσκευασια του?

6. επειδη θα το παρω απο wind, εχει κανενα κλειδωμα?

 

σας κουρασα ε?? :lol::lol:

ευχαριστω εκ των πρωτερων! :)

1. κρατάει αρκετά :) 3 μερούλες πρέπει να τις βγάζει άνετα

2. κοντά στο 1.77 μου φαίνεται

3. βγάζει καλές φώτο αλλά δεν μπορεί να αντικαταστήσει μια καλή ψηφιακή φωτογραφική μηχανή

4. μέχρι 2 gb που του έχω εγώ την παίρνει

5. έχει φορτιστή, καλώδιο usb, handsfree cd με software...

6. δεν ξέρω, το αγόρασα σκέτη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε nikthanos! :)

πολυ κατατοπιστικες οι απαντησεις σου!

ολα μια χαρα, αλλα... αχ ρε σονυ ερικσον με αυτο το σαρ...:rolleyes:

 

το μονο πραγμα που με κολλαει ειναι πως θα περασω απο ενα κινητο με σαρ 0,447 (Samsung E590) σε ενα με 1,69 (Κ770)!! :wacko:

 

εχμ....

κατι ακομα....:O

το hands free που περιλαμβανει ειναι αυτο?

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hpm-75?cc=gr&lc=el

ή καποιο αλλο??

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι αυτό...είναι πιο απλό, αλλά χρησιμοποιώ ένα σαν αυτό και ένα HBH-DS220

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories?cc=gr&lc=el#view=accessories&cdl=0&s=0&detail=1&cmp=0&acc_cid=64690&cid=0&pid_type=accessory&acc_pid=0&pid=175243

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι αυτό...είναι πιο απλό, αλλά χρησιμοποιώ ένα σαν αυτό και ένα HBH-DS220

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories?cc=gr&lc=el#view=accessories&cdl=0&s=0&detail=1&cmp=0&acc_cid=64690&cid=0&pid_type=accessory&acc_pid=0&pid=175243

 

να ρωτησω και εγω κατι το HBH-DS220 καθε φορα που πατας το κεντρικο κουμπι οταν ακους ραδιοφωνο αλαζει σταθμο;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι το HBH-DS220 καθε φορα που πατας το κεντρικο κουμπι οταν ακους ραδιοφωνο αλαζει σταθμο;

με το BT Handsfree δε γίνεται να ακούσεις ραδιόφωνο.....άστα....

Link to comment
Share on other sites

αχ να τραβαγε λιγο καλυτερο βιντεο... μα ειναι βιντεο αυτο που τραβαει
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

αχ να τραβαγε λιγο καλυτερο βιντεο... μα ειναι βιντεο αυτο που τραβαει

Η αναλυση του ειναι :cold: :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι φοβερό,αλλά τρίζει:angry:

 

Αυτό είναι κάτι πολύ συνηθισμένο στα SE κινητά. Προσωπικά θεωρώ ως λιγότερο «τριζάτα» τα Motorola, τα Samsung και τα E-series της Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το έχουν παρακάνει.Κ το περίεργο είναι πως το δικό μου μαύρο,τρίζει,ενώ της ξαδερφης μου,ασημένιο,δε τρίζει ΚΑΘΟΛΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Εδώ το έχουν παρακάνει.Κ το περίεργο είναι πως το δικό μου μαύρο,τρίζει,ενώ της ξαδερφης μου,ασημένιο,δε τρίζει ΚΑΘΟΛΟΥ

ειναι καινουργιο ακομη :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το Κ750 που είχα δεν έτριζε καθόλου....το 770 έτριζε λίγο στην αρχή αλλά τώρα σταμάτησε (ή το συνήθισα και δεν το ακούω... :):):):) )
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, μετα απο λιγη χρηση (περιπου μετα απο ενα μηνα χρησης και 1-2 ανοιγματα του πισω καλυματος για αλλαγη της καρτας μνημης) αρχιzει να τριζει λιγακι, αλλα δεν το λες και μεγαλο προβλημα...

Γενικα, ειναι αρκετα συμπαγης κατασκευη και δεν δειχνει μετα απο 4-5 μηνες χρησης να αυξανεται το τριξιμο που απεκτησε μετα τα 2 ανοιγματα.

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει να το κανεις,χανεις την εγγυηση.αστο το κινητο ως εχει.:)

 

thanx για την απάντηση, αν και πάλι δεν με ενδιαφέρει η εγγύηση τι μπορώ να κάνω για να φύγει?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκε το πρόβλημα της ανάλυσης του βίντεο, η βίνετο-κλήση τί λέει; Φαίνεται τίποτα, έχει καθυστέρηση.....;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκε το πρόβλημα της ανάλυσης του βίντεο, η βίνετο-κλήση τί λέει; Φαίνεται τίποτα, έχει καθυστέρηση.....;

 

Καθυστερηση δεν εχει (με vodafone).

Ο εαυτος σου δεν φαινεται σχεδον καθολου λογο της μικρης οθονης.

Ο συνομιλητης φαινεται σχετικα καλα, αλλα παλι "χανει" επειδη ειναι μικρη η οθονη.

 

Οι φωτο που μπορεις να αποθηκευσεις κατα τη διαρκεια της videoκλησης ειναι 176x144, οπως δηλ και το video που περνει το τηλ.

Συγκριτικα με το SE W900 αλλα και το Nokia 6300 που ειχα παλαιοτερα, δυστυχως, ειναι και απο τα 2, χειροτερο.

 

To U600 που εχεις, επειδη ετυχε να το δω σε videoκληση, ηταν πολυ ανωτερο -και αποθηκευει σε video τη videoκληση!!! - απο το k770i. Βεβαια,κατα την αποψη μου,ηταν το μοναδικο πλεονεκτημα του u600 (αυτο της καλυτερης videoκλησης) εναντι του k770.

( το u600 μεταχειρισμενο αγοραζεται απο τους μαγαζατορες μεταχειρισμενων περιπου 130 πριν 2 μηνες.Αστα! )

 

Γενικα, κανεις τη δουλεια σου, αλλα μετα βιας (και με ..πολυ καλη διαθεση βαθμολογησης) θα χαρακτηριζα οριακα μετριο το αποτελεσμα.

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Sorry...

Παντα τα μπερδευα αυτα τα δυο... (U600 και U700).

Οτι ανεφερα παραπανω σχετικα με το U600, ισχυει για το U700.

Δεν πιστευω να σε μπερδεψα και να εψαχνες για 2η καμερα...ε... :O

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχουμε στην οικογένεια και ένα k770i vodafone live, σήμερα μας έστειλαν ένα MMS αλλά λάβαμε ένα SMS να το δούμε από την θυρίδα της Cosmote.

Η σύνδεση είναι φυσικά Cosmote απλά αγοράστηκε σαν συσκευή από κατάστημα της vodafone.

Πως μπορούμε να λαμβάνουμε κανονικά MMS χωρίς την παραπάνω διαδικασία;

 

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να ενεργοποιήσεις τα mms στη συσκευή σου...πρέπει να στείλεις ένα sms σε ένα νούμερο που δε θυμαμαι :)...

 

κάτσε...το βρήκα: "Για να εγγραφείτε στην Υπηρεσία MMS (Multimedia Messaging Service) θα πρέπει να στείλετε στο 1333 το γραπτό μήνυμα MMS. Μέσα σε 24 ώρες από την αποστολή του μηνύματος, θα λάβετε ένα μήνυμα επιβεβαίωσης και τις απαραίτητες ρυθμίσεις"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...