Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπτικό ζουμ λίγο απίθανο να είχε!Εκτός του ότι αυτό δε γίνεται επειδή θα χρειαζόταν άλλο σύστημα φακού,συνεπώς λόγω τιμής και θέσης πλασαρίσματος στην αγορά-οικονομικό Cybershot-δε θα το είχε ούτως ή άλλως..Επίσης,το πολύ μικρό πάχος δεν επιτρέπει αυτήν τη στιγμή χρήση οπτικού ζουμ ούτε μεγάλων σε διαστάσεις αισθητήρων για καλά αποτελέσματα...Τέλος,φαντάζομαι θα εννοείς ότι είναι ******* που δεν έχει ψηφιακό ζουμ στην υψηλότερη ανάλυση! :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω κοιταγα & το Κ810ι ...η διαφορα τους ηταν μονο 20 ευρω ποιο ακριβο,αλλα αυτο που με χαλαγε ηταν το παχος του.εκεινο ομως εχει κανονικα οπτικο ζουμ,αρα σαν μονο λογο στο οτι δεν εχει λαμβανω το παχος,καθως η οικονομικη διαφορα ειανι πολυ μικρη!

 

για το αλλο problem με το καταλογο εχει κανενας καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

εγω κοιταγα & το Κ810ι ...η διαφορα τους ηταν μονο 20 ευρω ποιο ακριβο,αλλα αυτο που με χαλαγε ηταν το παχος του.εκεινο ομως εχει κανονικα οπτικο ζουμ,αρα σαν μονο λογο στο οτι δεν εχει λαμβανω το παχος,καθως η οικονομικη διαφορα ειανι πολυ μικρη!

 

για το αλλο problem με το καταλογο εχει κανενας καμια ιδεα?

 

Σύνελθε :p ... δεν έχει οπτικό ζουμ. Ψηφιακό έχει !!! :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.μερικες ερωτησουλες

1)η ποιοτητα και η αποδοση του ηχειου και του μικροφωνου πως ειναι???τα ΜΡ3 ακουγονται δυνατα και καθαρα???επισης το ακουστικο ειναι ικανοποιητικο???σε σχεση με του Κ750??εχω ενα w580 το οποιο ενω παιζει δυνατα και καθαρα τα ΜΡ3 η ενταση του ακουστικου ειναι μετρια.καμια σχεση με του Κ750 που επισης εχω..

σαν τηλεφωνο τι λετε???αξιζει η αγορα του ή δεν εχει κατι ιδιαιτερο σε σχεση με τα Κ750 W810 W580 που ειχα εως τωρα???

και ενα τελευταιο...ο sar ποσο ειναι?

ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.μερικες ερωτησουλες

1)η ποιοτητα και η αποδοση του ηχειου και του μικροφωνου πως ειναι???τα ΜΡ3 ακουγονται δυνατα και καθαρα???επισης το ακουστικο ειναι ικανοποιητικο???σε σχεση με του Κ750??εχω ενα w580 το οποιο ενω παιζει δυνατα και καθαρα τα ΜΡ3 η ενταση του ακουστικου ειναι μετρια.καμια σχεση με του Κ750 που επισης εχω..

σαν τηλεφωνο τι λετε???αξιζει η αγορα του ή δεν εχει κατι ιδιαιτερο σε σχεση με τα Κ750 W810 W580 που ειχα εως τωρα???

και ενα τελευταιο...ο sar ποσο ειναι?

ευχαριστω

Το κινητο εχει απο τις καλυτερες αναμονες και παρα πολυ καλο ακουστικο.

καιρο ειχα να :blink: τετοια ακουστικοτητα σε κινητο της SE.αφου ειχα την περιεργεια και πηγα και δοκιμασα και αλλο κινητο με τα ιδια αποτελεσματα.

τωρα σε χρηση (mp3,photo) δεν θα σε ενθουσιασει.

επισης στα (+) και η χρηση flight mode που την συναντας στα walkman κινητα.

μοπρω να πω οτι ειναι ενα αναβαθμισμενο κ750ι με νεο look και επιπλεον λειτουργειες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για αυτά που ξέρω θα σου απαντήσω:

 

έχει δυνατό ηχείο σαν του Κ750 κ πιο δυνατό ενώ κ το ακουστικό είναι μια χαρά.

 

Σε σχέση με αυτά που αναφέρεις υπερέχει σε οθόνη -σαφέστατα- , σε κάμερα, σε λειτουργίες κάμερας -έτοιμα κουμπιά χωρίς να χάνεσαι στα μενού ρυθμίσεων- , το πλήκτρο πλοήγησης και γενικά το πληκτρολόγιο είναι πολύ άνετο, είναι 3G με διπλή κάμερα και τέλος αν και έχει μεγαλύτερη οθόνη έχει εξίσου καλή μπορεί κ καλύτερη αυτονομία με το Κ750.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το χρόνο σου αλλά τον επιλεγμένο ήχο τον "βάζει" σε όλα τα προφίλ....

Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω διαφορετικούς ήχους όπως με το κ700 που είχα παλιότερα...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-Ήχοι & ειδοποιήσεις-Ειδοπ. Μηνύματος και εκτός από τους προεπιλεγμένους ήχους (σιωπηλό, κλικ,ειδοποίηση 1,2,3,4,5,6) πας στην τελευταία επιλογή, πατάς αντικατάσταση και διαλέγεις τον ήχο που θες. Ελπίζω να βοήθησα!:D

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου αλλά τον επιλεγμένο ήχο τον "βάζει" σε όλα τα προφίλ....

Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω διαφορετικούς ήχους όπως με το κ700 που είχα παλιότερα...

Να κατεβάσω λες το update της SE?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το χρόνο σου αλλά τον επιλεγμένο ήχο τον "βάζει" σε όλα τα προφίλ....

Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω διαφορετικούς ήχους όπως με το κ700 που είχα παλιότερα...

 

Αυτό ούτε στο w810 που ειχα γινόταν ούτε στο κ770 τώρα. Και μου έχει κακοφανεί μετά το κ700 που είχα κι εγώ όπου σε κάθε προφίλ είχα και άλλους ήχους..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ούτε στο w810 που ειχα γινόταν ούτε στο κ770 τώρα. Και μου έχει κακοφανεί μετά το κ700 που είχα κι εγώ όπου σε κάθε προφίλ είχα και άλλους ήχους..

 

Ούτε σε εμένα δεν γινόταν στο Κ750i.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες ένα κ770 και έχω ένα μικρό προβληματάκι. Όταν το συνδέω σε usb και επιλέγω "μεταφορά αρχείων", στον windows explorer μου εμφανίζει μόνο την κάρτα μνήμης και όχι την μνήμη του τηλεφώνου. Ξέρετε τί παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Ετσι πρέπει να κάνει.

 

Για να δεις και το root της συσκευής θα πρέπει να εγκαταστήσεις ΚΑΙ το πρόγραμμα που σου δίνεται με cd.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι πρέπει να κάνει.

 

Για να δεις και το root της συσκευής θα πρέπει να εγκαταστήσεις ΚΑΙ το πρόγραμμα που σου δίνεται με cd.

 

Στο κ800 που έχω, δεν χρειάζεται το pc suite!

Link to comment
Share on other sites

Στο κ800, όταν συνδέω το usb βλέπει 2 removable disks, την phone και την card memory. Μετά μπορώ να μεταφέρω αρχεία με copy-paste, χωρίς την χρησιμοποίηση προγράμματος (pc suite).

 

 

edit :

 

Πέρασα όλα τα προγράμματα του cd (pc suite, disc-to-phone), όμως στον explorer δεν μου εμφανίζει την μνήμη του κινητού, μόνο την memory stick δείχνει.

Σας δείχνει και τις 2 μνήμες στον explorer?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαπίστωσα δυστυχώς κάτι πολύ εκνευριστικό στο k770...Δεν μπορώ να πραγματοποιήσω ηχογράφηση κατά τη διάρκεια της συνομιλίας...Κάτι που μου είναι απαραίτητο για τη δουλειά μου...Με ποια λογική το έκαναν αυτό ρε παιδιά; Μέχρι και το t610 πριν 4 χρόνια το έκανε...

 

Στο κ800, όταν συνδέω το usb βλέπει 2 removable disks, την phone και την card memory. Μετά μπορώ να μεταφέρω αρχεία με copy-paste, χωρίς την χρησιμοποίηση προγράμματος (pc suite).

 

 

edit :

 

Πέρασα όλα τα προγράμματα του cd (pc suite, disc-to-phone), όμως στον explorer δεν μου εμφανίζει την μνήμη του κινητού, μόνο την memory stick δείχνει.

Σας δείχνει και τις 2 μνήμες στον explorer?

και εμένα μόνο το memory stick δείχνει.

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Για κάντε τα εξής παιδιά:Πηγαίνετε στον Πίνακα Ελέγχου,μετά Επιδόσεις και Συντήρηση,έπειτα Διαχείριση Υπολογιστή και απ'το μενού στ'αριστερά επιλέξτε Διαχείριση δίσκων και δείτε αν σας βγάζει το PHONE πουθενά!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παίδες έχω μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία. max 1 μέρα κρατάει. Το πήγα για service και θα μου περάσουν αναβάθμιση λέει! να δούμε
Link to comment
Share on other sites

Τουναντίον...φημίζεται για την αυτονομία του.

 

Με την χρήση που του κάνω μου κρατά 5 μέρες χαλαρά με νύχτα κλειστό και bluetooth όλη μέρα ανοικτό ελέω ακουστικού.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά 4 μέρες με αρκετή ομιλία και μηνύματα και λίγα τραγούδια. Paliakos αν δε χρησιμοποιείς 3g απενεργοποίησέ το...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

 

Χθές το μεσημέρι 1-2-08 πήρα το K770i με 255 ευρώ από ένα κατάστημα ''Γερμανός'' που δεν αναφέρω προς το παρόν σε ποιά περιοχή ήταν. Μόλις το πήρα και το άνοιξα το κινητό για πρώτη φορά, έκαναν ΜΠΑΜ κάποια καμένα Pixels στην οθόνη. Με την πρώτη ευκαιρία το πήγα το απόγευμα της ίδιας ημέρας για να το δούνε και να το κάνουν αντικατάσταση. Είπαν να το αφήσω και να πάω την άλλη μέρα, για να το δει ο τεχνικός τους. Την επόμενη μέρα πήγα και προς έκπληξη μου, μου είπαν ότι έτσι είναι η φωτεινότητα της οθόνης. Λοιπόν, ακούστε τώρα και το ποιό κουφό... <<Αυτός δεν είναι σοβαρός λόγος για κάποια καμένα Pixels να γίνει αντικατάσταση της συσκευής.>>. Τους είπα ότι άμα δεν είναι αυτός σοβαρός λόγος τότε ποιός είναι; Δεν πλήρωσα 255 ευρώ για να έχω καμένα Pixels από την μάνα του! Του είπα να πάρει τηλέφωνο το αφεντικό για να δει και να πει τι θα γίνει με την συσκεύη αφότου δεν την έπαιρνα πίσω (Δηλαδή θέλουν με καμένα Pixels από την μάνα του να το πάρω πίσω με πάλι καμένα Pixels??????????). Το αφεντικό είπε θα πάρουνε τηλέφωνο το Service του ''Γερμανού'' και θα δει τι θα γίνει. Λοιπόν αν δεν γίνει κάτι με την συσκεύη μου, θα κάνω καταγγελία στα κεντρικά και άμα δεν γίνει τίποτα τότε μπαίνουμε πιό βαθιά! Αλλά περιμένω να έρθει η Δευτέρα να δώ τι δικαιολογία θα πούνε ξανά!

 

ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει κατι περιεργο.. Οταν γραφω SMS με ελληνικους χαρακτηρες μετα τους 60 μου λεει οτι αρχιζει δευτερο sms (160 ειναι ειναι το οριο / sms). Οταν γραφω με αγγλικους ολα νορμαλ. Εστειλα λοιπον δοκιμαστικα και στο αλλο κινητο το μυνημα ερχεται κανονικα σαν 1 εστω και αν στο 770 λεει πως το εχει "σπασει" σε 2. Δεν ξερω αν ομως οντως με διπλοχρεωνει! Αυτο το προβλημα υπηρχε σε ενα nokia που ειχα πιο παλια και λυθηκε με αναβαθμιση. Καμια ιδεα / εξηγηση???
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

 

Χθές το μεσημέρι 1-2-08 πήρα το K770i με 255 ευρώ από ένα κατάστημα ''Γερμανός'' που δεν αναφέρω προς το παρόν σε ποιά περιοχή ήταν. Μόλις το πήρα και το άνοιξα το κινητό για πρώτη φορά, έκαναν ΜΠΑΜ κάποια καμένα Pixels στην οθόνη. Με την πρώτη ευκαιρία το πήγα το απόγευμα της ίδιας ημέρας για να το δούνε και να το κάνουν αντικατάσταση. Είπαν να το αφήσω και να πάω την άλλη μέρα, για να το δει ο τεχνικός τους. Την επόμενη μέρα πήγα και προς έκπληξη μου, μου είπαν ότι έτσι είναι η φωτεινότητα της οθόνης. Λοιπόν, ακούστε τώρα και το ποιό κουφό... <<Αυτός δεν είναι σοβαρός λόγος για κάποια καμένα Pixels να γίνει αντικατάσταση της συσκευής.>>. Τους είπα ότι άμα δεν είναι αυτός σοβαρός λόγος τότε ποιός είναι; Δεν πλήρωσα 255 ευρώ για να έχω καμένα Pixels από την μάνα του! Του είπα να πάρει τηλέφωνο το αφεντικό για να δει και να πει τι θα γίνει με την συσκεύη αφότου δεν την έπαιρνα πίσω (Δηλαδή θέλουν με καμένα Pixels από την μάνα του να το πάρω πίσω με πάλι καμένα Pixels??????????). Το αφεντικό είπε θα πάρουνε τηλέφωνο το Service του ''Γερμανού'' και θα δει τι θα γίνει. Λοιπόν αν δεν γίνει κάτι με την συσκεύη μου, θα κάνω καταγγελία στα κεντρικά και άμα δεν γίνει τίποτα τότε μπαίνουμε πιό βαθιά! Αλλά περιμένω να έρθει η Δευτέρα να δώ τι δικαιολογία θα πούνε ξανά!

 

ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μια φορα ειχα παρει ενα κινητο απο oteshop και ειχε καμμενα Pixels .Ευτυχως τα παιδια εκει ηταν συνεργασιμα. στο αλλαζουμε επιτοπου λενε. Ανοιγουμε την 2η συσκευη, τα ιδια!!! με την τριτη πετυχαμε σωστο. Κρατησα εκεινο το κινητο 3 χρονια χωρις κανενα προβλημα... Κανε καταγγελια!! Δεν νοηται να παιρνεις κατι του κουτιου ελλατωματικο!! Μεγαλο σπασιμο το ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει κατι περιεργο.. Οταν γραφω SMS με ελληνικους χαρακτηρες μετα τους 60 μου λεει οτι αρχιζει δευτερο sms (160 ειναι ειναι το οριο / sms). Οταν γραφω με αγγλικους ολα νορμαλ. Εστειλα λοιπον δοκιμαστικα και στο αλλο κινητο το μυνημα ερχεται κανονικα σαν 1 εστω και αν στο 770 λεει πως το εχει "σπασει" σε 2. Δεν ξερω αν ομως οντως με διπλοχρεωνει! Αυτο το προβλημα υπηρχε σε ενα nokia που ειχα πιο παλια και λυθηκε με αναβαθμιση. Καμια ιδεα / εξηγηση???

 

γράφε με τ9...:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει κατι περιεργο.. Οταν γραφω SMS με ελληνικους χαρακτηρες μετα τους 60 μου λεει οτι αρχιζει δευτερο sms (160 ειναι ειναι το οριο / sms). Οταν γραφω με αγγλικους ολα νορμαλ. Εστειλα λοιπον δοκιμαστικα και στο αλλο κινητο το μυνημα ερχεται κανονικα σαν 1 εστω και αν στο 770 λεει πως το εχει "σπασει" σε 2. Δεν ξερω αν ομως οντως με διπλοχρεωνει! Αυτο το προβλημα υπηρχε σε ενα nokia που ειχα πιο παλια και λυθηκε με αναβαθμιση. Καμια ιδεα / εξηγηση???

Θα πρέπει να απενεργοποιήσεις του εθνικούς χαρακτήρες. Στο εξής θα γράφεις μόνο με κεφαλαία αλλά θα χρεώνεσαι ένα μήνυμα μέχρι τους 160 χαρακτήρες. Αν θες να γράφεις με πεζά ελληνικά θα χρεώνεσαι με 2ο μετά τους 60 ή 70 (δεν θυμάμαι πόσο είναι).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...