Jump to content

Eurobasket 2007 - 4η η Ελλάδα


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια ομάδα θα κατακτήσει το Ευρωμπάσκετ 2007;  

166 members have voted

  1. 1. Ποια ομάδα θα κατακτήσει το Ευρωμπάσκετ 2007;

    • Γερμανία
      2
    • Γαλλία
      2
    • Ελλάδα
      80
    • Ισπανία
      61
    • Ιταλία
      1
    • Λιθουανία
      8
    • Ρωσία
      9
    • Σερβία
      2
    • Σλοβενία
      1
    • Άλλη,ποια;
      0


Recommended Posts

Τρίτον, υποκλίνομαι στον Παπαλουκά.

Ο Διαμαντίδης είναι ο πιο ταλαντούχος έλληνας παίχτης αλλά ο Παπαλουκάς είναι ο πιο ολοκληρωμένος γιατί όταν η μπάλα καίει έχει τα αυγά να την βάλει στο πλεχτό,όπως έκανε και στον τελικό της Euroleage που έπαιζε μόνος του εναντίον του Παναθηναικού....ένα μεγάλο μπράβο στον καλύτερο ευρωπαίο παίχτη και του συγχωρούμε τις μετριότατες εμφανίσεις στα προηγούμενα παιχνίδια που προφανώς ωφείλονται σε κούραση.Σήμερα όμως που χρειάστηκε να βγάλει τα κάστανα από την φωτιά αναδείχθηκε και πάλι σε ηγέτης.Το μόνο θετικό που προκύπτει για το αυριανό παιχνίδι είναι ότι πλέον θα έχουμε λιγότερο άγχος αφού μπήκαμε στην τετράδα...αρκεί τα περιφερειακά σουτ να μπουν και όλα γίνονται!

 

υ.γ. 1 η εθνική ελλάδος δεν συνίσταται σε καρδιακούς :p

υ.γ. 2 έλεος κ.Σκουντή και λοιποί πανηγυρτζήδες της ερτ 1...αύριο παίζουμε ημιτελικό...δεν χρειάζεται να την ξαναπατήσουμε όπως και με τους αμερικανούς στο μουντομπάσκετ.Ας μείνουμε προσγειωμένοι στην πραγματικότητα γιατι αυτή η εθνική δεν έχει ακόμα πείσει.Αύριο είναι η μέρα της κρίσης εάν και μέχρι εδώ που φτάσαμε είναι μεγάλη επιτυχία με τα δεδομένα προβλήματα που είχαμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 552
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν γίνονται αυτά ρε παιδιά..ή μάλλον γίνονται μόνο στο μπάσκετ!Για 35' σε μαύρα χάλια και μέσα σε 5' να γίνεσαι η καλύτερη ομάδα στον κόσμο.Βέβαια βοήθησαν και οι πανικοβλημένοι Σλοβένοι καθώς αν ήταν μια σοβαρή ομάδα δεν θα άφηναν να χαθεί τέτοιο παιχνίδι.

Πάντως πανηγυρίζουμε όλοι αλλά αν το καλοσκεφτούμε την Σλοβενία κερδίσαμε...στον πόντο και με τέτοια εξέλιξη.Η ομάδα δείχνει να μην έχει οργάνωση,βασίζεται μόνο σε ατομικές ενέργειες μερικών από τους καλύτερους παίκτες της Ευρώπης.Σαν σύνολο όμως;

Μακάρι αύριο να γίνει για 3η φορά η υπέρβαση.Και την Κυριακή για 4η.Θα χαρώ πιο πολύ όμως να παίξουμε μπάσκετ και ας χάσουμε αύριο.Γιατί το σημερινό...

Link to comment
Share on other sites

Περαν του παροδικου ενθουσιασμου, γνωριζει κανεις αν εχει υπαρξει καποια μεγαλυτερη ανατροπη σε αγωνα μπασκετ ανδρων, και κυριως σε τετοιο κρισιμο παιχνιδι; (μην συγκρινουμε δηλαδη αγωνα Παγκρατι - Πανελληνιος Α2, με προημιτελικο Ευρωπαικου) :O

 

EDIT: Κρινοντας απο την περιγραφη των Γαλλων στι βιντεο που παραθετει παραπανω ο verikets, πιθανως οχι! :P

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνονται αυτά ρε παιδιά..ή μάλλον γίνονται μόνο στο μπάσκετ!Για 35' σε μαύρα χάλια και μέσα σε 5' να γίνεσαι η καλύτερη ομάδα στον κόσμο.Βέβαια βοήθησαν και οι πανικοβλημένοι Σλοβένοι καθώς αν ήταν μια σοβαρή ομάδα δεν θα άφηναν να χαθεί τέτοιο παιχνίδι.

Πάντως πανηγυρίζουμε όλοι αλλά αν το καλοσκεφτούμε την Σλοβενία κερδίσαμε...στον πόντο και με τέτοια εξέλιξη.Η ομάδα δείχνει να μην έχει οργάνωση,βασίζεται μόνο σε ατομικές ενέργειες μερικών από τους καλύτερους παίκτες της Ευρώπης.Σαν σύνολο όμως;

Μακάρι αύριο να γίνει για 3η φορά η υπέρβαση.Και την Κυριακή για 4η.Θα χαρώ πιο πολύ όμως να παίξουμε μπάσκετ και ας χάσουμε αύριο.Γιατί το σημερινό...

 

Συμφωνώ απόλυτα,εγώ έβλεπα ΟΛΟ τον αγώνα και τον άφησα ΑΚΡΙΒΩΣ πάνω στην ανατροπή γιατί απογοητεύτηκα από το μπάσκετ μας και θα το θυμάμαι όλη μου την ζωή αυτό,ελπίζω σήμερα να παίξουμε με την ίδια ανεμελειά και θεαματικότητα του τελευταίου 1:30 λεπτού.Όποιο και να είναι το τελικό αποτέλεσμα σήμερα και αύριο εμένα δεν με νοιάζει γιατί αυτή η γενιά είχε δώσει ήδη πολλά και τώρα με συγκίνησε προσφέροντας και άλλα,άντε και καλή μας τύχη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η μαγεια του μπασκετ, το οτι ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ απροβλεπτο μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο. Σε αντιθεση με το ποδοσφαιρο..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα,εγώ έβλεπα ΟΛΟ τον αγώνα και τον άφησα ΑΚΡΙΒΩΣ πάνω στην ανατροπή γιατί απογοητεύτηκα από το μπάσκετ μας και θα το θυμάμαι όλη μου την ζωή αυτό,ελπίζω σήμερα να παίξουμε με την ίδια ανεμελειά και θεαματικότητα του τελευταίου 1:30 λεπτού.Όποιο και να είναι το τελικό αποτέλεσμα σήμερα και αύριο εμένα δεν με νοιάζει γιατί αυτή η γενιά είχε δώσει ήδη πολλά και τώρα με συγκίνησε προσφέροντας και άλλα,άντε και καλή μας τύχη

 

Αύριο σε παρακαλώ σταμάτα να βλέπεις τον αγώνα νωριτέρα! :p

 

Εμένα μου άρεσε η συνέντευξη που πήρε ο Σκουντής στον προπονητή τους... Ο άλλος του έλεγε τον πόνο του και αυτός κρατιώταν με το ζόρι να μη σκάσει στα γέλια!!:D:lol::D

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

πολύ αισιόδοξους σας βρίσκω, βλέποντας τα στατιστικά της δημοσκόπησης.. εγώ νομίζω πως σήμερα θα είναι ο τελευταίος μας αγώνας..

τι ώρα παίζουν;

 

Το τελευταίο λεπτό ήταν όλα τα λεφτά..

το φυσάνε κ δε κρυώνει! Ου μπλέξεις με Έλληνα!!

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταιος μας αγωνας δε προκειται να ειναι γιατι ακομα και αν χασουμε θα παιξουμε για τη τριτη θεση. Πολυ σημαντικο ειναι το γεγονος οτι μπηκαμε τετραδα και αυτο βοηθαει, πρωτον διοτι η πρωταθλητρια ευρωπης δειχνει οτι εχει μια συνεχεια ακομα και τεταρτοι να βγουμε και δευτερον κερδισαμε τη συμμετοχη μας στο προολυμπιακο τουρνουα εαν φυσικα δε μπουμε μεσα στα μεταλλια. Οσον αφορα τον σημερινο αγωνα, χλωμο πολυ το βλεπω εως αδυνατο, προσωπικα ειμαι πολυ χαρουμενος που μπηκαμε τετραδα και δειξαμε οτι δεν ειμαστε φωτοβολιδα(αλλωστε αυτο το ειχαμε δειξει και στο παγκοσμιο βεβαια...) ακομα και αν παιζουμε χωρις τον βασικο Φωτση και την πολυτιμη μοναδα, Σχαρτσιανιτη. Αντε, καλη επιτυχια παλικαρια για σημερα οτι και να γινει ξερουμε οτι ειστε ψυχαρες και προσπαθητε για το καλυτερο!!!
Link to comment
Share on other sites

χαλια η εθνικη μας στον χτεσινο αγωνα..μονο το τελευταιο 3λεπτο της 4ης περιοδου επαιξε καλα. σημερα θα φαμε πολλα...

θα πρεπει να γιναι θαυμα για να περασουμε στον τελικο, ας ελπισουμε σε αυτο!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τον αγώνα δεν πίστευα με τίποτε στην μεγάλη ανατροπή!

Και όμως έγινε και ήταν απίστευτο! Μπράβο στα παιδιά που έπαιξαν έστω και στο τέλος σύμφωνα με τις πραγματικές τους δυνατότητες.

Τώρα με την Ισπανία... Ελπίζω να μην παίξουν όπως σχεδόν σε όλον τον αγώνα με την Σλοβενία, γιατί θα διασυρθούμε...

Τουλάχιστον να πέσουμε μαχόμενοι!

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τον αγώνα δεν πίστευα με τίποτε στην μεγάλη ανατροπή!

Και όμως έγινε και ήταν απίστευτο! Μπράβο στα παιδιά που έπαιξαν έστω και στο τέλος σύμφωνα με τις πραγματικές τους δυνατότητες.

Τώρα με την Ισπανία... Ελπίζω να μην παίξουν όπως σχεδόν σε όλον τον αγώνα με την Σλοβενία, γιατί θα διασυρθούμε...

Τουλάχιστον να πέσουμε μαχόμενοι!

 

Μόνο στο τέλος έπαιξαν σύμφωνα με τις πραγματικές τους δυνατότητες... Ας ελπίσουμε να τους έγινε μάθημα και να παρουσιαστούν απλά καλοί με την Ισπανία γιατί όπως λες κι εσύ, αν εμφανιστούν όπως στον προηγούμενο αγώνα με την Ισπανία (αλλά όπως και με Σλοβενία και Ρωσία), δεν έχουμε καμία απολύτως ελπίδα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είναι ωραίο να λες "Το χειρότερο που μπορεί να γίνει, είναι να βγούμε τέταρτοι"

 

Αλλά ακόμα ωραιότερο να βγούμε πρώτοι! Ας παίξουμε στα ίσα την Ισπανία κι ας κερδίσει ο καλύτερος! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, ΠΑΙΔΙΑ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το απίστευτο τελευταίο λεπτό.

 

δεν ειδα τον αγωνα και τωρα που ειδα το βιντεο εχω να πω πως πως οντως μιλησε η καρδια του πρωταθλητη!αυτο που πρεπι να γινει τωρα ειναι τα παλικαρια να βρουνε τον παλιο τους ευατο.η ελπιδα βεβαια πεθαινει παντα τελευταια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα να λετε.. αντε να δουμε αποψε :)

 

 

Για τους φιλους που ρωτησαν, η υπογραφη μου ειναι οι τελευταιοι στιχοι απο το "Ολες οι απαντησεις" απο τις πρωην αλλα διαχρονικες "Τρυπες"

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Δλδ με βάση τα γρεφόμενα αν κατάλαβα καλά, μόνο εγώ που έλεγα ότι θα τερματίσουμε στην 8άδα πίστεψα στην ανατροπή; Ετσι είστε όλοι στη ζωή σας, ηττοπαθείς;
Link to comment
Share on other sites

Οποιοσδήποτε στην θέση σου θα έπρεπε να πει ένα απλό, έκανα λάθος.

Άσε τα υπόλοιπα για ηττοπάθεια, τι έπαιξες στοίχημα κλπ.

Εσύ που πρόβλεψες για οκτάδα και μόνο την Ελλάδα, τώρα είσαι ο μόνος που πίστεψες στην ανατροπή;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ με βάση τα γρεφόμενα αν κατάλαβα καλά, μόνο εγώ που έλεγα ότι θα τερματίσουμε στην 8άδα πίστεψα στην ανατροπή; Ετσι είστε όλοι στη ζωή σας, ηττοπαθείς;

 

Δεν ειναι θεμα ηττοπαθειας. Η λογικη του μπασκετ, η εικονα της Εθνικης τα προηγουμενα λεπτα, και οι συνθηκες σαφως προδιδαν μαια ηττα αμαχητι. Μεχρι και οι δημοσιογραφοι που παντα λενε "Υπαρχει ακομα χρονος", κτλ, σε καποιο σημειο φανηκε να παραδιδουν τα οπλα.

 

Λογικος μπασκετοφιλος δεν θα ανεμενε την ανατροπη. Αν απλα το ηθελε και ηλπιζε οκ, αλλα με βασει την λογικη, με τιποτα.

 

Οποιοσδήποτε στην θέση σου θα έπρεπε να πει ένα απλό, έκανα λάθος.

Άσε τα υπόλοιπα για ηττοπάθεια, τι έπαιξες στοίχημα κλπ.

Εσύ που πρόβλεψες για οκτάδα και μόνο την Ελλάδα, τώρα είσαι ο μόνος που πίστεψες στην ανατροπή;

 

Ενταξει, κανεις το ιδιο λαθος με τον soublaki-3. Η εικονα της Εθνικης στο τουρνουα ελεγε οτι θα δυσκολευομασταν με τους Σλοβενους, οπως και εγινε 9σε τραγικο σημειο! :p) Δεν ηταν παραλογη η προβλεψη του. :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, κανεις το ιδιο λαθος με τον soublaki-3. Η εικονα της Εθνικης στο τουρνουα ελεγε οτι θα δυσκολευομασταν με τους Σλοβενους, οπως και εγινε 9σε τραγικο σημειο! :p) Δεν ηταν παραλογη η προβλεψη του. :)

Αν πας λίγο πίσω θα δεις ότι έλεγα ότι το ματς είναι δύσκολο και ότι δεν κερδίζουμε εύκολα τους Σλοβένους. Αλλά δεν απέκλεισα τίποτα και δεν υποστήριξα ότι έχω κληρονομικό χάρισμα στις προφητείες. Μ΄αυτήν την ομάδα τα πάντα είναι πιθανά.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας λίγο πίσω θα δεις ότι έλεγα ότι το ματς είναι δύσκολο και ότι δεν κερδίζουμε εύκολα τους Σλοβένους. Αλλά δεν απέκλεισα τίποτα και δεν υποστήριξα ότι έχω κληρονομικό χάρισμα στις προφητείες. Μ΄αυτήν την ομάδα τα πάντα είναι πιθανά.

Eτσι ακριβως! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

diskola ta pragmata simera alla oxi akatorthota.

prosopika pisteyo pos an o giannakis paizei me 3 guard , pisteyo pos tha xasoume me pano apo 15 pontous.

an vazei stin thesi 3 ton pelekano kai vasilopoulo kati mporei na ginei.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...