Jump to content

Asus P750


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει flash cooked rom στο P750?

 

Και αν ναι, ποια?

 

Εγώ είμαι στην τελευταία 0.22 του Sorg αφού έχω δοκιμάσει και όλες τις προηγούμενες που έχει βγάλει ο τύπος. Σταθερή, γρήγορη και με επιλογή εναλλαγής ανάμεσα σε VGA και QVGA.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ τώρα έχω βάλει την τελευταία έκδοση Σιγκαπούρης, το αστείο ότι αυτή ξεκινάει με 27, κάτι MB μνήμη το κινητό ενώ του Sorg η 0.22base ξεκινούσε στα 25, κάτι. Επίσης έχω κάνει αναβάθμιση τα τελευταία firmware για gps και radio...

 

Η έκδοση του sorg μου έκανε πάρα πολλά κολλήματα, μήπως τώρα με τα καινούργια firmware να παίζει καλύτερα?

Nokia 6120c--->Samsung F700--->ASUS P750--->iPhone 3G
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του sorg μου έκανε πάρα πολλά κολλήματα, μήπως τώρα με τα καινούργια firmware να παίζει καλύτερα?

 

Περίεργο μου φαίνεται γιατί σε εμένα πηγαίνει περίφημα χωρίς καθόλου κολλήματα. Μήπως γι΄ αυτό ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που έχεις εγκαταστήσει; Σε διάφορα φόρουμ αναφέρουν ασυμβατότητες κυρίως με προγράμματα κυρίως της SPB. Το κακό με τις Official είναι ότι δεν δίνουν VGA ανάλυση. Επίσης να έχεις υπόψιν σου ότι η ελεύθερη ραμ που αναφέρεις με τις επίσημες είναι για QVGA ανάλυση ενώ του Sorg είναι VGA που φυσικά καταναλώνει πολύ περισσότερη μνήμη. Πάντως από την εμπειρία μου ακόμα και με 5 MB RAM (έχοντας ανοικτά πολλά προγράμματα ταυτόχρονα) το μηχανάκι δουλεύει άψογα άρα η τα 64 mb που όλοι φοβόμασταν δεν αποτελούν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, αλλα θα χάσω όλες της ρυθμίσεις που έχω κάνει στο κινητό μέχρι τώρα ρε γμτ :worry:
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Ωραιά είτε το πιστεύετε ή όχι με το που έβαλα το CPU να είναι λοκαρισμένο στο Turbo Mode δεν έχει ξανακολλήσει....προγράμματα δεν είχα βάλει καθόλου, μόνο αυτά που είχε από μόνη της η ROM. Τώρα το ψήνω να δοκιμάσω πάλι του Sorg αλλά δεν ξέρω συμβατότητα που θα έχει με το radio 4.6.8....καμιά ιδέα?
Nokia 6120c--->Samsung F700--->ASUS P750--->iPhone 3G
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απελπισμενος απο την κακή εως κάκιστη συνεργασία του BT με το κινητό παρασύρθηκα και εβαλα την ΡΟΜ του SORG που μάλιστα ειναι γεμάτη με προγράμματα της SPB με αποτέλεσμα συνεχή κολλήματα. Την πέταξα και εβαλα την τελευταία της σιγκαπούρης, μεχρι στιγμής ( εδώ και δύο ημέρες ) κανένα πρόβλημα, βέβαια δεν εχω δοκιμάσει ακόμη το Destinator . Ιδωμεν..
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απελπισμενος απο την κακή εως κάκιστη συνεργασία του BT με το κινητό παρασύρθηκα και εβαλα την ΡΟΜ του SORG που μάλιστα ειναι γεμάτη με προγράμματα της SPB με αποτέλεσμα συνεχή κολλήματα. Την πέταξα και εβαλα την τελευταία της σιγκαπούρης, μεχρι στιγμής ( εδώ και δύο ημέρες ) κανένα πρόβλημα, βέβαια δεν εχω δοκιμάσει ακόμη το Destinator . Ιδωμεν..

 

Αν έχεις κάνει και το update του firmware για το gps είσαι μία χαρά, εμένα πιάνει σήμα πολύ γρήγορα και χωρίς το gps helper.

Το έκανες και το radio? Και αν ναι, σου δουλεύει κανονικά μέσα στην Ελλάδα?

Nokia 6120c--->Samsung F700--->ASUS P750--->iPhone 3G
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω συμβατότητα που θα έχει με το radio 4.6.8....καμιά ιδέα?

 

Συνεργάζονται περίφημα εδώ και πολύ καιρό, σε εμένα τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ΡΟΜ του SORG που μάλιστα ειναι γεμάτη με προγράμματα της SPB με αποτέλεσμα συνεχή κολλήματα.

 

Οι ρομ του sorg δεν έχουν κανένα πρόγραμμα της SPB.

Link to comment
Share on other sites

Οι ρομ του sorg δεν έχουν κανένα πρόγραμμα της SPB.

 

Μιλάμε για την 2.11 Full του Sorg οχι την Lite . Εισαι βέβαιος? Παντως εγω με την τελευταία Σιγκαπουρέζικη ουτε το ΒΤ μου δημιουργεί πρόβλημα ( δοξα σοι ο Θεός ) και τρέχει και μά χαρά και το SPB Mobile Shell, που το θεωρώ εκ των ουκ ανευ πρόγραμμα για τα Windows Mobile κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την 2.11 Full του Sorg οχι την Lite . Εισαι βέβαιος? Παντως εγω με την τελευταία Σιγκαπουρέζικη ουτε το ΒΤ μου δημιουργεί πρόβλημα ( δοξα σοι ο Θεός ) και τρέχει και μά χαρά και το SPB Mobile Shell, που το θεωρώ εκ των ουκ ανευ πρόγραμμα για τα Windows Mobile κινητά.

 

Επειδή έχω εγκαταστήσει όλες τις ρομ του Sorg από την πρώτη μέχρι την τελευταία σε καμία δεν βρήκα πρόγραμμα της SPB. Όσο για το ΒΤ σε όλες τις VGA ρομ (η τελευταία είναι η 0.22) δουλεύει άψογα με πολλά διαφορετικά ακουστικά δοκιμασμένα. Απλά επιμένω σε non official λόγω της VGA ανάλυσης που είναι κατ' εμέ όλα τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση? Ελληνική έκδοση γι'αυτό έχει κυκλοφορήσει? Αυτή του sorg που λέτε τι ακριβώς είναι ? Ευχαριστώ///
Link to comment
Share on other sites

ΜΜΜ>.. Και κάποιον λινκ για να την κατεβάσω? Μαυτήν μπορείς να γράψεις ελληνικά??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

http://asusmobile.ru/files/index.php?&path=ROMs_P750/not_official/

 

Ελληνικά έχω υπόψιν μου μόνο για το on-screen keyboard. Για το hardware πληκτρολόγιο δεν ξέρω αν γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλουςςςςς... Να κάνω μια ερώτηση αν θέλω να επαναφέρω την εργοστασιακή ρομ τι κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλουςςςςς... Να κάνω μια ερώτηση αν θέλω να επαναφέρω την εργοστασιακή ρομ τι κάνω?

 

Καλή χρονιά. Όλες τις επίσημες ρομ για το P750 μπορείς να τις βρεις εδω:http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Θα το προσπαθήσω... Εχουμε πουθενά οδηγίες για το πως τις περνάμε? Ευχαριστώ πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Θα το προσπαθήσω... Εχουμε πουθενά οδηγίες για το πως τις περνάμε? Ευχαριστώ πολυ...

 

Υπάρχουν στην κεντρική σελίδα που σου έδωσα (how to upgrade your bios?) πάνω αριστερά. Αν και όταν έρθει εκείνη η ώρα θα τα πούμε πιο αναλυτικά. Πρόσφατα αγόρασες το p750;

Link to comment
Share on other sites

Όχι το έχει ο αδερφός μου κανα 6μηνο και θα μου το δώσει. Τι διαφορά εχουν αυτές οι εκδόσεις? Αξίζει την προσπάθεια?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus P750

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...