Jump to content

[Επίσημο] Motorola U9


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To πήρα στην μάνα μου σε μόβ σήμερα το πρωί...

Εμφανισιακά, πολύ ωραίο... και εσωτερικά που το έχω ψάξει!!

 

Το μόνο πράγμα που με εκνεύρισε πραγματικά, είναι οι φλόγες στην εξωτερική οθόνη!!!

Χριστός κι η παντόφλα, τι 'ν' τούτο? :blink:

Πείτε μου πως μπορεί να φύγει αυτή η ανοησία, ή να αντικατασταθεί με κάτι άλλο.

Εκτός από φλογοειδές εικόνες!!!! :ninja:

 

Ανοησία οι φλόγες???:blink: Τι λες φίλε tsoump? Κατά τη γνώμη μου οι φλόγες είναι από τα πιο εντυπωσιακά σχέδια. Βασικά οι φλόγες δείχνουν πιο εντυπωσιακές στο μαύρο γιατί κάνουν ωραία αντίθεση, στο μοβ και στο κόκκινο δεν δείχνουν πολύ καλά είναι αλήθεια. Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά!:)

Το κινητό έχει πολλά διαφορετικά σχέδια μέσα οπότε θα πας στα θέματα και στο θέμα που έχεις εγκαταστήσει θα πατήσεις επιλογές και μετά επεξεργασία. Εκεί θα εμφανιστούν δυο καρτέλες, η πρώτη αφορά τους διάφορους ήχους και η δεύτερη το φόντο και τα screensaver όπου και θα βρεις προς το τέλος της λίστας τα screensaver της εξωτερικής οθονης όπου μπορείς να διαλέξεις κάποιο άλλο σχέδιο.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μodding σε αυτό το κινητό παίζει?Και η διάταξη γραμμάτων στα μηνύματα είναι όπως όλα τα ΜΟΤΟ ή πχ όπως στα Νοκια και τα SE,δλδ με τη σειρα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω και εγώ κάτι! Το κινητό αυτό το πήρα στην αδερφή μου. Κάθε φορά που πάει να πάρει ή που την παίρνουν τηλ βγάζει στη εσωτερική οθόνη εκτός το όνομα και μία εικόνα(και καλά κάποιο πρόσωπο-αν εχεις βάλει εικόνα σε μία επαφή). Βγαίνει αυτό ή όχι? Τέλος τι κάρταSD προτείνεται να της πάρω και που μπορώ να βρώ το mobile phone tool?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται να την επιλέγεις χειροκίνητα σε κάθε μήνυμα. Υπάρχει γενική ρύθμιση για την αναφορά παράδοσης.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται να την επιλέγεις χειροκίνητα σε κάθε μήνυμα. Υπάρχει γενική ρύθμιση για την αναφορά παράδοσης.

 

 

eyxaristw poly...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας,

από το κινητό μπορώ να στείλω σημειώσεις στο pc μέσο bt και τις διαβάζει κανονικά (αρχείο txt)

αλλά οοοτι και να κάνω από pc στο κινητό δεν τα διαβάζει. Λέει το αρχείο δεν υποστηρίζεταi

 

Ακόμα και να αλλάξω κωδικοποίηση πάλι τίποτα...

Ακόμα και το όνομα να αφήσω ίδιο πχ Note_1.txt πάλι τίποτα...

 

Έχετε καμία ιδέα του πως να στέλνω κείμενο στο κινητό;

γιατί είναι κουραστικό να πρέπει να το γράφω από το ιδιο το κινητό.

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας!!:)

 

εχω το krzr k1 και το w910 αλλα λογω αργου μενου του πρωτου και κολληματων που μου βγαζει το δευτερο σκεφτομουν να παρω κατι σαν το v8/v9 αλλα μαρεσει και το u9 κυριως εξωτερικα..

 

εχω ομως καποιες ερωτησουλες να σας θεσω..

 

1. το μενου του ειναι σαν το v8? ή υστερει σε κατι?

2. εχει πιο γραγορο και διαφορετικο μενου απο το κ1?

3. ειναι σταθερο κινητο και γερο, χωρις κολληματα επανεκινησεις κτλ?

4. η οθονη του φαινεται στον ηλιο? εννοω αν εχεις μηνυματα κτλ και εισαι εξω στον ηλιο μπορεις να διαβασεις την οθονη? γιατι έχω το k1 σε χρυσο και κατι τετοιο ηταν αδυνατο, εδω στη σκια και δυσκολευσουν..

5. γενικα αξιζει η μεταβαση απο το w910 και το k1 σε αυτο κατα τη γνωμη σας?

 

 

ευχαριστω πολυ:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!:)

 

εχω το krzr k1 και το w910 αλλα λογω αργου μενου του πρωτου και κολληματων που μου βγαζει το δευτερο σκεφτομουν να παρω κατι σαν το v8/v9 αλλα μαρεσει και το u9 κυριως εξωτερικα..

 

εχω ομως καποιες ερωτησουλες να σας θεσω..

 

1. το μενου του ειναι σαν το v8? ή υστερει σε κατι?

2. εχει πιο γραγορο και διαφορετικο μενου απο το κ1?

3. ειναι σταθερο κινητο και γερο, χωρις κολληματα επανεκινησεις κτλ?

4. η οθονη του φαινεται στον ηλιο? εννοω αν εχεις μηνυματα κτλ και εισαι εξω στον ηλιο μπορεις να διαβασεις την οθονη? γιατι έχω το k1 σε χρυσο και κατι τετοιο ηταν αδυνατο, εδω στη σκια και δυσκολευσουν..

5. γενικα αξιζει η μεταβαση απο το w910 και το k1 σε αυτο κατα τη γνωμη σας?

 

 

ευχαριστω πολυ:rolleyes:

 

1. Ειναι καλύτερο και νεότερο του v8 !! Διότι έχει και μια άλλη ρύθμιση, για την διάταξη μενού!

2.Είναι σχετικά αργό.. κολλάει όποτε να 'ναι!! Αλλά αυτό έχει λυθεί στα ξένα sits με αλλαγή fw!

3.Αρκετα σταθερό.Δεν κάνει επανεκινήσεις.

4.Ναι, κανονικά... απ'οτι έχω δεί και θυμάμαι διάβαζα κανονικά μύνημα...

5.Αξίζει. Ώς SE to w910 , αξίζει να το παρεις!!! Το συγκεκριμένο μοντέλο, είχε πολλά συμπτώματα από τα παραπάνω που ρωτάς.Επανεκινεί συνεχώς, μπερδεύει τα δεδομένα, τις φωτογραφίς κλπ... Το k1, ήταν κινητό για στυλ.Ενα μετρίας κατάστασης fw το έφτασε για λίγο καιρό στην κορυφή... Εξουσίαζε το κρύσταλλο ... τίποτα άλλο!

Οπότε, για μένα είναι μια καλή επιλογή που δεν θα την βαρεθείς και δεν θα την πετάξεις εύκολα!!!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

1. το μενου του ειναι σαν το v8? ή υστερει σε κατι?

Είναι λίγο μεταγενέστερο του V8. Μικρές διαφορές όμως, μη φανταστείς συγκλονιστικά πράγματα...

 

2. εχει πιο γραγορο και διαφορετικο μενου απο το κ1?

Ναι. Κοίτα και τις απαντήσεις μου στις ερωτήσεις σου για τα V8/V9.

 

3. ειναι σταθερο κινητο και γερο, χωρις κολληματα επανεκινησεις κτλ?

Δεν το έχω εγώ, το πήρα δώρο στη γυναίκα μου τον Απρίλιο, οπότε σου μεταφέρω τις γενικές εντυπώσεις της:

Θετικά:

Είναι ωραία συσκευή (έχει τη ροζ), η εξωτερική οθόνη όταν είναι σβηστή είναι σαν να μην υπάρχει, έχει καθαρό ήχο (ακουστικό και ηχείο), το χρησιμοποιεί αρκετά (κλήσεις + ημερολόγιο) και τη βολεύει. Επίσης παίρνει και microSD κάρτα μνήμης.

Αρνητικά:

Μου λέει ότι της έχει κάνει διάφορες επανεκκινήσεις κατά περιόδους και τσατίζεται με αυτό. (Βέβαια έτσι που το μεταχειρίζεται μερικές φορές αμφιβάλλω αν άλλη συσκευή θα συμπεριφερόταν ανθεκτικότερα)

 

4. η οθονη του φαινεται στον ηλιο? εννοω αν εχεις μηνυματα κτλ και εισαι εξω στον ηλιο μπορεις να διαβασεις την οθονη? γιατι έχω το k1 σε χρυσο και κατι τετοιο ηταν αδυνατο, εδω στη σκια και δυσκολευσουν..

Στην εσωτερική οθόνη κανένα πρόβλημα. Στην εξωτερική στον ήλιο είναι λίγο δύσκολο.

 

5. γενικα αξιζει η μεταβαση απο το w910 και το k1 σε αυτο κατα τη γνωμη σας?

Πιθανότατα. Αν σε αρέσει το σχέδιο δεν είναι άσχημη αγορά και στοιχίζει κάπου 60 ευρώ λιγότερο από V8. Βέβαια το V8 είναι πιο καλοφτιαγμένο κινητό, πιο στιβαρό.

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας..

 

οπως καταλαβατε, αμφιταλαντευομαι αναμεσα σε αυτα τα μοντελα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην "ιεραρχία",ας πούμε,των μοντέλων της Motorola,το V8 είναι σαφώς ψηλότερα.

 

παροτι εχει μενου νεωτερο απο το v8? :rolleyes:

 

μηπως εννοεις λογω κατασκευης υλικων?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί στα πάντα.Και κυρίως φυσικά στις δυνατότητες.Κάνε σύγκριση να δεις τι προσφέρει το ένα και τι το άλλο.

ΚΑι τι νεότερο μενού?Δηλαδή έχει άλλα εικονίδια?Χαράς το πράγμα.Ένα skin υπόθεση είναι..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΓΙΑ τους κατοχους η απλα για τους καλα γνωριζοντες γινεται να τραβηξεις βιντεο με το κινητο κλειστο/????

όχι.

 

Υπάρχει κάποια java εφαρμογή για photo dj λειτουργία όπως στα se πχ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας παιδιά,

 

έχει αγοράσει κανείς θήκη για το κινητούλι αυτό; Αλλά θήκη που να αγκαλιάζει το τηλέφωνο ώστε να ανοίγει κανονικά το πορτάκι, και όχι από αυτές που πρέπει να βγάλεις τη συσκευή για να την ανοίξεις.

 

Επίσης, το αγόρασα από το Γερμανό και εγώ έχω TIM F2G. Στην οθόνη κάτω μου βγάζει μια επιλογή "myView" που μου είπανε είναι της cosmote γιατί μάλλον το κινητό το έφερε η cosmote στην Ελλάδα. Γίνεται να το βγάλω;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

 

έχει αγοράσει κανείς θήκη για το κινητούλι αυτό; Αλλά θήκη που να αγκαλιάζει το τηλέφωνο ώστε να ανοίγει κανονικά το πορτάκι, και όχι από αυτές που πρέπει να βγάλεις τη συσκευή για να την ανοίξεις.

 

Επίσης, το αγόρασα από το Γερμανό και εγώ έχω TIM F2G. Στην οθόνη κάτω μου βγάζει μια επιλογή "myView" που μου είπανε είναι της cosmote γιατί μάλλον το κινητό το έφερε η cosmote στην Ελλάδα. Γίνεται να το βγάλω;

 

Η Motorola από όσο γνωρίζω δεν έχει κάποια δικιά της θήκη για το U9 αλλά ψάξε λίγο στο internet, μπορεί να υπάρχει κάποια θήκη για το κινητό αυτό.

Δυστυχώς πλέον αρχίζει και γίνεται δύσκολο να βρούμε κινητό unbranded.:( Ο Γερμανός το φέρνει πλέον σε έκδοση Cosmote, η Vodafone σε έκδοση VF Live. Η Wind το έχει με προεγκατεστημένες μόνο τις ρυθμίσεις mms, internet κλπ για Wind αλλά ευτυχώς χωρίς εικονίδια Wind, τουλάχστον την τελευταία φορά που κοίταξα. Από όσο έχω διαβάσει εδώ ακόμα και με αναβάθμιση λογισμικού τα εικονίδια αυτά δεν φεύγουν ανα και υπάρχει τρόπος νομίζω να τα διαγράψεις αλλά είναι αρκετά περίπλοκος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να flashάρεις κάποιο unbranded firmware (κυκλοφορούν μερικά στα σχετικά sites) ώστε να αφαιρέσεις όλα τα VF και COTE πρόσθετα, αυτό όμως σου ακυρώνει την εγγύηση και το κάνεις με δικιά σου ευθύνη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά και με'γεια σε όσους αγόρασαν αυτό το πανέμορφο κινητό.

Όταν είχα πάρει το V3i ήξερα ότι θα έχω ένα κινητό "κόσμημα" και δεν απασχολούσε καθόλου το πόσο θα με ταλαιπωρήσει (που ήξερα ότι θα συμβεί, και σε μεγάλο βαθμό). Να πω την αλήθεια έπειτα από τόσο καιρό ήλπιζα ότι θα είχαν βελτιωθεί σοβαρά τα motorola,, αλλά,, πάλι έχω μερικά προβληματάκια αυτή τη φορά με το U9. Εδώ θα ήθελα την βοήθειά σας.

1) Δεν μπορώ να βρω πως αλλάζω την δομή του μενού (όπως γράφει κάποιος χρήστης πιο πάνω) από 3x3 σε σειριακό (ή τελος πάντων σε οποιαδήποτε διαφορετική μορφή).

2) (παράπονο) Δυστυχώς χωρίς την βοήθεια pc και προγράμματος δεν μπορείς να αλλάξεις skin, απλά και άμεσα (όπως και στα sony-ericsson).

3) (παράπονο) Είναι και αυτό αργό στα μενού (ευτυχώς μόνο εκεί).

4) Βρε παιδιά πείτε μου σας παρακαλώ γιατί έχω φρίξει,, γιατί δεν κάνει εγκατάσταση midlet εφαρμογές που αντιγράφω είτε στην κάρτα μνήμης, είτε στη μνήμη της συσκευής (και το .jad και το .jar); Μου βγάζει πάντα μήνυμα σφάλματος. Τις ίδιες εφαρμογές είχα περάσει στο V3i και τρέχαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...