Jump to content

[Επίσημο] Motorola U9


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου, ευχαριστω αλλα δεν ειναι wind το κινητο... Ισως υπαρξει προβλημα με το αρχειο που δινεις?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω, είναι unlocked το f/w.

 

Μπορείς να πας εδώ:

http://modmymoto.com/forums/showthread.php?t=360631

και θα δεις ότι υπάρχει και το

R6632_G_81.27.05R_LP0031_GSJPICORTGR: Unlocked; Retail Greek; Language Pack 0031

που ίσως σου αρέσει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, και καλη χρονια!! θα εθελα να σας πω οτι κανετε πολυ καλη δουλεια εδω και σας αξιζουν πολλα μπραβο...!! λοιπον θα ηθελα και γω λιγο την βοηθεια σας, πηρα εχτες το moto u9 στην μητερα μου για δωρο!! εχω φαει το κοσμο δεν μπορω να το συγχρονισω με το pc. χρησιμοποιω το usb cable που ηταν στην συσκευασια, κατεβασα το μοτορολα phone tools, τους drivers του κινητου, ενταξει τα windows το βλεπουν μια χαρα(vista ultimate εχω), αλλα την ωρα που παω να το εγκαταστησω με το phone tools δεν βλεπει την συσκευη. please help!!!:O
Link to comment
Share on other sites

α)Αλλάζει απο το προφίλ!Εκεί θα το βρείς!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

 

Έχω μια ερώτηση: Μπορούμε να βάλουμε μέσα παιχνίδια ή εορτολόγιο που έχω στο δικό μου?

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα. Μετέφερα τα .jar και όπου υπήρχε .jad στο τηλέφωνο πατάω εγκατάσταση και μου βγάζει το εξής μήνυμα:

 

"Αδύνατη η εγκατάσταση της εφαρμογής επειδή ένα ή περισσότερα απαιτούμενα αρχεία δεν υπάρχουν"

 

Αυτό μου το βγάζει σε κάθε εφαρμογή ή παιχνίδι java δοκιμάζω να εγκαταστήσω. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΝΑ FIRMWARE ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ BOOTLOADER 06.23! ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΕΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΘΗΚΕ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΑΤΟ, ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ!

ΜΟΝΟ ΣΕ BT ΑΝΟΙΓΕΙ!

 

Δεν ξερω τι εκανα, αλλα 2 mp's που περασα......... ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ! (αυτα που μου ειχε δωσει ο φιλος πιο πανω..) Ωστοσο εψαξα λιγο και βρηκα ενα αρχειο 1.shx το οποιο φλασαρα. Ηταν 1kbt αλλα το περασα, δεν ειχα αλλη λυση, και ολα γυρισαν κανονικα, χωρις το i-mod!

Τι εγινε... δεν ξερω...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μια και η συσκευή είναι καινούργια θα σου πρότεινα να την κρατήσεις εκτός λειτουργίας (off) και να την πας ΑΜΕΣΩΣ σε ένα Motorola Service Center επειδή αν η συσκευή είναι μερικών ημερών και έχει μέχρι τριάντα (μου φαίνεται) λεπτά ομιλίας ανταλάσσεται με μια καινούργια. Υποθέτω ότι ισχύει ακόμα αυτό.

 

Σε κάθε περίπτωση τηλεφώνησε στο 210 6800009 (Motorola) για περισσότερες λεπτομέρειες.

 

1)

Σχετικά με αυτό έχω μία απορία. Όταν μία Motorola συσκευή έχει πρόβλημα μπορούμε να την πηγαίνουμε απευθείας στο service της Motorola ώστε να μην χάνουμε χρόνο (με το κατάστημα που αγοράσαμε τη συσκευή, το οποίο λειτουργεί απλώς ως ενδιάμεσος, ενώ στην ουσία δεν κάνει τίποτα); Γιατί εγώ όταν είχα κάποια προβληματάκια με το U9 και πήγα απευθείας στο service (Θεσσαλονίκη Καλαμαριά) με διώξαν κακήν κακώς! Μου είπαν να πάρω τηλ στο 210 6800009 και μόνο αν μου πουν από εκεί ότι πρέπει να πάω τη συσκευή στο service, να τους την πάω. Και τότε το service ξεκινάω αμέσως την επισκευή. Δηλαδή μου είπε ότι εμείς δεν κάνουμε διαγνώσεις. Αν διαγνωστεί πρόβλημα την φέρνεις εδώ και εμείς ξεκινάμε άμεσα την επισκευή. Δεν είναι τακτική αυτή. Αυτό είναι κουφό εντελώς.

 

Οπότε αυτό που ρωτάω,, τελικά όταν έχουμε πρόβλημα τι κάνουμε, που πάμε;

 

2)

Υπάρχει τρόπος αν flashαρουμε άλλο λογισμικό, να επαναφέρουμε το εργοστασιακό ώστε να είμαστε εντός εγγύησης; Και πως;

 

Τελικά είναι ολοφάνερο ότι το U9 έχει πρόβλημα με τις java εφαρμογές. Ή θα πρέπει να πληρώσεις για να ξεκλειδώσει αυτή η δυνατότητα (όπως πχ με κάποιες συσκευές που ενώ είχαν υπέρυθρες, έπρεπε να τις στείλεις στην εταιρία και να δώσεις επιπλέον 30 ευρώ για να ξεκλειδώσουν), ή θα ενεργοποιηθεί με κάποιο επίσημο firmware update.

Link to comment
Share on other sites

1)

Σχετικά με αυτό έχω μία απορία. Όταν μία Motorola συσκευή έχει πρόβλημα μπορούμε να την πηγαίνουμε απευθείας στο service της Motorola ώστε να μην χάνουμε χρόνο (με το κατάστημα που αγοράσαμε τη συσκευή, το οποίο λειτουργεί απλώς ως ενδιάμεσος, ενώ στην ουσία δεν κάνει τίποτα); Γιατί εγώ όταν είχα κάποια προβληματάκια με το U9 και πήγα απευθείας στο service (Θεσσαλονίκη Καλαμαριά) με διώξαν κακήν κακώς! Μου είπαν να πάρω τηλ στο 210 6800009 και μόνο αν μου πουν από εκεί ότι πρέπει να πάω τη συσκευή στο service, να τους την πάω. Και τότε το service ξεκινάω αμέσως την επισκευή. Δηλαδή μου είπε ότι εμείς δεν κάνουμε διαγνώσεις. Αν διαγνωστεί πρόβλημα την φέρνεις εδώ και εμείς ξεκινάμε άμεσα την επισκευή. Δεν είναι τακτική αυτή. Αυτό είναι κουφό εντελώς.

 

Οπότε αυτό που ρωτάω,, τελικά όταν έχουμε πρόβλημα τι κάνουμε, που πάμε;

 

Εγώ που είχα πρόβλημα με ένα V3,το πήγα σε ένα service center στην Αλίμου,το κράτησαν,διέγνωσαν το πρόβλημα,με ενημέρωσαν και το επισκεύασαν.

Link to comment
Share on other sites

ΈΛΕΟΣ. Αυτή η απάντηση που μου δώσαν ήταν απαράδεκτη.

"Εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Εμείς μόνο επισκευάζουμε, δεν ελέγχουμε συσκευές. Άμα σου πουν ότι έχει πρόβλημα τότε μας την φέρνεις και ξεκινάμε αμέσως την επισκευή".

Απαράδεκτοι. Από το τηλ θα γίνει η διάγνωση δηλαδή;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πηγαίνω πάντα στη Μηχανογραφική (απέναντι από το παλιό κτίριο της Express Service στην Αδριανουπόλεως), τους λέω ποιο είναι το πρόβλημα, αφήνω τη συσκευή εκεί και την κοιτάνε. Ποτέ δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιου είδους συμπεριφορά.
Link to comment
Share on other sites

ΈΛΕΟΣ. Αυτή η απάντηση που μου δώσαν ήταν απαράδεκτη.

"Εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Εμείς μόνο επισκευάζουμε, δεν ελέγχουμε συσκευές. Άμα σου πουν ότι έχει πρόβλημα τότε μας την φέρνεις και ξεκινάμε αμέσως την επισκευή".

Απαράδεκτοι. Από το τηλ θα γίνει η διάγνωση δηλαδή;;;

 

Επικοινώνισε με την Motorola και ανάφερέ τους το πρόβλημα και αυτά που σου είπαν, ίσως μπορούν να σε κατευθύνουν. Εναλλάκτικά μπορείς να το πας σε καποιον Γερμανό όπου θα μπορέσουν μάλλον να κάνουν επιτόπου διάγνωση.

Link to comment
Share on other sites

@ Eastwood & RAZR2:

Thanks for the info παιδιά.

Δυστυχώς η συσκευή μου μού κάνει πάρα πολλά κουλά και πρέπει να πάει για έλεγχο στο service. (Εν τω μεταξύ την προσέχω σαν τα μάτια μου). Δυστυχώς με τον Γερμανό από όπου την πήρα έγινε μεγάλη φασαρία την ημέρα που την πήρα και μου συμπεριφέρθηκαν με απίστευτη αγένεια, χαμηλό επίπεδο και αντί-επαγγελματική συμπεριφορά. Γι' αυτό θέλω να αποφύγω να την πάω εκεί.

 

Θα ήθελα να μου πείτε ποια είναι η εμπειρία σας με το service της Motorola. Γιατί από ότι συμπεραίνω τα Motorola ακόμα δεν ξεπέρασαν τα διάφορα προβλήματα που παρουσιάζουν λόγω κακού λογισμικού. Και επειδή συνεχώς ακούω ότι Nokia και Motorola ενώ σου λένε ότι η λύση στο πρόβλημά σου είναι αναβάθμιση λογισμικού, ποτέ δεν σε καλύπτουν εντός εγγύησης (δηλαδή τους τα ξανα-ακουμπάς για ολοκαίνουριες συσκευές).

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει το U9 της γυναίκας μου στη Μηχανογραφική (Motorola Service Center) επειδή παραπονιόταν ότι της έκανε restart και έκλεινε μόνο του. Αυτό έγινε πριν δύο μήνες περίπου.

 

Η συσκευή ήταν/είναι εντός εγγύησης. Αλλάχθηκε κάποιος κοννέκτορας της μπαταρίας και έγινε αναβάθμιση του software. Όλα φυσικά χωρίς κόστος.

 

Από τότε δεν έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια προβλήματα και εγώ συν μερικά ακόμα. Αλλά τα restart το κυριότερο. Επειδή βλέπω στα στοιχεία σου γράφεις Θεσσαλονίκη, αυτό το service είναι στην Θεσσαλονίκη; Στο Destinator δεν μπορώ να βρω οδό Ανδριανουπόλεως (με αναζήτηση οδού σε όλη την Ελλάδα). Και Ανδριανοπούλου δεν βγάζει Θεσσαλονίκη. Πως θα το βρω; Που είναι;
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εδώ:

http://maps.google.com/maps/mm?ie=UTF8&hl=en&ll=40.588855,22.954849&spn=0.004017,0.009656&z=17

 

Είναι περίπου στο σημείο που η Κύπρου βρίσκει την Αδριανουπόλεως, στο κέντρο του χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Ωχχ, αυτό είναι ακριβώς το service point που περιέγραψα στο post 162 ότι δεν έδειξαν καμία διάθεση να ασχοληθούν με το πρόβλημά μου. Thanks πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε τις επιλογές στο μενού συντομεύσεων (αυτό που εμφανίζεται όταν πατάμε το αριστερό πλήκτρο Συντ/σεις στην οθόνη αναμονής) ;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε εμένα μέχρι να σβήσει κρατάει 4 μέρες με πολύ τηλέφωνο, πολλά μηνύματα την ημέρα και σίγουρα 1 με μιάμιση ώρα μουσική την ημέρα.

 

pavlidisc δεν κατάλαβα τι εννοείς. Τα 4 βελάκια όταν βρίσκεσαι στην οθόνη αναμονής, ή λες ότι από τα δύο κουμπιά το αριστερό σε εσένα είναι "Συντ/σεις". Εγώ το έχω Cosmote branded και το αριστερό πλήκτρο λέει "μενού".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...