Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθησα να ανοιξω ενα αρχειο του excel και λιγο πριν ανοιξει μου εγραψε "ανεπαρκης μνημη" και εκλεισε..

Τι παιζεται ?

 

Μήπως έχεις άλλες εφαρμογές παράλληλα ανοιχτές και τρώνε μνήμη?? Είχε μεγάλο μέγεθος το αρχείο?? Εγώ που δοκίμασα τώρα με κάτι μικρά Excel δεν είχε πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χεχεχε!!! Thanks akis_k για την διόρθωση κ xolloth για τα καλά σου λόγια!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...να ρωτησω....αν και εχω ξαναρωτησει αλλα δε πηρα καμια απαντηση....αν αγορασω το κινητο απο κινα.....θα μπορω να το λειτουργω εδω...?θα υπαρχει καποιο προβλημα?απο θεμα κεραιας και φορτισης εννοω....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...να ρωτησω....αν και εχω ξαναρωτησει αλλα δε πηρα καμια απαντηση....αν αγορασω το κινητο απο κινα.....θα μπορω να το λειτουργω εδω...?θα υπαρχει καποιο προβλημα?απο θεμα κεραιας και φορτισης εννοω....

 

Κι εδώ; :lol: Ελπίζω αυτή τη φορά να βρείς την απάντηση που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ; :lol: Ελπίζω αυτή τη φορά να βρείς την απάντηση που ψάχνεις.

 

ε ναι...εξαλου αυτο το site ειναι ειδικα για κινητα....και πρεπει να μαθω μη το παρω τζαμπα....

Link to comment
Share on other sites

ε ναι...εξαλου αυτο το site ειναι ειδικα για κινητα....και πρεπει να μαθω μη το παρω τζαμπα....

 

Βασικά, σε συμφέρει αυτή η αγορά; Γλυτώνεις αρκετά χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, σε συμφέρει αυτή η αγορά; Γλυτώνεις αρκετά χρήματα;

 

δε ξερω ακριβως....αλλα αλλα πραγματα που εχω παρει απο εκει....ηταν αρκετα πιο φθηνα....οπως video-camera....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!

Είναι όντως φοβερο τηλέφωνο! αλλα εχω μια απορία: GPS έχει? αν οχι μπορεί να μπει προγραμμα?

 

και με την ταχύτητα ιντερνετ τι γίνεται? μπορεί να πιασει μεχρι 3,6Μbps?

Ισιώνουν ορε τα παλικάρια?

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι? Έχω κάνει τις ρυθμίσεις για cosmote internet όμως όταν μπαίνω στο youtube, φορτώνει το video και μετά από λίγο μου γράφει "το χρονικό όριο της αίτησης έχει λήξει (408), έξοδος". Καμμία ιδέα?
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι? Έχω κάνει τις ρυθμίσεις για cosmote internet όμως όταν μπαίνω στο youtube, φορτώνει το video και μετά από λίγο μου γράφει "το χρονικό όριο της αίτησης έχει λήξει (408), έξοδος". Καμμία ιδέα?

 

Καλησπέρα,

 

μήπως θα μπορούσες να μας ποστάρεις τις ρυθμίσεις για το internet γιατί τις ψάχνω εδώ και καιρό και όποτε προσπαθώ να συνδεθώ μου βγάζει σφάλμα επικοινωνίας? Εκτός και αν εννοείς το wap που έχω ήδη ενεργοποιήσει.

 

Ευχαριστώ,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η τοποθέτηση του screen protector δεν είναι και τόσο δύσκολη, πρέπει όμως να δείτε πρώτα το κινέζικο βίντεο που αναφέρθηκε πιο πάνω. Θα καταλάβεται πόσο σημαντικό είναι να καθαριστεί πολύ πολύ καλά όλη η μπροστινή επιφάνεια της συσκευής και ιδιαίτερα οι άκρες εκεί δηλαδεί που θα τελειώνει η ζελατίνα.Αυτό θα βοηθήσει στο να μην ξεκολήσει.Το δεύτερο σημαντικό είναι να μην ακουμπήσεται για κανένα λόγο την επιφάνεια της ζελατίνας που θα κολήσει στο τηλέφωνο.

 

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

8a mou apantisi kaneis gia ti memory? pernei idia me tou n80? Kapou eixa diavasei oti to maximun eina i2GB gia to viewty enw sto ebay brika karta 8 GB kai leei gia Viewty kai gia N95 ti pezei?

 

file mou gregorypappas an kai den eimai 100% sigouros gia to ean pernei idia memory me to N80 alla ean einai micro sd kanei tora kata poso isxuei to ean pernei mexri 8GB den xero alla sto palio mou kinito eixe maximum mexri 1 GB kai ego tou eixa balei 2GB kai douleue mia xara.

Link to comment
Share on other sites

To max που δίνει η LG για να λειτουργεί απροβλημάτιστα το viewty ειναι 2GB. Αλλά αν βάλεις 8gb δουλεύει (δοκιμασμένο) απλά το κινητό θα πηγαίνει αρκετά πιο αργά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν όλοι διαβάσετε το review του phonearena, αλλά αν το κάνετε θα ανακαλύψετε κάτι περίεργο.

 

Πώς είναι δυνατόν το Viewty να έχει τη χειρότερη απόδοση σε υπαίθριες φωτογραφικές λήψεις με αρκετό φως http://www.phonearena.com/htmls/GSM-Cameraphone-Comparison-Q4-2007-review-r_1889-p_2.html

την ίδια στιγμή που συγκρίνοντας όλα τα βιντεάκια http://www.phonearena.com/htmls/GSM-Cameraphone-Comparison-Q4-2007-review-r_1889-p_6.html, να ανακαλύπτεις ότι το KU990 έχει, με μεγάλη όμως μιλάμε διαφορά, το βίντεο με τα πιο καθαρά, φυσικά χρώματα και την καλύτερη ευκρίνεια???

 

*Προσέξτε το απερίγραπτο rendering των videos των Ν82 και Ν95 8GB, λες και τα αντικείμενα είναι ζωγραφισμένα με μπογιές!!!!!

Si is the most profitable material on earth!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν όλοι διαβάσετε το review του phonearena, αλλά αν το κάνετε θα ανακαλύψετε κάτι περίεργο.

 

Πώς είναι δυνατόν το Viewty να έχει τη χειρότερη απόδοση σε υπαίθριες φωτογραφικές λήψεις με αρκετό φως http://www.phonearena.com/htmls/GSM-Cameraphone-Comparison-Q4-2007-review-r_1889-p_2.html

την ίδια στιγμή που συγκρίνοντας όλα τα βιντεάκια http://www.phonearena.com/htmls/GSM-Cameraphone-Comparison-Q4-2007-review-r_1889-p_6.html, να ανακαλύπτεις ότι το KU990 έχει, με μεγάλη όμως μιλάμε διαφορά, το βίντεο με τα πιο καθαρά, φυσικά χρώματα και την καλύτερη ευκρίνεια???

 

*Προσέξτε το απερίγραπτο rendering των videos των Ν82 και Ν95 8GB, λες και τα αντικείμενα είναι ζωγραφισμένα με μπογιές!!!!!

 

Ean to Viewty exei tin xeiroteri apodosi se upe8ries fotografikes lipseis apo ta alla tilefona ths sugkrisis eleos den exo na po tpt mallon aytoi pou kanane tis sugkriseis 8a prepei na episkeutoun tous of8almiatrous tous kai pali eleos.

Filika panta ABRAGEO

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα με την θήκη φαινεται να απασχολεί τους περισσότερους σε αυτό το site υπάρχει θήκη της lg για το viewty που απο ότι φαίνεται, δυστυχώς, η αντιπροσωπεία δεν την φέρνει :mad:

Ελπίζω αυτό να αλλάξει στο μέλλον!!!!!!

'Οποιος ενδιαφέρεται μπορεί να την δεί σε αυτή την διεύθυνση : http://viewty.lgmobile.com Μαζί φαίνονται και κάποια άλλα ενδιαφέροντα αξεσουάρ για το αγαπημένο μας viewty :p

Εγώ πάντως αγόρασα απο το ebay θήκη (http://cgi.ebay.de/LG-KU990-Viewty-Etui-Ledertasche-Tasche-Handytasche-NEU_W0QQitemZ140198414585QQihZ004QQcategoryZ111075QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem) η οποία μοιάζει στην γνήσια και την έχω βρεί πολύ βολική. :)

Και μάλιστα με πολύ μικρό κόστος. :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα με την θήκη φαινεται να απασχολεί τους περισσότερους σε αυτό το site υπάρχει θήκη της lg για το viewty που απο ότι φαίνεται, δυστυχώς, η αντιπροσωπεία δεν την φέρνει :mad:

Ελπίζω αυτό να αλλάξει στο μέλλον!!!!!!

'Οποιος ενδιαφέρεται μπορεί να την δεί σε αυτή την διεύθυνση : http://viewty.lgmobile.com Μαζί φαίνονται και κάποια άλλα ενδιαφέροντα αξεσουάρ για το αγαπημένο μας viewty :p

Εγώ πάντως αγόρασα απο το ebay θήκη (http://cgi.ebay.de/LG-KU990-Viewty-Etui-Ledertasche-Tasche-Handytasche-NEU_W0QQitemZ140198414585QQihZ004QQcategoryZ111075QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem) η οποία μοιάζει στην γνήσια και την έχω βρεί πολύ βολική. :)

Και μάλιστα με πολύ μικρό κόστος. :D

paidia gia peite ta ellatwmata kai ta pleonektimata tis sigkekrimenis siskeuis.eimai anamesa se auto kai to samsung g800...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

paidia gia peite ta ellatwmata kai ta pleonektimata tis sigkekrimenis siskeuis.eimai anamesa se auto kai to samsung g800...

 

Αν διαβάσεις το παρόν θέμα θα βρείς απαντήσεις σε όλα σου τα ερωτήματα. Υπάρχουν επίσημες πληροφορίες, ακόμα και mini reviews των χρηστών.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να ανοιξω αρχειο excel μικρου μεγεθους και ανοιξε κανονικα. Οταν ομως προσπαθησα να ανοιξω αρχειο μεγεθους περιπου 2mb δεν τα καταφερε.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ.... Έψαξα αλλά δεν έχω τόσο μεγάλα excel για να σου πω αν μου το κάνει. Με ένα μεγάλο .pdf δεν είχε πρόβλημα από όσο θυμάμαι. Αν θες πάντως μπορείς να μου στείλεις ένα μεγάλο excel να δοκιμάσω και να σου πω τι παίζει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...