Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για δική σας ευκολία έχω μετατρέψει τα links για τα παιχνίδια για το κινητό σε direct-download (χωρίς περιορισμούς από Rapidshare). Σου δίνει 10GB free traffic για αυτή τη δουλειά:

 

http://rapidshare.com/files/78520233/javagamesandappz.rar

http://rapidshare.com/files/78492985/Ku_990_games.rar

 

Δοκιμάστε και θα καταλάβετε τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για δική σας ευκολία έχω μετατρέψει τα links για τα παιχνίδια για το κινητό σε direct-download (χωρίς περιορισμούς από Rapidshare). Σου δίνει 10GB free traffic για αυτή τη δουλειά:

 

http://rapidshare.com/files/78520233/javagamesandappz.rar

http://rapidshare.com/files/78492985/Ku_990_games.rar

 

Δοκιμάστε και θα καταλάβετε τι εννοώ.

 

Good work:)

 

Καμιά ιστοσελίδα με ταπετσαρίες για το Viewty;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος με το ηχειο... Και τα περισσοτερα mp3 τα εχω σε Bitrate 128 - 160Kbps. Και με τρομερη φασαρια σε καφετερια ακουγετε πιο πολυ και απο ολο τον κοσμο και την μουσικη του μαγαζιου (ειναι Lounge Cafeteria :P )

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα 320kbps μετατρεπομενα σε wav απο mp3 ειναι φυσικο να ειναι τριπλα στο μεγεθοs .

εγω εειδη ειμαι μουσικοs στο επαγγελμα και εχω ψιλοκουφαθει απο τα οργανα,χρησιμοποιω αυτο το bitrate παντα στα κινητα μου ωστε να μπορω να το ακουω στην μεγαλη φασαρια.

δενμπορειs να εχειs εαν θελειs τετοια αποδοση και την πιτα ολακερη και τον σκυλο χορτατο.

συνισταται για αυτουs που θελουν οριακη αποδοση του ηχειου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και απο τους προεγκατεστημενους ηχους τους οποιους χρησιμοποιω αλλα θα δοκιμασω και αυτο που λεει ο xolloth κατι θα ξερει:happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο εννοειτε Xolloth, δεν το εχω δοκιμασει ακομα να βαλω wav αρχεια εκτος απο αυτα που εχει το κινητο...θα το δοκιμασω τωρα και θα σου πω πως το βρησκω!!!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα 320kbps μετατρεπομενα σε wav απο mp3 ειναι φυσικο να ειναι τριπλα στο μεγεθοs .

εγω εειδη ειμαι μουσικοs στο επαγγελμα και εχω ψιλοκουφαθει απο τα οργανα,χρησιμοποιω αυτο το bitrate παντα στα κινητα μου ωστε να μπορω να το ακουω στην μεγαλη φασαρια.

δενμπορειs να εχειs εαν θελειs τετοια αποδοση και την πιτα ολακερη και τον σκυλο χορτατο.

συνισταται για αυτουs που θελουν οριακη αποδοση του ηχειου.

 

το δοκιμασα και νομιζα οτι θα σπασει το ηχειο!! Το μονο μειονεκτημα ειναι το γνωστο (μεγαλο μεγεθος) αλλα αξιζει τον κοπο!!!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε μια κάρτα μνήμης των 2GB, νομίζω πώς μπορείτε να βάλετε γύρω στα 60 κομμάτια χωρίς πρόβλημα. Όπως και να έχει, αξίζει.

 

Ας ξαναρωτήσω κιόλας αν υπάρχει κάποια ιστοσελίδα με ταπετσαρίες για το Viewty μας... Μέσω Google δε βρήκα τίποτα το αξιόλογο.

Link to comment
Share on other sites

υπ οψιν για να χρησιμοποιηθουν τα wav ωs ηχοι κλησηs,θα πρεπει αυτο που θα χρησιμοποιησετε να το περασετε στην μνημη τηλεφωνου.

απευθειαs απο την καρτα μνημηs δεν το υποστηριζει

Link to comment
Share on other sites

Na zhthsw th voitheia sas se ena allo thema twra kai opoios kserei as voithisei.... Mporw kai lamvanw kai mms kai ems (akomh kai me sygkekrimena emoticons, xwris omws na mporw na ta apothikeysw..). To provlhma einai oti DEN mporw na steilw egw MMS... Peiraksa kai tis rythmiseis, phra kai sth Vodafone, eipan tha mou steiloun sms gia tis rythmiseis... TIPOTA... Kserei kaneis kamia sigourh kai amesh lysh gia na ksemperdepsw syntoma?

Eyxaristw!

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δωσε μου το email σου να στιs στειλω τιs ρυθμισειs απο την LG.

ΥΓ τιs ανεβαζω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Na zhthsw th voitheia sas se ena allo thema twra kai opoios kserei as voithisei.... Mporw kai lamvanw kai mms kai ems (akomh kai me sygkekrimena emoticons, xwris omws na mporw na ta apothikeysw..). To provlhma einai oti DEN mporw na steilw egw MMS... Peiraksa kai tis rythmiseis, phra kai sth Vodafone, eipan tha mou steiloun sms gia tis rythmiseis... TIPOTA... Kserei kaneis kamia sigourh kai amesh lysh gia na ksemperdepsw syntoma?

Eyxaristw!

 

den kserw an epitrepetai na to kanw auto...an oxi sugnwmh!Egw apo edw tis brika kai hmoun ok...bebaa akrivws to montelo mas den to exei alla sta peripou ta briskeis :)

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001031000&vars=0000000000

manual kai auto...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε μια κάρτα μνήμης των 2GB, νομίζω πώς μπορείτε να βάλετε γύρω στα 60 κομμάτια χωρίς πρόβλημα. Όπως και να έχει, αξίζει.

 

Ας ξαναρωτήσω κιόλας αν υπάρχει κάποια ιστοσελίδα με ταπετσαρίες για το Viewty μας... Μέσω Google δε βρήκα τίποτα το αξιόλογο.

 

http://www.mobilepark.eu/wallpapers/240x400/

Νομίζω ότι κάτι θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το αγορασα και εγω πριν απο λιγο. Μου δειχνει οτι εχει 3 γραμμες μπαταρια. Να το βαλω αμεσως για φορτιση ή να αδειασω πρωτα την μπαταρια και να το βαλω μετα? Να βγαλω τη ζελατινη οταν το φορτισω ή δεν πειραζει? 8-10 ωρες πρωτη φορα ειναι καλα ε? ανοιχτο στη φορτιση?
Link to comment
Share on other sites

Tελικα το αγορασα και εγω πριν απο λιγο. Μου δειχνει οτι εχει 3 γραμμες μπαταρια. Να το βαλω αμεσως για φορτιση ή να αδειασω πρωτα την μπαταρια και να το βαλω μετα? Να βγαλω τη ζελατινη οταν το φορτισω ή δεν πειραζει? 8-10 ωρες πρωτη φορα ειναι καλα ε? ανοιχτο στη φορτιση?

Πολλές ερωτήσεις μαζί.

Καταρχήν καλορίζικο.

Θέλει φόρτιση , η ζελατίνη δεν νομίζω να του δημιουργήσει πρόβλημα ,σίγουρα 8 ώρες και τέλος πιστεύω ότι για αρχή καλίτερα κλείστο.

Υπόψιν τις 2-3 πρώτες φορτίσεις άφηνε την μπαταρία να τελείωνει τελείως και μετά φόρτιση.Θεωρητικά δεν γίνεται κάτι καλίτερο αλλά εσύ κάντο.

Link to comment
Share on other sites

Thanx everybody alla to provlhma ly8hke liges wres afotou epikoinwnhsa me th Vodafone. Irthan oi rythmiseis kai ola ok.. THANX pantws...!

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες περίπου συνύπαρξης με το Viewty θα μπορούσα μέχρι τώρα να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το UI είναι κατά τη γνώμη μου ιδιαίτερα φιλικό και χωρίς τις υπερβολικά πολλές επιλογές ενός SE που πιθανόν να είναι αχρείαστες. Η μπαταρία διαρκεί περίπου 3-4 μέρες με αρκετή σχετικά χρήση του κινητού. Ακόμα και το "πρόβλημα" σχετικά με την εξαφάνιση των φακέλων των φωτογραφιών ή των βίντεο, το βρίσκω ασήμαντο αφού μπορείς να τις βρίσκεις πολύ εύκολα πηγαίνοντας στην εξωτερική μνήμη.

Η ένταση και η ποιότητα του ηχείου μου μοιάζει καλύτερη από αυτή του k800i που είχα, αλλά δε μου αρέσει όπως έχω ήδη γράψει το handsfree. Αλλά και αυτό το λύσαμε με την αγορά ενός ζευγαριού in-ear ακουστικών.;)

Η εγκατάσταση καθώς και η διαγραφή εφαρμογών και παιχνιδιών είναι πανεύκολη. Επίσης η μεταφορά αρχείων από και προς τον υπολογιστή είναι το ίδιο απλή ιδιαίτερα με την επιλογή της μαζικής αποθήκευσης usb.

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν έχει κάποιος ρυθμίσεις για το internet από Cosmote.

 

Τέλος για τους φίλους που ρωτάνε για wallpapers μπορείτε να επισκεφθείτε την σελίδα http://gallery.ku990.co.uk/ όπου εκτός από αρκετά wallpapers προσαρμοσμένα στην ανάλυση της οθόνης του Viewty, στο forum θα βρείτε και πολλά χρήσιμα tips για τη λειτουργία και τη χρήση της συσκευής.

 

Φιλικά,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να τονίσουμε για μια ακόμη φορά ότι η διάρκεια της μπαταρίας εξαρτάται και από την επιλογή του δικτύου σε 3G. Αν για παράδειγμα μένετε Αθήνα και έχετε συνεχή πρόσβαση σε 3G τότε λογικά θα πρέπει η μπαταρία να κρατάει περισσότερο από κάποιον που μένει σε απομακρυσμένη περιοχή.

 

εγώ φορτίζοντας το κινητό πάντα όταν αναβόσβηνε η ένδειξη χαμηλής μπαταρίας και πάντα με κλειστό το κινητό, άντεξε 5 μέρες με άνεση και μένω σε περιοχή που η πρόσβαση σε 3G δεν είναι σταθερή.

 

πλέον για μένα πιστεύω η μπαταρία έχει πιάσει το peek της (αυτό μετά από αν θυμάμαι 4-5 φορτίσεις....πάντα με κλειστό το κινητό και ενώ είχα ένδειξη χαμηλής μπαταρίας).

Link to comment
Share on other sites

johnb εννοείς ότι δεν άφηνες την μπαταρία να αποφορτιστεί εντελώς, αλλά μόλις αναβόσβηνε η ένδειξη χαμηλής μπαταρίας έκλεινες το κινητό και το φόρτιζες κλειστό;

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο περίπου μια βδομάδα συμβίωσης πρέπει να ομολογήσω πως το μενού και γενικώτερα η επιλογή των λειτουργιών είναι απλώς θέμα συνήθειας. Το Τ9 ειναι αρκετά ''εξυπνο'' και η αναγνώριση γραφής με το στυλό σε καλά επίπεδα για ελληνικούς χαρακτήρες.

Απο αποψη ήχου σε συνομηλία αρκετα καθαρή αλλα πολλή δυνατή (σιγουρα απο κάπου ρυθμίζεται αλλα που??)

Τα mp3 εχουν καλή ποιότητα αλλα τα wav εχουν μεγαλύτερη ένταση.

Απο αρνητικά νομίζω πως το χειρότερο είναι ο browser και αργή συνδεση σε wap.

Είμαι αρκετα ευχαριστημένος απο την συσκευή και μερα με την μέρα την ''χαίρομαι'' περισσότερο.:)

 

ΥΓ

1.Ακόμα δεν κατάφερα να κάνω τίποτα με MMS αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

2.Η μπαταρία με αρκετη χρήση εφθασε τις 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Kai egw eimai arketa euxaristimenh apo to kinhto an kai molis 2 meres leitourgias..

Mia aporia...

Ebala enan hxo san...hxografhsh na xtupaei gia minima alla krataei 2-3 deuterolepta giati?

Gnwrizei kapoios an h apo pou ruthmizetai na krataei o hxos minimatos pio poli?

Link to comment
Share on other sites

johnb εννοείς ότι δεν άφηνες την μπαταρία να αποφορτιστεί εντελώς, αλλά μόλις αναβόσβηνε η ένδειξη χαμηλής μπαταρίας έκλεινες το κινητό και το φόρτιζες κλειστό;

έτσι ακριβώς.....ουσιαστικά όταν έχω "μπει" για τα καλά στη τελευταία γραμμή, κλείνω την εξοικονόμηση ενέργειας και παίζω το παιχνίδι για να ρίξω τη μπαταρία.....Αυτό όμως δε χρειάζεται πλέον να το κάνω γιατί η μπαταρία δείχνει πλέον να έχει πιάσει το μέγιστο, οπότε φορτίζοντας το όποτε να ναι, θεωρώ (αφού το λέει και το manual) πως θα είναι OK.

Link to comment
Share on other sites

Erwthsh: Otan akoume mp3 sto Viewty mas ti prepei na kanoume gia na emfanizei to ekswfyllo tou album panw apo ta ypoloipa stoixeia tou tragoudiou? To idio me apasxolei kai gia to windows media player sto PC giati den exw idea ti prepei na kanw.. Eyxaristw opoion voithisei...

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...