Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί στα review τονίζουν ότι κομμάτια mp3 μπορείτε να βάζετε μέσω bluetooth, e mail, mms κλπ...;;; Αν τα φορτώσουμε όλα σε φάκελο στην κάρτα μνήμης μέσω card reader και τα βάλουμε στο κινητό δεν θα παίζουν...;;; :worry:

 

Φυσικα και θα μπορεις δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορεις να τα βαλεις μεσω καρντ ριντερ.Απλως οτι μπορεις να λαβεις κ με αυτα τα mp3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:cool: Full Review: LetsGoMobile.org

 

http://img340.imageshack.us/img340/6663/samsungg600rc3.jpg

Link to comment
Share on other sites

το είδα απο κοντά στην Αγγλία, το είχε μια φίλη το πήρε για μια λύρα σε σύνδεση πριν ενα μήνα. είναι πανέμορφο και βγάζει απίστευτες φώτο..καλα Ελλάδα γιατι καθυστερεί τόσονα έρθει?:(

 

allo agklia allo ellada basika ellada den poyla i samsung px i sony poylaei para poli poy stin agklia den poyla toso isos einai kai oti deifimizete se omada stin agklia tis tselsi

 

para poli agkloi agorazoun samsung

alla tha erthei kai ellada sigoura to thema einai oti exei kai xalia antiprosopia stin ellada genika den diafimizonte ta samsung

giati tha eixan erhei ta apisteyta kinita poy exei kataskebasi kai pote den hrthan

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει από την Δευτέρα το πρωϊ, είναι απίστευτο τηλέφωνο, η μπαταρία του την πρώτη φόρτιση κράτησε μία μέρα(εννοείται ότι το ξέσκισα), τώρα είναι στην τρίτη μέρα και έχει 1 γραμμή.Μου έχει κάνει εντύπωση η ποιότητα ακουστικής που έχει , το γρήγορο μενού του και η απόδοση στις φωτογραφίες ακόμα και το βράδυ όπου φωτίζει το φλάς και την στιγμή που τραβάς την φωτογραφία σαν να ανάβει και δεύτερο φλάς (αφού κλείνει στιγμιαία το μονό) και έχει ποιλύ δυνατό φλάς(διπλό)Καμμία σχέση με το D900 i που είχα. αποθηκεύει δε πολύ πιο γρήγορα τις φωτό. Το συνέκρινα με ένα SE K850i ΕΝΌς φίλου και σας διαβεβαιώ ότι έχει πολύ καθαρότερη φωτογραφία και στο macro και με φλάς. Προς θεού δεν έχω τίπουα με την SE, αντίθετα αλλά οι φωτό είναι απίστευτες. το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν συνεργάζεται η κάρτα μνήμης με το τηλέφωνο αλλά πρέπει να τα αποθηκεύεις εσύ. Το έχω πάρει από κατάστημα που τα έχει εισαγάγει από Γερμανία και του έχουν περάσει Ελληνικό μενού. Η συσκευασία έχει κάρτα 512 , αλλά δεν έχει BT wep 210 που διαφημίζουν ότι περιέχεται στη συσκευασία. Το πήρα 400 € και σας διαβεβαιώ ότι είναι η καλύτερη αγορά τηλεφώνου που έχω κάνει (και έχω κάνει πάμπολλες) Βέβαια δεν με ενδιαφέρει το symbian κλπ, αλλά με ενδιαφέρει πάρα πολύ η ακουστική, η μουσική, οι φωτό και βέβαια σιχαίνομαι τις αναβαθμίσεις , κάτι που δεν χρειάζεται ποτέ η samsung. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα και μπορώ να σας απαντήσω σε ότι θέλετε να μάθετε.
Link to comment
Share on other sites

άμα το παραγγείλω απο expansys θα κάνω μαμακία?

γμτ μετανιώνω που δεν το αγόρασα απο Αγγλία όσο ήμουν εκεί, φανταζόμουν πως το είχαν φέρει ήδη εδώ..αλλά η Ελλάδα πέρα βρέχει σε όλα τα θέματα..

ξέρει κανείς να πεί με σιγουρια πότε τουλαχιστον περίπου θα έρθει?

την άλλη εβδομάδα? τον άλλον μήνα? του χρόνου ?πότε? να ξέρω αν είναι να καθυστερήσει τόσο να κάνω την παραγγελία μου γιατί απο την ώρα που το είδα απο κοντά το ερωτευτηκα δεν έχω δεί ποιό όμορφο κινητό!!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

...το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν συνεργάζεται η κάρτα μνήμης με το τηλέφωνο αλλά πρέπει να τα αποθηκεύεις εσύ...

 

Mπορείς να γίνεις πιο σαφής please...;;; :worry:

 

4GB κάρτα, θα δέχεται αυτό...;;; Αυτήν ας πούμε...;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να γίνεις πιο σαφής please...;;; :worry:

 

 

Φαντάζομαι ότι εννοεί πως δεν μπορείς να ορίσεις εξ'αρχής να αποθηκεύει φωτό και βίντεο στο τηλ. και πρέπει να τα μεταφέρεις εσύ.:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να γίνεις πιο σαφής please...;;; :worry:

 

4GB κάρτα, θα δέχεται αυτό...;;; Αυτήν ας πούμε...;;; :worry:

Πχ Ορίζω τις φωτο να τις αποθηκεύει στην κάρτα μηήμης. οκ! μέχρι εδώ. Οταν θελήσω μια φωτό να την χρησιμοποιήσω για να την αποθηκεύσω σε μια επαφή πρέπει πρώτα να την μετακινήσω στο τηλέφωνο για να μπορεί να γίνει

Link to comment
Share on other sites

kaloriziko to thema einai oti einai poli pio omorfo apo to k 850

kai sygoyra prepei na einai poli grigoro... to menou pes mas pos einai ,logika prepei na einai aplo kapos i kano lathos opos to u 600 poy exo

kai alli mia erotisi ti s ekane entiposi se ayto to tilefono poy den perimenes

Link to comment
Share on other sites

kaloriziko to thema einai oti einai poli pio omorfo apo to k 850

kai sygoyra prepei na einai poli grigoro... to menou pes mas pos einai ,logika prepei na einai aplo kapos i kano lathos opos to u 600 poy exo

kai alli mia erotisi ti s ekane entiposi se ayto to tilefono poy den perimenes

To U600 το είχα για 15 μέρες αλλά τα πλήκτρα αφής ήταν τόσο ευαίσθητα που δεν μπορουσα να το ελέγξω. Πήρα το D 900i , αλλά ήταν πολύ ελαφρύ και με πολύ μικρή αυτονομία. επίσης οι φωτο αργούσαν να αποθηκευτούν

Ολα τα παραπάνω αρνητικά τα έχει διορθώσει το G600

Το μενού του είναι σχεδόν ίδιο με τα άλλα, μόνο που μπορεις να φτειάξεις δικά σου θε΄ματα, πράγμα που δεν με ενδιαφέρει προσωπικά

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποτε θα ερθει εδω αυτο το κινητο ξερει κανεις σιγουρα;
Link to comment
Share on other sites

περιμενω και γω να το παρω με την επιδοτηση που διακιουμαι... λογικα σε 2 βδομαδες το πολυ θα εχει ερθει...
Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθει, θα μπορέσουμε να του βάλουμε αυτήν την καρτούλα...;;; Ποιος θα μας διασφαλίσει ότι θα δουλεύει όμως...;;; Μήπως δεν θα την "αντέχει"...;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει την καλοσυνη ο φιλος ekontax που ηδη εχει το G600 να με πληροφορησει το εξης ?.. Ξερω οτι σε ολα τα μοντελα της samsung, ως και το d900 νομιζω, μπορουσε κανεις μια ηχογραφηση να την κανει και ηχο κλησης. Αυτη τη δυνατοτητα το χ830, το υ600 και το υ700 (τουλαχιστον αυτα εγω ξερω) ΔΕΝ την εχουν πλεον.. Μηπως στο G600 ειναι ξανα εφικτο ? - -Αυτο ειναι πολυ σημαντικο για μενα, λογω του οτι η samsung δεν εχει προφιλ οπως π.χ. η nokia και ηχογραφωντας μερικα δευτερολεπτα ''απολυτης σιωπης'', το κανω ηχο κλησης για τη γενικη κατηγορια του τηλ.καταλογου μου, ενω παραλληλα για τα ατομα που εγω θελω (μεσα απο τις ομαδες), επιλεγω κανονικο ηχο κλησης ωστε να μην ενοχλουμαι σε ακαταλληλες ωρες απο ανεπιθυμητα τηλεφωνηματα.. ετσι εκανα και με το d900 που ειχα.. - -

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων !

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποτε θα ερθει εδω αυτο το κινητο ξερει κανεις σιγουρα;

 

Φιλος εργαζομενος στο ΠΛΑΙΣΙΟ, μου ειπε οτι το περιμενουν σιγουρα μεσα στο Νοεμβριο. Ακριβως ημερομηνια δεν τους εχουν πει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει την καλοσυνη ο φιλος ekontax που ηδη εχει το G600 να με πληροφορησει το εξης ?.. Ξερω οτι σε ολα τα μοντελα της samsung, ως και το d900 νομιζω, μπορουσε κανεις μια ηχογραφηση να την κανει και ηχο κλησης. Αυτη τη δυνατοτητα το χ830, το υ600 και το υ700 (τουλαχιστον αυτα εγω ξερω) ΔΕΝ την εχουν πλεον.. Μηπως στο G600 ειναι ξανα εφικτο ? - -Αυτο ειναι πολυ σημαντικο για μενα, λογω του οτι η samsung δεν εχει προφιλ οπως π.χ. η nokia και ηχογραφωντας μερικα δευτερολεπτα ''απολυτης σιωπης'', το κανω ηχο κλησης για τη γενικη κατηγορια του τηλ.καταλογου μου, ενω παραλληλα για τα ατομα που εγω θελω (μεσα απο τις ομαδες), επιλεγω κανονικο ηχο κλησης ωστε να μην ενοχλουμαι σε ακαταλληλες ωρες απο ανεπιθυμητα τηλεφωνηματα.. ετσι εκανα και με το d900 που ειχα.. - -

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων !

Ναι βεβαίως μπορείς τις ηχογραφήσεις να τις κάνεις ήχους κλήσεις. Το δοκίμασα και δούλεψα κανονικά

Eπίσης σας ενημερώνω ότι η μπαταρία του είναι το κάτι άλλο. 3-4 μέρες με πολύ μεγάλη χρηση.Απίστευτο για Samsung

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ για την αμεσοτατη απαντηση !:)

Τωρα ειμαι βεβαιος οτι θα το παρω κι εγω !

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι, για να βεβαιωθώ ότι θα το πάρω, θα πρέπει να μάθω αν θα δέχεται την microSD 8GB... :worry:

 

Αλλιώς... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν θα δέχεται κάρτα μνήμης 8gb αλλά πως θα δουλεύει...

 

Το πιο πιθανό είναι ότι θα σέρνεται... Είναι πολύ μεγάλη η χωρητικότητα και ακόμα κι αν τη δέχεται καλό θα ήταν να μην την επιλέξεις...:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν θα δέχεται κάρτα μνήμης 8gb αλλά πως θα δουλεύει...

 

Το πιο πιθανό είναι ότι θα σέρνεται... Είναι πολύ μεγάλη η χωρητικότητα και ακόμα κι αν τη δέχεται καλό θα ήταν να μην την επιλέξεις...:)

 

Aυτήν έστω...;;; :cry:

 

Αλήθεια, που μπορούμε να μάθουμε μέχρι πόσα gb κάρτα μνήμης θα παίρνει...;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά site έχω δει παίρνει 4gb.Πάντως είτε 128 είτε 1 η 2 gb απάνω σίγουρα στις φωτογραφίες που θα έχεις μέσα στην κάρτα μνημης θα σου δυσκολεύεται να ανταποκρίνεται το εχουν ολα τα samsung που εχω δει...κ το κανουν μονο σε photo.
Link to comment
Share on other sites

4gb θα δέχεται σίγουρα!! το θέμα είναι αν θα δέχεται/υποστηρίζει κάρτες "High Capacity" ;).
Link to comment
Share on other sites

"Eπίσης σας ενημερώνω ότι η μπαταρία του είναι το κάτι άλλο. 3-4 μέρες με πολύ μεγάλη χρηση.Απίστευτο για Samsung"

 

Το βασικο πραοβλημα που με κραταγε μακρια απο Σαμσουνγκ.Αν ειναι οντως τοσο καλη η μπαταρια γινομαι σχεδον σιγουρα κατοχος!Εχει ομως ακομα αυτην την ενοχλητικη λειτουργια που αμα τελειωνει η μπαταρια απαγορευει χρησεις οπως πχ της καμερας ή την κοψανε?Μικρο το κακο παντως.

Και κατι αλλο.Απο βιντεακια πως τα παει?Πχ την νυχτα κ με φλας?Επισης ξερω οτι δεν τραβαει vga 30fps.Tουλαχιστον στα 352*288 εχει 30fps?

Θενκς!Παντως γενικα νομιζω βρηκα επιτελους το κινητο που εψαχνα.Και εχει και χαμηλο sar σα αντιθεση με τα se k nokia.

Αμα εχει και μια λογικη τιμουλα θα ειναι σουπερ!

Αντε, ας βγει επιτελους γιατι το Κ750 μου παραπαιει...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαίως μπορείς τις ηχογραφήσεις να τις κάνεις ήχους κλήσεις. Το δοκίμασα και δούλεψα κανονικά

Eπίσης σας ενημερώνω ότι η μπαταρία του είναι το κάτι άλλο. 3-4 μέρες με πολύ μεγάλη χρηση.Απίστευτο για Samsung

 

Φιλε μου ο ηχος απο το εξωτερικο ηχειο πως ειναι;Και αν μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο να δουμε γιατι στο gsmarena δεν διαβαζω καλα λογια για την φωτογραφια του:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...