Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τιμή του μέσα σε μία ευδομάδα έπεσε περίπου 90€!!! Τώρα στο Πλαίσιο, eshop έχει περί τα 200€ (199 από το Internet, 209 από το μαγαζί). Γιατί έτσι?

 

Γιατί όλα τα ηλεκτρονικά έχουν ξεφτιλιστεί από πλευράς τιμής..... Ίσως να πρόκειται να βγει και κανά νέο μοντέλο??? Δεν ξέρω, σε κάθε περίπτωση πάντως σε τέτοια τιμή, τέτοιο κινητό είναι σκέτη κλοπή!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η τιμή του μέσα σε μία ευδομάδα έπεσε περίπου 90€!!! Τώρα στο Πλαίσιο, eshop έχει περί τα 200€ (199 από το Internet, 209 από το μαγαζί). Γιατί έτσι?

 

Γιατι ετσ ξεκινανε ολα,υπερτιμημενα και πανακριβα.

Τα περνουν οι ανυπομονοι (για να μη δωσω αλλο χαρακτηριζμο) στην αρχη και μετα αρχιζει η πτωση που κειμενετε αναλογα με την εμπορικοτητα του μοντελου

 

Και λιγο πριν την αποσυρση......βουτια!!!!:p

 

Δυστυχως και εγω ανηκω στη κατηγορια των.."ανυπομονων"

Και ως εκ τουτου τα χρυσοπληρωνω:(

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ο αδερφός μου έχει το G600 και δεν γίνεται εγκατάσταση παιχνιδιών και εφαρμογών .jar

Στο δικό μου sony ericsson k800i απλά περνάω το παιχνίδι ή την εφαρμογή στην κάρτα μνήμης και μετά αρκεί να την "τρέξω" και γίνεται η εγκατάσταση. Υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία για το G600;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ο αδερφός μου έχει το G600 και δεν γίνεται εγκατάσταση παιχνιδιών και εφαρμογών .jar

Στο δικό μου sony ericsson k800i απλά περνάω το παιχνίδι ή την εφαρμογή στην κάρτα μνήμης και μετά αρκεί να την "τρέξω" και γίνεται η εγκατάσταση. Υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία για το G600;

 

Τα γνωστά sumsung θέλουν κόλπα για να παρουν τα java

http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?p=613235

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου! Να 'σαι καλά! :)

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του μέσα σε μία ευδομάδα έπεσε περίπου 90€!!! Τώρα στο Πλαίσιο, eshop έχει περί τα 200€ (199 από το Internet, 209 από το μαγαζί). Γιατί έτσι?

σιγουρα 200 παιδια? αξιζει πολυ περισσοτερο νομιζω. καλη αγορα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Τελικά εχει προβλημα συνδεσης και αποσυνδεσης με τα bluetooth headset?

Αν το αγοράσω θα μπορώ να το συνδέω με το

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1085921&catalog=22&category=69978020

 

ή το

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=890170&page=2&category=69978020&catalog=22

 

??

Γιατί εχω ήδη αυτά τα ακουστικά.

Γενικά μαλλον θα το παραγγείλω από πλαίσιο αυτές τις μέρες ελπίζωντας να μην το μετανιώσω.(προβλέπω να αποσύρεται σε λίγο καιρό.Ήδη το eshop το έβγαλε)...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το 1 στο πληκτρολόγιο, και μπένει στη λειτουργία βίντεοκάμερας. Εγώ άλλο πρόβλημα έχω... Πως στο καλο σώνεί η κάμερα τις φωτογραφίες στη κάρτα μνήμης ; Δεν θέλω να τις αποθηκεύει στη μνήμη του τηλεφώνου.

 

Πάντως γενικά σαν κινητό είναι πάρα πολύ καλό! Το έχω 2 μέρες τώρα και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος - Και κυριώς μου αρέσει η ποιότητα ήχου που έχει... μπορώ να πώ οτι είναι καταπληκτική!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλο πρόβλημα έχω... Πως στο καλο σώνεί η κάμερα τις φωτογραφίες στη κάρτα μνήμης ; Δεν θέλω να τις αποθηκεύει στη μνήμη του τηλεφώνου.

 

δν εχω δει τι παιζει στο g600 αλλα στο u600 πατας το mode (οχι το μενου που ρυθμιζεις φωτεινοτητες/φλας/κ.λ.π.) και ψαξ'το λιγάκι θα δεις

Ρυθμισεις/ Ρυθμισεις καμερας (ή βιντεοκαμερας)/ ρυθμισεις προεπιλεγμενης αποθηκευσης : [Μνημη τηλεφωνου | καρτα μνημης]

μηπως ειναι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το βρήκα :yahoo: Οχί δεν είναι έτσι, το έχουν αλλάξει ( thanx πάντως :up: ). Είναι στο μενού ρυθμίσεων του τηλεφώνου, στις ρυθμίσεις τις μνήμης - απο εκεί αλλάζεις που αποθηκεύει εισερχόμενα αρχεία, φωτογραφίες, βίντεο, ήχους, κλπ
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια να κανω μια ερωτηση ακόμα.

 

Οι ρυθμισεις της καμερας γίνεται να αποθηκεύονται για την επόμενη φορά?

Πχ αν βάλω το φλας ενεργό, βγάλω μια φωτογραφ. και μετά κλείσω το slide και θέλω να ξαναβγάλω φωτογ. , θα είναι και πάλι ενεργό το φλας?

 

Γτ δοκίμασα ενα ανοιχτό G600 στο πλαίσιο και δεν μου φάνηκε να γίνεται.(Ηταν και πάλι στο ανενεργό το φλας μετα την παραπάνω δοκιμή).

 

Τελικά μαλλον πάντως θα το παραγγείλω από πλαίσιο.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται. Αποθηκεύει τις ρυθμίσεις και τις κρατάει.

 

Ενίωσα πάντως μια μικρή απογοήτευση στις Java εφαρμογές... ( παιχνίδια ).. Εντάξει, είναι μικρό το κακό, αλλά ένα παιχνίδι υπήρχε το οποίο με κράταγε απασχολημένο στο K750 το tower bloxx και αυτό δεν τρέχει! Και βασικά κανένα παιχνίδι 3D δεν κατάφερα να τρέξει, ενώ και το ms.pacman που έβαλα τρέχει αλλά αργά!. Δηλαδή έλεος... και για το Κ700 που είχα, που είναι κινητό του 2004 αυτά ήταν νεράκι... το G600 εκεί δεν μπορεί ; εντάξει ίσως να ζητάω πολλά, δεν ξέρω.. άλλωστε απο θέμα κάμερας και ήχου ( τα οποία εμένα αυτά με νοιάζουν ) είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, αλλα σε κινητό που το κυκλοφορείς με αρχική τιμη άνω των 300 ευρώ τέτοια κατάσταση με τα Java νομίζω είναι ασυνχώρητη...

 

Εκτώς και αν κάνω εγώ κάτι λάθος, δεν ξέρω. Τι να πώ.

 

Και ΟΚ δεν χάθηκε και ο κόσμος. Το 750 το χω ακόμα ( ε δεν το πέταξα κίολας :lol: ) και εκεί το bloxx παίζει μια χαρά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια , θελω να κανω μια ερωτηση.

Εχω παρει αυτο το κινητουλη και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Η ερωτηση μου εχει να κανει με τις επαφες περιπου.

Εχω προσθεσει μια επαφη απο ενα ατομο , γινετε να την κανω κατι σαν block (οπως το msn) δηλαδη να μην μπορει να μου στελνει κυριως sms , αλλα και να μου κανει κλησεις.

Δεν θελω να την σβησω απο τις επαφες μου γιατι και παλι θα μπορει.

Επισης δεν θα ηθελα να αλλαξω αριθμο γιατι ειναι ευκολος.

Αυτο που εκανα , αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα λειτουργησει , ειναι πηγα Μενου - Αρχειο Κλησεων - Διαχειρηση κλησεων - Λιστα αποριψης και προσθεσα εκει την επαφη που ηθελα.

Εσεις τι λετε , για πειτε μου καμια γνωμη , ισχυει αυτο που εκανα...?

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και σορρυ αν σας κουρασα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, όντως έχει πρόβλημα λογισμικού το κινητό! Το ενεργοποιώ, πηγαίνω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων, ΔΕΝ τσεκαρω τη δημιουργία αντιγράφου, πατάω αποθήκευση και....όντως όταν στέλνω μήνυμα δέν αποθηκεύεται. Μόλις όμως το κλείνω και το ξανανοίγω, παρόλο που πάλι δεν είναι τσεκαρισμένη η επιλογή δημιουργίας αντιγράφου (αφού δεν ξαναέκανα καμία αλλαγή).....στέλνω μήνυμα και τελικά ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΤΑΙ!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια καλημερα.

 

Σε αυτο το forum λενε συνεχεια για αναβαθμισεις του λογισμικου του G600.

http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=68959&page=12

 

Μήπως με καποια απο αυτες διορθωνονται ενοχλητικά πράγματα? Οπως η προβολή πλήρους οθόνης από καρτα μνήμης ή ο ήχος μηνυματος?

 

Επίσης με ποιο καλώδιο γίνονται αυτες οι αναβαθμισεις, εχει δοκιμασει κανεις απο τους κατοχους κινητών samsung?

Nα φαναταστω ότι χανουμε τα ελληνικά ως γλώσσας, και την εγγύηση αν κανουμε τετοια αναβαθμιση απο το σπίτι μας?

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη την Τεταρτη θα παραγγείλω το κινητό απο το πλάισιο,(online) αν μπορουσε καποιος κατοχος να ανεβασει καποιες φωτογραφιες με φλας, νυχτερινες θα το εκτιμούσα. Θέλω να δω αν ειναι σε ικανοποιητικα επιπεδα οι φωτογραφιες του με φλας, γιατι κυριως βράδυ χρησιμοποιώ την κάμερα των κινητών.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είμαι ευχαριστημένος απο το κινητάκι μου.Αλλά κάποιες ατέλειες τις έχει. Υπάρχει πχ.. επιλογή να μένει το φλάς ανοικτό σαν φακός την νύχτα για λίγη ώρα όταν το χρειαστώ? Και επίσης,ξέρεται κρυφούς κωδικούς που εμφανίζουν υπομενού και το τι κάνουν? Ευχαριστώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, όντως έχει πρόβλημα λογισμικού το κινητό! Το ενεργοποιώ, πηγαίνω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων, ΔΕΝ τσεκαρω τη δημιουργία αντιγράφου, πατάω αποθήκευση και....όντως όταν στέλνω μήνυμα δέν αποθηκεύεται. Μόλις όμως το κλείνω και το ξανανοίγω, παρόλο που πάλι δεν είναι τσεκαρισμένη η επιλογή δημιουργίας αντιγράφου (αφού δεν ξαναέκανα καμία αλλαγή).....στέλνω μήνυμα και τελικά ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΤΑΙ!!!!

 

Θα προτείνει κανείς κάποια λύση???

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμία λύση περι του θεματός μου?Βοηθήστε βρε παιδιάαααααααααααααααααααααααααααααααααα! : )

Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα σημερα και εγω από πλαισιο γιατι το se Κ800 απλά πέθανε...Πάει για service.

 

Ελπίζω να εκανα καλή επιλογή.Δυστυχως παντως ειδα σε ενα που ειχε ανοιχτό το πλαίσιο, ότι δεν γινεται να ρυθμιστει το φλας πάντα στο αυτόματο ή πάντα στο ενεργό.Μόλις κλείσει το slide επανερχεται στο φλας->ανενεργό.

 

Περισσοτερες εντυπωσεις θα σας πω αυριο που μαλλον θα το εχω....

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα σημερα και εγω από πλαισιο γιατι το se Κ800 απλά πέθανε...Πάει για service.

 

Ελπίζω να εκανα καλή επιλογή.Δυστυχως παντως ειδα σε ενα που ειχε ανοιχτό το πλαίσιο, ότι δεν γινεται να ρυθμιστει το φλας πάντα στο αυτόματο ή πάντα στο ενεργό.Μόλις κλείσει το slide επανερχεται στο φλας->ανενεργό.

 

Περισσοτερες εντυπωσεις θα σας πω αυριο που μαλλον θα το εχω....

 

ΠΑιδια το παρελαβα και εγω σημερα ομως εχει χαλια ποιοτητα κατασκευης το δικο μου.Όταν ανοιγω το slide τα κουμπια κλησης και τερματισμου εχουν πρασινο και κοκκινο χρωμα αντιστοιχα.Έτσι ειναι και στα δικά σας? Επίσης καποιες φορες σταματανε να φωτειζονται τα πλήκτρα...Ούτε μια ωρα δεν το εχω και εχω ξενερώσει απιστευταααα....Σε όσα εχω δοκιμασει ανοιχτα σε μαγαζια, είναι αποχρωση του ασπρου/γκρι ο φωτισμός.Επίσης το στρογγυλό πολυπλήκτο καπως τρίζει απίστευτα πολύ...και όταν είναι κλειστό το κινητό έχει τζόγο πολύ στο κάτω μερος.....

 

 

 

EDIT

 

Ευτυχως μου το αλλαξαν δινοντας μου πιστοτικο επιστροφης 199 ευρώ, και θα περιμενω να παραλαβουν νεα παρτίδα G600 την επόμενη εβδομαδα ωστε να μου το αντικαταστήσουν.Από εμενα παντως μετά από αυτην την ήττα ποτέ ξανα online παραγγελία από το πλαίσιο...σου συσκευαζουν οτι λάχει και στο στελνουν πακετο.....

 

Ξενερωσα απιστευτα ****το....Αν πάω πλάισιο και ζητησω αντικατασταση επιτόπου εχω ελπίδες? Η απλα θα τσακωθω χωρις αποτελεσμα?

 

Παρακαλώ καποιος ας απαντησει...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου απαντάτε σε οτι ρώτησα μάλλον γιατί κανείς δεν γνωρίζει την απάντησα σε ότι ρώτησα.Δεν πειράζει. Λοιπόν πήρα g600 και εκέι που μίλαγα με κάποιον με άκουγε λές και διακοπτόταν το σήμα..!Έβαλα την κάρτα σε πολλά κινητά πήγα στο ίδιο σημείο που δεν είχα καθόλου καλό σήμα με το g600,και τα άλλα κινητά είχαν τέλειο σήμα. Ξαναέβαλα την κάρτα στο g600και πάλι δεν είχε σήμα.Το πήγα στην samsung και μου είπαν να το παραλάβω μετά απο 10-12 εργάσιμες τις οποίες τις θεωρώ επιεικώς πολλές!Επίσης το κινητό το έχω μονο μια εβδομάδα,δεν μου έχει πέσει ποτέ κάτω,το προσέχω πολύ. Α,και παίζει λίγο και όπως το ανοίγω το slide...! KANENAN ΚΩΔΙΚΟ ΟΜΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΚΡΥΦΑ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ?ΦΛΑΣ ΣΤΑΘΕΡΑ ΑΝΑΜΜΕΝΟ ΟΣΟ ΤΟ ΘΕΛΩ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΠΑΤΕΝΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...