Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσωκαι γω κάτι?

1) Όποιος έχει δοκιμάσει το P560 ή P550

και ξέρει με σβηστό το pda (χωρίς καμμιά χρήση) τι διάρκεια έχει η μπαταρία του.

Εγώ έχω ένα P560 και κρατά περίπου 20 ώρες (μόνιμα σβηστό).

 

2) Μπορούμε ή κάνει κακό να σβήνουμε το pda από το κάτω διακόπτη on-off και να το αφήνουμε στο off για εξοικονόμηση μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω και κατι τελευταιο αυτο το μπονους 5,8 ευρω που λεει κατω απο την τιμη ξερει κανεις τι ειναι?

 

Είναι γεγονός ότι ενώ στο ποσό πληρωμής μου έδειχνε 372,94€, στην αναφορά που πήρα από την τράπεζα με είχαν χρεώσει 369,83€. Η διαφορά αυτή βέβαια, δεν είναι τα 5,8€ bonus που αναφέρουν (και δεν ξέρω από που προέκυψε), οπότε, υποθέτω ότι έχει να κάνει με κάποια μείωση σε επόμενες αγορές που θα κάνουμε από εκεί... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην τελικη ευθεια για να παραγγειλω το 560 απο pdaplaza. Θελω να κανω μια τελευταια ερωτηση σε οσους το παρειγγειλαν με εταιρικο αφμ. Στην σελιδα πριν δωσεις τα στοιχεια της καρτας για την πληρωμη εχει ενα κουτακι που λεει If you need an invoice please check this bar. Απο οτι καταλαβα αν το τσεκαρεις σου στελνει και τιμολογιο ενω αν δεν το τσεκαρεις στελνει σκετη αποδειξη. Και ρωταω οσους πηραν γιατι φαινετε λιγο παραλογο να μην χρεωνει φπα αφου δεν σου στελνει τιμολογιο. Μηπως δηλαδη αν δεν τσεκαρω το κουτακι μου χρεωσει φπα?
Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι ενώ στο ποσό πληρωμής μου έδειχνε 372,94€, στην αναφορά που πήρα από την τράπεζα με είχαν χρεώσει 369,83€. Η διαφορά αυτή βέβαια, δεν είναι τα 5,8€ bonus που αναφέρουν (και δεν ξέρω από που προέκυψε), οπότε, υποθέτω ότι έχει να κάνει με κάποια μείωση σε επόμενες αγορές που θα κάνουμε από εκεί... :confused:

 

 

Απο οτι καταλαβα αυτη η μικρη διαφορα οφειλετε στην ισοτιμια του ευρω με το νομισμα τους καθως οι Ουγγροι δεν εχουν ακομα ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι οσους εχουν ψωνισει απο pdaplaza γιατι το παιρνετε ολοι με ups και οχι με airmail που ειναι 5 ευρω φθηνοτερο και λογικα και πιο γρηγορο.

το UPS είναι εταιρία courier και έρχεται σε 2 εργάσιμες το πολύ, στο σπίτι σου.

Airmail είναι κανονικό ταχυδρομείο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσωκαι γω κάτι?

1) Όποιος έχει δοκιμάσει το P560 ή P550

και ξέρει με σβηστό το pda (χωρίς καμμιά χρήση) τι διάρκεια έχει η μπαταρία του.

Εγώ έχω ένα P560 και κρατά περίπου 20 ώρες (μόνιμα σβηστό).

 

2) Μπορούμε ή κάνει κακό να σβήνουμε το pda από το κάτω διακόπτη on-off και να το αφήνουμε στο off για εξοικονόμηση μπαταρίας?

θες να πεις ότι μετά απο 20 ώρες δεν ανοίγει καθόλου και θέλει φόρτιση για να ανοίξει?

το active sync το έχεις βάλει να κάνει update manual για να μην τρέχει συνέχεια?

 

εμένα κρατάει πολύ παραπάνω και το χρησιμοποιώ κανονικά κατά τη διάρκεια της ημέρας

Link to comment
Share on other sites

μου προέκυψε πάλι απορία ως προς το κατά πόσο το mio560 από pdaplaza θα υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες κατά την εισαγωγή τους με γραφίδα στο excel ή στο word, και αν θα εμφανίζει τους ελληνικους χαρακτήρες σε ιστοσελίδες από τον internet explorer των windows (μάλλον ναι αν ισχύει ότι και στο pc) ή σε αρχεία pdf.

 

ισχύει ότι ισχύει και σε pc με Αγγλικά Windows....πολύ απλά....

Link to comment
Share on other sites

Στο pdaplaza γιατί δεν μπορώ να τροποποιήσω τα στοιχεία μου; Όταν πάω να το κάνω μου γράφει "Please use secure connection to display the content of this page". Επίσης VAT number είναι το εταιρικό ΑΦΜ;
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το thread ανελειπώς μιας και πρόκειται και εγώ να προβώ στην αγορά του 560. Φίλε treelooos άλλαξε το url από http://www.pdaplaza.com/profile.php σε https://www.pdaplaza.com/profile.php και είσαι ok.
mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το thread ανελειπώς μιας και πρόκειται και εγώ να προβώ στην αγορά του 560. Φίλε treelooos άλλαξε το url από http://www.pdaplaza.com/profile.php σε https://www.pdaplaza.com/profile.php και είσαι ok.

 

 

Νασαι καλά φίλε μου. Κι εγώ μάλλον από εκεί θα το παραγγείλω. Μήπως ξέρει κανείς τι είναι το VAT number;

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλά φίλε μου. Κι εγώ μάλλον από εκεί θα το παραγγείλω. Μήπως ξέρει κανείς τι είναι το VAT number;

 

Το νούμερο του ΑΦΜ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσωκαι γω κάτι?

1) Όποιος έχει δοκιμάσει το P560 ή P550

και ξέρει με σβηστό το pda (χωρίς καμμιά χρήση) τι διάρκεια έχει η μπαταρία του.

Εγώ έχω ένα P560 και κρατά περίπου 20 ώρες (μόνιμα σβηστό)

 

H διάρκεια της μπαταρίας μεταβάλλεται από φόρτιση σε φόρτιση όπου κάποια στιγμή σταθεροποιείται. Χωρίς χρήση, μετά από την τρίτη πλήρη φόρτιση (δεν μιλάω για τις φορτίσεις που δέχεται όταν το συνδέω με το pc) μου κρατάει περίπου μία εβδομάδα. Επιπλέον, δες στα Settings->System->Memory->Running Programs μήπως τρέχει κανένα πρόγραμμα. Σε αυτή τη περίπτωση, πριν κλείσεις το pda φρόντισε να το σταματήσεις.

Link to comment
Share on other sites

θες να πεις ότι μετά απο 20 ώρες δεν ανοίγει καθόλου και θέλει φόρτιση για να ανοίξει?

το active sync το έχεις βάλει να κάνει update manual για να μην τρέχει συνέχεια?

 

εμένα κρατάει πολύ παραπάνω και το χρησιμοποιώ κανονικά κατά τη διάρκεια της ημέρας

 

Εννοείς το activesync του pda? Πως ρυθμίζεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

H διάρκεια της μπαταρίας μεταβάλλεται από φόρτιση σε φόρτιση όπου κάποια στιγμή σταθεροποιείται. Χωρίς χρήση, μετά από την τρίτη πλήρη φόρτιση (δεν μιλάω για τις φορτίσεις που δέχεται όταν το συνδέω με το pc) μου κρατάει περίπου μία εβδομάδα. Επιπλέον, δες στα Settings->System->Memory->Running Programs μήπως τρέχει κανένα πρόγραμμα. Σε αυτή τη περίπτωση, πριν κλείσεις το pda φρόντισε να το σταματήσεις.

 

Όταν λες μια βδομάδα εννοείς κλειστό συνέχεια ή και με κάποιες αραιές συνδέσεις στο pc σου

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το activesync του pda? Πως ρυθμίζεται αυτό?

http://www.mio-tech.be/Faqs/index.php?action=artikel&cat=386023&id=351&artlang=en

Link to comment
Share on other sites

Τιμές τελικές με φπα και ενημερωμένες στις 02/02/08.

Επικοινωνήστε με τα μαγαζιά για διαθεσιμότητα και επιβεβαιώστε τηλεφωνικά για όσα γράφω,

μην ξεχνάτε ότι είναι δική σας ευθύνη να επαληθεύσετε την ακρίβεια των πληροφοριών του καταλόγου:

 

Mio P560 από Ελληνικά μαγαζιά με αγγλικά windows:

1) www.vnp.gr : 410 ευρώ (τηλ: 210-6084956)

2) www.play247.gr : 446 ευρώ (τηλ: 2610-461660)

 

Mio P560 από Ελληνικά μαγαζιά με Ελληνικά windows:

1) www.megamarket.gr : 385.5 ευρώ (τηλ: 801 400 4000)

2) www.e-galaxy.eu : 405 ευρώ (τηλ: 210-9969969)

3) www.play247.gr : 413 ευρώ (τηλ: 2610-461660)

4) www.kolomvounis.gr : 417 ευρώ (Τηλ: 210-9962663)

5) www.shopcenter.gr : 418,5 ευρώ (τηλ: 210-2613900)

6) www.msystems.gr : 430 ευρώ (τηλ: 210-9246280)

7) www.e-acorn.com : 434ευρώ (τηλ: 22940-98833)

8) www.pda4u.gr : 435 ευρώ (τηλ: 210-8034353)

9) www.multistore.gr : 439 ευρώ (τηλ: 210-6149263)

Όλα τα μηχανάκια με Ελληνικά Win έχουν “μόνο” 512Mb ROM (σε αντίθεση με τα 2Gb των αγγλικών Win) κ “αφαιρεμένο” το

φορτιστή σπιτιού.

 

Το φθηνότερο μαγαζί του εξωτερικού (φυσικά με την αγγλική ROM):

www.pdaplaza.com : ~375 ευρώ!! (τελική με έξοδα μεταφοράς)

 

ευχαριστουμε για την δουλεια που εχεις κανει & συνεχιζεις και ενημερωνεις τη λιστα.:thanks:

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που μπορουμε να βαλουμε στη συσκευη P560 με τα αγγλικα Windows ωστε το μενου, πληκτρολογιο, ρυθμισεις κτλ να ειναι στα ελληνικα;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

για να γράφεις στα Ελληνικά σου χρειάζεται ένα πληκτρολόγιο να υποστηρίζει Ελληνικά

 

resco

θα το βρεις στο ipmart-forum

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που μπορουμε να βαλουμε στη συσκευη P560 με τα αγγλικα Windows ωστε το μενου, πληκτρολογιο, ρυθμισεις κτλ να ειναι στα ελληνικα;

 

Για εξελληνισμό του περιβάλλοντος στο Mio σου μπορείς να δοκιμάσεις το Windows Mobile Pocket PC Greek Language Extender (LEng) της Paragon. Έτσι θα έχεις ελληνικά μενού στο PDA σου. ;)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Για εξελληνισμό του περιβάλλοντος στο Mio σου μπορείς να δοκιμάσεις το Windows Mobile Pocket PC Greek Language Extender (LEng) της Paragon. Έτσι θα έχεις ελληνικά μενού στο PDA σου. ;)

 

Δυστυχώς μόνο η lite έκδοση υπάρχει για wm6, δηλ.

"Lite" version includes on-screen keyboard layout for Greek letters input, Greek regional settings, word autocomplete function, etc. Lite version of Greek language support does not translate Windows Mobile Pocket PC interface (menus and dialogs remain in English).

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο η lite έκδοση υπάρχει για wm6, δηλ.

"Lite" version includes on-screen keyboard layout for Greek letters input, Greek regional settings, word autocomplete function, etc. Lite version of Greek language support does not translate Windows Mobile Pocket PC interface (menus and dialogs remain in English).

Οντως ετσι ειναι χρειαζεται η full εκδοση.

Παντως σε αυτην την περιπτωση η καλυτερη κινηση που μπορουμε να κανουμε ειναι να παρουμε το P560 με τα αγγλικα Windows και τα 2GB μνημη και στη συνεχεια με αυτο το προγραμματακι μετατρεπουμε τη συσκευη μας στα ελληνικα και μας μενουν τα 2GB.

Ολα αυτα σωστα ή οχι;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά, έπαθα μεγάλη ζημιά! Έκανα ακριβώς αυτο που λέει το link και το αποτέλεσμα ήταν να χάσω ΟΛΑ τα ραντεβού που είχα γραμμένα στο calendar!!:confused:

Δεν μπορώ να τα ανακτήσω με τίποτα! Ξέρει κανείς τι παίζεται?? Υπάρχει ελπίδα?

 

...τα νεύρα μου...!!!:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Οντως ετσι ειναι χρειαζεται η full εκδοση.

Παντως σε αυτην την περιπτωση η καλυτερη κινηση που μπορουμε να κανουμε ειναι να παρουμε το P560 με τα αγγλικα Windows και τα 2GB μνημη και στη συνεχεια με αυτο το προγραμματακι μετατρεπουμε τη συσκευη μας στα ελληνικα και μας μενουν τα 2GB.

Ολα αυτα σωστα ή οχι;

'

Συμφωνώ μαζί σου. Εγώ το έχω στα Αγγλικά μενού κ.α. έβαλα και το resco keyboard για να γράφω ελληνικά. Δεν έχω κανένα πρόβλημα αναγνώρισης ελληνικών. Αν τώρα σε ενοχλεί το Αγγλικό μενού είναι ζήτημα χρόνου πιστεύω η paragon να βγάλει τη full έκδοση για wm6

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μια βδομάδα εννοείς κλειστό συνέχεια ή και με κάποιες αραιές συνδέσεις στο pc σου

 

Όχι, χωρίς συνδέσεις στο pc. Αυτό ήταν ένα πείραμα που έκανα για να δω την αυτονομία της μπαταρίας με μόνη λειτουργία το άνοιγμα του pda δύο φορές τη μέρα (δηλαδή, περίπου 1 λεπτό ημερισίως) με σκοπό τη παρακολούθηση της συχνότητας της φθίνουσας πορείας της.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...