Jump to content

Αλέξανδρος Ρήγας


keftes
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η καλύτερή του σειρά;  

103 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η καλύτερή του σειρά;

    • Η Ελίζα και οι άλλοι
      2
    • Πάτερ υμών
      0
    • Ντόλτσε Βίτα
      23
    • Δύο ξένοι
      36
    • Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;
      22
    • Οι στάβλοι της Εριέτας Ζαίμη
      18
    • Το κόκκινο δωμάτιο
      2


Recommended Posts

μπορει να μου πει καπιος γιατι βριζουν τοσο πολυ στις σειρες του?(ειδηκα στους Σταβλους):confused:

οχι οτι με ενοχλει αυτο αλλα ωρες ωρες οι χαρακτηρες βριζουν πολυ για ανουσιο λογο ετσι στα καλα καθουμενα :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στους στάβλους έπρεπε να βρίζουν φυλακή ηταν όχι οικοτροφείο θηλέων ..δεν θα γινόταν πιστευτό αλλιώς..:lol:Πως μιλάνε οι κρατούμενοι μεταξύ τους με το σεις κι το σας?

 

Κι στο δύο ξένοι το καταλαβαίνω επίσης σε κανάλι με συγκρούσεις γίνοταν όλα αυτά.

 

Στο τι ψυχή ήταν λίγο υπερβολικό αλλα ήθελε να δείξει την άσχημη κατάσταση που βίωναν οι γυναίκες αυτές..

 

στο πάτερ ημων όμως που ηταν μια οικογενειακή σειρά δεν είχε βρίσιες νομίζω απλά τις χρησιμοποιεί όπου πρέπει..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

* "Μαρία η άσχημη" (Mega Channel, 2007, γενική επιμέλεια καλλιτεχνικού αποτελέσματος).:blink:

 

* "Το κόκκινο δωμάτιο", κωμική σειρά 67 αυτοτελών επεισοδίων σε σκηνοθεσία του ιδίου, σενάριο σε συνεργασία με τον Δημήτρη Αποστόλου, Mega channel, (2005- 2007).

 

* "Οι αταίριαστοι" (Mega Channel, 2005-2006, γενική επιμέλεια καλλιτεχνικού αποτελέσματος).

 

* "Κανείς δε λέει σ’ αγαπώ", σεναριακή επιμέλεια στην αισθηματική σειρά σε σενάριο Αντιγόνης Παπά και Μαρκέλλας Γρηγορίου και σκηνοθεσία Στέφανου Κοντομάρη, Mega channel, (2004- 2005).

 

* "Οι στάβλοι της Εριέττας Ζαΐμη", κωμική σειρά 36 επεισοδίων σε σκηνοθεσία του ιδίου, σενάριο σε συνεργασία με τον Δημήτρη Αποστόλου, ΑΝΤ1, (2002- 2004).

 

* "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;" κωμική σειρά 7 επεισοδίων σε σκηνοθεσία του ιδίου, σενάριο σε συνεργασία με τον Δημήτρη Αποστόλου, Mega channel, (2000).

 

* "Δύο Ξένοι", σειρά 70 επεισοδίων σε σκηνοθεσία του ιδίου, σενάριο σε συνεργασία με τον Δημήτρη Αποστόλου, Mega channel, (1997- 1999).

 

* "Ντόλτσε Βίτα", κωμική σειρά 70 επεισοδίων σε σκηνοθεσία του ιδίου, σενάριο σε συνεργασία με τον Λευτέρη Παπαπέτρου, Mega channel, (1995- 1997).

 

* "Πάτερ ημών", κωμική σειρά 54 επεισοδίων σε σκηνοθεσία Γρηγόρη Πετρινιώτη, σενάριο σε συνεργασία με τον Λευτέρη Παπαπέτρου, ΑΝΤ1, (1994- 1996).

 

* "Ένας έρωτας", δραματική σειρά 17 επεισοδίων σε σκηνοθεσία Βασίλη Θωμόπουλου, σενάριο σε συνεργασία με τον Λευτέρη Παπαπέτρου, Mega channel, (1994).

 

* "Η Ελίζα και οι άλλοι", κωμική σειρά 37 επεισοδίων σε σκηνοθεσία Γρηγόρη Πετρινιώτη, σενάριο σε συνεργασία με τον Λευτέρη Παπαπέτρου, Mega channel, (1991- 1992).

 

 

 

Αλέξανδρος Ρήγας : “Οι «Δύο Ξένοι» ήταν διασκευή τού "Ωραία μου κυρία". Το "Ντόλτσε βίτα" ήταν από το θεατρικό "40 καράτια". Το "Τι ψυχή θα παραδώσεις, μωρή;» το αρχικό του σπέρμα, ήταν από το "Sleepers"

Link to comment
Share on other sites

Ποιό ήταν το "Ενας Ερωτας" ???

 

ποιοι παίζανε ??? σπάω το κεφάλι μου, αλλά ... το απόλυτο κενό ... δεν μπορεί, θα το είχε πάρει το ματι μου ...

 

όποιος μπορεί ας με βοηθήσει ...!! thanx !!!

Melvin Udall: Judging from your eyes, I'd say you were fifty.

Carol: Judging from your eyes, I'd say you were kind.

 

-->"As Good As It Gets"

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ήταν με τη Μίρκα Παπακωνσταντίνου, ίσως και με τον Κώστα Πρέκα. Δε θυμάμαι καθόλου τη σειρά, αλλά θυμάμαι ότι στο αφιέρωμα για τα 10 χρόνια mega την είχαν αναφέρει ως μία από τις πιο αποτυχημένες! (τα κείμενα στο αφιέρωμα τα έγραφε ο Αλέξανδρος Ρήγας)
Link to comment
Share on other sites

* "Μαρία η άσχημη"

 

* "Το κόκκινο δωμάτιο"

 

* "Οι αταίριαστοι"

 

* "Κανείς δε λέει σ αγαπώ"

 

* "Οι στάβλοι της Εριέττας Ζαΐμη"

 

* "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;"

* "Δύο Ξένοι"

 

* "Ντόλτσε Βίτα"

* "Πάτερ ημών"

 

* "Ένας έρωτας"

 

* "Η Ελίζα και οι άλλοι"

 

 

αυτα ομολογω πως ηταν απο τα καλυτερα σιριαλ με τα οποια με τον εναν η με τον αλλο τροπο σχετιζεται..

 

ενω αυτα απο τα χειροτερα....

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καπιος γιατι βριζουν τοσο πολυ στις σειρες του?(ειδηκα στους Σταβλους):confused:

οχι οτι με ενοχλει αυτο αλλα ωρες ωρες οι χαρακτηρες βριζουν πολυ για ανουσιο λογο ετσι στα καλα καθουμενα :wacko::wacko:

 

 

Εμένα με ενοχλεί τόσο πολύ βρίσιμο.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καπιος γιατι βριζουν τοσο πολυ στις σειρες του?(ειδηκα στους Σταβλους):confused:

οχι οτι με ενοχλει αυτο αλλα ωρες ωρες οι χαρακτηρες βριζουν πολυ για ανουσιο λογο ετσι στα καλα καθουμενα :wacko::wacko:

 

Γιατί, ειδικά στους Στάβλους, τα πάντα συνέβαιναν σε μια φυλακή.

 

Τι ακριβώς περίμενες να ακούσεις να λέει η μια κρατούμενη στην άλλη;

 

"Θα μπορούσατε, αν δε σας είναι κόπος και αν είχατε την ευγενή καλοσύνη, να μου περάσετε το δίσκο με το μεσημεριανό γεύμα;; "

 

Έλεος ρε παιδιά... μερικά πράγματα δε χρειάζονται εξήγηση.

 

Αλλά και στις άλλες σειρές των Ρήγα-Αποστόλου οι βρισιές και τα ψιλο-άκυρα ξεφωνητά είναι πάντα παρόντα. Δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να σας αρέσει στη μια σειρά αλλά όχι στην άλλη - εκτός και αν κάποιος πει πως δεν του αρέσει καμία σειρά τους, όπου δικαιολογείται.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μα σε όλες τις τελευταίες τους σειρές έχουν υπερβολικό βρίσιμο χωρίς λόγο (εκτός απ' την Ντόλτσε Βίτα, που ήταν πολύ ωραίο σίριαλ), είναι κουραστικό και καθόλου αστείο. Φαντάζομαι τους Στάβλους τους εδωσε σαν παράδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

Μα σε όλες τις τελευταίες τους σειρές έχουν υπερβολικό βρίσιμο χωρίς λόγο (εκτός απ' την Ντόλτσε Βίτα, που ήταν πολύ ωραίο σίριαλ), είναι κουραστικό και καθόλου αστείο. Φαντάζομαι τους Στάβλους τους εδωσε σαν παράδειγμα.

 

+1

 

μαλιστα το 'τι ψυχη' πρεπει να ηταν το πρωτο σιριαλ στην ελληνικη τηλεοραση που βριχαν τοσο πολυ!!ειχε λογοκριθει παρα πολυ για αυτο το λογο( και μαλιστα εκεινη τη περιοδο που παιζοταν τοτε πρωτομπηκαν τα σηματα καταλληλοτητας ,,,,:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...