Jump to content

Αλέξανδρος Ρήγας


keftes
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η καλύτερή του σειρά;  

103 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η καλύτερή του σειρά;

    • Η Ελίζα και οι άλλοι
      2
    • Πάτερ υμών
      0
    • Ντόλτσε Βίτα
      23
    • Δύο ξένοι
      36
    • Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;
      22
    • Οι στάβλοι της Εριέτας Ζαίμη
      18
    • Το κόκκινο δωμάτιο
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 61
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι 2 ξένοι,

 

και εάν είχαν ολοκληρωθεί όπως έπρεπε,

 

το τι ψυχη θα παραδώσεις μωρή, θα ήταν η καλύτερη δουλειά του ever...είχε απίστευτη δυναμική ...!!!

 

:rolleyes:

Melvin Udall: Judging from your eyes, I'd say you were fifty.

Carol: Judging from your eyes, I'd say you were kind.

 

-->"As Good As It Gets"

Link to comment
Share on other sites

:respect: στους Σταβλους και απο μενα.η ταινια ειναι σκηνη και...ατακα

 

+1 κ απο μενα. καταπληκτικη σειρα. ολοι τους ηταν ενας κ ενας. τρομερες ατακες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;:respect: ειναι καλυτερο με διαφορα που εχει γραψει!!και το Ντολτσε Βιτα πολυ καλο:D:D

Το πατερ υμων μετριο ,οι Σταβλοι δε μου αρεσαν καθολου,Οι δυο ξενοι μου ειναι αδιαφορο και το κοκκινο δωματιο αθλιο!:down::down:

 

το Ντοτσε βιτα το πατερ υμων και το κοκκινο δωματιο ειναι πιο αναλαφρα:)

το Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή και οι Οι στάβλοι της Εριέτας Ζαίμη ειναι πιο extreme;);)

γι αυτο ειχε σχολιαστει και το λεξιλογιο που χρησιμοποιουσαν και στις δυο σειρες..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με εκνευρίζει αφάνταστα στις σειρές του (σε βαθμό που με έκανε να αλλάζω κανάλι όταν έβλεπα tv) είναι όταν προσπαθεί να προβάλλει -άτσαλα κατά τη γνώμη μου- κοινωνικά προβλήματα με θλιμμένη μουσική και τους πρωταγωνιστές να μη μιλούν αλλά να προσπαθούν (επίσης ανεπιτυχώς) να συγκινήσουν με τις εκφράσεις και τις κινήσεις τους για ψευτοπροβλήματα και ψευτοδιλήμματα :dizzy:
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ψηφισα τους 2 ξενους-κατα τη γνωμη μου ηταν μια σειρα με τρομερεσ ατακες κ ερμηνειες απο κωνστα,διαβατη αλλα κ παπουλια(οστον πρωτο κυκλο στο ρολο της χαζης ξανθιας ηταν ολα τα λεφτα!)Παρολ'αυτα δεν μου αρεσαν κ εμενα οι υπερβολικεσ φωνες ωρες ωρες!

 

το Η Ελίζα και οι άλλοι δεν ξερω καν τι ειναι!τι ειναι???

 

το πατερ υμων το ειχα δει λιγο κ δεν μου πολυαρεσε!

 

το Ντόλτσε Βίτα ηταν επισης πετυχημενο(τα εσπαγαν η μπαλανικα κ η καβογιαννη)αλλα δεν τρελαινομουν για το πρωταγωνιστικο ζευγος!!

 

το Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή; δεν το ειχα παρακολουθησει!

 

Οι σταβλοι καλοιι ηταν.μερικες ερμηνειεσ δεν μου αρεσαν καθολου.

 

Το κόκκινο δωμάτιο..υπερβολικοτατο!!ελαχιστα επεισοδια μου ειχαν αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δικιο έχεις... Αλλά ποια καλύτερη από την "Ψυχή"? Βέβαια άλλες εποχές τότε.. Γέλιο και τηλεόραση (+ νούμερα) χωρίς χυδαιολογίες, βρισίδια κτλ....

Αλλά παρόλ' αυτά, το "Τι ψυχή" κορυφή... Κρίμα που σταμάτησε... Αν και εδω και 2 χρόνια πολλά ακούγονται για συνέχιση... Όσο και να μην θελω να το πιστέψω (λόγω ράδιο αρβίλα) δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτια (έστω και μικρή)...

 

:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν αγνοήσουμε εντελώς το δεύτερο κύκλο, τότε Οι Στάβλοι της Εριέτας Ζαΐμη είναι από τις καλύτερες σειρές που έχουν προβληθεί.

 

Και το Τί ψυχή θα παραδώσεις μωρή πολύ καλό... Μακάρι να είχε ολοκληρωθεί. Ή να είχαν βγει μερικά επεισόδια ακόμα, θα άξιζε.

We're walking in the air, we're floating in the moonlit sky

The people far below are sleeping as we fly

Link to comment
Share on other sites

Dolce vita, για το άφθονο γέλιο μέχρι τέλους.

Το 2 ξένοι έρχεται πολύ κοντά -σχεδόν εξίσου καλό- αλλά χωρίς πραγματικό closure.

Το τι ψυχή θα παραδώσεις έκανε δυνατή αρχή... και βέβαια δεν έκανε και τίποτα άλλο, οπότε εκτός συναγωνισμού για μένα.

Στους στάβλους εκτός από το πρωτότυπο σκηνικό -που δεν το εκμεταλλεύτηκαν όσο καλά θα μπορούσαν- imho, δε μπορώ να βρω πολλά θετικά.

Το "Η Ελίζα και οι άλλοι" δεν μπόρεσα να το παρακολουθήσω (αλλά νομίζω σε κάποιες επαναλήψεις του μου άρεσε περισσότερο), όπως δε μπορώ να παρακολουθήσω και το κόκκινο δωμάτιο (αυτό ούτε σε επαναλήψεις).

Το πάτερ ημών κινήθηκε σε καλά -αλλά μετρημένα- επίπεδα με τάσεις να είναι ανάλατο σε πολλά επεισόδια ή αναμενόμενο. Κάποιες ερμηνείες ήταν χάλια, αλλά ο χαρακτήρας της Κόλια "έγραψε".

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Είχε ακουστεί πως ετοιμάζει τηλεοπτική διασκευή ενός βιβλίου του Παύλου Μάτεσι, δε θυμάμαι ποιο. Επίσης είχε ακουστεί πως ετοιμάζει σειρά για τη ζωή της Αλίκης Βουγιουκλάκη. Και τέλος έχει ακουστεί πως το κόκκινο δωμάτιο φέτος θα πάει μέχρι τα Χριστόυγεννα. Τι θα ισχύσει τελικά, ποιος ξέρει...

 

Καλύτερή του σειρά θεωρώ το Ντόλτσε Βίτα, που είναι γενικότερα η αγαπημένη μου ελληνική κωμική σειρά. Φοβερές ατάκες και το καλύτερο καστ που θα μπορούσε να γίνει. Σάσα και Ασπασία άφησαν εποχή και γενικά όλοι οι ρόλοι και οι ηθοποιοί έβγαζαν πολύ γέλιο. Δύο ξένοι, τι ψυχή και στάβλοι επίσης από τις καλύτερες κωμωδίες κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

μα καλά γιατι δεν ξαναγυριζει την ψυχη?:(Αφου θα εχει σιγουρα τεραστια επιτυχια γιατι δεν το κανει?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Nτάξει φτάνει με τον πεθαμένο. Τον κλάψαμε αρκετά.

Αφήστε τον να αναπαυθεί.

::cry::cry:σα να εχεις δικιο!!:cry::cry::!:

αλλα δε μπορω να παω αποφαση οτι δεν θα ξαναδω τον Χαικαλη στο ρολο του παπα!!:respect::respect::respect::respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;Εκτός του οτι γράφει,αυτά τα σκηνοθετεί κιόλας;:confused:

Γιατί η σκηνοθεσία στα περισσότερα(Στάβλοι,2 ξένοι,κόκκινο δωμάτιο) θέλει τους πρωταγωνιστές και τους δευτεραγωνιστέςμη σου πω,να λυσσάνε απο υστερία και κάποια κομμάτια των διαλόγων μου φαίνονται ολόιδια ερμηνευμένα σε όλα αυτά τα σήριαλ(όπως αυτό "κοπέλια να σου πω").

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;Εκτός του οτι γράφει,αυτά τα σκηνοθετεί κιόλας;:confused:

Γιατί η σκηνοθεσία στα περισσότερα(Στάβλοι,2 ξένοι,κόκκινο δωμάτιο) θέλει τους πρωταγωνιστές και τους δευτεραγωνιστέςμη σου πω,να λυσσάνε απο υστερία και κάποια κομμάτια των διαλόγων μου φαίνονται ολόιδια ερμηνευμένα σε όλα αυτά τα σήριαλ(όπως αυτό "κοπέλια να σου πω").

 

αυτπ το εχω δει και εγω ειδικα στην ''ψυχη'' και τους ''Σταβλους''!!

οντως ειναι λιγο σπαστικο...τωρα ποιος ξερει γιατι γινεταιι....?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς.

 

Είχαν τελειώσει με ένα φινάλε για σεζόν που άφηνε ανοιχτή και επόμενο κύκλο, αλλά τελικά αυτός ο κύκλος δεν έγινε ποτέ επειδή τσακώθηκε η Παπούλια με τον Σεργιανόπουλο

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς.

 

Είχαν τελειώσει με ένα φινάλε για σεζόν που άφηνε ανοιχτή και επόμενο κύκλο, αλλά τελικά αυτός ο κύκλος δεν έγινε ποτέ επειδή τσακώθηκε η Παπούλια με τον Σεργιανόπουλο

 

παντα στις καλυτερες σειρες του τσακωνονται καποιοι!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά όλο και κάποιοι τσακώνονται στις σειρές του. Είχε ακουστεί επίσης ότι στο Ντόλτσε βίτα είχαν τσακωθεί ο Ευθυμιάδης με την Παναγιωτοπούλου και στους στάβλους ο Ρήγας με την Πηνελόπη Πιτσούλη (Μανωλία Μπούρνοβα) που στο 2ο κύκλο αποχώρησε χωρίς να ασχοληθούν με την κατάληξη του χαρακτήρα της.
Link to comment
Share on other sites

Ένα θα πω και θα σωπάσω,ΝτενΜαρ productions (All rights reserved)

 

πωωωωω!τι είπε το άτομο!!:lol:

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...