Jump to content

Σταθερή και ADSL από την Vodafone


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Τεχνικη ερωτηση, η συσκευη αυτη παιζει προφανως με GSM, οπου υπαρχει ομως και UMTS, μπορει να κανει χρηση για καλυτερη ποιοτητα?

 

Τα 3G δίκτυα όλων των εταιρειών είναι ακόμα πολύ αδύναμα σε εσωτερικούς χώρους συνεπώς δεν θα είχε και πολύ νόημα. Εξάλλου δεν είναι πολύ δύσκολο να βάλουν AMR στο GSM.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς θα γίνει τώρα σε ΟΛΗ την Ελλάδα να παρέχεται ΧΩΡΙΣ πάγιο ΟΤΕ..ας μου το εξηγήσει κάποιος...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πώς θα γίνει τώρα σε ΟΛΗ την Ελλάδα να παρέχεται ΧΩΡΙΣ πάγιο ΟΤΕ..ας μου το εξηγήσει κάποιος...

 

Ασυρματα, GSM.. Οπως το κινητο σου , αλλα με χρεωση σταθερης.

Link to comment
Share on other sites

καλα 30ε δεν θα ειναι θα ειναι καπου 40-45 . τα 12mbps τα χρεωνει η χολ οχι η vodafone.. για αρυς adsl τι γινεται? καταργειται το παγιο ?

 

Tι εννοείς? 30 ευρώ θα είναι το πακέτο. Γιατί να είναι παραπάνω? Και σε χρεώνει η Vodafone. Από εκεί και πέρα το τι σνεργασία έχει η Vodafone με τη HOL και το τι ποσοστά παίρνει είναι άλλο θέμα που δεν αφορά το συνδρομητή.:O

Link to comment
Share on other sites

ο σκοπος της χολ ειναι να διαφημιστει και να πουλησει συνδεσεις.σε καμια περιπτωση δεν θα δωσει φτηνοτερα στην βοντα τα 12mbps ..δεν ειναι τυχαιο που θα δινει 12mbps ενω θα μπορουσε να δωσει 16+20. προφανως διασφαλιζουν το 2play και την τηλεφωνια τους διαφορετικα πιος ο λογος να επιλεξει κανεις το 2play της hol?

 

διαφημιση θελουν..

επισης δεν νομιζω την βοντα την απασχολουν τοσο τα 12mbps τι να το κανει αλλωστε αφου το δικτυο της hol δεν καλυπτει ακομη καν ολη την αττικη! στην τηλεφωνια πονταρουν και στο οτι πλεον μπορουμε να απαλαγουμε απο το παγιο του οτε και εκει θα δωσουν εμφαση.. ε και οποιος θελει +32 και εχει και ιντερνετ !

 

νομιζω ειναι απλα τα πραγματα. ας περιμενουμε και την επισημη ανακοινωση βεβαια αλλα το σιγουρο ειναι οτι οποιος θελει και ιντερνετ ας υπολογιζει πανω απο 36 σιγουρα:p

Link to comment
Share on other sites

η σταθερη αυτο θα ειναι. Σταθερη. Και αν δεν ειναι για σενα και για μενα που ξερεις 2 πραγματα παραπανω, θα ειναι για την πλειοψηφια του κοσμου. Και η ποιοτητα συνομιλιας ειναι κορυφαια απο τις συσκευες. Ακομα και το ενα σημα καλυψης εγγυαται απιστευτη ποιοτητα συνομιλιας.

 

Οχι δε θα σε ριχνει σε χαλφ ρειτ γιατι για αυτο φροντιζουν οι συσκευες που θα δινονται.

 

Ναι οντως, οπως ειπαμε, ειναι θεμα πως θα παρουσιαστει!

Να ρωτησω ομως κατι, για αυτην την κορυφαια ποιοτητα συνομιλιας,

εχει γινει δηλαδη καποια προβλεψη?Καποιο priority στο δικτυο ωστε να μην μπαινει ποτε HR κτλ?Ενδιαφερον ακουγεται, γιατι γενικα μεχρι τωρα, απο οσο γνωριζω, δεν γινονταν κατι τετοιο στα δικτυα, ολες οι κλησεις ειχαν την ιδια αντιμετωπιση.

 

Διατηρω μια μικρη επιφυλαξη παντως, γιατι μπορει μεσα στο σπιτι να ειναι μια χαρα, απο το σπιτι μεχρι την κεραια ομως παει ασυρματα, και εκει ακομα και με χαμηλο σημα δεν βλεπω πως θα εχει κορυφαια ποιοτητα...

Θα το δουμε στην πραξη πολυ συντομα ομως, ιδωμεν!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εγώ τώρα βρίσκομαι σε περιοχή που δεν καλύπτεται από την hol για Internet και θέλω Internet αλλά θέλω και το Vodafone στο Σπίτι, τι κάνω; Πρέπει να πληρώνω πάλι πάγιο στον ΟΤΕ;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η COSMOTE θα βγάλει; Χρειάζεται;

 

Πρέπει, για λόγους ανταγωνισμού... Και να σημειωθεί ότι εδώ η voda τους έπιασε στον ύπνο, ακόμα ψάχνονται εκεί μέσα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι απλα τα πραγματα. ας περιμενουμε και την επισημη ανακοινωση βεβαια αλλα το σιγουρο ειναι οτι οποιος θελει και ιντερνετ ας υπολογιζει πανω απο 36 σιγουρα:p

 

 

γιατί πάνω από 36? Μην ξεχνάς το πρόγραμμα συμβολαίου χωρίς πάγιο που έβγαλε πρόσφατα η vf, που σημαίνει οτι αν βάλεις το "3 σε 1" με VF χωρίς πάγιο παραμένεις γύρω στα 30Ε.

 

Η μόνη μλκ είναι ο φόρος κινητής, που θα τον πληρώνεις και για την χρήση σταθερού και για το ιντερνετ (αφού θα βγαίνει ένας λογαριασμός για όλα)... Πως τα καταφέρνει το κράτος και μας τα παίρνει σε οτιδήποτε κάνουμε "τζίρο" (βενζίνες, τσιγάρα κ ποτά, κινητά, κρατήσεις στους μισθούς...)

Link to comment
Share on other sites

Αν εγώ τώρα βρίσκομαι σε περιοχή που δεν καλύπτεται από την hol για Internet και θέλω Internet αλλά θέλω και το Vodafone στο Σπίτι, τι κάνω; Πρέπει να πληρώνω πάλι πάγιο στον ΟΤΕ;

 

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Η VODAFONE ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΓΙΟ ΣΤΟΝ ΟΤΕ. ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Ο ΟΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ. ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ.

 

ο σκοπος της χολ ειναι να διαφημιστει και να πουλησει συνδεσεις.σε καμια περιπτωση δεν θα δωσει φτηνοτερα στην βοντα τα 12mbps ..δεν ειναι τυχαιο που θα δινει 12mbps ενω θα μπορουσε να δωσει 16+20. προφανως διασφαλιζουν το 2play και την τηλεφωνια τους διαφορετικα πιος ο λογος να επιλεξει κανεις το 2play της hol?

 

διαφημιση θελουν..

επισης δεν νομιζω την βοντα την απασχολουν τοσο τα 12mbps τι να το κανει αλλωστε αφου το δικτυο της hol δεν καλυπτει ακομη καν ολη την αττικη! στην τηλεφωνια πονταρουν και στο οτι πλεον μπορουμε να απαλαγουμε απο το παγιο του οτε και εκει θα δωσουν εμφαση.. ε και οποιος θελει +32 και εχει και ιντερνετ !

 

νομιζω ειναι απλα τα πραγματα. ας περιμενουμε και την επισημη ανακοινωση βεβαια αλλα το σιγουρο ειναι οτι οποιος θελει και ιντερνετ ας υπολογιζει πανω απο 36 σιγουρα:p

 

 

Ο ΣΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΩΝ 2 ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΘΑΥΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΘΕ ΒΡΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΕΜΠΟΡΙΚΙΟ ΔΙΚΤΥΟ ΜΕ 370 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΜΕ 13830?

Link to comment
Share on other sites

μμμμμμμμμμμμ...

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001040400&vars=0000000000

 

οι τιμες για ADSL μεσω ΑΡΥΣ.....κανονικες.

Και ειναι μεχρι 2mbs...θυμαμαι καποιος ειπε για 8?

Παντως....λυστε μου μια απορια...

Πως γινεται να ειναι το ADSL VERY FAST

30 Ε με το παγιο ΟΤΕ και 32,5 Χωρις το παγιο?!

το κοιταξα λιγο εν ταχει, οποτε μπορει να μην το ειδα σωστα. >

Link to comment
Share on other sites

30 με παγιο οτε shared δλδ και 32 χωρις παγιο.. και η τιμη ειναι μονο για το ιντερνετ.. αυτο δλδ που ελεγα απο εχθες !! επιβεβαιωθηκα :D
Link to comment
Share on other sites

επισης τα αστικα και υπεραστικα περνανε απο το δικτυο της χολ και οι χρεωσεις ειναι αυτες που εχει η χολ προς κινητα κλπ.. παντως χωρις απεριοριστη τηλεφωνια αστικων πλεον δεν νομιζω οτι ειναι και η καλυτερη επιλογη
Link to comment
Share on other sites

επισης τα αστικα και υπεραστικα περνανε απο το δικτυο της χολ και οι χρεωσεις ειναι αυτες που εχει η χολ προς κινητα κλπ.. παντως χωρις απεριοριστη τηλεφωνια αστικων πλεον δεν νομιζω οτι ειναι και η καλυτερη επιλογη

 

Δεν στεκει αυτο που λες.

 

1. Οι κλησεις γινονται μεσω gsm δικτυου οποτε δεν παρεμβαινει HOL.

 

2. Για πιο λογο η vf να πληρωνει την κληση χρεωση HOL και οχι χρεωση τερματισμου πχ ΟΤΕ?

 

 

Τα καταστηματα ειναι ηδη ετοιμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα διαφήμηση.. ΅Εκτός από το οτι ειναι πολύ καλή, ΚΑΙ οι τιμέ-προσφορές μου φάνηκαν μια χαρά... Πολύ καλή κινηση από Voda.. Μακάρι να συνεχίσει έτσι γενικότερα...
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν στεκει αυτο που λες.

 

1. Οι κλησεις γινονται μεσω gsm δικτυου οποτε δεν παρεμβαινει HOL.

 

2. Για πιο λογο η vf να πληρωνει την κληση χρεωση HOL και οχι χρεωση τερματισμου πχ ΟΤΕ?

 

 

Τα καταστηματα ειναι ηδη ετοιμα.

 

τι να σου πω ρωτα την βοντα..οι χρεωσεις ειναι αυτες που δινει η χολ με τα γνωστα: χρεωση ανα λεπτο κλπ. ακομη και οι αριθμοι των σταθερων που θα δινει της χολ ειναι δλδ 213 ΧΧΧΧΧΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

Να πω λοιπόν και εγώ την άποψη μου σχετικά με τις νέες υπηρεσίες της Vodafone.:!: Kατ'αρχάς σαν γενικό σχόλιο να πω πως η εταιρεία έκανε φοβερή δουλειά και πως για τα δεδομένα της Ελλάδας οι προτάσεις της είναι πολύ πρωτοποριακές. Αν συνεχίσει έτσι χαλαρά ανταγωνίζεται ΟΤΕ και Cosmote.:happy:

 

Aς ξεκινήσω λοιπόν από τη σταθερή τηλεφωνία. Πραγματικά τα 12,5 ευρώ (ακόμα και με τα τέλη κινητής, τα οποία αν δεν έχεις πάνω από 30 ευρώ λογαριασμό είναι normal) συμφέρουν απίστευτα!!! Και με τα πλεονεκτήματα της πανελλαδικής κάλυψης και της ανεξαρτησίας από τον ΟΤΕ το πακέτο "Vodafone για το σπίτι" είναι super. Σε συνδυασμό φυσικά με το voice box για να χρησιμοποιείς όποια σταθερή συσκευή θέλεις. Προσέξτε όμως! Το πρόγραμμα συμφέρει μόνο αν μιλάς περίπου 500 λεπτά το μήνα και έχει ικανοποιητικό σήμα η Vodafone.:!:

 

Aκόμη καλύτερο όμως για μένα είναι το πρόγραμμα "Kλήσεις προς σταθερά" με το οποίο έχεις τις χρεώσεις του "Για το σπίτι" και εντός και εκτός σπιτιού από το κινητό σου με σταθερό νούμερο όταν είσαι σπίτι! Από τις πιο οικονομικές λύσεις για τα δεδομένα της κινητής.:happy:

 

Πάμε στο ADSL. Εκεί τα πράγματα στα μεμονομένα πακέτα δεν είναι και τόσο καλά.:( Κατ'αρχάς δεν αξίζει σε καμία περίπτωση εάν δεν καλύπτεστε από το ιδιόκτητο της Vodafone/HOL. Γιατι τότε για τις ταχύτητες που θα σας δίνει θα είναι πανάκριβα :mad: (ίσως με εξαίρεση το χαμηλότερο πακέτο των 768 kbps με 18 euro).

 

Eάν έχετε κάλυψη από το ιδιόκτητο τότε τα πακέτα είναι φυσιολογικά (ξεχωρίζω την περίπτωση των 8 Μbps που τη βρίσκω πολύ καλή). ;) Και πάλι όμως βρίσκετε και αλλού πιο αξιόλογες προτάσεις.

 

Πάντως γενικά θεωρώ άψογο το "Vodafone 3 σε 1". Με μόνο 30 ευρώ να έχεις και 500 λεπτά το μήνα για σταθερά και 12 Mbps internet είναι παααάρα πολύ καλό!!!:D Εφόσον όμως και πάλι έχετε κάλυψη από ιδιόκτητο ευρυζωνικό δίκτυο Vodafone/HOL, έχετε καλό σήμα GSM Vodafone και μιλάτε περίπου 500 λεπτά σε σταθερά...;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με όποια συσκευή θέλω να συνδεθώ στο Vodafone για το Σπίτι; Ακόμη και με συσκευή που ήδη έχω; Και όταν βγαίνω εκτός ζώνης δηλαδή το πρόγραμμα γίνεται αυτόματα πρόγραμμα κινητής;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...