Jump to content

Σταθερή και ADSL από την Vodafone


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Vodafone 3 σε 1 συμφερει μακραν σε σχεση με τα αλλα προγραμματα αφου η προσβαση αναβαθμιστηκε σε 24/1 και σου δινει και τα 500 λεπτα, ενω το προγραμμα Vodafone X24 (full) που αφορα μονο προσβαση ADSL δεν παρεχει σταθερο τηλεφωνο και ταυτοχρονα ειναι ακριβοτερο (32,5€)
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Φίλε μου σε ποιά περιοχή είσαι? Όταν έκανες την αίτηση τι διαθεσιμότητα σου είχαν πει? Εμένα με πήραν χτες και μου έδωσαν νέα ημερομηνία 18/10... ελπίζω να μην το γρουσουζέψω!!!

 

ειμαι βριλησσια . οταν πηγα μου ειπαν απλα οτι ειχαν διαθεσιμοτητα , αλλα το θεμα ειναι ποσα port παιρνει απο hol τον μηνα ....οοεεεοοο ?

...γ@$τ&@*:X

[sIGPIC][/sIGPIC]viva brasil!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι βριλησσια . οταν πηγα μου ειπαν απλα οτι ειχαν διαθεσιμοτητα , αλλα το θεμα ειναι ποσα port παιρνει απο hol τον μηνα ....οοεεεοοο ?

...γ@$τ&@*:X

 

όπως μου εξήγησαν και εμένα τα ports τα παίρνει η HOL από το κέντρο του ΟΤΕ και εκεί βρίσκεται το πρόβλημα (και όχι στο πόσα από τα ports της HOL μπορεί να πάρει η Voda). Για παράδειγμα στο Καλαμάκι την ίδια περίοδο δεν είχε πόρτες ούτε η forthnet, για αυτό δεν ακύρωσα την αίτηση με Voda, αν μη τι άλλο είμαστε σε σειρά προτεραιότητας οπότε (θεωρητικά) θα πάρουμε πρώτοι τις αμέσως επόμενες διαθέσιμες πόρτες.

 

Υπομονή λοιπόν, και αν δεν σου έχουν δώσει ημερομηνία παίρνε τους τηλέφωνο κάθε λίγο....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αίτηση για μεταφορά από OTE σε Vodafone για δύο γραμμές τηλεφώνου και aDsl εχθές και αναμένω... Μου είπαν για το internet αναμονή 20 εργάσιμες.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

45 και βλεπουμε...

 

Γιατί το λες έτσι καθυστέρησαν να σου συνδέσουν το Adsl?

Συνήθως αν έχει καθυστέρηση είναι γιατί υπάρχει "πορτα" στην περιοχή ακόμα, ειδάλως μέσα σε 15- 25 εργάσιμες το πολύ έχει γίνει η σύνδεση κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες έτσι καθυστέρησαν να σου συνδέσουν το Adsl?

Συνήθως αν έχει καθυστέρηση είναι γιατί υπάρχει "πορτα" στην περιοχή ακόμα, ειδάλως μέσα σε 15- 25 εργάσιμες το πολύ έχει γίνει η σύνδεση κανονικά.

 

για να σου λεω, κατι ξερω...

και ναι και εγω περιμενω ακομη απο 8/8

45 εργασιμες λενε τα καταστηματα πλεον και αυτο με πασα επιφυλαξη...

:X
Link to comment
Share on other sites

για να σου λεω, κατι ξερω...

και ναι και εγω περιμενω ακομη απο 8/8

45 εργασιμες λενε τα καταστηματα πλεον και αυτο με πασα επιφυλαξη...

 

Έχεις ελέγξει αν υπάρχει διαθεσιμότητα του adsl στην περιοχή σου ????

Σου έχουν δώσει Vodafone Mobile Connect για αυτό το χρονικό διάστημα που δεν έχεις adsl τουλάχιστον???

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ελέγξει αν υπάρχει διαθεσιμότητα του adsl στην περιοχή σου ????

Σου έχουν δώσει Vodafone Mobile Connect για αυτό το χρονικό διάστημα που δεν έχεις adsl τουλάχιστον???

 

 

Έχω διαθεσιμότητα στην περιοχή μου, τι στο καλό αλλιός θα πήγαινα αλλού. Για την Mobile θα πάω μόλις μου κόψει το dsl ο ΟΤΕ μέχρι τότε βολέυομαι με ΟΤΕ.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ελέγξει αν υπάρχει διαθεσιμότητα του adsl στην περιοχή σου ????

Σου έχουν δώσει Vodafone Mobile Connect για αυτό το χρονικό διάστημα που δεν έχεις adsl τουλάχιστον???

 

Δεν δινονται mobile connects.

Link to comment
Share on other sites

για να σου λεω, κατι ξερω...

και ναι και εγω περιμενω ακομη απο 8/8

45 εργασιμες λενε τα καταστηματα πλεον και αυτο με πασα επιφυλαξη...

 

Και τα 380 καταστήματα το λένε αυτό το χρονικό διάστημα ή μόνο σε αυτό που δουλεύεις εσύ.........διότι σε ερώτηση που έκανα και σε κατάστημα και στο 13830 με ενημέρωσαν επίσημα ισχύει 25 εργ. ημέρες......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Kalispera..

8a i8ela na rwtisw...

eimai apo salonika exw 4net me 768kb kai lew na allaxw se 2play i se programma tis vodafone ... ti proteinete? dia8esimotita exw k sta 2!

 

soho i voda?

oikononika....kai me sxesi taxytites....?????

kai fysika energopoiisi ;)

Link to comment
Share on other sites

Και τα 380 καταστήματα το λένε αυτό το χρονικό διάστημα ή μόνο σε αυτό που δουλεύεις εσύ.........διότι σε ερώτηση που έκανα και σε κατάστημα και στο 13830 με ενημέρωσαν επίσημα ισχύει 25 εργ. ημέρες......

 

αν εισαι τοσο τυχερος που εχεις πορτες διαθεσιμες, θα σου ενεργοποιηθει σε 10 - 15. Το εχω δει και αυτο. Η πλειοψηφια ομως των αιτησεων , απο Ιουλη κιολας ειναι ακομα σε αναμονη...

 

ΚΑι ειναι πολυ παραπανω απο 40 με 45 ....

:X
Link to comment
Share on other sites

25 εργασιμες.

Το συμβολαιο αναφερει 45 ημερολογιακες.

Δεν ειναι κανονας οτι θα φτασεις 25. Μπορει και σε 7 ημερολογιακες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δινονται mobile connects.

 

Από πότε; γιατί στο μαγαζί που έκανα την αίτηση μου είπαν οτί αν δεν συνδεθώ σε ένα μήνα να πάω να μου δώσουν.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δινονται mobile connects.

 

Bρε φίλε μου ο ξαδερφος μου (που κατοικεί Θεσ/κη) και ο κολητός μου (Αθήνα) καθυστέρησε πάνω από 30 ημέρες η σύνδεση με adsl και τους κάλέσαν προ εβδομάδων όπου τους ανέφεραν πως από το καταστημα που εχουν κάνει την αίτηση να περάσουν να προμηθευτούν την Vmc ώστε να έχουν προσωρινά τουλάχιστον σύνδεση internet και νομίζω είπαν ότι δεν θα πληρώσουν την παραπάνω χρήση μόνο το πάγιο... Κάτι τέτοιο δεν το θυμάμαι ακριβώς...

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

η vmc δινοταν για καποιες ημερες αλλα μετα σταματησε λογω εξαντλησησ αποθεματων. Το τι θα γινει στο μελλον δε ξερουμε , αν και οι νεες αιτησεις για καποιο περιεργο λογο ενεργοποιουνται πιο γρηγορα απο οσους την εκαναν Ιουλιο και Αυγουστο...

 

Η vmc πλεον ΟΝΤΩΣ δε δινεται, ακομα και αν μιλησετε με το τμημα dsl

:X
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι οι χρονοι ενεργοποιησης? Εχει καποιος προσωπικη εμπειρια ή εχει ακουσει κατι για να μας πει?
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι οι χρονοι ενεργοποιησης? Εχει καποιος προσωπικη εμπειρια ή εχει ακουσει κατι για να μας πει?

 

Μέσω ARYS είναι γρήγορος..........για τα υπόλοιπα 30ήμερο εργ. ημερών ............

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Μέσω ARYS είναι γρήγορος..........για τα υπόλοιπα 30ήμερο εργ. ημερών ............

 

Οτι συμφερει τον ΟΤΕ! Πολυ καλα παμε!

 

Οι νομιμοι χρονοι για LLU ποιοι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω και εγω κατι. Μολις πηρα τηλ. και μου ειπαν πως η vodafone ειναι υποχρεωμενη να σου δινει ως ΕΛΑΧΙΣΤΗ ταχυτητα το 60%, 14,4 δηλαδη απο τα 24. Ισχυει? υπαρχει κανενας με λιγοτερο (γενικα οσοι εχουν τι ταχυτητες πιανουν)

 

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω και εγω κατι. Μολις πηρα τηλ. και μου ειπαν πως η vodafone ειναι υποχρεωμενη να σου δινει ως ΕΛΑΧΙΣΤΗ ταχυτητα το 60%, 14,4 δηλαδη απο τα 24. Ισχυει? υπαρχει κανενας με λιγοτερο (γενικα οσοι εχουν τι ταχυτητες πιανουν)

 

Ευχαριστω

 

Εγω οταν πηγα σε ενα vodafone shop για να ενημερωθω μου ειπαν οτι για την ταχυτητα παιζει ρολο Πρωτον,η ποιοτητα του χαλκου στο σπιτι και Δευτερον,απο την αποσταση του καφαο απο το σπιτι.

Ελπιζω να βοηθησα!!!

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...