Jump to content

Wind ADSL & σταθερή τηλεφωνία


kateriniotis
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;  

72 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;

    • Απόλυτα
      22
    • Αρκετά
      17
    • Όχι τόσο πολύ
      14
    • Καθόλου
      19


Recommended Posts

ΔΕΝ υπάρχει τέλος ενεργοποίησης προς το παρόν και ούτε νομίζω να υπάρξει. Όσον αφορά για τα υπόλοιπα.... Τι περιμένατε ρε παιδιά? Δεν σας καλύπτουν τα πακέτα? Όσον αφορά για την παραπάνω χρέωση σε κινητά Wind το έχω αναφέρει ήδη σε εκπρόσωπο της εταιρείας. Πιστέυω πως θα υπάρξει κάποια προσφορά τις επόμενες μέρες.

 

Αφού το βλέπω στον Αναλυτικό Τιμοκατάλογο του Tellas Double Play Unlimited. 35 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 863
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΔΕΝ υπάρχει τέλος ενεργοποίησης προς το παρόν και ούτε νομίζω να υπάρξει. Όσον αφορά για τα υπόλοιπα.... Τι περιμένατε ρε παιδιά? Δεν σας καλύπτουν τα πακέτα? Όσον αφορά για την παραπάνω χρέωση σε κινητά Wind το έχω αναφέρει ήδη σε εκπρόσωπο της εταιρείας. Πιστέυω πως θα υπάρξει κάποια προσφορά τις επόμενες μέρες.

 

Γιατι τι άλλαξε στα πακέτα ώστε να συζητάμε για το αν μας καλύπτουν ή όχι. Ποιά διαφορά έχουν από τα zisto (και μη μου πεις 24 αντί για 12 Mbit)??? Ένα ακόμα double play παρόμοιο με όλα τα άλλα που υπάρχουν στην αγορά, τίποτα το ιδιαίτερο...:O

 

Ας ελπίσουμε ότι θα κάνει κάποια καλή προσφορά, ανάλογη με αυτή της Vodafone!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Γιατι τι άλλαξε στα πακέτα ώστε να συζητάμε για το αν μας καλύπτουν ή όχι. Ποιά διαφορά έχουν από τα zisto (και μη μου πεις 24 αντί για 12 Mbit)??? Ένα ακόμα double play παρόμοιο με όλα τα άλλα που υπάρχουν στην αγορά, τίποτα το ιδιαίτερο...:O

 

Ας ελπίσουμε ότι θα κάνει κάποια καλή προσφορά, ανάλογη με αυτή της Vodafone!:rolleyes:

 

Έχει 1 ώρα σε όλα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και τις περισσότερες χώρες για διεθνής κλήσεις. Έχει όμως και κάτι ποιο σημαντικό: Το όνομα της WIND η οποία

δεν θα ρισκάρει με τίποτε την αξιοπιστία της και όλα αυτά που έχει χτίσει τόσα χρόνια τώρα. Όσον αφορά το τέλος ενεργοποίησης θα το ξαναπώ.... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μεχρι 31/05 και μετά θα μετατεθεί εκ νέου.

Link to comment
Share on other sites

nai re paidia,se genikes grammes einai ta kalitera paketa full llu pou iparxoun sthn agora authn thn stigmi.

as min ksexname omos kai ta paketa ths wind auta,katheayta.

ekei iparxoun kai ekptoseis kai arketos xronos omilias kai timies kai xekathares xreoseis!kai iparxei kai h sigouria toy ote....gia merikous ;)

episis na xanapoume oti kaliptei ΟΛΗ tin ellada se antithesi me vodafone.

opoios epithimei sinexizei me wind statheri kai adsl kai oxi me tellas.apla pragmata.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

nai re paidia,se genikes grammes einai ta kalitera paketa full llu pou iparxoun sthn agora authn thn stigmi.

as min ksexname omos kai ta paketa ths wind auta,katheayta.

ekei iparxoun kai ekptoseis kai arketos xronos omilias kai timies kai xekathares xreoseis!kai iparxei kai h sigouria toy ote....gia merikous ;)

episis na xanapoume oti kaliptei ΟΛΗ tin ellada se antithesi me vodafone.

opoios epithimei sinexizei me wind statheri kai adsl kai oxi me tellas.apla pragmata.

 

Και η Vodafone καλυπτει ολη την Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

episis na xanapoume oti kaliptei ΟΛΗ tin ellada se antithesi me vodafone.

 

E???:confused::confused::confused::confused:

Eλπίζω να μας κάνεις πλάκα. :O

 

H Τellas έχει μόλις 4 κόμβους παραπάνω από τη HOL. Συνδέσεις ΑΡΥΣ μέσω ΟΤΕ δίνουν και οι δύο. Επίσης στο κομμάτι της τηλεφωνίας, το Vodafone Για το Σπίτι έχει πραγματικά πανελλαδική κάλυψη χωρίς πάγιο ΟΤΕ (γιατι έιτουργεί μέσω GSM).

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Πάντως για να είμαι ειλικρινής (που είμαι :) ) Η διαφήμιση με τον Τέλη είναι άθλια.... Χρειαζόταν κάτι ποιο δυνατό.

 

Τα δυσάρεστα νέα είναι ότι αυτοί που θα παραμείνουν Στο πακέτο Wind Cps με Adsl (το παλιό πακέτο δηλαδή με πάγιο ΟΤΕ) ΔΕΝ θα αναβαθμιστούν στα 24 Mbps.... αυτήν την ενημέρωση έχω έως τώρα..... :(

 

Οι συνδρομητές που επιθυμούν να φύγουν από το πακέτο της Wind με πάγιο ΟΤΕ στα πακέτα της ΤΕΛΛΑΣ θα πρέπει να ακυρώσουν (με αιτιολογία την μεταφορά στο Double Play για να μην χρεωθούν το πέναλντυ της διακοπής adsl), και να γίνει εκ νέου αίτηση. Σε αυτήν την περίπτωση η όλη διαδικασία είναι περίπου 10 μέρες (η και λιγότερο). ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι συνδρομητές που είχαν τα πακέτα στο όνομα τους αλλά η τηλεφωνική γραμμή είναι σε άλλο όνομα, πρέπει να γίνει η αίτηση με τα στοιχεία του κατόχου του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναμονή μόλις μίας εβδομάδας, το adsl μου ενεργοποιήθηκε. :)

Όλα καλά και σύντομα, πολύ ευχάριστο αυτό.

Έχω όμως μερικές αποριούλες:

 

1) Ο wizard του otenet.gr που λέγαμε παραπάνω, μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Υπάρχει διαθεσιμότητα ADSL στην περιοχή σας στις ταχύτητες: 1Mbps, 2Mbps. Χθες που συνδέθηκα έκανα κάποια τεστ ταχύτητας (τα γνωστά στο ίντερνετ, πχ. speedtest.net κλπ και τα αποτελέσματα ήταν:

 

Γύρω στα 880 kbps downloading

Γύρω στα 210 kbps uploading

 

Από rapidshare κατεβάζω με περίπου 120 kbps

 

Από αυτά συμπεραίνω ότι είμαι στο 1 Mbps, σωστά;

Δεν θα μπορούσα να είμαι στα 2; Το λέω επειδή στην περιοχή μου όπως είδαμε πριν παρέχονται μέχρι και 2 Mbps.

Υπάρχει προοπτική να αναβαθμιστεί η γραμμή; Αν ναι, αυτό θα γίνει αυτόματα; Θα απαιΠάντως είμαι υπέρ ικανοποιημένος, οι σελίδες ανοίγουν σφαίρα και η εξυπηρέτηση πελατών είναι πολύ κατατοπιστική και με ευγένεια.

 

2) Αν πάω στα 2 ή αργότερα (όταν και αν μπει ιδιόκτητο) στα 12 Mbps, θα πληρώνω μεγαλύτερη μηνιαία συνδρομή ή είναι η ίδια ανεξαρτήτως ταχύτητας;

 

3) Προσπαθώ να μπω στο webmail μου, βάζοντας το username και το password, αλλά δεν μπαίνει. Απ' ό,τι μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών, πρέπει να περιμένω περίπου 1 εβδομάδα για να γίνει αυτό και μετά θα μπαίνω κανονικά (υπάρχει και σχετική φόρμα στην αρχική σελίδα της WIND, κάτω αριστερά). Ξέρετε κάτι επ' αυτού;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναμονή μόλις μίας εβδομάδας, το adsl μου ενεργοποιήθηκε. :)

Όλα καλά και σύντομα, πολύ ευχάριστο αυτό.

Έχω όμως μερικές αποριούλες:

 

1) Ο wizard του otenet.gr που λέγαμε παραπάνω, μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Υπάρχει διαθεσιμότητα ADSL στην περιοχή σας στις ταχύτητες: 1Mbps, 2Mbps. Χθες που συνδέθηκα έκανα κάποια τεστ ταχύτητας (τα γνωστά στο ίντερνετ, πχ. speedtest.net κλπ και τα αποτελέσματα ήταν:

 

Γύρω στα 880 kbps downloading

Γύρω στα 210 kbps uploading

 

Από rapidshare κατεβάζω με περίπου 120 kbps

 

Από αυτά συμπεραίνω ότι είμαι στο 1 Mbps, σωστά;

Δεν θα μπορούσα να είμαι στα 2; Το λέω επειδή στην περιοχή μου όπως είδαμε πριν παρέχονται μέχρι και 2 Mbps.

Υπάρχει προοπτική να αναβαθμιστεί η γραμμή; Αν ναι, αυτό θα γίνει αυτόματα; Θα απαιΠάντως είμαι υπέρ ικανοποιημένος, οι σελίδες ανοίγουν σφαίρα και η εξυπηρέτηση πελατών είναι πολύ κατατοπιστική και με ευγένεια.

 

2) Αν πάω στα 2 ή αργότερα (όταν και αν μπει ιδιόκτητο) στα 12 Mbps, θα πληρώνω μεγαλύτερη μηνιαία συνδρομή ή είναι η ίδια ανεξαρτήτως ταχύτητας;

 

3) Προσπαθώ να μπω στο webmail μου, βάζοντας το username και το password, αλλά δεν μπαίνει. Απ' ό,τι μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών, πρέπει να περιμένω περίπου 1 εβδομάδα για να γίνει αυτό και μετά θα μπαίνω κανονικά (υπάρχει και σχετική φόρμα στην αρχική σελίδα της WIND, κάτω αριστερά). Ξέρετε κάτι επ' αυτού;

 

υπάρχει περίπτωση να είσαι και στα 2 mbps.

Εγώ έχω 4 και κατεβάζω από rapidshare με 200-250.

Και τα test μου βγάζουν ότι έχω 1 mbps!!!!

 

θα αναβαθμιστείς αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

E???:confused::confused::confused::confused:

Eλπίζω να μας κάνεις πλάκα. :O

 

H Τellas έχει μόλις 4 κόμβους παραπάνω από τη HOL. Συνδέσεις ΑΡΥΣ μέσω ΟΤΕ δίνουν και οι δύο. Επίσης στο κομμάτι της τηλεφωνίας, το Vodafone Για το Σπίτι έχει πραγματικά πανελλαδική κάλυψη χωρίς πάγιο ΟΤΕ (γιατι έιτουργεί μέσω GSM).

 

oxi file mou.den milaw gia full llu alla gia shared.h voda xereis oti den mporei na parasxei adsl opou den exei idioktito h hol!

gia auto lew oti h wind esto mesw pagiou ote kaliptei oli tin ellada enw h voda oxi.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

oxi file mou.den milaw gia full llu alla gia shared.h voda xereis oti den mporei na parasxei adsl opou den exei idioktito h hol!

gia auto lew oti h wind esto mesw pagiou ote kaliptei oli tin ellada enw h voda oxi.

 

ποιος στο ειπε εσενα αυτό?

μέσω ΟΤΕ μπορεί να δώσει παντού!! τι δουλειά έχει το ιδιοκτητο της hol?

Link to comment
Share on other sites

mipos milas gia to programma me taxitita 1 mbit????me 16.5 euro pagio to mina???!!!

me 18.95 euro pernw apo thn wind 8 mbit kai an exw sindesi kinitis wind to pagio paei sta 17 to mina!

ti tha sigrinoume twra???!!

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

.h voda xereis oti den mporei na parasxei adsl opou den exei idioktito h hol!.

 

γι αυτό που λες εδώ μιλάω.εκτός και αν δεν ξέρω να διαβάζω.γιατί εγώ διαβάζω ότι η vodafone δεν μπορεί να παράσχει adsl όπου δεν έχει ιδιοκτητο η hol!!!:X:X

Μιλησα πουθένα για πάγιο ή ταχύτητα?

 

Να ξέρουμε τι λέμε.........

Link to comment
Share on other sites

oxi file mou.den milaw gia full llu alla gia shared.h voda xereis oti den mporei na parasxei adsl opou den exei idioktito h hol!

gia auto lew oti h wind esto mesw pagiou ote kaliptei oli tin ellada enw h voda oxi.

 

 

Mallon kapou ta exeis mpleksei....... min kanoume tora sizitisi......

Link to comment
Share on other sites

γι αυτό που λες εδώ μιλάω.εκτός και αν δεν ξέρω να διαβάζω.γιατί εγώ διαβάζω ότι η vodafone δεν μπορεί να παράσχει adsl όπου δεν έχει ιδιοκτητο η hol!!!:X:X

Μιλησα πουθένα για πάγιο ή ταχύτητα?

 

Να ξέρουμε τι λέμε.........

 

Aπλώς ορισμένοι είτε θέλουν να δημιουργήσουν εντυπώσεις είτε τα έχουν μπλέξει τελείως (ΑΡΥΣ με shared κ.τ.λ)...:O

 

Προφανώς και η Vodafone παίζει και σε full LLU και σε shared LLU μέχρι 24 Mbit όπου έχει ιδιόκτητο και μέσω ΑΡΥΣ σε όλη την Ελλάδα. :!:

 

Tώρα όσο για τις τιμές στο AΡΥΣ προφανώς και δεν είναι καλές αλλά αυτό αφενός δεν σημαίνει πως δεν έχει η Vodafone ADSL μέσω AΡΥΣ και αφετέρου είναι και μικρότερης σημασίας διότι κατα τη γνώμη μου πάντα άν δεν έχει ιδιόκτητο καλύτερα να βάλεις conn-x ώστε να έχεις και τις απεριόριστες κλήσεις του conn-x talk και ότι ταχύτητα θέλεις και ένα λογαριασμό. Δεν νομίζω ότι είναι ιδιαίτερο μείον οι τιμές μέσω AΡΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

ρε Tellas μελος του ομιλου wind! τωρα το ειδα το καλο!

στο double play εχετε χρεωση σε cosmote/vodafone 0,165 και στην Wind 0,179/min???

μηπως κανατε κανενα λαθος??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ρε Tellas μελος του ομιλου wind! τωρα το ειδα το καλο!

στο double play εχετε χρεωση σε cosmote/vodafone 0,165 και στην Wind 0,179/min???

μηπως κανατε κανενα λαθος??

 

η wind έχει υψηλότερα τέλη τερματισμού.

Oπότε όλες οι εταιρειες σταθερης τηλεφωνιας έχουν υψηλοτερη χρεωση προς wind.

Link to comment
Share on other sites

η wind έχει υψηλότερα τέλη τερματισμού.

Oπότε όλες οι εταιρειες σταθερης τηλεφωνιας έχουν υψηλοτερη χρεωση προς wind.

Καλά δεν θα μας τρελάνεις τώρα! Το ξέρεις ότι αυτή η απάντηση δεν έχει λογική ε?

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν θα μας τρελάνεις τώρα! Το ξέρεις ότι αυτή η απάντηση δεν έχει λογική ε?

 

γιατι δεν έχει λογική?

βάση ΕΕΤΤ δεν μπορεί να χρεωνει αλλα τελη τερματισμού στην tellas και άλλα στην hol πχ.

 

Αν η tellas χρεωνει το λεπτό ίδια οπως με vodafone/cosmote τοτε όταν γινονται κλησεις από tellas προς wind, η tellas θα ζημιώνει.

 

Μην ξεχνάς ότι ειναι μέλος του ομίλου wind και όχι η ίδια εταιρεία.

 

Αν ονομαζότανε wind αντί για tellas τότε ναι θα ηταν παράλογο.

 

Με την δικια σου λογική τότε πχ και η hol/vodafone θα έπρεπε να χρεώνει χαμηλότερα προς vodafone και όχι ίδια με την cosmote.

(δεν ειναι το ίδιο βέβαια αλλα θέλω να σου πω ότι ισχύουν κάποιοι νόμοι και δεν μπορούν να παραβλεφθούν.Και επίσης όλες οι εταιρείες θέλουν και κέρδη)

 

Να είσαι πάντως σίγουρος ότι πολύ σύντομα θα αλλάξει αυτό διότι η wind θα χαμηλώσει τα τέλη τερματισμού. Οπότε όλες οι εταιρείες σταθερης τηλεφωνίας θα έχουν την ιδια χρέωσει και προς τα 3 δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

ασχετα με τα τελη τερματισμου θα μπορουσε να ριξει την χρεωση και να ειναι στην ιδια τιμη με τις αλλες 2.

ας μπει και λιγο μεσα...δεν πειραζει. σαν να τρωει το πετσι της φαινεται.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ασχετα με τα τελη τερματισμου θα μπορουσε να ριξει την χρεωση και να ειναι στην ιδια τιμη με τις αλλες 2.

ας μπει και λιγο μεσα...δεν πειραζει. σαν να τρωει το πετσι της φαινεται.

 

Μέσα δεν μπαίνει γιατί πολύ απλά είναι ο ίδιος όμιλος.

 

έλα τώρα..........

κάνετε λες και έχει διπλάσια χρέωση.

αυτό τώρα είναι το προβλημα μας με την tellas.

Aς διορθώσει όλα τ αλλα και ας ειναι αυτό το τελευταίο.....

Link to comment
Share on other sites

έλα τώρα..........

κάνετε λες και έχει διπλάσια χρέωση.

αυτό τώρα είναι το προβλημα μας με την tellas.

Aς διορθώσει όλα τ αλλα και ας ειναι αυτό το τελευταίο.....

οχι αδερφε δεν κανω σαν να ειναι διπλασια χρεωση! δεν ειναι παραλογο?

μεσα στον ιδιο ομιλο να κερδιζονται περισσοτερα λεφτα απο τις αλλες?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...