Jump to content

Wind ADSL & σταθερή τηλεφωνία


kateriniotis
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;  

72 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;

    • Απόλυτα
      22
    • Αρκετά
      17
    • Όχι τόσο πολύ
      14
    • Καθόλου
      19


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 863
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επισκέπτης
ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ! ! ! :D :D :D για να πάρετε μια ιδέα (Βαρίεμαι να γράφω :p ) μπείτε στο site της Tellas. H Wind πλέον το έχει στα χέρια της. Με ανανεωμένη ταχύτητα εώς 24 Mbps και κάλυψη σε αρκετές πόλεις (θα ακολουθήσουν και άλλες πολύ σύντομα). Άντε μεγιά μας βρε.....:D :D :D
Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ! ! ! :D :D :D για να πάρετε μια ιδέα (Βαρίεμαι να γράφω :p ) μπείτε στο site της Tellas. H Wind πλέον το έχει στα χέρια της. Με ανανεωμένη ταχύτητα εώς 24 Mbps και κάλυψη σε αρκετές πόλεις (θα ακολουθήσουν και άλλες πολύ σύντομα). Άντε μεγιά μας βρε.....:D :D :D

 

και εμενα γραφει στην περιοχη μου οτι ηρθε το zisto πραγμα που δν ειχε χθες.αλλα ακομα ειμαι στο 1mbps ποτε θα γινει???παει και η δεη μας εξιχρωνησε ο αραβας

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ! ! ! :D :D :D για να πάρετε μια ιδέα (Βαρίεμαι να γράφω :p ) μπείτε στο site της Tellas. H Wind πλέον το έχει στα χέρια της. Με ανανεωμένη ταχύτητα εώς 24 Mbps και κάλυψη σε αρκετές πόλεις (θα ακολουθήσουν και άλλες πολύ σύντομα). Άντε μεγιά μας βρε.....:D :D :D

 

Τί ήρθε, ακριβώς?

Άλλαξαν το σηματάκι και αυτό ήταν όλο.

Τα 24Mbit θα τα ανακοινώσουν προσεχώς.

 

Και όχι απλώς δεν αντικατέστησε το "Zisto" το "Wind LLU", αλλά ανακοίνωσαν και ότι θα σταματήσουν να διαθέτουν ADSL υπηρεσίες υπό την επωνυμία της Wind και θα τις δίνουν αποκλειστικά ως Τellas (Double Play).

 

Α, και μας υποσχέθηκαν νέες υπηρεσίες "στο μέλλον".

 

Πολλές φανφάρες για το τίποτα. Όπως με την περσινή μετονομασία της Wind και τα "πολλά περισσότερο", που κατέληξαν χειρότερα (κατάργηση "200 λεπτά προς όλους", αυξήσεις τιμών κλπ)

 

Μην με παρεξηγείτε, εύχομαι κι εγώ η ΤΙΜ-Tellas-Wind, ή όπως τέλος πάντων λέγεται να προσφέρει κάτι ανταγωνιστικό στο μέλλον (και δεν το αποκλείω καθόλου).

 

Αλλά αυτή η τάση τους να ανοίγουν τις σαμπάνιες Cair όποτε αλλάζουν σηματάκια, χρωματάκια, γραμματόσημα φακέλλου, ή οτιδήποτε άλλο ανούσιο, έχει καταντήσει κουραστική.

Link to comment
Share on other sites

Τί ήρθε, ακριβώς?

Άλλαξαν το σηματάκι και αυτό ήταν όλο.

Τα 24Mbit θα τα ανακοινώσουν προσεχώς.

 

Και όχι απλώς δεν αντικατέστησε το "Zisto" το "Wind LLU", αλλά ανακοίνωσαν και ότι θα σταματήσουν να διαθέτουν ADSL υπηρεσίες υπό την επωνυμία της Wind και θα τις δίνουν αποκλειστικά ως Τellas (Double Play).

 

Α, και μας υποσχέθηκαν νέες υπηρεσίες "στο μέλλον".

 

Πολλές φανφάρες για το τίποτα. Όπως με την περσινή μετονομασία της Wind και τα "πολλά περισσότερο", που κατέληξαν χειρότερα (κατάργηση "200 λεπτά προς όλους", αυξήσεις τιμών κλπ)

 

Μην με παρεξηγείτε, εύχομαι κι εγώ η ΤΙΜ-Tellas-Wind, ή όπως τέλος πάντων λέγεται να προσφέρει κάτι ανταγωνιστικό στο μέλλον (και δεν το αποκλείω καθόλου).

 

Αλλά αυτή η τάση τους να ανοίγουν τις σαμπάνιες Cair όποτε αλλάζουν σηματάκια, χρωματάκια, γραμματόσημα φακέλλου, ή οτιδήποτε άλλο ανούσιο, έχει καταντήσει κουραστική.

Μία είναι η σημαντική διαφορά. Ότι πλέον θα υπάρχει full llu από τα καταστήματα wind. Ενώ μέχρι τώρα η tellas έδινε full llu και η wind απλώς adsl και προεπιλογή φορέα ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Τί ήρθε, ακριβώς?

Άλλαξαν το σηματάκι και αυτό ήταν όλο.

Τα 24Mbit θα τα ανακοινώσουν προσεχώς.

 

Και όχι απλώς δεν αντικατέστησε το "Zisto" το "Wind LLU", αλλά ανακοίνωσαν και ότι θα σταματήσουν να διαθέτουν ADSL υπηρεσίες υπό την επωνυμία της Wind και θα τις δίνουν αποκλειστικά ως Τellas (Double Play).

 

Α, και μας υποσχέθηκαν νέες υπηρεσίες "στο μέλλον".

 

Πολλές φανφάρες για το τίποτα. Όπως με την περσινή μετονομασία της Wind και τα "πολλά περισσότερο", που κατέληξαν χειρότερα (κατάργηση "200 λεπτά προς όλους", αυξήσεις τιμών κλπ)

 

Μην με παρεξηγείτε, εύχομαι κι εγώ η ΤΙΜ-Tellas-Wind, ή όπως τέλος πάντων λέγεται να προσφέρει κάτι ανταγωνιστικό στο μέλλον (και δεν το αποκλείω καθόλου).

 

Αλλά αυτή η τάση τους να ανοίγουν τις σαμπάνιες Cair όποτε αλλάζουν σηματάκια, χρωματάκια, γραμματόσημα φακέλλου, ή οτιδήποτε άλλο ανούσιο, έχει καταντήσει κουραστική.

 

Τα 24 Mbps θα ισχύουν από αύριο. Όσον αφορά για τα υπόλοιπα έχεις δικάιωμα να επιλέξεις ότι θέλεις ελέυθερη αγορά έχουμε. Μην βιάζεσαι όμως να κατακρίνεις το προιόν, το θεωρώ αδικία.

Link to comment
Share on other sites

Μία είναι η σημαντική διαφορά. Ότι πλέον θα υπάρχει full llu από τα καταστήματα wind. Ενώ μέχρι τώρα η tellas έδινε full llu και η wind απλώς adsl και προεπιλογή φορέα ;)

 

Σωστός. Μια διαφορά που θα κάνει την διαφορά!!!!

Εγώ θέλω να δω τον ενιαιο λογ/μο που θα βγαίνει μετά.:p:p

Μέσα σε ένα φάκελλο θα υπάρχει wind, tellas, tellas by wind .....κλπ.:lol::lol:

 

Έρε πλάκες που έρχονται....

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Μια διαφορά που θα κάνει την διαφορά!!!!

Εγώ θέλω να δω τον ενιαιο λογ/μο που θα βγαίνει μετά.:p:p

Μέσα σε ένα φάκελλο θα υπάρχει wind, tellas, tellas by wind .....κλπ.:lol::lol:

 

Έρε πλάκες που έρχονται....

:cry:

Όπως έγραψα και πιο πάνω... έχω την ενημέρωση ότι δεν θα υπάρχει ενιαίος λογαριασμός!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Σωστός. Μια διαφορά που θα κάνει την διαφορά!!!!

Εγώ θέλω να δω τον ενιαιο λογ/μο που θα βγαίνει μετά.:p:p

Μέσα σε ένα φάκελλο θα υπάρχει wind, tellas, tellas by wind .....κλπ.:lol::lol:

 

Έρε πλάκες που έρχονται....

:cry:

Προς το παρόν ΔΕΝ θα υπάρχει ενιαίος λογαριασμός. Σε άλλον φάκελο η κινητή σε άλλον το νέα προιόντα.

Link to comment
Share on other sites

ksekinaei apo aurio telika to neo proion ths wind,pou ousiastika einai autousia ta 3 programmata ths tellas.h diafora einai oti h taxitita tha einai sta 24 kai oxi sta 12 opos itan mexri tora.

ta paketa auta exakolouthoun na parexontai apo thn tellas kai oxi apo thn wind.h wind tha exakolouthisei na parexei kai ta dika ths shared llu paketa,profanws gia oses perioxes den exoun full llu tellas alla kai gia osous apla den theloun na figoun apo ton ote.

kata ta alla,ta paketa einai arketa antagonistika se sxesi me tis alles etairies.

alla kai pali oxi kai tipota to tromero.pistevw oti tha paei kala,mono kai mono giati tha ferei ston kosmo thn axiopistia ths wind san brand name pou se sxesi me hol,vivodi,lannet ktl,einai megali diafora.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν ΔΕΝ θα υπάρχει ενιαίος λογαριασμός. Σε άλλον φάκελο η κινητή σε άλλον το νέα προιόντα.

 

δηλαδή αν κάποιος έχει σύνδεση wind δεν θα έχει όφελος αν κάνει wind/tellas σταθερό/adsl?:mad:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
δηλαδή αν κάποιος έχει σύνδεση wind δεν θα έχει όφελος αν κάνει wind/tellas σταθερό/adsl?:mad:

 

Προς το παρόν δεν έχει ανακοινωθεί κάτι. Από αύριο θα ξέρουμε περισσότερα. Πιστεύω ότι θα παίξει κάποια προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ακόμη δεν έχουν αποφασίσει για την ταχύτητα :lol:

 

http://i140.photobucket.com/albums/r20/ptg1975/tellas.jpg

 

Επίσης και σε άλλα σημεία γράφουν αλλού 12 και αλλού 24 mbps :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Από ότι μας είπαν το τέλος ενεργοποίησης θα είναι δωρεάν μέχρι 30/5 και μετά θα μετατεθεί εκ νέου. Μάλλον θα καταργηθεί αργότερα. Η ταχύτητα θα είναι 24 Mbps. Παίζει και επιδότηση για wifi router με 2,90 ευρώ τον μήνα στον λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι μας είπαν το τέλος ενεργοποίησης θα είναι δωρεάν μέχρι 30/5 και μετά θα μετατεθεί εκ νέου. Μάλλον θα καταργηθεί αργότερα. Η ταχύτητα θα είναι 24 Mbps. Παίζει και επιδότηση για wifi router με 2,90 ευρώ τον μήνα στον λογαριασμό.

Αυτό το κάνει εδώ και καιρό η tellas (για το ασύρματο ρούτερ).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Αυτό το κάνει εδώ και καιρό η tellas (για το ασύρματο ρούτερ).

 

Το ξέρω ότι το κάνει, αλλά αν σκεφτείς ότι μέχρι εχθές (με τα παλιά πακέτα) δεν είχαμε τέτοια επιλογή, είναι καλοδεχούμενο!

Link to comment
Share on other sites

Τα 24 Mbps θα ισχύουν από αύριο. Όσον αφορά για τα υπόλοιπα έχεις δικάιωμα να επιλέξεις ότι θέλεις ελέυθερη αγορά έχουμε. Μην βιάζεσαι όμως να κατακρίνεις το προιόν, το θεωρώ αδικία.

 

Δεν κατακρίνω φίλε Κώστα, απλώς επισημαίνω ότι δεν υπήρξε νέο προϊόν, ενώ η Tellas-Wind είχε δημιουργήσει προσδοκίες για κάτι καινούριο. Η αλλαγή ονόματος από Zisto σε Double play δεν είναι καινούρια υπηρεσία.

 

Επιπλέον, το θεωρώ πολύ μεγάλο ρεζιλίκι ότι η "Tellas --μέλος του ομίλου Wind" εξακολουθεί να χρεώνει τους πελάτες της για κλήσεις προς κινητά Wind 10% ακριβότερα απ'ότι σε Cosmote και Vodafone. Σαμποτάζ στον εαυτό τους κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

 

Επιπλέον, το θεωρώ πολύ μεγάλο ρεζιλίκι ότι η "Tellas --μέλος του ομίλου Wind" εξακολουθεί να χρεώνει τους πελάτες της για κλήσεις προς κινητά Wind 10% ακριβότερα απ'ότι σε Cosmote και Vodafone. Σαμποτάζ στον εαυτό τους κάνουν?

 

Αυτό είναι τραγικό και δεν μπορώ να καταλάβω με τι σκεπτικό το κάνουν...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και πολλά χρόνια συνδρομητής κινητής τηλεφωνίας Wind. Έτσι, επί μήνες περίμένα το double-play πακέτο από τη Wind έτσι ώστε:

1. να τα έχω όλα από την ίδια εταιρία και να έχω έτσι έκπτωση στο πάγιο.

2. να έρχονται όλα σε ένα λογαριασμό (αν και αυτό είναι δευτερεύον).

 

Τελικά τίποτα από αυτά δεν ισχύει ακόμα. Και όχι μόνο αυτό αλλά υπάρχει και τέλος ενεργοποίησης, που δεν έχουν άλλες εταιρίες. Άρα εν τέλει δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να την προτιμήσω έναντι της Forthnet ή On, κτλ..

 

Θα περιμένω λίγο καιρό ακόμα μήπως βγουν αυτές οι προσφορές (έκπτωση στο πάγιο, μηδέν κόστος ενεργοποίησης, κτλ) και βλέπουμε.

 

Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ΔΕΝ υπάρχει τέλος ενεργοποίησης προς το παρόν και ούτε νομίζω να υπάρξει. Όσον αφορά για τα υπόλοιπα.... Τι περιμένατε ρε παιδιά? Δεν σας καλύπτουν τα πακέτα? Όσον αφορά για την παραπάνω χρέωση σε κινητά Wind το έχω αναφέρει ήδη σε εκπρόσωπο της εταιρείας. Πιστέυω πως θα υπάρξει κάποια προσφορά τις επόμενες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατακρίνω φίλε Κώστα, απλώς επισημαίνω ότι δεν υπήρξε νέο προϊόν, ενώ η Tellas-Wind είχε δημιουργήσει προσδοκίες για κάτι καινούριο. Η αλλαγή ονόματος από Zisto σε Double play δεν είναι καινούρια υπηρεσία.

 

Επιπλέον, το θεωρώ πολύ μεγάλο ρεζιλίκι ότι η "Tellas --μέλος του ομίλου Wind" εξακολουθεί να χρεώνει τους πελάτες της για κλήσεις προς κινητά Wind 10% ακριβότερα απ'ότι σε Cosmote και Vodafone. Σαμποτάζ στον εαυτό τους κάνουν?

 

μπορει η τελλας να χρεωνει τα κινητα.αλλα η wind εχει μια ωρα τσαμπα.και κατι που δν καταλαβαινω...το θεμα λεει wind και οχι τελλας...ας μην ασχολιομαστε συνεχεια με την τελλας γιατι πιστευω οτι εχει η τελλας μπορει να μην τα παρει ολα η wind

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...