Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δευτερο γιατι το βλεπεις δυσκολο;

Εγω το εχω σιγουρο και συντομα.

 

Εγώ το 1ο βλέπω πιο εθικτό γιατί είχαν πει ότι θα το βγάλουν για τον Τιτάνα και γιατί είναι Χ.1 δηλαδή αναβάθμιση της έκδοσης του λειτουργικού.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Episima den ginetai afenws giati i syskevi sou einai agorasmeni apo to ekswteriko, afeterou giati den einai HTC kai den ypostirizei i ACE Hellas tis syskeves tis O2.

 

Mporeis omws na baleis opoiadipote cooked ROM pou kykloforei. Egw proswpika tha sou synistousa mia aggliki ekdosi apo tis polles pou kykloforoun kai tin eksellinizeis aneta me ta extra programmatakia gia pliktrologia kai epafes. Yparxei episis kai i cooked elliniki ROM tou swtos.

 

Prosoxi... opoia cooked (unofficial) ROM perasoume, panta prepei prwta na exoume kanei cid-unlock ti syskevi mas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

nai Δημητρη υπάρχει cd με το τομ-τομ μέσα

 

Ligo off-topic re pedia....prospathisa na valo to TomTom Navigator 6 pou iha kai sto Artemis alla mou kolai. Skeftome mipos theli kapia kenouria ekdosi, alla afti ti fora agorasa ti siskevi apo Australia (ida ta kalatis ACE otan iha provlima me to Artemaki kai ipa den to xana kano) kai edo de to dinoun me TomTom alla me mia hazomara programa.

Mporite na mou pite ti grafi to cd epano? Ti version TomTom ine (pes te mou esis kai meta tha to vro sto gnosto magazaki :cool: )

Link to comment
Share on other sites

η 6.030 δουλευει μια χαρα με τους τελευταιους χαρτες ευρωπης.(6.75)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Επειδή αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με το Cruise και τα ΒΤ ακουστικά, παρακαλώ για τη βοήθειά σας!

 

Πείτε μου ποια ακουστικά χρησιμοποιείτε τα οποία δουλεύουν άψογα με το Cruise.

 

Εγώ έχω δοκιμάσει το Jabra BT800 και το Motorola H5 και κανένα από τα δύο δεν παίζει σωστά.

 

Παρακαλώ βοηθείστε γιατί τρώω ακτινοβολία τόσο καιρό άδικα!!!

 

Ευχαριστώ!!!

 

εγω χρησιμοποιω ενα plantronics (340) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο την ποιοτητα ηχου και απο την συνεργασια του με το cruise. Γυρω στα €35

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Είμαι ένας προβληματισμένος υποψήφιος αγοραστής νέας συσκευής και βρίσκομαι σε δίλλημα για το αν θα αγοράσω : Nokia N82 ή Touchcruise.

 

Σχετικά με το πρώτο, βρίσκομαι σε σκέψη γιατί διαθέτω μέχρι τώρα το καλό και αξιόπιστο N73 ME με ένα menu αρκετά οικείο με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Κι από δυνατότητες...αρκετές σαν συσκευή καθημερινής χρήσης .

 

Διαβάζω τόσα καλά για το HTC όμως συγχρόνως δεν είναι και λίγα τα σχετικά άρθρα περί κολημμάτων, hard resets, ασυμβατότητα προγραμμάτων, δυσλειτουργίες κλπ..κλπ.

 

Θέλω να πιστεύω ότι μια τέτοια συσκευή σαν την τελευταία θα καλύψει στο έπακρο τις ανάγκες μου, αλλά τατυτόχρονα μένω διστακτικός και προβληματισμένος αφενός μεν για τα προαναφερθέντα "αρνητικά" και αφετέρου για το πόσο εύκολα μπορεί κανείς να συνηθίσει ένα τελείως διαφορετικό από το Nokia menu.

Είναι εύκολο, π.χ να στείλεις από το HTC sms χωρίς τη χρήση γραφίδας?

 

Κάθε άποψη επί του θέματος θα ήταν άκρως ευπρόσδεκτη.

 

Sorry για το μακροσκελές μήνυμά μου. Ελπίζω οι όποιες απαντήσεις να βοηθήσουν μαζί με εμένα κι άλλα μέλη της κοινότητάς μας.:)

Link to comment
Share on other sites

1. Αμα θες ένα πολύ καλό τηλέφωνο πάρε ΝΟΚΙΑ. Ο κόσμος των PDA πράγματι έχει πολλά hard reset και κολλήματα γιατί ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ. Θέλουμε να πειράζουμε συνέχεια τις συσκευές μας και να βλέπουμε τι καινούργιο έχει βγει και να το φοράμε.

 

2. Για ROM να διαλέξεις.... αυτή τη στιγμή βγαίνουν πάρα πολλές ROM και συνέχεια δοκιμάζω και καινούργιες. Οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι. Ή μάλλον αν θες σταθερότητα βαλε UDK την Vega R2 και περίμενε να ξεδιαλείνει το σκηνικό με τις καινούργιες diamond roms

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα ρε παιδια, συχρονιζετε και σε λιγο ξεσυχρονιζετε... γιατι ?

 

Ούτε εγώ έχω γνήσια windows(και μάλιστα sp1) αλλά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Δοκίμασε να εγκαταστήσεις ξανά το activsync η να αλλάξεις είσοδο usb.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εχω ενα xda orbit 2 το οποιο ειναι το ιδιο με το touch cruise. εχετε να προτεινεται καμια rom;

 

Και η τελευταία από PDAMobiz δουλεύει πολύ καλά. Την έχω γονατίσει αλλά αντέχει. Είναι πολύ stable και μπορείς άνετα να την κρατήσεις καιρό στη συσκευή σου απροβλημάτιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι εύκολο, π.χ να στείλεις από το HTC sms χωρίς τη χρήση γραφίδας?

 

Φυσικά... αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Εάν θέλεις ένα απλό κινητό να κάνεις τη δουλειά σου, ξαναπάρε NOKIA. Εάν πάλι θες μια συσκευή που θα ασχοληθείς και δεν πρόκειται να βαρεθείς εύκολα πήγαινε σε WM, είναι σαφώς ανώτερα του Symbian και με πολλές πολλές δυνατότες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Είμαι ένας προβληματισμένος υποψήφιος αγοραστής νέας συσκευής και βρίσκομαι σε δίλλημα για το αν θα αγοράσω : Nokia N82 ή Touchcruise.

 

Σχετικά με το πρώτο, βρίσκομαι σε σκέψη γιατί διαθέτω μέχρι τώρα το καλό και αξιόπιστο N73 ME με ένα menu αρκετά οικείο με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Κι από δυνατότητες...αρκετές σαν συσκευή καθημερινής χρήσης .

 

Διαβάζω τόσα καλά για το HTC όμως συγχρόνως δεν είναι και λίγα τα σχετικά άρθρα περί κολημμάτων, hard resets, ασυμβατότητα προγραμμάτων, δυσλειτουργίες κλπ..κλπ.

 

Θέλω να πιστεύω ότι μια τέτοια συσκευή σαν την τελευταία θα καλύψει στο έπακρο τις ανάγκες μου, αλλά τατυτόχρονα μένω διστακτικός και προβληματισμένος αφενός μεν για τα προαναφερθέντα "αρνητικά" και αφετέρου για το πόσο εύκολα μπορεί κανείς να συνηθίσει ένα τελείως διαφορετικό από το Nokia menu.

Είναι εύκολο, π.χ να στείλεις από το HTC sms χωρίς τη χρήση γραφίδας?

 

Κάθε άποψη επί του θέματος θα ήταν άκρως ευπρόσδεκτη.

 

Sorry για το μακροσκελές μήνυμά μου. Ελπίζω οι όποιες απαντήσεις να βοηθήσουν μαζί με εμένα κι άλλα μέλη της κοινότητάς μας.:)

 

Χρονια χρηστης symbian εχω κανει τα απιστευτα ..... η τελευταια συσκευη μου ηταν Ν73ΜΕ.Ημουν και γω μεταξυ Ν82 και Cruise.Αποφασισα το δευτερο γιατι πλεον τα symbian τα καινουργια λεω δεν εχουν να επιδειξουν κατι εκτος απο βελτιωσεις.

Παιρνοντας λοιπον το Cruise εμεινα αφωνος απο την ομορφια του (υποκειμενικο βεβαια).Το εχω εδω και μισο μηνα περιπου.Εχω δει και το Ν82.Εχουμε και λεμε.Παιρνοντας στον κοσμο των windows mobile (εγω τουλαχιστον) εχασα τον μπουσουλα.Δεν μπορουσα να παρω ουτε ενα τηλ.Βεβαια τωρα το συνηθισα και δοκιμαζω συνεχεια εφαρμογες.Οι εφαρμογες των WM υπερτερουν κατα παρα πολυ ομως των αντιστοιχων symbian.

Για sms κανενα προβλημα.με ενα καλο touch πληκτρολογιο εισαι οκ.

Eπισης εχει αφθονες επιλογες προγραμματων για πλοηγηση.Sto symbian μονο το Garmin και το sing αξιζουν.Το cruise ειναι απο τα ποιο γρηγορα gps που εχω δει ."Κλειδωνει" σχεδον αμεσως.

Αλλη αισθηση το touch και αλλη των "κοινων" πλεον πληκτρων...(ας ειναι καλα το iphone).Στα περισσοτερα καθημερινα πραγματα η γραφιδα δεν ειναι απαραιτητη.Απουσια minijack.....

Παιχνιδια τρομερα που ειναι καλυτερα των symbian (δεν ξερω ομως για τα καινουργια ngage) αλλα μερικα δεν παιζονται καθουλα....η παρουσια πληκτρων ειναι απαραιτητη.

 

Για Ν82 τωρα Απιστευτη καμερα και video (all the money).To cruise τα ονειρευεται απλα...αν και δεν μπορω να καταλαβω πως ενα κινητο 700€ εχει μαπα καμερα...ελεος οι απατεωνες.Ζηλευω υπερβολικα των αισθητηρα κινησης του Ν82 αλλα iphone.Htc ονειρο θερινης νυχτος.

Θα πρεπει να συνηθισεις επισεις τα ελαχιστα soft reset στο cruise και να βαλεις ενα προγραμμα για ξυπνητηρι το ενσωματομενο ειναι απλα γελειο.Δεν χτυπαει στο αθορυβο ουτε οταν ειναι κλειστει η συσκευη.

Για θεμα ηχου τωρα δεν εντοπισα διαφορες αν και υπερτερει η εισοδος του minijack στο Ν82 καθως και τα δυο εξωτερικα ηχεια του.Τελος επιλεγεις συμφωνα με τις αναγκες σου και παιρνεις.Εγω πηρα Ηtc μονο και μονο γιατι βαρεθηκα τα symbian.

Επισης σε μια συσκευη με windows mobile αλλαζεις μεχρι και τη rom πραγμα που στα symbian δεν γινεται.Windows παντως σημαινει οχι multimedia κινητο (Ν95) αλλα περισσοτερο επαγγελματικο λενε καποιοι (εγω θα ηθελα και τα δυο παντως...Ενα Ν96 με windows).Αν το καινουργιο diamond ειχε και multimedia χαρακτηριστικα θα ηταν killer phone apla.Αλλα ειναι cruise( αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως).

Η HTC μας περναει για βλακες (λιγο 3D , υψηλοτερη αναληση και λιγο χρονισμα του επεξεργαστη και ετοιμο το νεο μοντελο)

Περιμενω του χρονου το touch nokia (me windows κατα πασα πιθανοτητα οπως δηλωσε η ιδια-αν και μου φαινεται κομματακι κουλο).Απλα η ισοπεδωση της Ηtc kai λειπων εταιριων.-:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περιμενω του χρονου το touch nokia (me windows κατα πασα πιθανοτητα οπως δηλωσε η ιδια-αν και μου φαινεται κομματακι κουλο).Απλα η ισοπεδωση της Ηtc kai λειπων εταιριων.-:ninja:

 

Mia xara ta les, alla gia afto to teleftaio... kopse kati! Den einai ligo nwris gia tetoia sigouria?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

kalh h NOKIA alla ekei pou stamataei h NOKIA xekinane oles oi alles.....

kai epeidh tha protrexoun na mou poun gia piothta ths fotografikhs kai tetia...

ean mas eniaze mono auto tote tha pername mia SLR na kaname th douleia mas...thlefono agorazoume h opws alliws mporoume na ta poume...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τον firiel τον Athanaso 77 και κυρίως τον φίλο loydcoyl για την εκτενή αναφορά και περιγραφή που έκανε προς διευκόλυνσή μου.

 

Όλα αυτά που εκτέθηκαν ως απόψεις και προτάσεις είναι απολύτως σεβαστά.

 

Η απόφαση είναι θέμα χρόνου.

 

Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Είμαι ένας προβληματισμένος υποψήφιος αγοραστής νέας συσκευής και βρίσκομαι σε δίλλημα για το αν θα αγοράσω : Nokia N82 ή Touchcruise.

 

Σχετικά με το πρώτο, βρίσκομαι σε σκέψη γιατί διαθέτω μέχρι τώρα το καλό και αξιόπιστο N73 ME με ένα menu αρκετά οικείο με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Κι από δυνατότητες...αρκετές σαν συσκευή καθημερινής χρήσης .

 

Διαβάζω τόσα καλά για το HTC όμως συγχρόνως δεν είναι και λίγα τα σχετικά άρθρα περί κολημμάτων, hard resets, ασυμβατότητα προγραμμάτων, δυσλειτουργίες κλπ..κλπ.

 

Θέλω να πιστεύω ότι μια τέτοια συσκευή σαν την τελευταία θα καλύψει στο έπακρο τις ανάγκες μου, αλλά τατυτόχρονα μένω διστακτικός και προβληματισμένος αφενός μεν για τα προαναφερθέντα "αρνητικά" και αφετέρου για το πόσο εύκολα μπορεί κανείς να συνηθίσει ένα τελείως διαφορετικό από το Nokia menu.

Είναι εύκολο, π.χ να στείλεις από το HTC sms χωρίς τη χρήση γραφίδας?

 

Κάθε άποψη επί του θέματος θα ήταν άκρως ευπρόσδεκτη.

 

Sorry για το μακροσκελές μήνυμά μου. Ελπίζω οι όποιες απαντήσεις να βοηθήσουν μαζί με εμένα κι άλλα μέλη της κοινότητάς μας.:)

 

Φιλε μου επειδη ειχα το Ν82 και μαλιστα μολις προτοηρθε και τωρα εχω το TC θα σου πω τη γνωμη μου.

 

Ειναι απλα τα πραγματα.

Το Ν82 ειναι περισσοτερο καθημερινο τηλεφ.,πιο ευκολο να το βαλεις στη τσεπη,η να το αφησεις λιγο πιο ατσαλα σε 1 τραπεζι καφετεριας,να στειλης 1 sms πολυ πιο ευκολα οταν εισαι εξω στο δρομο(οχι να οδηγεις),και κυριως με μια κορυφαια καμερα,βιντεο(για κινητο) που τα windows mobile μονο να ονειρευτουν μπορουν προς το παρον!!

Επισεις ασυγκριτη ευχρηστια σε καθημερινες συνθηκες γιατι ειναι πιο πολυ τηλεφωνο!

 

Το TC τωρα ειναι..ερωτευσιμο!!

Εχει απιστευτη αισθηση η οθονη αφης του(ενταξη,δεν ειναι iphone),τα προγραμματα και το πειραγμα που παιρνει ειναι φοβερο,μπορεις να το εχεις μονο για να κανεις τη δουλεια σου,η να παιζεις μαθαινωντας μαζι του προσθαφαιροντας προγραμματα

 

Τα windows θα σου φανουν καπως στην αρχη αλλα μαθαινοντε ευκολα,εγω τωρα δε μπορω με τα symbian να συνηθησω!!

 

Εν κατακλειδι δε θα σε προβληματιση ιδιαιτερα περα απ τη πρωτη επαφη,στο κατω κατω εδω ειμαστε ολοι να βοηθουμε οσο μπορουμε,αλλα θα σου ξαναπω οτι σα τηλεφωνο το TC,δεν ειναι για προχειροτητες κι κακουχιες,οχι γιατι δεν αντεχει αλλα γιατι ειναι πιο Ελεγκαντ:)

 

Εγω παρεπιμπτοντος το εδωσα το Ν82,αντεξα πολυ λιγο μαζι του,πηρα τελικα μετα απο περιπλανησεις το G600 που ειναι πιο πρακτικο λογο Slide(και πιο ομορφο) και κανω το εξης..

Εχω το TC για το σπιτι,για τα αρχεια μου(εχει ΅κανονικο΅ word)για το GPS(καμια σχεση με το Ν82 κυριως λογο πογραμματων και οθονης αφης)και για προσωπικη μου ευχαριστηση,και το G600..για καθημερινο τηλεφωνο

για την εξω σκληρη ζωη:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Mia xara ta les, alla gia afto to teleftaio... kopse kati! Den einai ligo nwris gia tetoia sigouria?

 

Τι να σου πω η Nokia το λεει ...μετα την στροφη της (Sony)Erricson στα Windows δεν αποκλειεται.Οπως και η Lg το ιδιο εκανε....Τωρα για το ποσο ειναι αληθινο η οχι ο χρονος θα δειξει.Παντως για touch ειναι σιγουρο πλεον αλλα για το αν θα ειναι με windows επιφυλασσομαι και εγω.

Προς το παρον η HTC ειναι κυριαρχος στον χωρο της.

Δεν θα αναλυσω αλλο το θεμα windows mobile vs symbian γιατι ειμαστε off topic....

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την καινουρια Opera στο cruise μου αλλα δεν βλεπω να εχει που8ενα στις επιλογες της , την κωδικοποιηση των χαρακτηρων. Ετσι μπαινω στο in.gr για παραδειγμα και μου τα δειχνει ''κινεζικα''. Ενω με την opera 8.65 δεν ειχα τετοια προβληματα. Ξερει κανεις πως μπορω να λυσω αυτο το προβλημα??

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Se genikes grammes... ksekleidwneis ti syskevi sou gia na mporeis na tis peraseis kai unofficial ROMs.

 

(Den exei sxesi me to SIM-unlock, afto einai allo pragma kai esy den to xreiazesai mias kai den einai kleidwmeni i syskevi sou se kapoio diktyo.)

 

To link pou parathetw pio panw einai katatopistikotato. Riktou mia matia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στο s2u2 που είπαμε βάζουμε τις gift εικόνες βρε παιδιά

 

Στη storage-my pict δε μου τις βλέπει

:worry:

Link to comment
Share on other sites

στο s2u2 που είπαμε βάζουμε τις gift εικόνες βρε παιδιά

 

Στη storage-my pict δε μου τις βλέπει

:worry:

 

Program files,S2U2,gfx

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...