Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hard reset einai to prwto pou dwkimasa,kai to pcm keyboard to ebala alla tipota....

 

to skeftomai kai egw na valw ti ROM tou bebe alla den xerw ti problhmata exei kai th oxi.esu thn exeis valei kai pws sou douleuei?

 

0.67_Standard_bepe την εχω κανα μηνα περιπου χωρις κανενα προβλημα.

Αν θες μπορεις να βαλεις και την official Αγγλικη. ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Polaris/RUU_Polaris_HTC_WWE_1.25.405.1_radio_sign_25.65.30.04_1.58.21.23_Ship.exe

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sorry αν επεναλαμβάνω ήδη υποθέντα πράγματα.

Α.Στην Ελληνική Rom μπορείς να έχεις άγγλικό μενού ?

Β.Αμα κάνεις hard spl βάζεις άνετα την ελληνική rom, έτσι ?

 

Α. Ναι

Β. Αμα η συσκευη σου ειναι απο ACE Hellas ναι, αν την εχεις αγορασει απο expansys Π.Χ δεν μπορεις.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλο μηνα!

Στα πλαισια μιας διπλωματικης εργασιας, εχω συνταξει ενα ερωτηματολογιο, που απευθυνεται σε χρηστες "εξυπνων" κινητων τηλεφωνων (smartphones).

Ειναι πολυ σημαντικο να εχω ενα σεβαστο αριθμο συμπληρωμενων ερωτηματολογιων για να μπορεσω να τα αξιοποιησω, κι ως εκ τουτου θα εκτιμουσα οποιος εχει το χρονο και τη διαθεση να αφιερωσει περιπου μιση ωρα για να το συμπληρωσει.

Οποιος μπορει να βοηθησει, ας μου στειλει ενα προσωπικο μηνυμα για να του στειλω το ερωτηματολογιο.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τη συμμετοχη σας! :)

Link to comment
Share on other sites

κωστα, επειδη δεν μπορω να κατεβασω τη bepe Standard 0.67 απο το rapidshare, εχεις κανενα αλλο λινκ να την κατεβασω? Κατεβηκε τελικα. Τωρα μενει να την εγκαταστησω και να τη δοκιμασω.

 

0.67_Standard_bepe την εχω κανα μηνα περιπου χωρις κανενα προβλημα.

Αν θες μπορεις να βαλεις και την official Αγγλικη. ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Polaris/RUU_Polaris_HTC_WWE_1.25.405.1_radio_sign_25.65.30.04_1.58.21.23_Ship.exe

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Α. Ναι

Β. Αμα η συσκευη σου ειναι απο ACE Hellas ναι, αν την εχεις αγορασει απο expansys Π.Χ δεν μπορεις.

 

Δοκιμασμένο ? Ακόμα και μετά από hard spl ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλο μηνα!

Στα πλαισια μιας διπλωματικης εργασιας, εχω συνταξει ενα ερωτηματολογιο, που απευθυνεται σε χρηστες "εξυπνων" κινητων τηλεφωνων (smartphones).

Ειναι πολυ σημαντικο να εχω ενα σεβαστο αριθμο συμπληρωμενων ερωτηματολογιων για να μπορεσω να τα αξιοποιησω, κι ως εκ τουτου θα εκτιμουσα οποιος εχει το χρονο και τη διαθεση να αφιερωσει περιπου μιση ωρα για να το συμπληρωσει.

Οποιος μπορει να βοηθησει, ας μου στειλει ενα προσωπικο μηνυμα για να του στειλω το ερωτηματολογιο.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τη συμμετοχη σας! :)

 

Στείλε φίλε χωρίς να υπόσχομαι να το συμπληρώσω, να δώ τις ερωτήσεις πρώτα θέλω:)

hercoulis@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία που αρχικά φαινόταν πολύ εύκολη αλλά ίσως να μην είναι. Πώς μπορώ να αντιγράψω δεδομένα από excel / word του pc στο pda και το αντίστροφο; (να έχω π.χ. ανοιχτά αρχεία excel σε pc και pda και να κάνω copy/paste)

 

Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο ? Ακόμα και μετά από hard spl ?

 

Την Ελληνικη rom την φτιαχνει η ACE και μπορουν να την δεχτουν συγκεκριμενα ΙΜΕΙ, δεν νομιζω να εχει καταφερει κανεις να την περασει και να ανοιξε η συσκευη του, αν το δοκιμασεις λογικα η συσκευη σου δεν θα bootαρει καν.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;

 

Γιατι δεν κανεις copy το αρχειο στο pc να το φτιαξεις και μετα να το κανεις paste στο ppc δεν νομιζω να ειναι ουτε χρονοβόρο ουτε δύσκολο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;

 

δεν γίνεται. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ έιναι copy/paste το κομμάτι που θες σε καινούργιο excel και μετά copy το νέο excel στο pda και μέσα στο pda copy/ paste στο excel που ήθελες

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ έιναι copy/paste το κομμάτι που θες σε καινούργιο excel και μετά copy το νέο excel στο pda και μέσα στο pda copy/ paste στο excel που ήθελες

 

office 2003 εχεις?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στείλε φίλε χωρίς να υπόσχομαι να το συμπληρώσω, να δώ τις ερωτήσεις πρώτα θέλω:)

hercoulis@yahoo.gr

 

Οκ φιλε μου, σε ευχαριστω οπως και να εχει για το ενδιαφερον :)

Link to comment
Share on other sites

0.67_Standard_bepe την εχω κανα μηνα περιπου χωρις κανενα προβλημα.

Αν θες μπορεις να βαλεις και την official Αγγλικη. ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Polaris/RUU_Polaris_HTC_WWE_1.25.405.1_radio_sign_25.65.30.04_1.58.21.23_Ship.exe

 

 

katevasa thn 0.67_opera_bepe kai tha thn dokimasw,elpizw na einai kalh.

einai omws ontws wm6.1 h einai mono lekthkh allagh se 6.1 gia na lene oti kanan kati.

Link to comment
Share on other sites

office 2003 εχεις?

 

Έχω office 2003 στο pc ενώ το tc μάλλον έχει office2007. Οπότε δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία από το pda στο pc γιατί πολύ απλά το office 2003 δεν τα αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ελπίζω να είχατε όλοι καλές γιορτές!

Κώστα να σου ζήσει η κόρη σου να είναι πάντα γερή!

 

Στα περι cruise τώρα, μου έβγαλε μύνημα το pcm keyboard ότι λείγει, δεν έδωσα σημασία, σήμερα όμως δεν με αφήνει να το χρησημοποιήσω καθόλου... Επειδή δεν θυμάμαι, μπορείται να μου πείτε που θα βρώ καινούργιο με ελληνικά; Έχει κανένας κανένα πρόχειρο λινκ να μου στείλει;

 

Το μηχανηματάκι πάντως πολύ καλό, δεν έχω παράπονο, για την ώρα πάει ρολόι!:)

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ελπίζω να είχατε όλοι καλές γιορτές!

Κώστα να σου ζήσει η κόρη σου να είναι πάντα γερή!

 

Στα περι cruise τώρα, μου έβγαλε μύνημα το pcm keyboard ότι λείγει, δεν έδωσα σημασία, σήμερα όμως δεν με αφήνει να το χρησημοποιήσω καθόλου... Επειδή δεν θυμάμαι, μπορείται να μου πείτε που θα βρώ καινούργιο με ελληνικά; Έχει κανένας κανένα πρόχειρο λινκ να μου στείλει;

 

Το μηχανηματάκι πάντως πολύ καλό, δεν έχω παράπονο, για την ώρα πάει ρολόι!:)

 

Nα σε καλα Γρηγορη.

Ποια εκδοση εχει που λήγει σημερα?

Κατεβασε την τελευταια http://www.pocketcm.com/keyboard.php

Βαλε και αυτο το skin ειναι απο το ποιο ωραια νομιζω. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371322

Κρατα και το Greek Layout που εχεις μεσα στο φακελο.

 

Κανε unistall αυτο που εχεις, soft reset, install την 0.14 και λογικα θα γινει η αναβαθμιση και θα σου μείνουν οι ρυθμισεις που ειχες, βαλε το skin που σου λεω ταιριάζει τζαμι με το cruise.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nα σε καλα Γρηγορη.

Ποια εκδοση εχει που λήγει σημερα?

Κατεβασε την τελευταια http://www.pocketcm.com/keyboard.php

Βαλε και αυτο το skin ειναι απο το ποιο ωραια νομιζω. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371322

Κρατα και το Greek Layout που εχεις μεσα στο φακελο.

 

Κανε unistall αυτο που εχεις, soft reset, install την 0.14 και λογικα θα γινει η αναβαθμιση και θα σου μείνουν οι ρυθμισεις που ειχες, βαλε το skin που σου λεω ταιριάζει τζαμι με το cruise.

 

Όντως του ταιριάζουν! νασαι καλά...!:cool:

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Απο χτές ειμαι κ εγω κάτοχος ενος Touch Cruise μετά απο πολλά χρόνια "ταλαιπωρίας" στο UIQ και είμαι στο ψάξιμο ακόμα.

Εχω μια απορία: Παρατηρώ οτι το πλαινό συρόμενο πλήκτρο στα αριστερά της συσκευής (αυτό που ρυθμίζει την ένταση) "παίζει" καπως. Οχι υπερβολικά αλλα το βλέπω κάπως χαλαρό, δουλεύει κανονικά πάντως. Έτσι είναι γενικά ή υπάρχει κάποιο κατασκευαστικό ελλάτωμα;

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Απο χτές ειμαι κ εγω κάτοχος ενος Touch Cruise μετά απο πολλά χρόνια "ταλαιπωρίας" στο UIQ και είμαι στο ψάξιμο ακόμα.

Εχω μια απορία: Παρατηρώ οτι το πλαινό συρόμενο πλήκτρο στα αριστερά της συσκευής (αυτό που ρυθμίζει την ένταση) "παίζει" καπως. Οχι υπερβολικά αλλα το βλέπω κάπως χαλαρό, δουλεύει κανονικά πάντως. Έτσι είναι γενικά ή υπάρχει κάποιο κατασκευαστικό ελλάτωμα;

 

Καταρχην καλοριζικο:)

Τα πιο πολλα ετσι ψιλο χαλαρα ειναι.

Οπως και το δικο μου!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ... Υπάρχει βέβαια κ ενα μικροσκοπικό καμμένο πίξελ πάνω δεξιά. Να το αφήσω έτσι κ δεν πειράζει ή υπάρχει φόβος να αποκτήσω κ άλλα αργότερα λόγω αυτού? :worry:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ... Υπάρχει βέβαια κ ενα μικροσκοπικό καμμένο πίξελ πάνω δεξιά. Να το αφήσω έτσι κ δεν πειράζει ή υπάρχει φόβος να αποκτήσω κ άλλα αργότερα λόγω αυτού? :worry:

 

Από τη στιγμή που καλύπτεσαι από την εγγύηση,δε βλέπω το λόγο γιατί να μη το στείλεις για επισκευή...

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που καλύπτεσαι από την εγγύηση,δε βλέπω το λόγο γιατί να μη το στείλεις για επισκευή...

 

Κοίτα βασικά με ενοχλεί το γεγονός οτι πρέπει να περιμένω κάποιες μέρες κ δευτερον οτι θα μπεί κατσαβίδι στο καινούριο τηλεφωνάκι μου...

Το πίξελ δεν είναι εμφανές πέρα απο την οθόνη εκκίνησης, οπότε δεν ενοχλέι, απλά ρωτάω μήπως αυτο σημαίνει οτι η οθόνη είναι ελλατώματικη κ αρχίσουν να εμφανίζονται κι άλλα τις επόμενες μέρες; Εαν παραμείνει μόνο αυτό τότε μικρό το κακό.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που καλύπτεσαι από την εγγύηση,δε βλέπω το λόγο γιατί να μη το στείλεις για επισκευή...

 

Δεν νομιζω να καλύπτεται για ενα pixel, απο 3 και πανω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να καλύπτεται για ενα pixel, απο 3 και πανω.

 

Στις αρχές του χρόνου είχα στείλει e-mail στην ACE για το θέμα των pixels:

 

Επειδή ενδιαφέρομαι για το HTC Cruise,θα ήθελα να ρωτήσω μέχρι πόσα καμμένα pixels καλύπτει η εγγύηση της HTC.

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

Υπάρχει εγγύηση σε περίπτωση που υπάρχει ένα ή περισσότερα καμένα

pixels.

 

Με εκτίμηση,

HTC/iGO My Way Support Team

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...