Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον... έχασε αέρα! Σε μία WM συσκευή δεν είναι μόνο η Ram σημαντική ως ποσότητα, αλλά και η διαχείρισή της από το λειτουργικό. Επίσης χάνεις τους 3D drivers, το bluetooth autopairing, to fetch pop3 mail, το threaded text message, το phonebook access από το bluetooth κ.ά.

Σε καμμία περίπτωση δε λέω ότι τα WM 6.1 είναι καμμία ολοκληρωμένη αναβάθμιση, όμως σίγουρα έχει καλύτερα χαρακτηριστικά από τα 6.0. Όσων αφορά τη Ram, το πόσο % μένει ελεύθερο είναι κυρίως ψυχολογικό θέμα. Το ζητούμενο είναι η συσκευή να δουλεύει απροβλημάτιστα. Σ' εμένα με manila 2D και αρκετά προγράμματα ανοιχτά, δεν κολλάει πουθενά. Άρα δε με ενδιαφέρει το % της free ram, αλλά η γενικότερη πολλή καλή αίσθηση που μου δίνει το TC.

 

Tην ευκολια που προσφερει το HTC HOME δε την αλλαζω!

 

Το threaded text message εψαχνα τροπο να το βγαλω απ τη 1η μερα και ευτυχως που υπηρχε cabακι για αυτο!(Tnx to Athanasso):)

3D drivers??

Σιγα μην εγινε και HD:)

H Ram καθε αλλο παρα ψυχολογικο ηταν για μενα οταν εβλεπα να μου κατεβενει μονιμος κατω απο 30 ενω τωρα ειναι μονιμος ΠΑΝΩ απο 50!!!

Τα αλλα που αναφερεις ουδεποτε τα χρησιμοποιηση!

Το manila 2D οταν το εβαλα μπορει να δουλευε σχετικα γρηγορα οταν εστρωνε(γιατι ηθελε την ωρα του να ισιωση μετα απο reset)δυστυχως ομως μου εκανε και μια ωρα να μου ανοιξη ο default explorer το φακελο των windows!

Και γενικα εμενα μου εκανε καποια παγωματα ασχετα και ψιλο καθυστερησεις!

Ενω με τα 6 ΟΛΑ ΑΕΡΑ!!:D

 

Το μονο προβλημα ειναι ο φωτισμος και δυστυχως αν δε βρω καποιο κλειδι να το αλλαξω θα αναγκαστω να ξαναβαλω τα 6.1(αλλα ΧΩΡΙΣ manila 2D βεβαια):D

 

Και ξαναρωταω για το φωτισμο που εγραψα στο προηγουμενο ποστ ξερει κανενας??(Που εισαι Athanasso???):D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tην ευκολια που προσφερει το HTC HOME δε την αλλαζω!

 

Το threaded text message εψαχνα τροπο να το βγαλω απ τη 1η μερα και ευτυχως που υπηρχε cabακι για αυτο!(Tnx to Athanasso):)

3D drivers??

Σιγα μην εγινε και HD:)

H Ram καθε αλλο παρα ψυχολογικο ηταν για μενα οταν εβλεπα να μου κατεβενει μονιμος κατω απο 30 ενω τωρα ειναι μονιμος ΠΑΝΩ απο 50!!!

Τα αλλα που αναφερεις ουδεποτε τα χρησιμοποιηση!

Το manila 2D οταν το εβαλα μπορει να δουλευε σχετικα γρηγορα οταν εστρωνε(γιατι ηθελε την ωρα του να ισιωση μετα απο reset)δυστυχως ομως μου εκανε και μια ωρα να μου ανοιξη ο default explorer το φακελο των windows!

Και γενικα εμενα μου εκανε καποια παγωματα ασχετα και ψιλο καθυστερησεις!

Ενω με τα 6 ΟΛΑ ΑΕΡΑ!!:D

 

Το μονο προβλημα ειναι ο φωτισμος και δυστυχως αν δε βρω καποιο κλειδι να το αλλαξω θα αναγκαστω να ξαναβαλω τα 6.1(αλλα ΧΩΡΙΣ manila 2D βεβαια):D

 

Και ξαναρωταω για το φωτισμο που εγραψα στο προηγουμενο ποστ ξερει κανενας??(Που εισαι Athanasso???):D

 

Καταρχάς οι απόψεις όλων μας είναι υποκειμενικές, αφού κάποιες δυνατότητες που είναι σημαντικές για κάποιους, άλλους δεν τους ενδιαφέρουν. Θα αναφέρω όμως τα εξής.

Το manila 2D είναι γενικά αποδεκτό ότι αποτελεί το μεγάλο βήμα, με την υπάρχουσα κατάσταση των WM, για touch-friendly χρήση. Εγώ προσωπικά δε γυρίζω ξανά πίσω, αφού όπως έχω ξαναπεί πριν από αυτό ήμουν έτοιμος να δώσω τη συσκευή μου, ενώ πλέον τη λειτουργώ πολύ πιο άνετα χωρίς τη χρήση γραφίδας.

Το threaded sms το βρίσκω πολύ χρήσιμο και εν πάση περιπτώσει είναι καλό να το έχεις σαν δυνατότητα, ακόμα και αν δεν το χρησιμοποιείς.

Για το development των 3D drivers εργάστηκαν πολλοί άνθρωποι και η αναμονή της κοινότητας του TC για το release τους ξεπέρασε κάθε προηγούμενο. Αν δε σε ενδιαφέρει να αξιοποιήσεις μία δυνατότητα την οποία σου στέρησε σκόπιμα η HTC είναι δικό σου θέμα. Εγώ πάντως τους αξιοποιώ και με το παραπάνω.

Η Ram ποτέ δεν πέφτει στο ppc μου κάτω από 50%, όταν χρησιμοποιώ τις καθημερινές εφαρμογές. Στην περίπτωση χρήσης Gps software δεν την ελέγχω καν, αφού ποτέ δεν εμφανίζει lag ή κολλήματα.

Το manila 2D στην έκδοση rom που χρησιμοποιώ (Khanx touch navia v1.5, με radio 1.59.42.23) δεν κολλάει πουθενά. Χρησιμοποιώντας δε και τις οδηγίες του epimazzo έχω πρόγνωση καιρού για τις πόλεις που θέλω. Επίσης θεωρώ πολύ χρήσιμη τη δυνατότητα να μπορείς με 2 πατήματα της οθόνης να έχεις πρόσβαση στα αγαπημένα σου προγράμματα από το menu "Programs". Αυτό και μόνο απογειώνει την ευχρηστία της συσκευής.

Ο φάκελος των windows κάνει αρκετή ώρα να ανοίξει σε όλες τις roms λόγω της μεγάλης ποσότητας αρχείων που περιέχει. Βέβαια γι' αυτό (και για άλλα πολλά) υπάρχει ο Resco explorer...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Σωστα υποκειμενικα και αναλογα με τις αναγκες του καθενος ειναι ολα,αλλα σε μενα ο φακελος των windows με τη μαμισια ROM και τα "απλα" 6 ανοιγη σε 3-4 μολις sec!!!:)

 

Αν και δε μου αρεσει η ιδεα δυστυχως θα αναγκαστω να ξαναβαλω τα 6.1 αν δε βρεθει λυση για το φωτισμο διοτι ετσι οπως ειναι μονο με το S2U2 κανω δουλεια αλλιως οταν κλειδωνει η today screen ειδικα μερα δε φαινετε τπτ!:(

 

Και εχω βαλει το SPB SHELL με 1 skin του ρολογιου του OMNIA που φαινετε τελεια αλλα δυστυχως πρεπει να ειναι ξεκλειδωτη η συσκευη για να το δεις με το φοβο ομως αν το αφησεις ξεκλειδωτο να πατας αλα νταλον στην..ευαισθητη οθονη του!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

H συσκευη αυτη τι λεει;μου αρεσει και σκεφτομαι να την παρω;θα με ενδιεφερε να ακουσω τη γνωμη και τα σχολια σας.απο πλοηγηση τι λεει;τα προγραμματα πλοηγησης τα τρεχει καλα;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

H συσκευη αυτη τι λεει;μου αρεσει και σκεφτομαι να την παρω;θα με ενδιεφερε να ακουσω τη γνωμη και τα σχολια σας.απο πλοηγηση τι λεει;τα προγραμματα πλοηγησης τα τρεχει καλα;

 

Πρόσφατα το αγόρασα κι εγώ και πιστεύω πως εκεί που είναι τώρα η τιμή του είναι πραγματικά value for money... Άψογη συσκευή με ένα σχετικό καλό GPS που δεν σε απογοητεύει... Τα αξίζει τα λεφτά του!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

H συσκευη αυτη τι λεει;μου αρεσει και σκεφτομαι να την παρω;θα με ενδιεφερε να ακουσω τη γνωμη και τα σχολια σας.απο πλοηγηση τι λεει;τα προγραμματα πλοηγησης τα τρεχει καλα;

 

Την εχω παραληλλα με το HD και ακομα δε μπορω να τη ξεσυνηθησω και να προσαρμοστω στο HD.:(

Ενα θα σου πω αν πραγματικα ξερεις τι ζητας παρ το αφοβα:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum έχω πολύ καιρό να μπω...

Στο θέμα μας...

 

Δυστηχώς έκανα μια βλακεία και χάλασα ένα "δοντάκι" απο την mini usb του cruise, μπορώ να το φορτίσω αλλά δν μπορώ να το συνδέσω με το pc, βγάζει σφάλμα οτι δν λειτουργεί η συσκεή... :mad:

 

Επειδή έχω εγγύηση αλλά δν ξέρω που να απευθυνθώ μιας κ το έχω πάρει απο έξω με μια ομαδική παραγγελία απο παιδιά που μαζευτίκαμε εδώ,

μπορεί κάποιος να μου πει, στην Αθήνα που μπορώ να πάω για servise?

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum έχω πολύ καιρό να μπω...

Στο θέμα μας...

 

Δυστηχώς έκανα μια βλακεία και χάλασα ένα "δοντάκι" απο την mini usb του cruise, μπορώ να το φορτίσω αλλά δν μπορώ να το συνδέσω με το pc, βγάζει σφάλμα οτι δν λειτουργεί η συσκεή... :mad:

 

Επειδή έχω εγγύηση αλλά δν ξέρω που να απευθυνθώ μιας κ το έχω πάρει απο έξω με μια ομαδική παραγγελία απο παιδιά που μαζευτίκαμε εδώ,

μπορεί κάποιος να μου πει, στην Αθήνα που μπορώ να πάω για servise?

 

Καλως τον!!

Service ACE-Hellas

Αθήνα:

ACE-Hellas AE

Αιγαίου Πελάγους 6

Αγ. Παρασκευή 15341

Τηλ: 2106068674

Ώρες λετουργίας: 09:00-15:00 καθημερινές (εκτός αργιών)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum έχω πολύ καιρό να μπω...

Στο θέμα μας...

 

Δυστηχώς έκανα μια βλακεία και χάλασα ένα "δοντάκι" απο την mini usb του cruise, μπορώ να το φορτίσω αλλά δν μπορώ να το συνδέσω με το pc, βγάζει σφάλμα οτι δν λειτουργεί η συσκεή... :mad:

 

Επειδή έχω εγγύηση αλλά δν ξέρω που να απευθυνθώ μιας κ το έχω πάρει απο έξω με μια ομαδική παραγγελία απο παιδιά που μαζευτίκαμε εδώ,

μπορεί κάποιος να μου πει, στην Αθήνα που μπορώ να πάω για servise?

 

Ελα ρε Γρηγορακι χαμενε, σε βλεπω κανα 100ρικο ζημια, παντως αν εχει ΒΤ το pc σου δεν σου ειναι απαραιτητο το καλωδιο για activesync.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

 

μήπως ξέρει κάποιος συνάδελφος που μπορεί να μπεί μια αγγελία πώλησης cruise???

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλησπέρα

 

 

μήπως ξέρει κάποιος συνάδελφος που μπορεί να μπεί μια αγγελία πώλησης cruise???

http://www.emarket.gr/index.php και τηλεφωνικα στην χρυση ευκαιρια http://www.xe.gr/pages/Default.aspx
Link to comment
Share on other sites

http://www.emarket.gr/index.php και τηλεφωνικα στην χρυση ευκαιρια http://www.xe.gr/pages/Default.aspx

 

thanks, αλλά εννοούσα εδώ, μέσα στο forum:O

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει thread με αγγελιες αλλα δεν το βλεπεις γιατι πρεπει να εχεις 75 ποστ στο φορουμ;)

 

 

ok ευχαριστώ

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Όσοι λοιπόν, αφού δοκιμάσατε-με τα πάντα σε σχέση το πως να μεταμορφώσουμε το κινητό μας να μοιάζει σαν το Diamond, έχετε "πάθει την πλάκα" σας κ με το Omnia, μπορείτε πλέον να κάνετε το κινητό μας να μοιάζει σαν κ αυτό..

 

Ο φίλος εδώ έχει κάνει μια αρκετά καλή προσπάθεια σε σχέση με το γραφικό περιβάλλον του Ομνια!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=455226

Όσοι θέλετε ρίχτε μια ματιά :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσοι λοιπόν, αφού δοκιμάσατε-με τα πάντα σε σχέση το πως να μεταμορφώσουμε το κινητό μας να μοιάζει σαν το Diamond, έχετε "πάθει την πλάκα" σας κ με το Omnia, μπορείτε πλέον να κάνετε το κινητό μας να μοιάζει σαν κ αυτό..

 

Gnwmi mou pantws einai oti to dynato xarti tou Omnia den einai i emfanisi tou menu tou alla ta xaraktiristika tou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

σκεφτομαι να αγορασω απο αγγλια ειτε το touch cruise ειτε το touch diamond!:)

γινεται να περασω μετα καποια ελληνικη rom ωστε το μενου να ειναι στα ελληνικα?

η εγγυηση ισχυει κανονικα εαν το αγορασω απο αγγλια?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
η εγγυηση ισχυει για το διαμαντι ξερω οτι υπαρχει ελληνικη ρομ σιγουρα(νομιζω και για το 3650)αλλα χανεις την εγγυηση και αν πρεπει να παει σερβισ πρεπει να περασεις παλι την μαμα ρομ
Link to comment
Share on other sites

H μεγιστη χωρητικοτητα καρτας μνημης που μπορει να δεχτει ποια ειναι;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia. exo dokimasi kana dio roms . tora exv thn official alla thelo na kano mia allagi. pia moy protinete na balo?

 

Εχω την Μ-Amine 2 και ειναι πολυ καλη,ταχυτατη και σταθερη...αλλιως αμεσως μετα σου προτεινω την syriousR4 του udk

Link to comment
Share on other sites

H μεγιστη χωρητικοτητα καρτας μνημης που μπορει να δεχτει ποια ειναι;

 

θεωρητικα 32 GB

στην πραξη η 8 gb δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Εχω την Μ-Amine 2 και ειναι πολυ καλη,ταχυτατη και σταθερη...αλλιως αμεσως μετα σου προτεινω την syriousR4 του udk

 

Συμφωνώ!

Με την Amine απλά θα αράξεις με το cruise...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!

Με την Amine απλά θα αράξεις με το cruise...

ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΑ η ANIM..

 

το cruise ..super μηχανακι τελικα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μια ερώτηση:

Έκανα restore με το sprite backup και έχει κολλήσει στην αρχική οθόνη των windows mobile. Έκανα και soft reset 2 φορές, αλλά κολάει εκεί πάλι. Τι κάνω? Hard reset ή μήπως μπορώ να το γλιτώσω?

Ευχαριστώ.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...