Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, πολύ απλά πας να στείλεις μήνυμα και μόλις σου βγάλει τη λίστα με τα πρόσφατα νούμερα πατάς το «C» στο νούμερο που θέλεις να φύγει απ' αυτήν.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφού άλλαξα την σπασμένη μου οθόνη στον Γερμανό (50€), παρατήρησα οτι στην ένδειξη μπαταρίας όταν εξαντλείται δεν αλλάζει χρώμα όπως παλιά (κίτρινο και τελικά κόκκινο) αλλά μένει πράσινη ακόμα και για 10% πχ. Οταν μου άλλαξαν την οθόνη μου κανανε και αναβάθμιση (?) τώρα έχω την R1FA035, δεν ξερω ομως ποιάν είχα πριν. Πως διορθώνεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Αφού άλλαξα την σπασμένη μου οθόνη στον Γερμανό (50€), παρατήρησα οτι στην ένδειξη μπαταρίας όταν εξαντλείται δεν αλλάζει χρώμα όπως παλιά (κίτρινο και τελικά κόκκινο) αλλά μένει πράσινη ακόμα και για 10% πχ. Οταν μου άλλαξαν την οθόνη μου κανανε και αναβάθμιση (?) τώρα έχω την R1FA035, δεν ξερω ομως ποιάν είχα πριν. Πως διορθώνεται αυτο?

Πάρ'το στο Γερμανό να σου ξανακάνουν αναβάθμιση.Μάλλον κάτι δεν έγινε καλά στην πρώτη αναβάθμιση.:)

Link to comment
Share on other sites

Μπα ετσι κάνει και μένα... και στην R1F037 το ίδιο κουσούρι έχει. Δοκίμασε μια αναβάθμιση αλλά δε νομίζω να γίνει τιποτα. BTW Και σε εσας οι μπαταρίες είναι κινέζικές; Για ρίχτε μια ματία στη φωτο!
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου εδωσε ενα Sony Ericsson W910i που δεν χρησιμοποιει πια και μου ειπε οτι χρειαζεται μονο φορτηστη.Πηγα και αγορασα εναν, και εβαλα το τηλεφωνο να φορτησει για αρκετες ωρες. Οταν πηγα να το ανοιξω ομως, δεν αναβε!:(

 

Τι μπορει να φταιει? Υπαρχει περιπτωση να τα εχει παιξει η μπαταρια αφου το τηλεφωνο δεν δουλεψε για πολυ καιρο?

 

Αν ναι, που θα βρω να παρω μια μπαταρια σε καλη τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου εδωσε ενα Sony Ericsson W910i που δεν χρησιμοποιει πια και μου ειπε οτι χρειαζεται μονο φορτηστη.Πηγα και αγορασα εναν, και εβαλα το τηλεφωνο να φορτησει για αρκετες ωρες. Οταν πηγα να το ανοιξω ομως, δεν αναβε!:(

 

Τι μπορει να φταιει? Υπαρχει περιπτωση να τα εχει παιξει η μπαταρια αφου το τηλεφωνο δεν δουλεψε για πολυ καιρο?

 

Αν ναι, που θα βρω να παρω μια μπαταρια σε καλη τιμη?

οταν εβαλες τον φορτιστη..αναψε το κινητο??? αν οχι,τοτε θελεις μπαταρια.

παρε μια ιμιτασιον με 15 ευρο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα ετσι κάνει και μένα... και στην R1F037 το ίδιο κουσούρι έχει. Δοκίμασε μια αναβάθμιση αλλά δε νομίζω να γίνει τιποτα. BTW Και σε εσας οι μπαταρίες είναι κινέζικές; Για ρίχτε μια ματία στη φωτο!

 

Ιδια μπαταρία made in China, όπως made in China είναι και το κινητο! όλα εκεί γινονται!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια εχει η κορη μου ενα W910 και εσβησε απο μπαταρια...Βαζει να το φορτισει αλλα τιποτα...Δοκιμασε και με αλλο φορτιστη παλι τα ιδια...Εβγαλε και ξαναβαλε την μπαταρια χωρις αποτελεσμα...

 

Παρεδωσε πνευμα και θελει να παει στο service ? Εχει ακομα εγγυηση 13 μηνες.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει η κορη μου ενα W910 και εσβησε απο μπαταρια...Βαζει να το φορτισει αλλα τιποτα...Δοκιμασε και με αλλο φορτιστη παλι τα ιδια...Εβγαλε και ξαναβαλε την μπαταρια χωρις αποτελεσμα...

 

Παρεδωσε πνευμα και θελει να παει στο service ? Εχει ακομα εγγυηση 13 μηνες.

 

Ευχαριστω.

δεν ξερω αν η εγγυηση καλυπτει την μπαταρια..και μετα απο τοσο χρονικο διαστημα.

πηγαινε'το σε ενα Service point και μακαρι να στην αλλαξουν.

αλλιως παρε μια αλλη..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν η εγγυηση καλυπτει την μπαταρια..και μετα απο τοσο χρονικο διαστημα.

πηγαινε'το σε ενα Service point και μακαρι να στην αλλαξουν.

αλλιως παρε μια αλλη..:)

 

Ευχαριστω.Αν φταιει η μπαταρια ομως.... Δεν ανοιγει ουτε αν το βαλουμε στο ρευμα. Αν εφταιγε η μπαταρια δεν επρεπε να ανοιξει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Αν φταιει η μπαταρια ομως.... Δεν ανοιγει ουτε αν το βαλουμε στο ρευμα. Αν εφταιγε η μπαταρια δεν επρεπε να ανοιξει ?

Ισως πεθανε τελειως η μπαταρια.το εχω παθει παλιοτερα κι εγω,και νομισα οτι χαλασε το κινητο :confused: αποτελεσμα να παω το κινητο σε εναν δικο μου ηλεκτρονικο..και με ενα μηχανημα "ξυπνησε" την μπαταρια..(δουλεψε το κινητο) αλλα και παλι ειχε :food: τα ψωμια της..και πηγα και αγορασα μπαταρια μη-αυθεντικη και εχουν περασει 5 χρονια και δουλευει μια χαρα..:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισως πεθανε τελειως η μπαταρια.το εχω παθει παλιοτερα κι εγω,και νομισα οτι χαλασε το κινητο :confused: αποτελεσμα να παω το κινητο σε εναν δικο μου ηλεκτρονικο..και με ενα μηχανημα "ξυπνησε" την μπαταρια..(δουλεψε το κινητο) αλλα και παλι ειχε :food: τα ψωμια της..και πηγα και αγορασα μπαταρια μη-αυθεντικη και εχουν περασει 5 χρονια και δουλευει μια χαρα..:D

 

 

Ευχαριστω.Θα δειξει...Θα το στειλω στο Αιθριο στο Μαρουσι την Δευτερα να το δουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Θα δειξει...Θα το στειλω στο Αιθριο στο Μαρουσι την Δευτερα να το δουν.

επισης :blink: αν το κινητο εχει υγρασια.

αυτο φαινεται και στην μπαταρια και στο κινητο(μερικα κινητα δεν εχουν αυτο το αυτοκολητακι).εχει ενα αυτοκολλητακι που απο ασπρο γινετε ροζ και κοκκινο στην χειροτερη περιπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης :blink: αν το κινητο εχει υγρασια.

αυτο φαινεται και στην μπαταρια και στο κινητο(μερικα κινητα δεν εχουν αυτο το αυτοκολητακι).εχει ενα αυτοκολλητακι που απο ασπρο γινετε ροζ και κοκκινο στην χειροτερη περιπτωση.

 

Ενα σαν ασημι αυτοκολητακι εχει στην επανω πλευρα η μπαταρια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ενα σαν ασημι αυτοκολητακι εχει στην επανω πλευρα η μπαταρια.

Αυτο που λεω εγω ειναι στα πλαγια πλευρα,συνηθως στο σημειο που εχεις τις επαφες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να συνδεσω το κινητο στο Ιντερνετ μεσω υπολογηστη και να κατεβασω μουσικη η' εικονες με αυτον τον τροπο?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να συνδεσω το κινητο στο Ιντερνετ μεσω υπολογηστη και να κατεβασω μουσικη η' εικονες με αυτον τον τροπο?

 

 

Ενας τροπος ειναι με adsm wind προπληρωμενου χρονου αλλα στοιχιζει...Ειναι για περιστασιακη χρηση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εννουσα αυτο. Εννουσα αν υπαρχει τροπος να συνδεθω μεσω USB του υπολογηστη και του Sony Ericsson PC Suite η' κατι παρομοιο.
Link to comment
Share on other sites

διαβασα καπου στην 50+ σελιδα οτι βγαινει το wind menu και μπενει το κανονικο της se. επιδη ειναι πολλες οι σελιδες και ψυλοβαρεθηκα καπιο λινκ με οδιγιες? παιρνει updates μετα?
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν ανοίγει με τίποτα, το έπλυνα μπας και φύγει το αλάτι και το στέγνωσα με πιστολάκι (όλα αυτά χωρίς την μπαταρία την είχα βγάλει).

 

Ερώτηση πρώτη υπάρχει περίπτωση να λειτουργείσει;

 

και η δεύτερη και πιο σημαντική υπάρχει περίπτωση να σώσω τα τηλέφωνα που έχει μέσα;

Link to comment
Share on other sites

αφού έχεις υπολογιστή θα έπρεπε να τα είχες κάνει backup εκεί.

Αν δεν το έκανες...

Για το τηλέφωνο άστο 2-3 μέρες μόνο του μπας και πάρει μπρος. Έχει τύχει σε γνωστό μου να πέσει μέσα στην τουαλέτα!! και δούλεψε αργότερα...

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Ισως αν φυγει η υγρασια δουλεψει αλλα ειναι λιγο δυσκολο.

 

Αν δεν εχεις τις επαφες στο pc η σε καποια αλλη sim δυσκολο το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

παρε ενα σπρει λαδιου για επαφες w4 νομιζω ειναι η μαρκα τα πουλανε σε ολα τα ηλεκτρονικα μηχανηματα και ψεκασε τις επαφες μεσα στεγνωσετο με το πιστολακι αν βρεις τροπο να το ανοιξεις να ψεκασεις και μεσα ακομα καλητερα. αν δεν ηταν πολυ φορτησμενο ισως το γλυτωσεις (το ρευμα τραβαει το νερο)
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

διαβασα καπου στην 50+ σελιδα οτι βγαινει το wind menu και μπενει το κανονικο της se. επιδη ειναι πολλες οι σελιδες και ψυλοβαρεθηκα καπιο λινκ με οδιγιες? παιρνει updates μετα?

Παιρνει κανονικα updates και για να το βγαλεις θα το στειλεις εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...