Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως παιδια το πουλησα, εβαλα και αλλα 40 ευρω, και οπως ειπα πιο πριν πηρα μια kodak 12 megapixels, με video HD στα 1280χ720 στα 30 frames φανταστικο. φοβερες foto επισεις, και βρηκα την υγεια μου!! (αλλωστε κινητα εχω αλλα 3 με καμερα) και μαλιστα το sharp v903 που εχω 3 ετων μοντελο:!: του εριχνε χαλαρα και στις foto και στο video του κ850! και αντιθετως δε χαιρομαι γι αυτο που λεω απλα θυμονω με το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για μενα κ850 και για τη sony ericsson για το κορυφαιο της φοτοκινητο που εβγαλε και μονο κορυφαιο δεν ειναι. :!: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια το πουλησα, εβαλα και αλλα 40 ευρω, και οπως ειπα πιο πριν πηρα μια kodak 12 megapixels, με video HD στα 1280χ720 στα 30 frames φανταστικο. φοβερες foto επισεις, και βρηκα την υγεια μου!! (αλλωστε κινητα εχω αλλα 3 με καμερα) και μαλιστα το sharp v903 που εχω 3 ετων μοντελο:!: του εριχνε χαλαρα και στις foto και στο video του κ850! και αντιθετως δε χαιρομαι γι αυτο που λεω απλα θυμονω με το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για μενα κ850 και για τη sony ericsson για το κορυφαιο της φοτοκινητο που εβγαλε και μονο κορυφαιο δεν ειναι. :!: :mad:

 

αν σου χαλασει ομως η μηχανη φιλε την εβαψες....στο εξωτερικο εχει σερβις.εμενα με την 8.1 εκαναν 1.5 μηνα να την φτιαξουν....

:)
Link to comment
Share on other sites

Προχθές, πήρα πίσω το Κ850i που είχα δώσει στην Omnitech Πειραιά για αναβάθμιση λογισμικού και σήμερα ανακάλυψα ένα πρόβλημα... Το διακοπτάκι της κάμερας στα πλάγια του κινητού, που το ρυθμίζεις για να είναι σε mode για φωτογραφία, βίντεο και αναπαραγωγή, δεν μπορώ να το σύρω με καμία Παναγία... Αν βάλω περισσότερη δύναμη, φοβάμαι ότι θα σπάσει... Τι να κάνω...;;; Να τους το ξαναπάω..;; :worry:

 

Εννοείται ότι αυτό το πρόβλημα δεν το είχε το κινητό πριν τους το πάω...

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν κουμποωσε κατι σωστα!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά γιατί να το άνοιξε...;;; :worry:

 

Γιατί; Θα σου πω... Ήμουν σε ένα κατάστημα πριν 2 εβδομάδες όπου είχαν πάει να αναβαθμίσουν ένα κινητό. Το έστειλαν στο Service και όταν γύρισε (Δλδ την ημέρα που ήμουν στο κατάστημα) τους είπε ότι άλλαξαν την πλακέτα δλδ άλλαξαν και το IMEI για προληπτικά με το καινούργιο Firmware...

 

Σου έπεσαν τα μαλλιά;

Link to comment
Share on other sites

Την επιβεβαιώνω και εγώ αυτήν την τακτική των SE service centers,όπου ακόμη και για αναβάθμιση να τα πας το ανοίγουν!

Δεν ξέρω βέβαια γιατί!

 

@tasosmaroulitsis,

 

μη βάζεις δύναμη,πήγαινέ το και φυσικά πες τους να το διορθώσουν εκείνη τη στιγμη!Ο εξωτερικός διακόπτης μετακινεί έναν εσωτερικό.Προφανώς όταν τοποθέτησαν το πλήκτρο(όταν έκλειναν το κινητό)δεν το ευθυγράμμισαν με τον εσωτερικό διακόπτη και γι'αυτό δεν μπορεί να τον μετακινήσει!

 

Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να στο κρατήσουν πάνω από μέρα!Είναι υπόθεση 1 λεπτού να στο ανοίξουν,να τοποθετησουν στη σωστή θεση το διακοπτη και να το ξανακλείσουν!

Link to comment
Share on other sites

Ρε τα λαμόγια...

 

ΟΚ. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)

Θα τους το πάω και θα τους πιέσω να το φτιάξουν επιτόπου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Την επιβεβαιώνω και εγώ αυτήν την τακτική των SE service centers,όπου ακόμη και για αναβάθμιση να τα πας το ανοίγουν!

Δεν ξέρω βέβαια γιατί!

 

Έτσι την έπαθα κι εγώ με το k750. Το πήγα 4 φορές για αναβάθμιση λόγω bugs και την τέταρτη μου το έδωσαν πίσω χαρακτηρίζοντάς το εκτός εγγύησης γιατί είπαν οτι όταν το άνοιξαν είδαν πως λείπουν εξαρτήματα από μέσα και πως κάποιος πείραξε την πλακέτα!!! Τους ρώτησα γιατί το άνοιξαν για μια απλή αναβάθμιση και μου απάντησαν πως πάντα το κάνουν αυτό.

 

Όταν έστειλα e-mail διαμαρτυρίας στην S.E., αφού κατάλαβα οτι αυτοί στο service που το άνοιγαν σε κάθε αναβάθμιση είχαν κάνει τη ζημιά, με πήρε μια κοπελιά τηλέφωνο και ευγενέστατα μου είπε οτι δεν ξέρουν αν το πείραξα εγώ το κινητό και πως δεν αναλαμβάνουν πλέον την επισκευή του ακόμα κι αν πληρώσω γι' αυτήν!!! Δηλαδή έφαγα σουτ κανονικό.

Το τηλεφωνάκι βέβαια το έχω 3 χρόνια και δουλεύει μια χαρά, αλλά μετά από τέτοια συμπεριφορά ούτε που θέλω να ξανακούσω για S.E.:kill::rocket::angry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που σου έδωσαν από την αντιπροσωπεία ήταν αναμενόμενη και φυσικά η μεταχείρησή σου ήταν εντελώς ανεπίτρεπτη!!! :mad:

 

Την πάτησα έτσι κι εγώ με ένα Κ700....Οπότε,σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε μου πώς έκλαιγες μετά για τα 400 ευρουλάκια σου(και με το δίκιο σου!) :)

 

Υπάρχει κάποια επίσημη απάντηση από την αντιπροσωπεία σχετικά με το άνοιγμα του τηλεφώνου;Για ποιο λόγο να το κάνουν ακόμη και για απλή αναβάθμιση;;;

 

Παραλίγο να την πατήσω έτσι με το Κ850 μου!!!Ευτυχώς το σέρβις είχε μέσο χρόνο αναμονής 2-3 μέρες και την επόμενη το πήρα πριν το ανοίξουν!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.θέλω να ρωτήσω κάτι.Έχω 2 Κ850 έχω κάνει και στα δυο την τελευταία αναβάθμιση.Στο ένα απο τα δύο η μπαταρία εξαντλέιται πολύ γρηγορα. π.χ. χθες βράδυ περίπου στις 11 το ένα είχε 57% (χωρίς χρήση) και το άλλο 62% (με χρήση).Σήμερα το πρωί το 57 έγινε 17% και το άλλο από 62 έγινε 57%.Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω.:(
Link to comment
Share on other sites

I have the K850 for the last 5 months.

 

Myths about the newest firmware upgrade

 

1. The photos are worse than before.

2. It is slower or the same as before.

3. The battery is consumed quicker.

 

Sad truths about the unit.

 

1. It is not a very solid unit especially at the bottom end.

2. The video quality is abysmal.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου πέρασαν την αναβάθμιση στο service είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αυτονομία.

Την προηγούμενη πέμπτη το φόρτισα και κάνω χρήση bluetooth ακουστικού κάθε μέρα και τράβηξα πάνω από 50 φωτό.

Τώρα είναι στο 26%.

Μάλλον παίζει ρόλο αν κάνεις update με seus η από το service.

Οπως το πρόβλημα που είχαν μερικά με το java, σε αλλά έφτιαχνε με το seus σε άλλα όχι.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενας απογοητευμενος χρηστης κ850 και σκεφτομε να την κανω για nokia σιγα σιγα. με το κ750 δεν υπηρχε προβλημα αλλα το κ850 ειναι ψιλοαπαράδεκτο. αργά μενου σε σημειο να πατας και να περιμενεις 2-3 δευτερολεπτα να δεις τι 8α κανει και ενα παρα πολυ εκνευριστικο προβλημα με το bluetooth που μετα απο καποια ωρα ενω δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενο ακομα το bt περνεις τηλεφωνο και δεν υπάρχει ηχος απο πουθενά. τι connect και disconnect τιποτα, συνηθως το προβλημα λυνετε κλεινοντας και ανοιγοντας το τηλέφωνο. ακομα και μεταφορα ηχου να κάνεις παλι ο ήχος ειναι αφαντος. το συγκεκριμενο bt (moto H500) το δουλευω χρονια με το κ750. σε καποια φαση το προβλημα το εκανε και μετα ακουστικά.

 

πραγματικα δεν το ξερα οτι θα κανω το betatesting της sonyericsson .... καλυτερα κινητο που να δουλευει αντι μηχανη 5 μεγαπιξελ...

 

Νομίζω ότι υπερβάλεις φίλε.Το κινητό αυτό είναι ναυαρχίδα .Κάνε του μια αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου πέρασαν την αναβάθμιση στο service είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αυτονομία.

Την προηγούμενη πέμπτη το φόρτισα και κάνω χρήση bluetooth ακουστικού κάθε μέρα και τράβηξα πάνω από 50 φωτό.

Τώρα είναι στο 26%.

Μάλλον παίζει ρόλο αν κάνεις update με seus η από το service.

Οπως το πρόβλημα που είχαν μερικά με το java, σε αλλά έφτιαχνε με το seus σε άλλα όχι.

Και εγώ μετά την αναβάθμιση πού έκανα μια χαρά η αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εμενα λεει οτι ειναι η εκδοση R1EA031 και το εβαλα να κανει update και μου ειπε οτι δε χρειαζεται γιατι ειναι η τελευταια... Ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει.

Μην αλλάξεις μπαταρία τσάμπα λεφτά θα δώσεις,καλύτερα πήγαινε το σε ένα service και ζήτα αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

4 μήνες & 9 μέρες "εζήσε" το k850i μου!@ Εδό και λίγο καιρό και ιδίως μετά την αναβάσμιση το κινητο έτσι στα καλά καθουμενα δονούνταν, έσβηνε η οθόνη και όταν ξανάνοιγε ή μου άλλαζε θέμα ή έκανε ξανά εύρεση δικτύου .Χθές όμως η οθόνη έσβησε, έμεινε με αναμένα τα φώτα(όπως όταν ξεκινάει) και δεν ανταποκρίνονταν! Έβγαλα την μπαταρία το άνοιξε και έμεινε πάλι με τα φώτα αναμένα χωρίς η οθόνη να δείξει τίποτα(∞φορές).Και έτσι τώρα είμαι κάτοχος ενός νεκρου k850i.:mad::protest::knife:

Όταν θα το στείλω λέτε να μπορούν να το φτιάξουν ή θα μου το αντικαθιστήσουν?:rtfm:

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κι εμενα μου το κανει καποιες φορες αυτο, δηλαδη σε καποιες φασεις σβηνει εντελως η οθονη και μετα απο λιγο ξανανοιγει κανοντας αναζητηση δικτυου. Ξερει κανεις τι ειναι αυτο?Ειναι απιστευτα εκνευριστικο και το βρικσω και ανησυχητικο...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κι εμενα μου το κανει καποιες φορες αυτο, δηλαδη σε καποιες φασεις σβηνει εντελως η οθονη και μετα απο λιγο ξανανοιγει κανοντας αναζητηση δικτυου. Ξερει κανεις τι ειναι αυτο?Ειναι απιστευτα εκνευριστικο και το βρικσω και ανησυχητικο...

 

 

Restart είναι.

Το κινητό κάνει αυτόματη επανεκκίνηση .

Από μόνο του αυτό δεν είναι ιδιαίτερα ανησυχητικό.Μόλις βγεί αναβάθμιση να πας να την περάσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα μια βολτα απο το Πλαισιο να αγορασω μια microSD 2gb καρτουλα για το κινητο και ρωτησα τον "πωλητη" αν τις διαβαζει γιατι δεν ημουν 100% σιγουρος. Μου ειπε "οχι βεβαια, τα sony ericsson δεχονται ΜΟΝΟ τις memory stick m2" με περισση βεβαιοτητα! Του ειπα οτι κατι ακουσα για combo slot κ οτι διαβαζει και τις microSD αλλα ηταν απολυτα σιγουρος... Ασε που την ειχανε και 19 ευρω ενω στο e-shop 13... Δειτε κατι πωλητες που υπαρχουν στον κοσμο! Πας να αγορασεις τηλεφωνο και βασιζεσαι σε αυτους! Δοξα το Θεο που διαβασα και σε αυτο το forum οτι οντως τις υποστηριζει!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...