Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους. τελικα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι ειχα βαλει το reminder του update να με ενημερωνει για updates καθε φορα που θα αναβω το κινητο. οποτε το συμπερασμα ειναι οτι το κινητο ξεκινησε τα "κοπλα".

 

 

Δεν ξεκίνησε τα κόλπα!Μόνος σου δεν είπες πως όρισες την υπενθύμιση αναβάθμισης να σε ρωτάει αν θέλει να ελέγξει για νέα έκδοση λογισμικού όταν ανοίγεις το κινητό;Ε,αυτό έκανε!Έκανε επανεκκίνηση(προφανώς επειδή ξέμεινε από μνήμη RAM-γνωστό bug της DB3150 πλατφόρμας)και όταν άνοιξε σου έβγαλε την υπενθύμιση!Άρα ούτε κόλπα,ούτε τίποτα! :)

 

Υ.Γ.:Οι βλάκες οι σχεδιαστές της πλατφόρμας αυτής αύξησαν την ποσότητα RAM(είναι η μοναδική αλλαγή που έκαναν στο hardware της DB3150 σε σχέση με την προγενέστερη DB2020 του Κ800)και έχουν κατακρεουργήσει τελείως το software,το οποίο δεν κάνει ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΜΝΗΜΗΣ! :wacko: Έλεος!Τελικά,η ομάδα υλοποίησης του Κ850 ήθελε όλη ξήλωμα γιατί αποδείχτηκε για τον π.....!! :mad: Εκτός ίσως απ’τους designers που δημιούργησαν ένα πολύ όμορφο κατ’εμέ τηλέφωνο! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκίνησε τα κόλπα!Μόνος σου δεν είπες πως όρισες την υπενθύμιση αναβάθμισης να σε ρωτάει αν θέλει να ελέγξει για νέα έκδοση λογισμικού όταν ανοίγεις το κινητό;Ε,αυτό έκανε!Έκανε επανεκκίνηση(προφανώς επειδή ξέμεινε από μνήμη RAM-γνωστό bug της DB3150 πλατφόρμας)και όταν άνοιξε σου έβγαλε την υπενθύμιση!Άρα ούτε κόλπα,ούτε τίποτα! :)

 

Υ.Γ.:Οι βλάκες οι σχεδιαστές της πλατφόρμας αυτής αύξησαν την ποσότητα RAM(είναι η μοναδική αλλαγή που έκαναν στο hardware της DB3150 σε σχέση με την προγενέστερη DB2020 του Κ800)και έχουν κατακρεουργήσει τελείως το software,το οποίο δεν κάνει ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΜΝΗΜΗΣ! :wacko: Έλεος!Τελικά,η ομάδα υλοποίησης του Κ850 ήθελε όλη ξήλωμα γιατί αποδείχτηκε για τον π.....!! :mad: Εκτός ίσως απ’τους designers που δημιούργησαν ένα πολύ όμορφο κατ’εμέ τηλέφωνο! :)

 

 

οταν ειπα οτι ξεκινησε τα κολπα εννοουσα το reset. δεν ειπα για το update. εξαλου οπως προειπα καταλαβα οτι ειχα ωαλει υπενθυμιση για το update.

Link to comment
Share on other sites

Για το reset έγραψα που οφείλεται! :) Δυστυχώς,με το Κ850 σε θέματα διαχείρησης μνήμης RAM επιστρέψαμε στις μέρες του P990.... :mad:
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως και το κ750 που ειχα πρωτα το ιδιο προβλημα ειχε με τα reset. ωσπου μια μερα εσβησε για τα καλα. μολις το αναβα ασπριζε η οθονη και κολλουσε εκει. το ειχα εναμισο χρονο και δεν μπηκα καθολου στον κοπο να παω να κοιταξω για εγγυηση διοτι στο γερμανο μου ειχαν πει οτι εχει μονο ενα χρονο εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Στο Κ750 ο ξαφνικός θάνατος οφειλόταν σε προβληματική EROM,όπως και στο Κ800!Καμία σχέση το ένα με το άλλο!Δεν παύει όμως να είναι απαράδεκτη η εταιρία όταν πρόκειται για τρομερά κατά την άποψή μου προβλήματα τα οποία δεν τα διορθώνει..Ή θυμάται να τα διορθώσει μετά από 1,5 χρόνο κυκλοφορίας και ταλαιπωρει με το ηλιθιο software της 1000άδες αγοραστές των κινητών της σε όλον τον κόσμο..... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μολις μου ηρθε το κινητο.

Αμην!!!

Το εστειλα για Service μετα που μου χαλασε το ηχειο και δεν επαιζε τιποτα.

Παλι καλα δεν μου πηρανε τιποτα παρα μονο τα μεταφορικα, εγκυηση παλι καλα.

Αλλα και παλι μου το καθυστερησανε, τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω κατι. Ενδιαφερομαι να παρω το κ850,κ αποσο θυμαμαι μεχρι πριν μερικους μηνες υπηρχαν διαφορα προβληματα με λογισμικο κλπ,κ ολοι περιμεναν μια νεα εκδοση κ τετοια.Βεβαια σταματησα να παρακολουθω τι γινεται,κ τωρα που βγηκε η επιδοτηση μου,ηθελα να μαθω αν πλεον ειναι βελτιωμενο ή αν ακομα εχει τοσα προβληματα οσα στην αρχη!

Ξερει κανεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο ειναι το δικο σου??Γιατι κ μενα το κ810 εσβηνε αλλα μου δωσανε καινουρια συσκευη κ ημουν οκ..

Απλα θελω να ξερω αν εχει βελτιωθει απο τα πρωτα κ850..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. για ρυθμισεις internet και mms τι πρεπει να κανω? εχω καρτα vodafone cu. πρεπει να παρω το 13830 η καπου αλλου? μπορω να τις φτιακσω μονος μου η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω κατι. Ενδιαφερομαι να παρω το κ850,κ αποσο θυμαμαι μεχρι πριν μερικους μηνες υπηρχαν διαφορα προβληματα με λογισμικο κλπ,κ ολοι περιμεναν μια νεα εκδοση κ τετοια.Βεβαια σταματησα να παρακολουθω τι γινεται,κ τωρα που βγηκε η επιδοτηση μου,ηθελα να μαθω αν πλεον ειναι βελτιωμενο ή αν ακομα εχει τοσα προβληματα οσα στην αρχη!

Ξερει κανεις?

Εμενα είναι το τέταρτο που παίρνω και σε κανένα δεν είχα πρόβλημα. Σε ένα forum δύσκολα θα βγεί κάποιος να πει είναι καλό τηλέφωνο. Αν έχει όμως πρόβλημα, θα το μάθει όλος ο κόσμος. Το μόνο αρνητικό που παρατήρησα είναι οτι δεν τραβάνε όλα τόσο καλές φωτογραφίες. Μονο ένα απο αυτά μου είχε τύχει να είναι άψογο. Ομως πληρώνοντας 10 ευρώ στο davinci μπορείς να σπασεις το κλείδωμα και να βάλεις όποιον cam driver θέλεις. Κατα προτίμηση ενός παιδιού απο εδω μέσα. Το τηλέφωνο είναι best value for money πια. Δηλωνω ερωτευμένος γιατί τα slide δεν μου αρέσουν. Και μάλλον απο δω και πέρα η ναυαρχίδα της εταιρίας θα είναι slide, ή τυπου c902 που για μένα είναι απαράδεκτο σχεδιαστικά.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα φίλε mobo.

Είχα το Κ770-τοστιέρα, το έδωσα 100ευρώ και τώρα σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Κ850 και κατά 99% αυτό θα πάρω. Είναι SUPER Value for Money (νά'ναι καλά το C902, που πιστεύω βγάζει 100% πιο χάλια φωτο από το Κ850).

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτό ημέρας του C902 είναι ισάξιες του Κ850 και μάλιστα έχω την αίσθηση πως έχουν καλύτερα χρώματα.Τη νύχτα αδιαμφισβήτητος νικητής μεταξύ αυτών των 2 ειναι σαφως το Κ850! :)
Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο το κινητο βγαζει πολυ καλες φωτο το βραδυ. απολαυστε μια κοντινη σε απολυτο σκοταδι. http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?photoId=2761924121&albumId=166434716&ownerId=212473644 . απλα πεντακαθαρη.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα σήμερα στη Vodafone και είπαν δεν το έχουν δε το φέρνουν πια. :(

Και έχω επιδότηση από τη Vodafone.. Γκαντεμιά! Βλέπω το G900 μάλλον τώρα.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

pantws egw pou to peira me to pou stamatise h paragwgh....kai to exw kana 2-2,5 mhnes exei kolhsei 3 fores(brod)kai einai polu spastiko mallon 8a to dosw gia antikatastash...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το φίλο kotsianis7, καθώς διαβάζοντας προηγούμενα post σε βρίσκω πολύ ενήμερο, αν περιμένουμε αναβαθμισμένο λογισμικό για το Κ850 πέρα του R1FA035 (όχι ότι είσαι υποχρεωμένος να ξέρεις!) και τί ακριβώς θα διορθώνει/προσθέτει.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το φίλο kotsianis7, καθώς διαβάζοντας προηγούμενα post σε βρίσκω πολύ ενήμερο, αν περιμένουμε αναβαθμισμένο λογισμικό για το Κ850 πέρα του R1FA035 (όχι ότι είσαι υποχρεωμένος να ξέρεις!) και τί ακριβώς θα διορθώνει/προσθέτει.

 

φιλε μου, αυτο το λογισμικο που λες εχει βγει ηδη. τωρα τι αλλαγες εχουν γινει σε σχεση με τα προηγουμενα δεν ξερω να σου απαντησω

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι έχει βγει, ρωτάω αν παίζει να βγει κανένα άλλο.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμη σίγουρα έρχεται!Έτσι φαίνεται στην ΕΜΜΑ 3 δηλαδή ;) Απλά είναι σε beta μορφή!Δεν ξέρω διαφορές δυστυχώς!Πάντως σχετικά σύντομα θα βγει! :)
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω το Σαββατο και ειναι παρα πολυ καλο κινητο.Δυστυχως το συγκεκριμενο εχει ενα θεματακι με το bluetooth.Εχει εμβελεια 20 ποντους...!!!Παλιοτερα υπηρχαν sites γα παιχνιδια κι εφαρμογες...Θυμαμαι λογω παρανομιας αυτα σβηστηκαν...Υπαρχει τωρα κατι για να βρουμε παιχνιδια και εφαρμογες;

 

Υ.Γ. Οποιος θελει να μου στειλει σε pm καποιο site...Πολυ ευχαριστως!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω το Σαββατο και ειναι παρα πολυ καλο κινητο.Δυστυχως το συγκεκριμενο εχει ενα θεματακι με το bluetooth.Εχει εμβελεια 20 ποντους...!!!Παλιοτερα υπηρχαν sites γα παιχνιδια κι εφαρμογες...Θυμαμαι λογω παρανομιας αυτα σβηστηκαν...Υπαρχει τωρα κατι για να βρουμε παιχνιδια και εφαρμογες;

 

Υ.Γ. Οποιος θελει να μου στειλει σε pm καποιο site...Πολυ ευχαριστως!

Μονο 20 ποντους!!!! πολυ κουλο μου ακουγεται :wacko:

 

Παιχνιδια και εφαρμογες θα βρεις στο blog μου ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...