Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι μπαταρίες των SE είναι κατασκευασμένες από την Sony,η οποία με τις μπαταρίες δεν τα πάει ιδιαίτερα καλά δυστυχώς..Απλά,βάζουν το brand της SE!Ξέρεις πόσα λάπτοπ ανακλήθηκαν απ'την αγορά εξαιτίας προβλημάτων με τις μπαταρίες της Sony?Βέβαια όντως είναι υπερβολικός ο φίλος σου αναφορικά με την έκρηξη..Τουλάχιστον μ'αυτές τις μπαταρίες!Βασικα όμως έπρεπε να του δώσουν νέα μπαταρία,όχι νέα συσκευή...Τέλος,όσον αφορά την Κίνα,δεν παίζει ρόλο η χώρα κατασκευής των συσκευών..Το πόσο ποιοτική είναι μια συσκευή έχει να κάνει με τα standards της εταιρίας για την κατασκευή της..Απλά έχει εκεί εργοστάσιο προφανώς επειδή τη συμφέρει!Οπουδήποτε και να κατασκευάζονταν τα τηλέφωνα,η ποιότητα κατασκευής θα ήταν η ίδια..
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια με τα flash θεματα μπορουμε να κανουμε τπτ για ναμπουν?

 

προς το παρόν μόνο με πληρωμή τα βάζεις!

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Βασικα όμως έπρεπε να του δώσουν νέα μπαταρία,όχι νέα συσκευή.....

 

Αν προσέξεις το κείμενό μου ανάφερα ότι του "την άλλαξαν..." εννοοούσα τη μπαταρία...Συγγνώμη αν ήμουν ασαφής είπαμε να λέμε τα στραβά όχι να τα αποστραβώνουμε...Το σωστό να λέγεται...!!

Link to comment
Share on other sites

απο που ακριβως μπορω? και ποσο κοστιζει ?

 

Κοίταξε αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=216339

Τα έχει γράψει αναλυτικά ο one_tree_hill

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θέματα flash μπορούμε πλέον να δημιουργούμε και με το Themes Creator της Sony Ericsson,τσάμπα!Κατεβάστε την τελευταια έκδοση απ’το developer.sonyericsson.com.

 

Προστεθηκε πλέον XML editor και προεπισκόπηση αρχείων .swf.

 

Υ.Γ.:Μη με ρωτήσετε πως γίνεται στο σύνολό της η διαδικασία,δεν έχω ασχοληθει :p

Άντε να βοηθήσω λίγο με τον XML editor-εξάσκηση για τη σχολή θα κάνω εξάλλου! :) Από κει και πέρα,ουδέποτε ασχολήθηκα με θέματα flash

Link to comment
Share on other sites

Με το Themes Creator δεν μπορείς να κάνεις flash θέματα :(.Με το Adobe Flash μπορείς να κάνεις τα flash themes.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα το πρόβλημα με το πορτάκι της κάμερας(δεν άνοιγε με τίποτα)και διαβάζοντας πως είναι πρόβλημα hardware το έδωσα στο Γερμανό(Αλεξ/πολης) για Service.Μου είπαν ότι θα κάνει περίπου 3 εβδομάδες(πέρασαν οι 2).

Αν όντως διορθωθεί αυτό με το πορτάκι μπορεί να εμφανιστεί ξανά;Επειδή φοβάμαι μη μου ξαναβγάλει πρόβλημα σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω κάτι ανάμεσα στα:1)k810 2)C702 ή 3)C902

ή να το κρατήσω?

Απλά θέλω αρκετά καλή κάμερα και ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ χωρίς ανάλογα(με το k850) προβλήματα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα το πρόβλημα με το πορτάκι της κάμερας(δεν άνοιγε με τίποτα)και διαβάζοντας πως είναι πρόβλημα hardware το έδωσα στο Γερμανό(Αλεξ/πολης) για Service.Μου είπαν ότι θα κάνει περίπου 3 εβδομάδες(πέρασαν οι 2).

Αν όντως διορθωθεί αυτό με το πορτάκι μπορεί να εμφανιστεί ξανά;Επειδή φοβάμαι μη μου ξαναβγάλει πρόβλημα σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω κάτι ανάμεσα στα:1)k810 2)C702 ή 3)C902

ή να το κρατήσω?

Απλά θέλω αρκετά καλή κάμερα και ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ χωρίς ανάλογα(με το k850) προβλήματα.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

κατσε να το παρεις πρωτα πισω με το καλο...δεν θελω να σε απογοητευσω,αλλα κατι μου λεει οτι θα παει πανω απο 3 βδομαδες...:O

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.. Shmera anakalipsa oti pleon h SEUS kaneis Upgrade mazh me format pleon ;) kanoniko flasarisma! an to kanete apla kante backup giati xanonte ola opos sta SE point :)
Link to comment
Share on other sites

Απορία: Υπάρχει η δυνατότητα κάποιος είτε με smartphone είτε με ένα απλό κινητό να πάρει δεδομένα μέσω bluetooth από το k850i , χωρίς να ζητηθεί από το θύμα άδεια(κωδικός)?:!:
[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Απορία: Υπάρχει η δυνατότητα κάποιος είτε με smartphone είτε με ένα απλό κινητό να πάρει δεδομένα μέσω bluetooth από το k850i , χωρίς να ζητηθεί από το θύμα άδεια(κωδικός)?:!:

tsouk!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[/Αγαπητέ kotsianis έχω επικοινωνησει και παλαιοτερα μαζι σου, και θέλω μια συμβουλή.

 

Έχω αγοράσει το κ850 απο τον Δεκεμβριο του 2007, απο τους πρωτους.

Πραγματοποιησα μόνος μου από το internet μια αναβάθμιση στην R1EA031.

Με συμβουλεύεις να κανω πάλι μόνος αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση (ποιά είναι αυτή;) ή να πάω στο service της εταιρείας;

επίσης έχω πρόβλημα με το καπάκι της κάμερας. Κολάει συνεχώς και δεν ανοίγει και χρειάζεται κτύπημα για να ξεκολήσει. σήμερα παρόλες τις προσπάθειες μου δεν κατάφερα να το ανοίξω. Μήπως υπαρχει πρακτικός τρόπος που λύνει το πρόβλημα αυτό; Μήπως νε ανοίξω την συσκευή μόνος μου και να ξεκολήσω το καπάκι; Τι προτείνεις;

Ευχαριστώ.

Περιμένω με αγωνία νέα σου.

klitakos από Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Με συμβουλεύεις να κανω πάλι μόνος αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση (ποιά είναι αυτή;) ή να πάω στο service της εταιρείας;

 

Η τελευταία έκδοση είναι η R1FA035 :)

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

@klitos,σαφώς και μπορείς να το αναβαθμίσεις μόνος σου στην R1FA035 έκδοση!Έχε υπόψη σου όμως πως πλέον η Υπηρεσία αναβάθμισης διαγράφει τα πάντα!Κατέβασε το myphoneexplorer επομένως,για να κρατήσεις αντίγραφα ασφαλείας απ'ό,τι έχεις αποθηκεύει στη συσκευή σου!Αυτό γίνεται διότι πραγματοποιείται καθαρή εγκατάσταση του λειτουργικού στη συσκευή!Ήταν ένας τρόπος για την εταιρία να μετριάσει κάποια ενδεχόμενα προβλήματα με το λογισμικό των κινητών της που προκαλούνταν μετά την απλή αναβάθμιση!Όσον αφορά το καπάκι της κάμερας,δεν μπορείς να κάνεις κάτι!Μερικές φορές μπορεί να κολλάει,αλλά τυχαίνει!Από μηχανικά μέρη αποτελείται άλλωστε!Χτύπα το τηλέφωνο ελαφρά στα πλάγια,απ'τη μεριά της κάμερας για να το επαναφέρεις σε λειτουργία!Για ό,τι άλλο χρειαστείς,εδώ είμαστε όλοι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Κ850 μου ξαφνικά είχε πεθάνει ενώ εβγαζα photos με flash. Το πήγα στο γερμανό για φτιάξιμο, μου το έκαναν εντος εγγύησης αλλά σήμερα πήγα πάλι να βγάλω μια photo....κάνει ένα δυνατό τσαφ το flash και σβήνει το κινητό! ενώ ταυτόχρονα η μπαταρία ζεματούσε! τωρα όσο κι αν προσπαθώ δεν ανάβει....δοκίμασα κρατώντας και το C για αναβάθμιση αλλά τίποτα:( τι λέτε να συμβαίνει? έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον αλλο απο δω παρομοιο πρόβλημα?

thanks

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum

 

έψαξα λίγο τω θέμα αλλα δεν βρήκα κάτι με τω πρόβλημα που παρουσιάστηκε στο k850i μου, ξαφνικά δεν ακούγεται στο ακουστικό τίποτα :X και όταν τo κτυπάω ελαφριά παίζει κανονικά:confused::confused: φυσικά αυτό δεν πιάνει πάντα, τo κινητό είναι 2 μηνών λέτε να είναι προβληματικό να τo παω SE ?????

η είναι κάτι που μπορώ να κάνω εγώ

τo κινητό έχει περασμένη την R1FA035 με τον παλιό τρόπο που δεν κάνει format all

αν τo ξαναπεράσω (δεν ξέρω περνάει τώρα) με τω full reset λέτε να κάνει κάτι.

 

ευχάριστο για το χρόνο σας

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

kotsianis7 θυμάμαι που έλεγες ότι τέλη Αυγούστου θα κυκλοφορήσει νέο firmware. Έχει περάσει ένας μήνας και δεν βλέπω κάτι καινούργιο. Έχεις κανένα νέο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Κ850 μου ξαφνικά είχε πεθάνει ενώ εβγαζα photos με flash. Το πήγα στο γερμανό για φτιάξιμο, μου το έκαναν εντος εγγύησης αλλά σήμερα πήγα πάλι να βγάλω μια photo....κάνει ένα δυνατό τσαφ το flash και σβήνει το κινητό! ενώ ταυτόχρονα η μπαταρία ζεματούσε! τωρα όσο κι αν προσπαθώ δεν ανάβει....δοκίμασα κρατώντας και το C για αναβάθμιση αλλά τίποτα:( τι λέτε να συμβαίνει? έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον αλλο απο δω παρομοιο πρόβλημα?

thanks

 

 

Τελικά αυτό το Κ850i είναι μια ΔΙΑΡΚΗΣ έκπληξη...!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!απο χτες αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το κιν (μεχρι στιγμης δεν μου ειχε εμφανισει τιποτα το εχω απο οταν πρωτο κυκλοφορησε) εβαλα την 2η μου καρτα (δεν ειναι ελληνικη αλλα το εχω κανει απειρες φορες αλλα δεν εγινε αλλη φορα τιποτα. τουλαχιστον τοτε το παρατηρησα επειδη χρειαστηκε να στειλω μηνυμα) και οποια επιλογη διαλεγα απο το μενου των μηνυματων μου εμφανιζε το μηνυμα " η ενεργεια απετυχε " εκτος απο την δημιουργια εκει κανονικα γραφεις το μηνυμα διαλεγεις τον αριθμο το στελνει (μαλλον γιατι δεν μ εμφανιζει κανενα μηνυμα οτι σταλθηκε η οτι παραδωθηκε) αλλα εκει που το εστειλα δεν παραδωθηκε ποτε. εστειλα κ απο αλλο κινητο στο δικο μου αλλα δεν ηρθε ποτε.αλλαξα την καρτα συσκευη αλλα τιποτα το μηνυμα δεν ηρθε τοτε ξαναεστειλα κ αλλο κ τοτε ηρθαν και τα 2 μαζι. Τωρα χρημοποιω ενα αλλο αλλα χρειαζομαι το μηνυματα που ειναι αποθηκευμενα στο κ850. πειτε καμια ιδεα γιατο τι να κανω να το παω για service η υπαρχει κατι να κανω και να το φτιαξω εγω καποιο update η κατι αλλο.

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό το Κ850i είναι μια ΔΙΑΡΚΗΣ έκπληξη...!

 

παιδια το δικο μου κ850 το εχω σχεδον 3 μηνες και χτες ξαφνικα εκει που εγραφα μυνημα,εξαφανιστηκαν τα πληκτρα!!τι κανω τωρα??:lol::lol::lol::(:blink::cry:

Link to comment
Share on other sites

kotsianis7 θυμάμαι που έλεγες ότι τέλη Αυγούστου θα κυκλοφορήσει νέο firmware. Έχει περάσει ένας μήνας και δεν βλέπω κάτι καινούργιο. Έχεις κανένα νέο;

 

 

Γίνεται τεστάρισμα μιας νέας έκδοσης λογισμικού η οποία θα βγει για τις unbranded αλλά και για όλες τις branded συσκευές.Το πιθανότερο είναι πως αυτή θα είναι η προ-τελευταία έκδοση λογισμικού.Λογικά θα ακολουθήσει και μια τελευταία(κατ'αντιστοιχία με π.χ. το Κ800,του οποίου η τελευταία έκδοση παρουσιαστηκε αρχές καλοκαιριού,2 χρόνια μετά την αρχική του κυκλοφορία).

 

 

Υ.Γ.:Πέρα απ'το φαινόμενο του BROD,το οποίο δεν πλήττει και όλα τα Κ850,δεν υπάρχει κάτι που να χρήζει βελτίωσης πάντως.Όλες οι λειτουργίες του γίνονται κανονικά και χωρίς κολλήματα.Οπότε,αν διορθώσουν κάτι,φαντάζομαι θα έχει να κάνει με θέματα ασφάλειας ή απόδοσης,τα οποία δεν είναι άμεσα αντιληπτά απ'τον τελικό χρήστη,αλλά σαφώς συμβάλλουν στην καλή λειτουργία του τηλεφώνου.Μάλλον προς μέσα-τέλη Οκτώβρη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το δικο μου κ850 το εχω σχεδον 3 μηνες και χτες ξαφνικα εκει που εγραφα μυνημα,εξαφανιστηκαν τα πληκτρα!!τι κανω τωρα??:lol::lol::lol::(:blink::cry:

 

Όταν λες ότι εξαφανίστηκαν τα πλήκτρα τι εννοείς; Δεν φωτίζονται;

Link to comment
Share on other sites

οχι,εξαφανιστηκαν εντελως!!οχι,πλακα κανω,για να δειξω το μεγεθος της πατατας που εκανε η se με το συγκεκριμενο μοντελο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...