Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν με πειραζει αν χασω την εγγυηση.

εμενα με νοιαζει να δουλεψει σωστα το κινητο μου και να ειμαι ευχαριστημενος.

μηπως ομως γινεται να μου τα πειτε λιγο πιο απλα γιατι δεν ξερω τιποτα απο κινητα(ακομα).

αν ειναι ευκολο γραψτε και τα βηματα τα οποια θα πρεπει να κανω ωστε να εχω ενα σωστο κινητο τηλεφωνο με ωραιες φωτογραφιες...

βοηθηστεμαι.......[/QUOT

 

 

http://www.davinci.com

:)
Link to comment
Share on other sites

δεν με πειραζει αν χασω την εγγυηση.

εμενα με νοιαζει να δουλεψει σωστα το κινητο μου και να ειμαι ευχαριστημενος.

μηπως ομως γινεται να μου τα πειτε λιγο πιο απλα γιατι δεν ξερω τιποτα απο κινητα(ακομα).

αν ειναι ευκολο γραψτε και τα βηματα τα οποια θα πρεπει να κανω ωστε να εχω ενα σωστο κινητο τηλεφωνο με ωραιες φωτογραφιες...

βοηθηστεμαι.......

Λοιπόν σου προτείνω είτε να μπείς στο http://davinciteam.eu/index.html και να ακολουθήσεις τις οδηγίες και να το κάνεις μόνος σου (είναι αρκετά εύκολο) είτε να πάς στο 9volto στον Πειραιά και να στο κάνουν αυτοί (http://www.9volto.gr/menu/).

 

Καλή επιτυχία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το προι ακουγα ενα οραιο τραγουδακι απο το ραδιο του κυνητου που δεν

ηξερα πως το λενε και ειπα να δοκιμασω αυτο το προγραμμα(trackID) που εχει το κυνητο και υποτιθετε πως αναγνωριζει τραγουδια !Ομως δεν δουλεψε,μαλον εγω θα εκανα καποιο λαθος.Ξερει κανεις πως λειτουργει η αν χρειαζετε ιδιετερες

ρυθμισεις?Α ναι και αν σε χρεωνει!?

 

Μηπως ξερει κανεις κανα προγραμματακι που να ηχογραφει απο το ραδιο του κινητου?

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το προι ακουγα ενα οραιο τραγουδακι απο το ραδιο του κυνητου που δεν

ηξερα πως το λενε και ειπα να δοκιμασω αυτο το προγραμμα(trackID) που εχει το κυνητο και υποτιθετε πως αναγνωριζει τραγουδια !Ομως δεν δουλεψε,μαλον εγω θα εκανα καποιο λαθος.Ξερει κανεις πως λειτουργει η αν χρειαζετε ιδιετερες

ρυθμισεις?Α ναι και αν σε χρεωνει!?

 

Μηπως ξερει κανεις κανα προγραμματακι που να ηχογραφει απο το ραδιο του κινητου?

 

Καλησπερα φιλαρακι.

Πρεπει να εχεις ενεργοποιημενο το WAP/GPRS απο την αντιστοιχη εταιρια που εχεις και τις ρυθμισεις περασμενες στο κινητο σου.

Εμενα με χρεωνει γυρω στα 30 με 40 cent καθε φορα που το χρησιμοποιω.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπηκα στο http://www.unlockteam.co.uk/?gclid=CLKAhvWY9JMCFQoUQgodVkq5zA

και εκανα οτι γραφει εδω να κανω για να ξεκλειδωσουν το κινητο(πληρωσα)

και μετα μου εβγαλε αυτη την σελιδα

και δεν μπορω να καταλαβω πως θα ξεκλειδωσω το κινητο..

Μηπως ξερει κανεις απο εσας να με βοηθησει???

Αν Ναι στηλτε ενα μηνυμα να το κανω γιατι θα σπασει το κεφαλι μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπηκα στο http://www.unlockteam.co.uk/?gclid=CLKAhvWY9JMCFQoUQgodVkq5zA

και εκανα οτι γραφει εδω να κανω για να ξεκλειδωσουν το κινητο(πληρωσα)

και μετα μου εβγαλε αυτη την σελιδα

και δεν μπορω να καταλαβω πως θα ξεκλειδωσω το κινητο..

Μηπως ξερει κανεις απο εσας να με βοηθησει???

Αν Ναι στηλτε ενα μηνυμα να το κανω γιατι θα σπασει το κεφαλι μου...

 

Εγω μπηκα στο site wwwdavinciteam.com,πληρωσα τα 10 ευρω και τωρα σπαω το κεφαλι μου οπως και εσυ να καταλαβω την διαδικασια,ισως ειναι ευκολη αλλα αν δεν το εχεις ξανακανει σου φαινετε δυσκολο,παρακαλω και εγω οποιον εχει κανει την διαδικασια να μας βοηθησει..........

Link to comment
Share on other sites

mipos exei kaneis paixnidia gia to sigekrimeno kinito?? thanks!! :)

 

Οσα θέλεις εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mipos exei kaneis paixnidia gia to sigekrimeno kinito?? thanks!! :)

 

Οσα θέλεις εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tελικα δεν ειμαι ο μονος που δεν το καταλαβε..

Αν γνωριζει καπιος ας μας βοηθειση...

 

εσυ απο οτι καταλαβα χρησιμοποιησες αλλη μεθοδο?εχω φαει τοσες ωρες εδω,πιστευω οτι ειναι ευκολο αλλα.........επρεπε να το παω στο 9volto

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τον ιδιο τροπο κανουμε...

ευκολο πρεπει να ειναι αλλα εγω εδω και 3 μερες προσπαθω να το κανω και δεν εχω βγαλει ακρη..

Κανενας αλλος δεν το εχει κανει απο το davinci.com για να μας πει???

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τον ιδιο τροπο κανουμε...

ευκολο πρεπει να ειναι αλλα εγω εδω και 3 μερες προσπαθω να το κανω και δεν εχω βγαλει ακρη..

Κανενας αλλος δεν το εχει κανει απο το davinci.com για να μας πει???

 

 

να σου πω,μηπως αντι για 10 ευρω ηθελε 50?γιατι στα credit αν πας στο DB3150 που γραφει οτι ξεκλειδωνει το δικο μας γραφει 50 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειδα αυτο.εγω μονο τις 3.99 λιρες πληρωσα δηλαδη αυτα που ζητουσε οχι αλλα.

 

Eγω απο οτι καταλαβα ολο το κολπο γινεται με τον κωδικο που μας δωσαν.

Εγω εκανα κατι κινισεις με τα βελακια το βελακια και το αστερακι οποως λεει αλλα τιποτα....

Ακουει κανειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

για βοηθεια????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

:knife:ΘΑΝΑΤΟΣ

ΣΤΗΝ

Sony Ericsson:knife:

Στις 10-3 έστειλα το κινητό να μου το αναστήσουν επειδή "δεν άνοιγε". Μετά μου στειλαν πίσω το κινητό "κλειδωμένο" με αποτέλεσμα να το στείλουν πίσω με κούριελ. Τελικά είπαν οτι θα το αντικαθιστήσουν και υπό πίεση μου στειλαν ένα το οποίο στο χαρτί έλεγε μόνο επισκευη και έγραφε το παλιό ΙΜΕΙ. Μέσα στο κινητο στο *#06# έλεγε ένα καινούριο και στο χαρτί κάτω απτη μπαταρία το παλιό πάλι.:fool:

21 μέρες μετά απο την παραλαβή το κινητό ξαναπέθανε όπως και την πρώτη φορά...[:rtfm:δεν θα αναικτώ να περιμένω πάνω απο 3-4 εργάσιμες(Πριν περιμενα 3 μήνες:angry:)]

 

ΥΣ: Το φαινόμενο αυτό στο esato.com το αναφέρουν στα Bugs / Issues της R1EA031 (http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=157121) ως

«The Blue Ring Of Death (BROD), named after the blue lights around the camera lighting up and the phone becoming totally unresponsive unless a full firmware flash is performed, can occur with this firmware.»

 

Υπάρχει κάποια καινουρια έκδοση όπου να μην συμβαίνει αυτό σύναίχεια ή έστω κάτι ώστε να μπορώ να το διορθώνω μόνος μου?????

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειδα αυτο.εγω μονο τις 3.99 λιρες πληρωσα δηλαδη αυτα που ζητουσε οχι αλλα.

 

Eγω απο οτι καταλαβα ολο το κολπο γινεται με τον κωδικο που μας δωσαν.

Εγω εκανα κατι κινισεις με τα βελακια το βελακια και το αστερακι οποως λεει αλλα τιποτα....

Ακουει κανειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

για βοηθεια????????????????????????

μκαι εγω ετσι πιστευω κανω login στο client που μου εστειλαν συνδεω το κινητο και πατωντας το c οπως λεει αλλα δεν γινεται τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν δυσκολευεστε να φλασάρετε το κινητό απο davinci δοκιμάστε απο kulakendi,ισως το βρείτε πιο ευκολο
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα ξημερώματα αποφάσισε να πεθάνει (μάλλον να παραδώσει το πνεύμα τέτοια μέρα) και το δικό μου κινητό...(R1EA037). Πρωί με την αυγούλα (δεν έχει δουλειά σήμερα) μπήκα στο davinci και κατάφερα να το "αναστήσω". Η έκδοση που υπήρχε διαθέσιμη ήταν η Α031, οπότε μετά το davinci, μπήκα και στο SEUS, όπου η τελευταία διαθέσιμη έκδοση ήταν η R1EA037. Αυτό που παρατήρησα όμως είναι ότι αν και τελικά έχω την ίδια έκδοση με πριν, τώρα δεν υπάρχει η δυνατότητα να διαλέξω "μόνο 3G" δίκτυο, όπως παλιά. Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος που έχει δει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα ξημερώματα αποφάσισε να πεθάνει (μάλλον να παραδώσει το πνεύμα τέτοια μέρα) και το δικό μου κινητό...(R1EA037). Πρωί με την αυγούλα (δεν έχει δουλειά σήμερα) μπήκα στο davinci και κατάφερα να το "αναστήσω". Η έκδοση που υπήρχε διαθέσιμη ήταν η Α031, οπότε μετά το davinci, μπήκα και στο SEUS, όπου η τελευταία διαθέσιμη έκδοση ήταν η R1EA037. Αυτό που παρατήρησα όμως είναι ότι αν και τελικά έχω την ίδια έκδοση με πριν, τώρα δεν υπάρχει η δυνατότητα να διαλέξω "μόνο 3G" δίκτυο, όπως παλιά. Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος που έχει δει κάτι τέτοιο;

 

Καταρχάς καλώς ήρθες στο club...! Αυτό που λες συνέβει και σε μένα μετά από αντικατάσταση!?! Παρεπιπτώντως η διαδικασία αυτή στο davinci πόσο χρόνο παίρνει και πόσο κοστίζει??

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλώς ήρθες στο club...! Αυτό που λες συνέβει και σε μένα μετά από αντικατάσταση!?! Παρεπιπτώντως η διαδικασία αυτή στο davinci πόσο χρόνο παίρνει και πόσο κοστίζει??

 

Καλώς σας βρήκα! Η διαδικασία είναι αρκετά εύκολη, κοστίζει 10Ε και θέλει ~25 λεπτά. Πληρώνεις μέσω paypal κατεβάζεις έναν client και βάζει το username/psw που σου δίνουν. Μετά είναι όπως η αναβάθμιση από SEUS, συνδέειε το τηλέφωνο με το USB, διαλέγεις την έκδοση που σε ενδιαφέρει και αρχίζει το φλασάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι 4 εβδομαδες που εχουν στειλει το κινητο στη sony ericsson.ποσο μπορει ακομα να καθυστερησει??? ειναι να απελπιζεσαι ρε ****το.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι 4 εβδομαδες που εχουν στειλει το κινητο στη sony ericsson.ποσο μπορει ακομα να καθυστερησει??? ειναι να απελπιζεσαι ρε ****το.[/quote

κατσε,νωρις ειναι ακομα..εγω το ειχα για αλλαγη πισω καλυματος με χρεωση δικη μου,2 μηνες μεσα!!!οποτε ευχαριστημενος να εισαι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι 4 εβδομαδες που εχουν στειλει το κινητο στη sony ericsson.ποσο μπορει ακομα να καθυστερησει??? ειναι να απελπιζεσαι ρε ****το.[/quote

κατσε,νωρις ειναι ακομα..εγω το ειχα για αλλαγη πισω καλυματος με χρεωση δικη μου,2 μηνες μεσα!!!οποτε ευχαριστημενος να εισαι...:lol:

Moλισ ηρθε το τηλεφωνο.δειχνει να δουλευει καλλα. αλλα επειδη ποτε δεν γινεται να πηγαινουν ολλα καλλα για κακη μου τυχη μου στειλαν σκετο το τηλεφωνο χωρισ κουτα,φορτιστη,βιβλιαρακια,CD,καλωδιο και αποδειξη αγορας.

αναμονη λοιπων για τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...