Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gnwrixei kapoios an to kinhto mporei na diavasei word h kai Excel apo mono tou h estw mesw kapoias efarmoghs??

 

Eyxaristw

Υπαρχουν java εφαρμογες γι'αυτη την δουλεια.αλλα οχι και με τα καλυτερα αποτελεσματα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To παρέλαβα εχθές. Το τηλέφωνο είχε προεγκαταστημένη την 031 και προσπάθησα μέσω SEUS να εγκαταστήσω την 037 αλλά μου εμφανίζει συνεχώς το μήνυμα ότι έχω εγκαταστημένη την πλέον πρόσφατη έκδοση λογισμικού!!!:mad: Πού είναι η 037? Από που την έχετε κατεβάσει? Το τηλέφωνο με έχει εντυπωσιάσει αν και οφείλω να παραδεκτώ ότι περίμενα πολύ περισσότερα από την ποιότητα των φωτογραφιών του:confused: παρά το πλήθος των ρυθμίσεων!!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα την 4η (ανακατασκευασμένη) συσκευή. Για να σας θυμίσω η πρώτη άντεξε 4 μέρες και έγινε αντικατάσταση με νέα του κουτιού. Η δεύτερη χάλασε το Φεβρουάριο. Η τρίτη μου τη φέρανε ως νέα (όχι του κουτιού) η οποία δεν ...δούλευε. Η τέταρτη :cry: ελπίζω να παν όλα καλά.

Το μόνο καλό της ιστορίας είναι ότι την 2η συσκευή την είχα ...τραυματίσει εξωτερικά, οπότε τώρα που μου στείλαν την καινούργια είναι τζιτζί, ώστε να την πουλήσω πιό εύκολα.

Αυτάααααα................

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις αναβαθμίσεις που για κάποιους δεν είναι διαθεσιμες έχει να κάνει με το CDA της συσκευής προφανώς.Η Υπηρεσία Αναβάθμισης το ελέγχει και αυτομάτως εάν υπάρχει νεότερη έκδοση επιτρέπει την αναβάθμιση..Οπότε ή πηγαίνετέ το σε σέρβις ώστε να σας περάσουν εκεί την πιο πρόσφατη έκδοση ή απλά ξαναδοκιμάστε.. :)

 

Διότι για κάποιο λόγο η ταυτοποίηση του CDA δε γίνεται σωστά!Δεν έχει να κάνει σε καμία περίπτωση με το αν η συσκευή είχε αναβαθμιστεί προηγουμένως σε άλλες εκδόσεις λογισμικού μέσω Ίντερνετ ή κινητού!

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε ποια έκδοση λογισμικού έχουμε?

Την εκδοση θα την δεις μενου-->ρυθμισεις-->γενικες-->update service

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσεξτε μήπως είναι κινέζικο!!!

 

Εχει παρει κανενας απο εκει την συσκευη του να μας πει γιατι ειναι πολυ χαμηλη

η τιμη του κινητο και αναρωτιεσαι τι παζει.

εγω εχω το G600 και θα το πουλησω για να παρω το se850ι και σκευτομαι να το παρω απο το site.

sehlen
Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω κατοχος ενος κ850 με εκδοση R1DA038 και σε μαυρο χρωμα ολο χωρις μπλε και πρασινο οπως ειναι κανονικα

αλλα το βασικο προβλημα μου ειναι οτι ειναι βονταφον

το μαγαζι που το πηρα μου ειπε οτι θελει 20€ για να μου φτιαξει και 2 μερες το κινητο

μπορω με αλλο τροπο να ξεφορτωθω την βονταφον?

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Νομίζω ότι το χρώμα που έχεις πάρει είναι το πιο όμορφο. (Σίγουρα πάντως πιο ωραίο από το δικό μου με το ασημένιο πλαίσιο). Για την αλλαγή από Βόντα σε απλο εγώ χρησιμοποίησα το Davinci) με πιστοτική και 10ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Νομίζω ότι το χρώμα που έχεις πάρει είναι το πιο όμορφο. (Σίγουρα πάντως πιο ωραίο από το δικό μου με το ασημένιο πλαίσιο). Για την αλλαγή από Βόντα σε απλο εγώ χρησιμοποίησα το Davinci) με πιστοτική και 10ευρώ.

 

πρωτον δεν εχω πιστωτικη και δευτερον φοβαμει μηπως το χαλασω

παιζει κατι τετοιο δηλαδη να κολλισει ή κατι τετοιο?

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!Θελω να ρωτησω κατι..εχω μια κανονικη καρτα SIM τησ ΒΟΝΤΑ στο Κ850..Αν βαλω μια 3G πληρωνοντασ 17,5 ευρω θα αλλαξει κατι??Ρωταω γιατι μπαινω αρκετα συχνα στο ιντερνετ μεσω του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Δε θα αλλάξει τίποτα απολύτως..Αυτό άλλωστε ισχύει για όλα τα τηλέφωνα 3ης γενιάς..Απλά,έχω την αίσθηση ότι οι κάρτες που είναι U-SIM,υποστηρίζουν πλήρως όλα τα πρωτόκολλα των δικτύων 3ης γενιάς με αποτέλεσμα να επωφελείσαι χωρίς να το καταλαβαίνεις(π.χ. στο θέμα ασφάλεια).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.ξερετε κανενα καταστημα με κινητα εκτως του αλεξανδρου να αγοραζουν το κινητο σου κ να περνεις εσυ οποιο αλο θες.γιατι ρωτησα στον αλεξανδρο για το κ 850 και μου ειπαν 450 ευρω ελεως πανακριβο ειναι .

ευχαριστω

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Οντως :wacko: μεγαλη εκπληξη :whistle:

Δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα το Κ 850.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα το Κ 850.

Μαλλον ξεπουλησε..:lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, εχω μετατρεψει καποια αρχεια avi σε mp4 ωστε να μπορω να τα περασω στο κινητο και να τα δω. Παρολα αυτα ολα τα αρχεια που εχω μετατρεψει παιζουν αλλα χωρις να ειναι συγχρονισμενα ηχος με εικονα. Εχω δοκιμασει διαφορετικους converters αλλα ολοι εχουν το ιδιο αποτελεσμα.Μηπως υπαρχει καποιο setting που πρεπει να βαλω για να παιξουν σωστα?Ποιο προγραμμα να χρησιμοποιησω?

 

Ευχαριστω

 

Παιδια οποιος γνωριζει ας βοηθησει please, εχω χρησιμοποιησει σχεδον ο,τι προγραμμα κυκλοφορει χωρις επιτυχια:(

 

Τι settings πρεπει να βαλω στο conversion?

Link to comment
Share on other sites

πρωτον δεν εχω πιστωτικη και δευτερον φοβαμει μηπως το χαλασω

παιζει κατι τετοιο δηλαδη να κολλισει ή κατι τετοιο?

 

Εγώ έχω μια προπληρωμένη κάρτα για τέτοιες δουλειές. Να χαλάσει είναι λίγο δύσκολο. Αρκετοί έχουν ακολουθήσει την ίδια διαδικασία και δεν έχω δει πουθενά παράπονα. Το δικό μου παίζει μια χαρά, έχω κάνει και δύο "επίσημες" αναβαθμήσεις χωρίς προβλήματα. Αν πάλι δεν θέλεις να πάρεις το όποιο ρίσκο τότε πήγαινε σε ένα κατάστημα να σου κάνουν εκεί την αλλαγή και να έχουν τη σχετική ευθύνη (με το ανάλογο έξτρα κόστος;)).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια προπληρωμένη κάρτα για τέτοιες δουλειές. Να χαλάσει είναι λίγο δύσκολο. Αρκετοί έχουν ακολουθήσει την ίδια διαδικασία και δεν έχω δει πουθενά παράπονα. Το δικό μου παίζει μια χαρά, έχω κάνει και δύο "επίσημες" αναβαθμήσεις χωρίς προβλήματα. Αν πάλι δεν θέλεις να πάρεις το όποιο ρίσκο τότε πήγαινε σε ένα κατάστημα να σου κάνουν εκεί την αλλαγή και να έχουν τη σχετική ευθύνη (με το ανάλογο έξτρα κόστος;)).

 

μου ειπαν 2 μερες το κινητο και 20€ αλλα φοβαμει μην το γρατζουνισουν ή παθει κατι και δεν το αναγνωρισουν μετα?

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera! Simera to prwi paratirisa oti ksafnika den doulevei to koumpi twn sintomeusewn! To pataw kai tipota nekro! Exei antimetwpisei kaneis tetoio provlima? Sto service poses meres tha kanoun? k fovamai mn poun kamia m****ia oti den kaliptetai...
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera! Simera to prwi paratirisa oti ksafnika den doulevei to koumpi twn sintomeusewn! To pataw kai tipota nekro! Exei antimetwpisei kaneis tetoio provlima? Sto service poses meres tha kanoun? k fovamai mn poun kamia m****ia oti den kaliptetai...

Η εγγυηση το καλυπτει.τωρα μηπως σου εχει πεσει κανενα υγρο πανω στο τηλεφωνο??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις έκανα αναβάθμιση στην έκδοση R1EA037 μέσω SEUS. Μπορεί να μου πεί κάποιος ποιές βελτιώσεις έχουν γίνει? Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο forum. Ευχαριστώ...και καλή Ανάσταση!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Without racing there is no Honda"

Soichiro Honda

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν 2 μερες το κινητο και 20€ αλλα φοβαμει μην το γρατζουνισουν ή παθει κατι και δεν το αναγνωρισουν μετα?

 

Η αναβάθμιση γίνεται με το καλώδιο που υπάρχει στη συσκευασία. Δεν υπάρχει λόγος να ανοίξει κάποιος το κινητό και να το γρατζουνίσει. Από εκεί και πέρα έχεις να κάνεις με το κατάστημα που θα κάνει τη δουλειά και την εμπιστοσύνη που έχεις σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος γνωριζει ας βοηθησει please, εχω χρησιμοποιησει σχεδον ο,τι προγραμμα κυκλοφορει χωρις επιτυχια:(

 

Τι settings πρεπει να βαλω στο conversion?

 

Δοκιμασε να χαμηλωσεις το bitrate του video

Στα 500kbit ειναι καλα νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Εχω την κλασικη συσκευη κ850 μπλε με ασημι πλαισιο γινεται να του αλλαξω προσοψη και να το κανω μαυρο με πρασινο ή το σκετο μαυρο?
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα στην επόμενη αναβάθμιση θα προστεθεί η λειτουργία τηλεόρασης...Από,τι έχω καταλάβει μάλλον θα πρόκειται για έναν ‘‘κατάλογο‘‘ με κάποια αποθηκευμένα κανάλια τα οποία,επιλέγοντάς τα,θα μπορούμε να κάνουμε στριμινγκ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...