Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ από τον ιούλιο και μετά όταν ξεπερνάω τα 40 mb θα μπαίνω μέσο ξένου δικτύου και αν θέλουν ας χρεώσουν παραπάνω από 1€/MB

 

http://ec.europa.eu/news/environment/090422_1_el.htm

 

κρίμα που στο κείμενο "ξέχασαν" ;) να αναφέρουν ότι το μέγιστο ποσό για ένα mb θα είναι 1€ και θα μειωθεί στα 50 λεπτά ως το 2011

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ από τον ιούλιο και μετά όταν ξεπερνάω τα 40 mb θα μπαίνω μέσο ξένου δικτύου και αν θέλουν ας χρεώσουν παραπάνω από 1€/MB

 

http://ec.europa.eu/news/environment/090422_1_el.htm

 

κρίμα που στο κείμενο "ξέχασαν" ;) να αναφέρουν ότι το μέγιστο ποσό για ένα mb θα είναι 1€ και θα μειωθεί στα 50 λεπτά ως το 2011

 

Ψαχνω κατι αναλογο για περιαγωγη internet δεδομενων, σε αυτο το θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242221

 

Μηπως εχεις ιδεα που μπορω να βρω το αρχικο κειμενο-πηγη?

Link to comment
Share on other sites

Εμ, βέβαια.... Αν θέλουμε internet στο κινητό, και INTERNET, όχι ψωρό-wap, πρέπει να κάνουμε συμβόλαιο, ή να πληρώνουμε 15 ευρώ ανά 2 μέρες για 2gb, που στην τελική είναι απλά ΑΠΙΘΑΝΟ να καταναλωθούν 2048 mb σε 48 ώρες...

 

Ε όχι και 15 ευρώ ανά 2 μέρες! :lol:

 

5 ευρώ ανά 2 μέρες, 15 ευρώ ανά 7!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη βοήθεια

 

Έχω Nokia N82

Θέλω από το Wind Plus να δω τους ελληνικούς σταθμούς.

Πως γίνεται; Πως το ενεργοποιώ;

 

Η χρέωση είναι 0,49 (εισιτήριο) + 1,19 (χρέωση για TV);

 

Αν επιλέξω το Non Stop γλιτώνω τα 0,49 και 1,19;

To Non Stop Θα ισχύει για 30 μέρες από σήμερα και θα μπορώ με 3,99 να μπω όσες φορές θέλω στο wind tv;

Η Γνώση Ανοίκει Στον Κόσμο
Link to comment
Share on other sites

Είτε έχεις non stop ειτε όχι παλι θα πληρώνεις το 1,19 χρέωση για TV
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα συνεχίζει να παραμένει απεριόριστο!

Απ'ότι φαίνεται στα καρτοκινητά παραμένει Wind Plus Non-Stop.Στα συμβόλαια υπάρχει το όριο των 40Mb;:worry:

Link to comment
Share on other sites

εχει συμβει σε κανεναν αλο οπως εμενα με f2go να χρεωνει μετα τα 40mb???? γιατι εμενα με χρεωσε βρε παιδια?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Διότι η Wind δε σέβεται τους πελάτες της.Ή βάζεις το όριο σε όλους ή όχι.Δεν μπορεί να ψάχνεται ο πελάτης για το αν τον χρέωσε ή όχι.Και δεν μπορείς να πεις και τίποτα,αν σε χρεώσει.Θεωρητικά ισχύει το ανώτατο όριο.
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι προβλημα συστηματος; μηπως αυτοι που δεν τους χρεωνει εχουν καρτες tim;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι προβλημα συστηματος; μηπως αυτοι που δεν τους χρεωνει εχουν καρτες tim;

 

Εμένα δεν με χρεώνει και η κάρτα μου είναι ''εποχής TIM'' αλλά δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό!

Γιατί και ένας ξάδερφος μου που έχει κάρτα ''εποχής WIND'',δεν χρεώνεται!

Link to comment
Share on other sites

οταν λες εποχης wind εννοεις τις πρωτες καρτες που βγηκαν μετα την μετανομασια; γιατι παλι απο την tim ηταν αυτες..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οταν λες εποχης wind εννοεις τις πρωτες καρτες που βγηκαν μετα την μετανομασια; γιατι παλι απο την tim ηταν αυτες..

 

Η μετονομασία έγινε τον Ιούνιο.

Αυτός την κάρτα την αγόρασε Δεκέμβριο κ είχε πάνω το λογότυπο της WIND.Και στην οθόνη του βγάζει WIND GR,όχι TIM GR όπως σε μένα!

Link to comment
Share on other sites

παντως πρεπει να βρουμε αν εχουν κατι κοινο μεταξυ τους οι χρηστες..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες ενεργοποιήσα το wind non stop όλα πήγαιναν ομαλά και ωραία από χθές όμως σταμάτησε. Η ερώτηση είναι αν ξεπέρασα το όριο και αν έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα. Ευτυχώς δεν με χρέωσαν για τυχόν παραπανίσια mb.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με χρέωσαν με κάρτα που απέξω γραφει wind αλλά στην οθόνη ΤΙM.. Αν βγάλει κανείς συμπέρασμα.. Δε νομίζω ότι έχει σχέση τη κάρτα sim έχει ο καθένας..
Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεπερνας τα 40μβ πως μπορεις να το μαθεις?

Από το μετρητή δεδομένων του κινητού σου ή από το 1269,γιατί σε περίπτωση που έχεις ξεπεράσει τα 40Mb θα σου έχει "φάει" τις μονάδες.:)

Link to comment
Share on other sites

Από το μετρητή δεδομένων του κινητού σου ή από το 1269,γιατί σε περίπτωση που έχεις ξεπεράσει τα 40Mb θα σου έχει "φάει" τις μονάδες.:)

 

Ο δευτερος τροπος δεν ειναι κ ο πιο αξιοπιστος γιατι εχει αναφερθει απο πολλους χρηστες οτι δεν χρεωθηκαν εξτρα οταν ξεπερασαν το οριο των 40mb.σε πολλους βεβαια χρεωνει κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο δευτερος τροπος δεν ειναι κ ο πιο αξιοπιστος γιατι εχει αναφερθει απο πολλους χρηστες οτι δεν χρεωθηκαν εξτρα οταν ξεπερασαν το οριο των 40mb.σε πολλους βεβαια χρεωνει κανονικα.

Επίσης το 1269 δεν χρεώνει αμέσως για να ξέρει ο καταναλωτής αν ξεπέρασε τα 40Mb αλλά μπορεί τον χρεώσει μετά από ώρες.

Link to comment
Share on other sites

εχει δημιουργηθει μεγαλοσ ντοροσ με αυτο το θεμα. δεν μπορω να κατανοησω με τιποτα την επιλεκτικη εφαρμογη του οριου των 40mb
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το e51 και εβαλα τις ρυθμισεις για τα email..Μεσω wlan δουλευει , μεσω Plus ομως οχι..Τι πρεπει να κανω;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Από το μετρητή δεδομένων του κινητού σου

Ρε παιδιά,εγώ όμως όταν μπαίνω στο ίντερνετ από κάποια εφαρμογή π.χ. Opera Mini,έχω παρατηρήσει ότι η κίνηση που κάνω δεν υπολογίζεται στους μετρητές του κινητού μου!Δηλαδή παραμένει το ίδιο!

Υπολογίζεται μόνο όταν μπαίνω από τον browser του κινητού μου!

Ο δευτερος τροπος δεν ειναι κ ο πιο αξιοπιστος γιατι εχει αναφερθει απο πολλους χρηστες οτι δεν χρεωθηκαν εξτρα οταν ξεπερασαν το οριο των 40mb.σε πολλους βεβαια χρεωνει κανονικα.

 

Και σε άλλους...δεν χρεώνει καθόλου!

Ότι να'ναι!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,εγώ όμως όταν μπαίνω στο ίντερνετ από κάποια εφαρμογή π.χ. Opera Mini,έχω παρατηρήσει ότι η κίνηση που κάνω δεν υπολογίζεται στους μετρητές του κινητού μου!Δηλαδή παραμένει το ίδιο!

Υπολογίζεται μόνο όταν μπαίνω από τον browser του κινητού μου!

 

 

Και σε άλλους...δεν χρεώνει καθόλου!

Ότι να'ναι!

 

Τα SE δε μετράνε την κίνηση data των εφαρμογών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...