Jump to content

Καταπληκτικό...(interactive διαφήμιση της vodafone)


stakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απίστευτα απαράδεκτο >>> Link

 

Κάντε κλικ στην κοπέλα και περιμένετε... και ακολουθείστε πιστά τις οδηγίες

Προσοχή όταν σας ζητηθεί δώστε πραγματικό αριθμό.

 

 

Eμένα μου το κάναν και χωρίς να το ξέρω, άπλα κάποιος έβαλε στην λίστα με του φίλους του και μου έβαλε για mail μου ένα δικό του και έτσι εγώ πήρα μόνο το τηλεφώνημα στο κινητό μου 2:00πμ και τα είδα κολλιομένα αυτό δεν είναι ασφάλεια σε διαφήμιση από μια εταιρία τέτοιου βεληνεκούς. Κρίμα είμαι απογοητευμένος που εταιρείες επικοινωνίας συμβάλουν στο να προσφέρουν επιπλέον μέσα για άτομα που θέλουν να χαλάσουν την ηρεμία και τη γαλήνη άλλον κρίμα, καλά έκανα και έφυγα από αυτή τη εταιρία "vodafone".

 

vodafone για άλλη μια φορά στην Ελλάδα απαράδεκτη συμπεριφορά πλήρη απογοήτευση.

 

Υ.Γ.: Σαν τον ****** έπαιρνα τηλέφωνα γνωστές για να δω τι γίνετε.

Ο άνθρωπος που εμπιστεύεται τους άλλους θα κάνει λιγότερα λάθη, από αυτόν που δεν εμπιστεύεται κανέναν. Camillo Benso Conte di Cavour
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απίστευτα απαράδεκτο >>> Link

 

Κάντε κλικ στην κοπέλα και περιμένετε... και ακολουθείστε πιστά τις οδηγίες

Προσοχή όταν σας ζητηθεί δώστε πραγματικό αριθμό.

 

 

Eμένα μου το κάναν και χωρίς να το ξέρω, άπλα κάποιος έβαλε στην λίστα με του φίλους του και μου έβαλε για mail μου ένα δικό του και έτσι εγώ πήρα μόνο το τηλεφώνημα στο κινητό μου 2:00πμ και τα είδα κολλιομένα αυτό δεν είναι ασφάλεια σε διαφήμιση από μια εταιρία τέτοιου βεληνεκούς. Κρίμα είμαι απογοητευμένος που εταιρείες επικοινωνίας συμβάλουν στο να προσφέρουν επιπλέον μέσα για άτομα που θέλουν να χαλάσουν την ηρεμία και τη γαλήνη άλλον κρίμα, καλά έκανα και έφυγα από αυτή τη εταιρία "vodafone".

 

vodafone για άλλη μια φορά στην Ελλάδα απαράδεκτη συμπεριφορά πλήρη απογοήτευση.

 

Υ.Γ.: Σαν τον ****** έπαιρνα τηλέφωνα γνωστές για να δω τι γίνετε.

Αυτό είπα και εγώ και πεσανε να με φάνε. Πολύ καλή διαφήμιση, εξαιρετική θα έλεγα αλλά το να δίνει τη δυνατότητα να βάλεις e-mail και τηλέφωνα τρίτων δεν είναι καλό. Γιατι ακριβώς λόγω της πρωτότυπης φύσεως της διαφήμισης μπορεί να γίνει κακόβουλη χρήση και κάποιοι ανυποψίαστοι οι οποίοι δεν έχουν τη όρεξη να παίξουν θα ενοχληθούν... Πόσο μάλλον όταν η ίδια η διαφήμιση σου προτείνει να κάνεις "πλάκα στους φίλους σου" (στο τέλος) Νομικά είναι καλυμμένοι αλλά αν μία εταιρεία σαν τη Vodafone επαφύεται στις καλές προθέσεις των επισκεπτών του site τι να πω...

 

Φίλε μου κάνε ένα τηλέφωνο στο 13830 και ζήτα να καταγραφεί το παράπονό σου. Το ίδιο έχω κάνει και εγώ...(και από ότι μαθαίνω και άλλοι).;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο καιρό ας μας πουν την άποψή τους όσοι έδωσαν το νούμερό τους, όταν θα αρχίσουν να δέχονται τηλεφωνήματα για προσφορές και ευκαιρίες...

 

 

Sostos.

 

Einai gnosto oti o kosmakis pleon tsimpaei me to paramikro se ka8e ti kainourio. Oi synepeies vevaia akolou8oun meta....

 

Kapote to Big Brother xtypage 75% tile8easi.

 

Tora mas kakofainetai pou mpainoun kameres se dromous, ktiria, sxoleia (prosfata) klp

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω ότι καλό θα ήταν να στέλνετε ένα sms σε κάθε αριθμό που να ενημερώνει ξανά για το ποιόν τής κλήσης "κοπέλας" για να αποφευχθούν τέτοια περιστατικα.!

 

ζούμε σε μια εποχή που όταν χρησιμοποιείς συνδυασμό μέσων για την διαφήμιση / ενημέρωση και και και, κάλο θα είναι να παίρνεις τα μέτρα σου για την ασφάλεια του μηνύματος που θέλεις να περάσεις. sorry άλλα έτσι το βλέπω εγώ σαν πελάτης και όχι μονο.

Ο άνθρωπος που εμπιστεύεται τους άλλους θα κάνει λιγότερα λάθη, από αυτόν που δεν εμπιστεύεται κανέναν. Camillo Benso Conte di Cavour
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει, εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα στέλνει διαγημιστικά στα νούμερα αυτά. Αλλά με ενοχλεί που προτείνει στον επισκέπτη να κάνει "πλάκα" και του δίνει αυτή τη δυνατότητα συμπληρώνοντας αριθμό και e-mail χωρίς να υπολογίζει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί κακόβουλα (όπως και γίνεται από ότι βλέπω) και κάποιοι οι οποίοι δεν έχουν τη διάθεση να παίζουν με τις διαφημίσεις της Vodafone να ενοχληθούν... Και είναι κρίμα γιατι είναι πραγματικά μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ιδέα...:( :O

 

Εγώ προσωπικά κάλεσα στο 13830 και κρατήθηκε complain ticket. Όποιος άλλος έχει πρόβλημα μπορεί να κάνει το ίδιο...;)

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δε μπορω να καταάβω που μερικοι κανετε λες και σας σκοτωσαν τη μανα

 

δε παραβιαζει κανεις τα προσωπικα σας δεδομενα. Οπως προειπωθηκε, αν θες δηλωνεις να δεχεσαι προσφορες και διαφημισεις.

 

Το μαρκετινγκ της βοντα δινει ρεστα και ειλικρινα ειναι το πρωτο τμημα που θαυμαζω και ζηλευω να σας πω την αληθεια αυτο το καιρο...

 

 

Ευγε. Τιποτα καλυτερο αυτες τις μερες!

:X
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει, εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα στέλνει διαγημιστικά στα νούμερα αυτά. Αλλά με ενοχλεί που προτείνει στον επισκέπτη να κάνει "πλάκα" και του δίνει αυτή τη δυνατότητα συμπληρώνοντας αριθμό και e-mail χωρίς να υπολογίζει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί κακόβουλα (όπως και γίνεται από ότι βλέπω) και κάποιοι οι οποίοι δεν έχουν τη διάθεση να παίζουν με τις διαφημίσεις της Vodafone να ενοχληθούν... Και είναι κρίμα γιατι είναι πραγματικά μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ιδέα...:( :O

 

Εγώ προσωπικά κάλεσα στο 13830 και κρατήθηκε complain ticket. Όποιος άλλος έχει πρόβλημα μπορεί να κάνει το ίδιο...;)

 

Περιμενω να ακουσω απαντηση στο ct σου.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να ακουσω απαντηση στο ct σου.

 

Και εγώ. Αν και φαντάζομαι ποιά θα είναι... Ο λόγος που μπήκα στη διαδικασία να καλέσω είναι γιατι θεωρώ πως ανεξάρτητα από την απάντηση που θα πάρω πρέπει να υπάρχουν καταγεγραμμένα τα σχόλια ώστε να κινηθούν πιο σωστά την επόμενη φορά.

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δε μπορω να καταάβω που μερικοι κανετε λες και σας σκοτωσαν τη μανα

 

δε παραβιαζει κανεις τα προσωπικα σας δεδομενα. Οπως προειπωθηκε, αν θες δηλωνεις να δεχεσαι προσφορες και διαφημισεις.

 

Το μαρκετινγκ της βοντα δινει ρεστα και ειλικρινα ειναι το πρωτο τμημα που θαυμαζω και ζηλευω να σας πω την αληθεια αυτο το καιρο...

 

 

Ευγε. Τιποτα καλυτερο αυτες τις μερες!

 

φίλε είσαι πολύ απόλυτος δεν έχει να κάνει με το αν δέχομαι η όχι διαφημίσεις αφού καν δεν έχω αριθμό vodafone και ακόμα δεν κατάλαβα είμαι υποχρεωμένος να υποστώ -και αν έχω κάνει αίτηση να δέχομαι διαφημιστικά μηνύματα- την όρεξη κάποιου να μου κάνει αρκετά επικίνδυνη φάρσα 2:00πμ έτσι με ένα mail και τον αριθμό μου, σε ένα site εταιρίας.

 

Έλεος μπορεί να έχω παιδιά που σπουδάζουν μακριά, γυναίκα που ταξιδεύει ή είναι σε άλλη χώρα εκείνη την στιγμή δεν είναι όλα έτσι απλα. ειδικά σε κάτι που έχει δοκιμαστή και σε άλλες χώρες σαν διαφημιστικό μέσων έπρεπέ να γίνει καλύτερη εφαρμογή.

 

see also: Link , Link

Ο άνθρωπος που εμπιστεύεται τους άλλους θα κάνει λιγότερα λάθη, από αυτόν που δεν εμπιστεύεται κανέναν. Camillo Benso Conte di Cavour
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν το έβαλε στο επίσημο site της. Στο τέλος θα μας πει κιόλας ότι δεν σχετίζεται με την διαφήμιση! Πραγματικά απαράδεκτο, είναι σαφώς spam να λάβει κλήσεις κάποιος από κακόβουλη χρήση τρίτων!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

 

Το μαρκετινγκ της βοντα δινει ρεστα και ειλικρινα ειναι το πρωτο τμημα που θαυμαζω και ζηλευω να σας πω την αληθεια αυτο το καιρο...

 

 

Ευγε. Τιποτα καλυτερο αυτες τις μερες!

ΣΥΜΦΩΝΩ κι επαυξάνω!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ιδέα,απίστευτη διαφήμιση,επιτέλους κάτι φοβερά πρωτοποριακό!Σε στέλνει!ΧΙΛΙΑ μπράβο στην Βόνταφον αν και δεν ανήκω στην εταιρεία.

Οσο για τα υπόλοιπα παιδιά κατανοητά τα παράπονα για την κακόβουλη χρήση,αλλά πρέπει ναναι ΠΟΛΥ ηλίθιος ο αλλος για να το κάνει.Εεε,αν πέσεις σε τόσο ηλίθιο άτομο και θέλει να σου κάνει πλάκες,ΣΙΓΟΥΡΑ θα βρει κι άλλους τρόπους να το κάνει...δεν θα φταίει μονο αυτή η καταπληκτική διαδραστική ιδέα!

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τί βρίσκετε τόσο καλό και λέτε και μπράβο στην εταιρία. Επειδή σκέφτηκαν να "φτιάξουν" μία φάρσα? Επειδή...ναι ...το χρησιμοποίησα για φάρσα...ξυπνησα ανθρώπους όχι μόνο στις 2 όπως προαναφέρθηκε αλλά και αργότερα αλλά και νωρίτερα.Ναι γέλασα.

Είναι κάτι που φτιάχτηκε για αστείο ( άσχετα που πολύ το έκαναν για φάρσα ) και απλά στο τέλος πετάγεται η voda και λέει...ναι εγώ το έφτιαξα...πες και στους φίλους σου πόσοι ΓΑΜΑΤΟΙ είμαστε....

Έλεος δηλαδή....

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone δεν προωθεί, αλλά ούτε και επικοινωνεί κάποια email καμπάνια. Ο τρόπος αυτός επικοινωνίας της υπηρεσίας του web top up οφείλεται στην αποστολή που κάνει ο ένας χρήστης στον άλλο, έχοντας εισάγει το τηλέφωνο του φίλου του ή και γνωστού, με δική του πρωτοβουλία. Σε καμιά περίπτωση, η Vodafone δεν προωθεί το διαφημιστικό αυτό, κάνοντας χρήση αριθμών κινητών ή email συνδρομητών.

 

Πάντως η νομική υπηρεσία της Vodafone είναι ενημερωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ καταλαβες τι ειπες; Γιατι εγω σιγουρα οχι...Αντι για 5 σειρες θα μπορουσες να γραψεις ναι η βονταφον εκανε αυτη τη διαφημηση ή οχι.
Link to comment
Share on other sites

Εσυ καταλαβες τι ειπες; Γιατι εγω σιγουρα οχι...Αντι για 5 σειρες θα μπορουσες να γραψεις ναι η βονταφον εκανε αυτη τη διαφημηση ή οχι.

 

Τοτε ξαναδιαβασε το.

 

Ειναι η επισημη θεση της vodafone και μου το απαντησαν σε mail.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθω να μη καταλαβαινω, αυτα που λενε στην αρχη αναιρουνται απο αυτα που λενε μετα.

 

Η Vodafone δεν προωθεί, αλλά ούτε και επικοινωνεί κάποια email καμπάνια.

 

Κοινως δεν υπαρχει καποια διαφημηση που στο τελος ζηταμε το email σας.

 

Ο τρόπος αυτός επικοινωνίας της υπηρεσίας του web top up οφείλεται στην αποστολή που κάνει ο ένας χρήστης στον άλλο, έχοντας εισάγει το τηλέφωνο του φίλου του ή και γνωστού, με δική του πρωτοβουλία

 

Τελικα ειναι δικη μας διαφημηση.

 

Σε καμιά περίπτωση, η Vodafone δεν προωθεί το διαφημιστικό αυτό, κάνοντας χρήση αριθμών κινητών ή email συνδρομητών.

 

Ή μηπως δεν ειναι δικη μας τελικα;

 

Υπαρχει ενα προβλημα εκφρασης, αυτο ειναι το μονο βεβαιο. Εκτος αν δεν εχω μαθει να διαβαζω ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθω να μη καταλαβαινω, αυτα που λενε στην αρχη αναιρουνται απο αυτα που λενε μετα.

 

 

 

Κοινως δεν υπαρχει καποια διαφημηση που στο τελος ζηταμε το email σας.

 

 

 

Τελικα ειναι δικη μας διαφημηση.

 

 

 

Ή μηπως δεν ειναι δικη μας τελικα;

 

Υπαρχει ενα προβλημα εκφρασης, αυτο ειναι το μονο βεβαιο. Εκτος αν δεν εχω μαθει να διαβαζω ελληνικα.

 

 

Εγω με το φτωχο μου το μυαλο καταλαβαινω οτι αν μου ερθει στο mail, δεν μου το εστειλε η vodafone με δικη της πρωτοβουλια αλλα καποιος φιλος μου.

 

Κοινως συμφωνουμε σε αυτο που γινεται εδω και χρονια. Δεν παει μεσα ο κατασκευαστης της καραμπινας αλλα ο δολοφονος.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς απαράδεκτη η βόντα. Και απαντά και με απίστευτο θράσσος! Δεν νομίζω ότι είναι καλυμμένοι πλήρως, απλά στηρίζονται στο ότι δεν θα τους καρφώσει κανείς. Το ότι δίνουν το εργαλείο σε κάποιον να κάνει φάρσες (και το γράφουν και σαφώς) είναι μεμπτό. Όπως και το ότι όλο αυτό δεν φιλοξενείται στην επίσημη σελίδα της αλλά μακρυά και λίγο στα κρυφά...

Όλοι όσοι ενθουσιάζονται, μπορεί και να είναι αυτοί που άμα τους δώσεις ένα ευρώ στο δρόμο ή τους πεις να συμμετέχουν σε ένα μεγάλο διαγωνισμό με πολλά βραβεία, είναι ικανοί να σου πουν και το ΡΙΝ της κάρτας τους! Μη γελάτε, το έχουν κάνει στην Αγγλία με μεγάλη επιτυχία! Και μην μου πείτε ότι είναι αγγλάρες, διότι ο μέσος ελληνάρας είναι πολύ πιο πίθηκος σαν καταναλωτής από τον κουτόφραγκο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ποιά database κινητών ρε παιδία ??? Νομίζετε ότι δεν τα έχουν τα κινητά μας ??? :lol:

H διαφήμιση πάντως πραγματικά άπαιχτη !!! :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει προβλημα μπορει να κανει καταγγελια.

Η Vodafone που ειναι εντελως χαζη σαν εταιρια, δεν το εχει ελεξει αν ειναι νομικα καλυμενη. Σιγα μην δινει χρηματα σε δικηγορους να το ψαξει.

 

Εγω παντως βαρεθηκα να συζηταω για το αν σκεφτηκε η vodafone να ελεξει κατι νομικα, η το ποτε το κινητο θα γραψει WIND.

 

Εχουμε και πιο σοβαρα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς απαράδεκτη η βόντα......

Όλοι όσοι ενθουσιάζονται, μπορεί και να είναι αυτοί που άμα τους δώσεις ένα ευρώ στο δρόμο ή τους πεις να συμμετέχουν σε ένα μεγάλο διαγωνισμό με πολλά βραβεία, είναι ικανοί να σου πουν και το ΡΙΝ της κάρτας τους!

 

εμένα με άρεσε αυτη η πρωτοποριακή διαφήμιση ! ( και ειναι γνώμη μου καθως και πολλών εδω μεσα)

 

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ 1€ ειμαστε ικανοι για ΟΛΑ αυτα που λες!

γι'αυτο κανε μια τροποποίηση του μηνύματος ΣΟΥ (ΓΙΑΤΙ προσβάλλεις εμας και οχι την vodafone) ΤΩΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

εμένα με άρεσε αυτη η πρωτοποριακή διαφήμιση ! ( και ειναι γνώμη μου καθως και πολλών εδω μεσα)

 

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ 1€ ειμαστε ικανοι για ΟΛΑ αυτα που λες!

γι'αυτο κανε μια τροποποίηση του μηνύματος ΣΟΥ (ΓΙΑΤΙ προσβάλλεις εμας και οχι την vodafone) ΤΩΡΑ!

Συμφωνώ απόλυτα! Το ότι θαυμάζουμε τη διαφήμιση (εγώ έδωσα και επιχειρήματα) δεν σημαίνει ότι θα δίναμε αριθμούς καρτών κλπ σε αγνώστους.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεν είναι πολύ εύκολα ένας τρόπος για να κάνεις πολύ πειστικές φάρσες και όταν και το ίδιο το site σε παρακινεί σε κάτι τέτοιο έπρεπε να προνοήσει την περίπτωση κάποιος να δεχτεί μόνο το τηλεφώνημα και τίποτε άλλο, γιαυτό λέω ότι πρέπει να στέλνετε και ενα sms στο αριθμό μετα. Εiμαστε πολύ καλά εξοικειωμένη πια με την τεχνολογία είναι πολύ εύκολο να βρεις και εσύ ακόμα περισσότερες καλές λύσεις στο να μην πάρει κάποιος Μονό το τηλ. της κοπελιά και τα δει όλα κολλιομενα.

 

Αν δεις και πολύ καλά την εφαρμογή μπορούσε να σου στέλνει και κάτι παραπάνω στο sms ας πούμε με αποστολέα αυτόν που σε βάζει στην λίστα φίλων για φάρσα... δεν υπάρχει λόγος να μιλάμε άλλο για το πως μπορούσε να είχε γίνει δεν είναι αυτή η δουλεία μου έμενα σαν πελάτης ή υποψήφιος πελάτης.

 

 

 

ΧΑ.!ΧΑ.! : Φαντάζομαι να είχε γίνει αυτό που έπαθα, σε ένα υπεύθυνο για τα εταιρικά τηλέφωνα (ή τον διευθυντή) τής εταιρία που δουλεύει, την άλλη μέρα θα είχε πάει σε άλλη εταιρία κινητής τηλεφωνίας.

 

Και κάτι ακόμα δεν είναι εύκολο να κάνεις μήνυση η κάτι τέτοιο στην Vodafone ή στην διαφημιστική εταιρία OgilvyInteractive για το δημιούργημα τους, σίγουρα και αναμφισβήτητα προαπαιτεί πολύ χρόνο και ένα δικηγόρο δεν είναι έτσι άπλα για να κινηθείς απέναντί τους.

 

Και κάτι ακόμα από έμενα για να κλείνω εγώ προσωπικά αυτά που είχα να πω:

ρε παιδιά και εγώ σε ίδια πράγματα κινούμε άλλα δεν είναι σωστό όταν αντιγραφείς παρόμοιες εκτελέσεις viral (interactive concept) να μην προσπαθείς να αποτρέψει λάθη τον παλαιότερων εκτελεστών.

Οκ.! πρωτοποριακό για εδώ το όλο πράγμα αλλα τι σημαίνει αυτό δεν πρέπει να μην δεχτεί κριτική αν είναι κάπου λάθος. Και τα μπράβο του θα πάρει αλλά πως να το κάνουμε δεν είναι τελικά και κάλο δουλεμένο για να περάσει το μήνυμα που θέλει σε όλους.

 

Αυτή είναι η άποψη μου και το σκεπτικό μου για το θεμα. Άλλα τελικά το όλο σκεπτικό της εταιρίας πιο ηταν.? Διαφήμιση, Διαφήμιση μέσω Δυσφήμιση, Ανεξέλεγκτες Φάρσες.... Μην ξεχνάμε κάλο είναι που γίνονται εδώ Ελλάδα η διαφημίσεις αλλά κάλο δεν είναι να παίρνουν και την ανάλογη κριτική τους, αυτό δεν θα τους κάνει καλύτερους και πιο ανταγωνιστικού μέσα από το να ξέρουν πως αντιδρά το ελληνικό κοινό σε νέα είδη διαφημιστικών μεθόδων, και ότι δεν είναι χαζό και άβουλο σε ότι βλέπει ακούει γεύεται και αισθάνεται, που πιθανός να είναι στα άλλα κράτη που δοκιμάστηκε κάτι παρόμοιο.

 

ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Ο άνθρωπος που εμπιστεύεται τους άλλους θα κάνει λιγότερα λάθη, από αυτόν που δεν εμπιστεύεται κανέναν. Camillo Benso Conte di Cavour
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει προβλημα μπορει να κανει καταγγελια.

Η Vodafone που ειναι εντελως χαζη σαν εταιρια, δεν το εχει ελεξει αν ειναι νομικα καλυμενη. Σιγα μην δινει χρηματα σε δικηγορους να το ψαξει.

 

Εγω παντως βαρεθηκα να συζηταω για το αν σκεφτηκε η vodafone να ελεξει κατι νομικα, η το ποτε το κινητο θα γραψει WIND.

 

Εχουμε και πιο σοβαρα πραγματα.

 

H Vodafone είναι νομικά καλυμμένη, το ξέρουμε όλοι αυτό. Ξεκαθαρίζεται στους όρους παροχής. Το ζήτημα μπαίνει στο κατα πόσον είναι σωστό η ίδια η εταιρεία να προτείνει να κάνουμε φάρσα (ξέροντας ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί κακόβουλα) και να δίνει τη δυνατότητα αποστολής σε τρίτους. Υπότίθεται ότι μια εταιρεία σαν τη Vodafone δεν έχει ανάγκη από τέτοιες πρακτικές. Αυτός είναι και ο λόγο που καταχώρησα ct (εγώ και αρκετοί άλλοι), ώστε να γνωρίζει επίσημα η εταιρεία ότι κάποιοι μπορεί να ενοχληθούν από αυτη την ιστορία και έτσι να έρθει το αντίθετο αποτέλεσμα από το προσδοκώμενο... Ώστε στο μέλλον να είναι πιο προσεκτικοί.

Εγώ δεν είπα ότι θα κάνω αγωγή κατά της Vodafone ούτε θα ζητήσω έκδοση ασφαλιστικών μέτρων κατά της εταιρείας για προσωρινή διακοπή. Ειδικά εγώ δεν θα έκανα ποτέ κάτι τέτοιο... Εγώ θα ήθελα απλώς να βελτιώσουν τη ιδέα τους... Και νομίζω πως μπορούν.:O

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...