Jump to content

Διακοπές 2007!


Nrg
 Κοινοποίηση

Που θα πάτε διακοπές φέτος;  

208 members have voted

  1. 1. Που θα πάτε διακοπές φέτος;

    • Βορειοανατολικο Αιγαιο(Θάσος,Λέσβος,Χίος,Σαμοθράκη κτλ)
      15
    • Σποράδες(Σκιάθος,Σκόπελος,Σκύρος,Αλλόνησος)
      18
    • Κυκλάδες(Πάρος,Νάξος,Μύκονος,Σαντορίνη κτλ)
      54
    • Δωδεκάνησα(Ρόδος,Κως,Κάρπαθος κτλ...)
      12
    • Κρήτη
      25
    • Ιόνιο/Επτάνησα(Κεφαλλονιά,Ζάκυνθος,Κέρκυρα κτλ)
      26
    • Όχι σε νησί.
      27
    • Αλλού, πχ εξωτερικό.
      31


Recommended Posts

Εψαχνα ενα θεμα να ρωτησω για τις διακοπες μου αλλα υπαρχουν τοσα πολλα που :wacko: . Ας μαζευτουμε εδω για φετος :happy:

 

Λεω για Κεφαλλονια φετος, υπαρχει και μια πιθανοτητα για Σαντορινη. Θα ηθελα γνωμες απο αυτους που εχουν παει στη Κεφαλλονια! Αυτα που με ενδιαφερουν ειναι καλες παραλιες, φαγητο, διασκεδαση και ευκολια στη μετακινηση (αν παω θα μενω στη Σκαλα).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 192
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω με την παρεα μου ειμαστε μεταξυ Ιο και Παρο για να παμε. Τι να διαλεξουμε; :X

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω να πάω στο Πόρτσμουθ φέτος... http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/shifty.gif

 

Παραλιγο και UEFA φανταζεσαι Αρης- Πορτσμουθ; :lol:

 

Πειτε ρε παιδια τιποτε για Κεφαλλονια :worry:

Link to comment
Share on other sites

To πουθενά γιατί δεν υπάρχει ως επιλογή;

 

Mα κανεις κατι ερωτησεις ωρες-ωρες!!!:lol: :lol: Δεν θα πας πουθενα???

Εγω θα παω εκει που υποδηλωνει και η υπογραφη μου.Για περαστε,δεν χανετε και τιποτα.....(Σε οσους εχουν απαντησει αναφερομαι).

Link to comment
Share on other sites

Mα κανεις κατι ερωτησεις ωρες-ωρες!!!:lol: :lol: Δεν θα πας πουθενα???

Εγω θα παω εκει που υποδηλωνει και η υπογραφη μου.Για περαστε,δεν χανετε και τιποτα.....(Σε οσους εχουν απαντησει αναφερομαι).

Που βλέπεις το αστείο;

Όχι πουθενά δεν θα πάω. Οπώς πουθενά δεν πήγα και πέρσι. Τόσο παράξενο σου φαίνεται;

Ξέρεις πόσος κόσμος δεν πάει διακοπες για διάφορους λόγους (οικονομίκους, επαγγελματικούς, υγείας-μακριά από εμάς- και δεν συμμαζεύεται);;;

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπεις το αστείο;

Όχι πουθενά δεν θα πάω. Οπώς πουθενά δεν πήγα και πέρσι. Τόσο παράξενο σου φαίνεται;

Ξέρεις πόσος κόσμος δεν πάει διακοπες για διάφορους λόγους (οικονομίκους, επαγγελματικούς, υγείας-μακριά από εμάς- και δεν συμμαζεύεται);;;

 

Όντως, υπάρχει κόσμος που δεν μπορεί να πάει διακοπές... Αλλά πώς αντέχεις?:O Ειδικά με τη ζέστη... Άσε που οι διακοπές εκτός από ξεκούραση είναι και ευκαιρία για νέες γνωριμίες.... Αθήνα μένεις?

Link to comment
Share on other sites

Όντως, υπάρχει κόσμος που δεν μπορεί να πάει διακοπές... Αλλά πώς αντέχεις?:O Ειδικά με τη ζέστη... Άσε που οι διακοπές εκτός από ξεκούραση είναι και ευκαιρία για νέες γνωριμίες.... Αθήνα μένεις?

Nέος είμαι ακόμα αντέχω. Έχω αντοχές! :p

Όχι, ευτυχώς. Επαρχία μένω. :)

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπεις το αστείο;

Όχι πουθενά δεν θα πάω. Οπώς πουθενά δεν πήγα και πέρσι. Τόσο παράξενο σου φαίνεται;

Ξέρεις πόσος κόσμος δεν πάει διακοπες για διάφορους λόγους (οικονομίκους, επαγγελματικούς, υγείας-μακριά από εμάς- και δεν συμμαζεύεται);;;

 

Προς Θεου,αντιλαμβανομαι τους λογους του καθενος.Απλα το ασχημο της ολης ιστοριας ειναι η αφορητη ζεστη εκεινη της περιοδου.Ευτυχως εχω σπιτι εγω εκει,και οσο να ναι ειμαι απο τους τυχερους της ολης ιστοριας.

Link to comment
Share on other sites

jim19 δηλαδή πηγαίνεις διακοπές λόγω ζέστης;:p

 

 

ΥΓ.Bayern7 έχεις διαλέξει τον καλύτερο προορισμό.Έχω πάει πολλές φορές και μάλλον θα ξαναπάω...

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Παραλιγο και UEFA φανταζεσαι Αρης- Πορτσμουθ; :lol:

 

Πειτε ρε παιδια τιποτε για Κεφαλλονια :worry:

 

Κεφαλλονιά να μείνεις Αργοστόλι.

Νησί με πολλές ομορφιές.

Να πάς με αμάξι γιατι η συγκοινωνία ειναι πολυ περιορισμένη. ΟΜΩΣ προσοχή πάρα πολυ στους δρομους γιατι ειναι οι χειρότεροι απο όλα τα Ιόνια νησιά.

 

Για μπάνιο να πας οπωσδήποτε στον Μύρτο (Απο τις καλύτερες παραλίες στην Ευρώπη).

 

Θα πάς απο Πάτρα με το καράβι που πάει Σάμη ή απο Κυλλήνη με το καράβι που πάει Αργοστόλι.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ.Bayern7 έχεις διαλέξει τον καλύτερο προορισμό.Έχω πάει πολλές φορές και μάλλον θα ξαναπάω...

 

H επιλογή του καθενός είναι πάντα η καλύτερη εφόσον όμως είναι ελεύθερη επιλογή, και όχι εξαναγκασμένη από άλλες συνθήκες, ανάγκες και συμπτώσεις.:O

Link to comment
Share on other sites

Κεφαλλονιά να μείνεις Αργοστόλι.

Νησί με πολλές ομορφιές.

Να πάς με αμάξι γιατι η συγκοινωνία ειναι πολυ περιορισμένη. ΟΜΩΣ προσοχή πάρα πολυ στους δρομους γιατι ειναι οι χειρότεροι απο όλα τα Ιόνια νησιά.

 

Για μπάνιο να πας οπωσδήποτε στον Μύρτο (Απο τις καλύτερες παραλίες στην Ευρώπη).

 

Θα πάς απο Πάτρα με το καράβι που πάει Σάμη ή απο Κυλλήνη με το καράβι που πάει Αργοστόλι.

 

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες, αν και ειτε δεν με αφορουν ειτε τις ηξερα :lol: :p Θα μεινω Σκαλα οπως και να εχει (εκει εχω βρει το ξενοδοχειο που με ενδιαφερει). Τη διαδρομη την εχω ξανα κανει οταν πηγαινα Ζακυνθο, και δε νομιζω να υπαρχει χειροτερη (Θεσσαλονικη - Κυλληνη). :blink:

 

Για Μυρτο εχω δει κατι φωτογραφιες αλλο πραμα... το θεμα ειναι πως πρεπει να ειναι 1 ωρα + απο τη Σκαλα (εχω αυτοκινητο), γενικα χοντρικα οι κυριες αποστασεις ποσο ειναι; Πχ Σκαλα - Αργοστολι κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιας και μένω σε νησί θα πάω για δυό τρείς βδομάδες Αθήνα μολις τελειώσω τις εξετάσεις, and that's all για φέτος το καλοκαίρι :( :lol:

Τον χειμώνα κατά τον Δεκέμβρη όμως θα πάω Ταιλάνδη:love: :love: Είναι το ονειρό μου εδώ και χρόνια και φέτος θα το πραγματοποιήσω:up: :up:

Link to comment
Share on other sites

Για Μυρτο εχω δει κατι φωτογραφιες αλλο πραμα... το θεμα ειναι πως πρεπει να ειναι 1 ωρα + απο τη Σκαλα (εχω αυτοκινητο), γενικα χοντρικα οι κυριες αποστασεις ποσο ειναι; Πχ Σκαλα - Αργοστολι κ.α.

 

30-40 λεπτά σίγουρα. Μπορεί και παραπάνω. Η μεγαλύτερη διαδρομή (αλλά αξίζει να πας, κυρίως για το φαγητό) είναι προς Φισκάρδο... 1 ώρα από Αργοστόλι σίγουρα. Κάπου στη μέση της διαδρομής νομίζω πως είναι και ο Μύρτος... Γενικά εκεί υπολόγιζε τις αποστάσεις, από 30' και πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... έπρεπε να υπάρχει και η επιλογή «Δε θα πάω διακοπές». Ελλείψει αυτής ψήφισα «Αλλού, πχ εξωτερικό» μιας και θα μείνω στη Φλωρεντία. Αν όμως μετράει σαν «διακοπές» αύριο κατεβαίνω Αθήνα για δεκαπέντε ημέρες. :p
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...