Jump to content

Προβλήματα μετά την αλλαγή ΤΙΜ -> Wind


Melita
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλάδη μπορώ να πάω σε κατάστημα Wind και να ζητήσω δωρεάν αντικατάσταση της παλιάς μου κάρτας sim TIM με νέα Wind χωρίς να τους αναφέρω κάποιο λόγο; (Είμαι συνδρομητής συμβολαίου.)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 589
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλάδη μπορώ να πάω σε κατάστημα Wind και να ζητήσω δωρεάν αντικατάσταση της παλιάς μου κάρτας sim TIM με νέα Wind χωρίς να τους αναφέρω κάποιο λόγο; (Είμαι συνδρομητής συμβολαίου.)

Εγώ σήμερα πήγα στην WIND Καλλιρόης και μου άλλαξαν την κάρτα sim χωρίς καμία συζήτηση, μέσα σε 10 δευτερόλεπτα είχα ενεργοποιημένη την καινούρια.

 

Όσο για την "κρυφή επαφή" στη sim, εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο, 250 κενές θέσεις έχει η κάρτα μου και έγινε μια χαρά η αντιγραφή επαφών στην καινούρια κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

http://i140.photobucket.com/albums/r20/ptg1975/19072007.jpg

Βρε, τέτοια κάρτα έχω κι εγώ! Ρωτάω τον bezoss για την κάρτα την καινούρια που πήρε και στο SAT έγραφε "ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΙΜ"!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε, τέτοια κάρτα έχω κι εγώ! Ρωτάω τον bezoss για την κάρτα την καινούρια που πήρε και στο SAT έγραφε "ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΙΜ"!!!

εμένα ειναι καρτοκινητό και είναι 32Κ η sim και γράφει wind μόνο εξωτερικά. εσωτερικά είναι ΤΙΜ. :(

Link to comment
Share on other sites

Βρε, τέτοια κάρτα έχω κι εγώ! Ρωτάω τον bezoss για την κάρτα την καινούρια που πήρε και στο SAT έγραφε "ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΙΜ"!!!

 

Α ΟΚ :p Νόμιζα σε μένα έκανες την ερώτηση :O

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν θα κλωνοποιούνται οι καινούργιες sim της WIND; Με τις παλιές (telestet-tim) δεν είχα κανένα πρόβλημα στην κλωνοποίηση αλλά τώρα δεν ήθελα να κάνω δοκιμή αλλάζοντας την sim μου (tim) με καινούργια της WIND για αυτό και ρωτάω μήπως ξέρει κάποιος να μας πει στα σίγουρα. Ευχαριστώ :D
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα κι εγώ!

Ευχαριστώ τον Πετράν για την εξυηρέτηση!

John μετέφερέ του τα ευχαριστήριά μου.

 

Να αναφέρω ότι δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Και εξεπλάγην θετικά όταν διαπίστωσα σε κάθε μια από τις 250 επαφές, υπάρχουν πέντε πεδία για την καταχώρηση αριθμών, ένα πεδίο email και ένα πεδίο με χαρακτηρισμό τριών κατηγοριών για την κάθε επαφή (εργασία, φίλοι, οικογένεια).

Όχι βέβαια ότι όλα αυτά με δελέασαν να εγκαταλείψω τον κατάλογο του τηλεφώνου ως προεπιλογή, αλλά είναι μια θετική εξέλιξη.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πήγα στην WIND Καλλιρόης και μου άλλαξαν την κάρτα sim χωρίς καμία συζήτηση, μέσα σε 10 δευτερόλεπτα είχα ενεργοποιημένη την καινούρια.

 

Όσο για την "κρυφή επαφή" στη sim, εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο, 250 κενές θέσεις έχει η κάρτα μου και έγινε μια χαρά η αντιγραφή επαφών στην καινούρια κάρτα!

 

Το οποιοδήποτε ΝΟΚΙΑ 6020 σαν το δικό μου δείχνει 249 ελεύθερες 1 χρησιμοποιημένη. (Η επαφή φάντασμα).

Ψάχνοντας το θέμα και για να βρω ποιά θέση είναι η χρησιμοποιημένη, (δοκιμή μία μία <αριθμός θέσης> # όπου σε όλες έβγαζε άκυρη θέση εκτός απο την προτελευταία) κατέληξα ότι είναι η θέση 249 της SIM (η προτελευταία). Οπότε για να ξεπεράσω το πρόβλημα της αντιγραφής έκανα το εξής:

 

Έβαλα τη SIM σε ένα παλιό PANASONIC όπου μπορείς να αποθηκεύσεις επαφή σε συγκεκριμένη θέση. To PANASONIC έδειχνε 250 θέσεις κενές!!!Δημιούργησα μια επαφή και την αποθήκευσα στη θέση 249 της SIM.

Έβαλα την SIM πίσω στο ΝΟΚΙΑ. Έδειχνε και πάλι 249 ελεύθερες μία χρησιμοποιημένη. Τώρα φυσικά η χρησιμοποιημένη φαινόταν κανονικά (αυτή που δημιούργησα).

 

Επιχείρησα αντιγραφή των επαφών από τη μνήμη του ΝΟΚΙΑ στη SIM. KANENA ΠΡΟΒΛΗΜΑ αυτή τη φορά! Όλα κανονικά.

 

Δε ξέρω τι γίνεται σε άλλες συσκευές αλλά στο ΝΟΚΙΑ 6020 αυτά συμβαίνουν με τη νέα SIM της WIND.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας..

Link to comment
Share on other sites

exo sumbolaio TIM,kai diabazo gia tin antikatastasi tis sim..boro na pao px ti deutera na paro ti nea sim,tin stigmi pou i sundesi den einai sto diko mou onoma?

θα πρεπει να παει ο κατοχος του συμβολαιου για να γινει η αντικατασταση καρτας.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα την αλλαγή από USIM TIM σε USIM WIND και διαπίστωσα και εγώ την καταχώριση φάντασμα [unnamed], αλλα την έκανα delete [με NOKIA E70] και όλα μια χαρά, όσο για τα πεδία, σε εμενα επιτρέπει ένα όνομα, ένα τηλέφωνο και ένα e-mail :confused: [καλά σκασίλα μου γιατί τα τηλέφωνα τα αποθηκεύω στη συσκευή, απλά το αναφέρω για να γίνεται συζήτηση] :p
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κι εγω εκανα αντικατασταση της καρτας μου (αυτο μας ελειπε)

απλα θελω να πω 2 προβληματακια και δωστε προσοχη!

1ον στην αναμονη κλησεων,δηλαδη οταν βαζεις τον καλουντα σε αναμονη δεν ακουγεται ο ηχος του παρα5 που ακουγοταν..και τωρα ακουγεται ενας σπαστικος ηχος με αποτελεσμα φυσικα να μη περιμενω!

 

2ον ελπιζω τωρα με την αλλαγη να γινουν αλλαγες και στο service της εταιριας οσο αφορα το θεμα ταχυτητας γιατι απο το ποιοτικο ειμαστε καλυμενοι.

αντε και εις ανωτερα :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα καλά μπορείς να πας σε κατάστημα WIND και να ζητήσεις απλά νέα SIM χωρίς να χρεωθείς;

 

Τι δεν κατάλαβες; Νομίζω είναι απολύτως ξεκάθαρο:

Απάντηση της εταιρείας σε επιστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που τους έστειλα προχθές.

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

 

 

Από τις 19/07/07 μπορείτε να επισκεφθείτε οποιοδήποτε κατάστημα WIND και να προμηθευτείτε μια νέα κάρτα sim WIND δωρεάν, όπου θα αποκαταστήσει οποιαδήποτε «δυσλειτουργία» παρουσιάστηκε με την αλλαγή της επωνυμίας της εταιρίας μας.

 

Οι αντιπρόσωποι μας θα σας καθοδηγήσουν ανάλογα.

 

 

 

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα κι εγώ κι άλλαξα την κάρτα sim μου στο κατάστημα Wind Κηφισιάς. Η αλλαγή έγινε άμεσα και πριν προλάβω να πάω πίσω στο αυτοκίνητο ούτε δυο λεπτά η νέα κάρτα είχε ενεργοποιηθεί. Το τηλέφωνο γράφει πλέον wind.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κι εγω εκανα αντικατασταση της καρτας μου (αυτο μας ελειπε)

απλα θελω να πω 2 προβληματακια και δωστε προσοχη!

1ον στην αναμονη κλησεων,δηλαδη οταν βαζεις τον καλουντα σε αναμονη δεν ακουγεται ο ηχος του παρα5 που ακουγοταν..και τωρα ακουγεται ενας σπαστικος ηχος με αποτελεσμα φυσικα να μη περιμενω!

 

2ον ελπιζω τωρα με την αλλαγη να γινουν αλλαγες και στο service της εταιριας οσο αφορα το θεμα ταχυτητας γιατι απο το ποιοτικο ειμαστε καλυμενοι.

αντε και εις ανωτερα :)

 

egw pantws den allazw sim...protimw to "paradosiako" pleon TIM GR.

an eixa kai karta telestet,akoma kalitera....:)

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

1ον στην αναμονη κλησεων,δηλαδη οταν βαζεις τον καλουντα σε αναμονη δεν ακουγεται ο ηχος του παρα5 που ακουγοταν..και τωρα ακουγεται ενας σπαστικος ηχος με αποτελεσμα φυσικα να μη περιμενω!

Στην αναμονή όταν σε παίρνουν ή όταν παίρνεις;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανα νεότερο για εμας τους καρτοκινητούς;

Θα μας τις αλλάξουν τις καρτούλες μας;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κανα νεότερο για εμας τους καρτοκινητούς;

Θα μας τις αλλάξουν τις καρτούλες μας;

 

Ναι. Το απαντητικό e mail που μου έστειλαν σε καρτοκινητά αναφέρεται. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει και καινούργιες twin;

Όχι ακόμα...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το απαντητικό e mail που μου έστειλαν σε καρτοκινητά αναφέρεται. :)

το έχεις ποστάρει το mail? δηλαδή εγώ που πλήρωσα και δεν άλλαξε το όνομα είμαι θύμα έτσι?

 

τους έχω στείλει mail και μου ζητήσαν τον κωδικό της κάρτας..άντε να δούμε τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονή όταν σε παίρνουν ή όταν παίρνεις;

οταν σε βαζω σε αναμονη.για να ανοιξω την δευτερη γραμμη.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Η δωρεάν αλλαγή ισχύει για όλους τους τύπους συμβολαίων; Ακόμα και για το WIND 1;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...