Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις απέκτησα το 380 και προσπαθώ να το μοντάρω με newmenu και destinator.Μια βοήθεια από τα μέλη γιατί δε δείχνει να ανταποκρίνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις απέκτησα το 380 και προσπαθώ να το μοντάρω με newmenu και destinator.Μια βοήθεια από τα μέλη γιατί δε δείχνει να ανταποκρίνεται.

 

Τι ακριβώς δεν μπορείς να κάνεις; Πιστεύω να μιλάς για το newmenu1 και όχι το σκέτο newmenu. Το 1 είναι πολύ πιο εξοπλισμένο από το σκέτο. Αν έχεις και τα 2 destinators (6+7), πρόσεξε να φτιάξεις 2 φακέλους με διαφορετικό όνομα, όπως λένε σαφώς οι οδηγίες, τον ένα destinator και τον άλλο navigator. Για άλλα κολλήματα, γίνε πιο σαφής, για να βοηθήσουμε, όπου μπορεί ο καθένας.

Παρεπιπτόντως πόσο το πουλάνε τώρα το 380;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Που μπορεί να το βρει κανείς αυτό;

Πρέπει να το δώσει η dis.Eιδική έκδοση για το 380/390.Aκόμη και να είχαμε το πρόγραμμα του 590 δε θα εμφανιζόταν σωστά λόγω της διαφορετικής ανάλυσης της οθόνης.Bέβαια αυτό ίσως να μπορούσε να λυθεί με κάποιο skin,αλλά προς το παρόν μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από EFH77 Εμφάνιση Μηνύματος

Paidia katafere kaneis na brei kai na treksei to

VECTOR Navigation Software gia vector 380 i 390?

Etsi apla gia na to dokimazame na doume ti leei kai auto...

 

Τελικα εμεις με το vector 590 ψαχνουμε να το κανουμε να δουλεψει και με το destinator που εχετε στο 380,

και εσεις με το 380 να το κανετε να δουλεψει και με το προγραμμα της DIS του vector 590 ....

περιεργα πραγματα :O

Link to comment
Share on other sites

Kαι εκεί που έλεγα ότι θα ηρεμήσω,η dis μου βάζει δύσκολα:p

Αποψη μου: τα καινούρια μοντέλα σε σχέση με τα 380/390/590

Vector master 290-->266 mhz cpu έναντι 400mhz του 380/390

windows 4,2 έναντι 5,0 του 380/390

Vector master 400-->Θα δείξει σε τι τιμή θα παίξει

Vector master 600-->μεγαλύτερη οθόνη από το 590,μικρότερος επεξεργαστής

Επίσης από ότι βλέπω έχουν μικρότερη εσωτερική μνήμη,πράγμα που σημαίνει ότι τα πάντα θα παίζουν από την sd.Μάλλον κατάλαβαν το λάθος τους,όσο αφορά τη δυσκολία αναβάθμισης δεδομένων του προγράμματος.Εκτός και αν βρήκαν κανένα καινούριο τρόπο να κλειδώσουν τις νέες συσκευές μέσω της sd.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το δώσει η dis.Eιδική έκδοση για το 380/390.Aκόμη και να είχαμε το πρόγραμμα του 590 δε θα εμφανιζόταν σωστά λόγω της διαφορετικής ανάλυσης της οθόνης.Bέβαια αυτό ίσως να μπορούσε να λυθεί με κάποιο skin,αλλά προς το παρόν μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.

 

 

Sto site tis dis uparxei idi anabathmisi gia to 590,i opoia einai

kai programma kai xartis mazi,To katebasa mpas kai me liges tropopoiiseis epeze se 380,Tipota omws.Opws episis sto site tis i dis leei oti kukloforei anabathmisi vector navigation gia 380-390.

Opote kapws kai ma kapio tropo trexei auto se 380

Link to comment
Share on other sites

οπα νατα...new kid in town...

 

Vector Master DIS 600

 

για δες που νομιζαμε οτι το 590 ηταν το τελευταιο....

 

Kαι εκεί που έλεγα ότι θα ηρεμήσω,η dis μου βάζει δύσκολα:p

Αποψη μου: τα καινούρια μοντέλα σε σχέση με τα 380/390/590

Vector master 290-->266 mhz cpu έναντι 400mhz του 380/390

windows 4,2 έναντι 5,0 του 380/390

Vector master 400-->Θα δείξει σε τι τιμή θα παίξει

Vector master 600-->μεγαλύτερη οθόνη από το 590,μικρότερος επεξεργαστής

Επίσης από ότι βλέπω έχουν μικρότερη εσωτερική μνήμη,πράγμα που σημαίνει ότι τα πάντα θα παίζουν από την sd.Μάλλον κατάλαβαν το λάθος τους,όσο αφορά τη δυσκολία αναβάθμισης δεδομένων του προγράμματος.Εκτός και αν βρήκαν κανένα καινούριο τρόπο να κλειδώσουν τις νέες συσκευές μέσω της sd.

 

 

Που βρήκατε τις πληροφορίες αυτές ρε παιδιά; Όσο και να έψαξα στο site της dis, δεν βρήκα ούτε μια αράδα.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Kαι εκεί που έλεγα ότι θα ηρεμήσω,η dis μου βάζει δύσκολα:p

Αποψη μου: τα καινούρια μοντέλα σε σχέση με τα 380/390/590

Vector master 290-->266 mhz cpu έναντι 400mhz του 380/390

windows 4,2 έναντι 5,0 του 380/390

Vector master 400-->Θα δείξει σε τι τιμή θα παίξει

Vector master 600-->μεγαλύτερη οθόνη από το 590,μικρότερος επεξεργαστής

Επίσης από ότι βλέπω έχουν μικρότερη εσωτερική μνήμη,πράγμα που σημαίνει ότι τα πάντα θα παίζουν από την sd.Μάλλον κατάλαβαν το λάθος τους,όσο αφορά τη δυσκολία αναβάθμισης δεδομένων του προγράμματος.Εκτός και αν βρήκαν κανένα καινούριο τρόπο να κλειδώσουν τις νέες συσκευές μέσω της sd.

 

 

Η μικρότερη μνήμη, μαζί με τον μικρότερο επεξεργαστή, σίγουρα θα δυσκολέψει να τρέχουν παράλληλα προγράμματα, όπως script κλπ. Τώρα για κλείδωμα μέσω κάρτας το βλέπω και χωρίς λόγο και δύσκολο. Αφού ειδικά η sd πρέπει να αντιγράφεται εύκολα, μαζί με το πιθανό κλειδί της.Αρα μάλλον στο επίπεδο της πολλαπλής λειτουργείας θα πρέπει να παίζουν. Οίδωμεν, ώ φίλοι.

--------------------------------------

Υ.Γ. Φίλε bbbb, με μεγίστη χαρά μου σε βλέπω πάλι δραστηριοποιημένο. Είναι σίγουρο ότι κάθε φορά που σε πιάνει φαγούρα(εγκεφαλική), κατεβάζεις απίθανα πράγματα. Ειλικρινά είναι τόσο πλήρες το 380 με όσα του έχεις βάλει, που όσο και αν ζορίζομαι, δεν βρίσκω κάτι άλλο να ζητήσω. Αλλά με εσένα κανείς δεν πρέπει να είναι σίγουρος..........και ξανά προς την δόξα........

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από EFH77 Εμφάνιση Μηνύματος

Paidia katafere kaneis na brei kai na treksei to

VECTOR Navigation Software gia vector 380 i 390?

Etsi apla gia na to dokimazame na doume ti leei kai auto...

 

Τελικα εμεις με το vector 590 ψαχνουμε να το κανουμε να δουλεψει και με το destinator που εχετε στο 380,

και εσεις με το 380 να το κανετε να δουλεψει και με το προγραμμα της DIS του vector 590 ....

περιεργα πραγματα :O

 

Κάθε διαφορετικό navigation software, μπορεί να σου φανεί χρήσιμο κάπου.Δεν είναι κακό να μαθαίνει κανείς νέα πράγματα. Μη σου φαίνεται περίεργο. Υπήρξε στιγμή, που αναζητώντας κάποιο προορισμό, ασπροπρόσωπο με έβγαλε το papago και όχι τα destinators .

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

ο tcmp player που έχω στο newmenu1 παίζει divx.

http://rapidshare.com/files/79896786/SIP.PPC_ARM.CAB.html

Ελληνικό πληκτρολόγιο για όσους το χρειάζονται.Αν κλείσετε τη συσκευή από το on-off πρέπει να το ξαναεγκαταστήσετε.

Για την εγκατάσταση ανοίγουμε πρώτα από την μπάρα εργασίας,το ήδη υπάρχον πληκτρολόγιο και κάνουμε διπλό κλικ στο sip.ppc_arm.cab.Βάζουμε τον κέρσορα εκεί που γράφει (install here) και πατάμε enter στο πληκτρολόγιο.Μετά το απαιτούμενο soft reset,μπορούμε να επιλέγουμε το πληκτρολόγιο απο την μπάρα.

Επίσης πρέπει να πάμε στον πίνακα ελέγχου στα regional settings και να βάλουμε greek.

Καλημέρα καλη χρόνια σε όλους με υγεία.προς ενημέρωση το ελληνικό πληκτρολογιο του bbbb,δεν παιζει στο 590.Στο reset κολλαει τελειως.το dest 7 εχει προβλημα.το 6.1.40 αψογο.δεν δουλευει ομως ο νεος χαρτης δυστηχως..

Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλή χρονιά

Αγαπητέ φίλε θα ήθελα την βοηθειά σου στο πως να βάλω το igo στο 390 vector

σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

jovalvis@in.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάθε διαφορετικό navigation software, μπορεί να σου φανεί χρήσιμο κάπου.Δεν είναι κακό να μαθαίνει κανείς νέα πράγματα. Μη σου φαίνεται περίεργο. Υπήρξε στιγμή, που αναζητώντας κάποιο προορισμό, ασπροπρόσωσοπο με έβγαλε το papago και όχι τα destinators .

 

Εgw exw perasmena mesa,dest 6,dest 7, kai papago.

exeis dikio oti an kai psilomapa to papago

einai stigmes pou mporei kapou na kolaei to dest kai na anatrexeis se auto.

Opote gia auto lew gia to vector navigation to opoio

standar einai kallitero apo to Papago.

etsi toulaxiston nomizw..

Makari na brethei kai auto...

Link to comment
Share on other sites

O μόνος τρόπος να βρεθεί είναι να μας το δώσει η dis.Προσωπικά όμως δεν τρελαίνομαι κιόλας να το δοκιμάσω.Μπορεί να είναι καλύτερο από το papago αλλά χρησιμοποιεί τους ίδιους χάρτες.Οσο αφορα στην περιοχή μου 2,5χρόνια τώρα από εποχής papago 7 δεν έχει υπάρξει καμμία ουσιαστική βελτίωση στη χαρτογράφηση.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που το δοκιμάζω είναι μιά χαρά. Δεν ξέρω σε ποιά περιοχή βρίσκεσαι αλλά εδώ στην Αθήνα είναι αστέρι. :up:

 

Είδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

αααα ξέχασα να πώ στους ενδιαφερόμενους, οτι τηλεφώνησε ένας φίλος που έχει το 380, στη dis και ρώτησε αν το νέο software θα είναι διαθέσιμο για τα 380 και 390. Του απάντησαν οτι το vector navigation software (έτσι το ονομάζουν) θα είναι διαθέσιμο και γι'αυτούς (380-390) αλλά υπάρχει σιωπή για το αν θα πληρώνεις ή όχι :X
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που το δοκιμάζω είναι μιά χαρά. Δεν ξέρω σε ποιά περιοχή βρίσκεσαι αλλά εδώ στην Αθήνα είναι αστέρι. :up:

 

Είδωμεν....

 

Αν το 590 έχει τους ίδιους χάρτες με το 380, τότε σε μένα θα ήταν σβηστό το αστέρι,αφου με έβγαλε σε δρόμο με σκαλάκια, στου Γκύζη. Τα σκαλάκια είναι εκεί τουλάχιστον 15 χρόνια. Εκτός αν η περιοχή Γκύζη είναι πολύ μακρυά από την Ομόνοια. Για να μην πω για τον Γέρακα,που ενώ διαφήμιζαν στην αναβάθμιση, ότι είχε αριθμοδότηση, ακόμη δεν έχει αριθμούς. Όσες δε παρατηρήσεις τους έγραψα για λάθος μονοδροήσεις και διαδρομές, αν και έγιναν 3 αναβαθμίσεις, δεν διόρθωσαν ΤΙΠΟΤΕ. Καλά κρασιά....

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος τρεξει το DEST 7 στο Vector 590? Αν ναι πως? Το 6 τρεχει μια χαρα ,(αν αγνοησει κανεις το μεγεθος της οθονης ) αλλα το 7 και το IGOPNA δεν ξεπερνουν ουτε την αρχικη οθονη .
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου χρονια πολλα καλη χρονια!!!

θα ηθελα να σε απασχολησω για λιγο σχετικα με το newmenu1

το προβλημα μου ειναι το εξης ενω δουλευει μια χαρα το dastinator 6

και το papago το dastinator 7 δεν μου το ανοιγει με τιποτα

απο το μενου μονο μεσα απο τον explorer

υπαρχει λυση στο προβλημα μου

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου bbbb χρονια πολλα καλη χρονια!!!

θα ηθελα να σε απασχολησω για λιγο σχετικα με το newmenu1

το προβλημα μου ειναι το εξης ενω δουλευει μια χαρα το dastinator 6

και το papago το dastinator 7 δεν μου το ανοιγει με τιποτα

απο το μενου μονο μεσα απο τον explorer

υπαρχει λυση στο προβλημα μου

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου bbbb χρονια πολλα καλη χρονια!!!

θα ηθελα να σε απασχολησω για λιγο σχετικα με το newmenu1

το προβλημα μου ειναι το εξης ενω δουλευει μια χαρα το dastinator 6

και το papago το dastinator 7 δεν μου το ανοιγει με τιποτα

απο το μενου μονο μεσα απο τον explorer

υπαρχει λυση στο προβλημα μου

ευχαριστω πολυ!!!

 

Επειδή πολλοί έπαθαν το ίδιο, δες μήπως δεν έχεις ονομάσει το ένα file navigator και το άλλο destinator; Φρόντισε τα περιεχόμενα του ενός να είναι ότι έχει το 6 και του άλλου ότι έχει το 7. Επίσης να έχεις φτιάξει και ένα τρίτο file με το όνομα destinatorapps και να βάλεις μέσα τον-τους χάρτες και το user data, για να το χρησιμοποιούν και τα δυο destinators

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...