Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε τίποτα πληροφορίες για το Vector Master 590? Τιμή? Πουλιέται πουθενά?

 

'Αρχισε η προσφορά του στα 189 ευρώ με 2 κουπόνια απο το Πρώτο Θέμα και τα carrefour, αντί της κανοικής 299. Πάντως δεν έχει και καμμιά μεγάλη διαφορά απο το 380, μόνο το μπλε δοντάκι, που προσωπικά το προτιμώ ανεξάρτητο από το GPS

Προσοχή στην λεπτομέρεια. Δεν λέει πουθενά για δυνατότητα να τρέχει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης από κάρτα. Οι χάρτες είναι προεγατεστημένοι ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ. Πρέπει να μάθετε αν μπορεί να τρέχει και απο την κάρτα διάφορα προγράμματα πλοήγησης ή απλά θέλουν να περιορίσουν τις πραγματικά μεγάλες δυνατότητες του 380 και 390. Αλλόιώς περιμένετε να ασχοληθούν (αν έχουν ακόμη όρεξη) τα τζιμάνια του site και να μας πουν τις νέες δυνατότητες παρέμβασης. Με τα ήδη γνωστά για τα 380 και 390, δεν το βλέπω φιλικώτερο το 590

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

Καταρχήν θέλω να ευχαριστήσω τους exelix και papajo για την αμεσότατη ανταπόκρισή τους.

Μία ερώτηση σε όποιον γνωρίζει, παίζει το Activesynch της Microsoft με το 380; Ας ψάξει κάποιος γνωστικός το site http://www.wincesoft.de/html/gapi_for_hpc_s.html να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε τίποτα παραπάνω με το μηχανάκι.

Όσο για το 590 η dis αναφέρει στο site της (http://www.dis.gr/index.asp?mod=articles&id=265) οτι οι χάρτες και το λογισμικό είναι εγκατεστημένα στην κάρτα μνήμης (στα περιεχόμενα της συσκευασίας).

Τέλος θα ήθελα να αναφέρω οτι η registry του 380 αρχικοποιείται πιθανότατα αν τρέξουμε το αρχείο cleanhive.exe που βρίσκεται μέσα στον φάκελο windows,απλα θα πρέπει να επαναφέρουμε το engine.ini στην αρχική του μορφή για να ξαναλειτουργήσει το newmenu1 (σε μια περίπτωση μεγάλου σκαλώματος που έφαγε το δικό μου 380, το cleanhive με έσωσε)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορείς να το πειράξεις όπως τα 380-390, αλλά σύμφωνα με το site της DIS στα περιεχόμενα της συσκευασίας λέει:

 

Κάρτα SD 128MB με χάρτες DIS Maps και λογισμικό VECTOR Navigation Software

 

Και επίσης έχει οθόνη 4 ιντσών. Άμα δηλαδή το κάνεις ό,τι θες όπως τα δικά μας, ε δεν υπάρχει και ιδιαίτερη σύγκριση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Καταρχήν θέλω να ευχαριστήσω τους exelix και papajo για την αμεσότατη ανταπόκρισή τους.

Μία ερώτηση σε όποιον γνωρίζει, παίζει το Activesynch της Microsoft με το 380; Ας ψάξει κάποιος γνωστικός το site http://www.wincesoft.de/html/gapi_for_hpc_s.html να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε τίποτα παραπάνω με το μηχανάκι.

Όσο για το 590 η dis αναφέρει στο site της (http://www.dis.gr/index.asp?mod=articles&id=265) οτι οι χάρτες και το λογισμικό είναι εγκατεστημένα στην κάρτα μνήμης (στα περιεχόμενα της συσκευασίας).

Τέλος θα ήθελα να αναφέρω οτι η registry του 380 αρχικοποιείται πιθανότατα αν τρέξουμε το αρχείο cleanhive.exe που βρίσκεται μέσα στον φάκελο windows,απλα θα πρέπει να επαναφέρουμε το engine.ini στην αρχική του μορφή για να ξαναλειτουργήσει το newmenu1 (σε μια περίπτωση μεγάλου σκαλώματος που έφαγε το δικό μου 380, το cleanhive με έσωσε)

 

 

΄Δεν ξέρω τι λέτε απο το site της dis, εγώ αναφέρομαι στο διαφημιστικό απο το ΘΕΜΑ που έχει για το 590. Μιλάει ΣΑΦΩΣ για χάρτες εγκατεστημένους στην ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ. Τώρα αν με αυτό εννοούν την κάρτα, εεε τι να πω. ¨οσο για το active sync δεν βρήκα τρόπο να το κάνω να δουλεύει με το 380. Αν το κατάφερε κανείς.....

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Στην κεντρική σελίδα της αριστερά πάνω έχει ένα μεγάλο μπλε κουμπί που λέει "Αναβαθμίσεις χαρτών και Λογισμικού".
Link to comment
Share on other sites

'Αρχισε η προσφορά του στα 189 ευρώ με 2 κουπόνια απο το Πρώτο Θέμα και τα carrefour, αντί της κανοικής 299. Πάντως δεν έχει και καμμιά μεγάλη διαφορά απο το 380, μόνο το μπλε δοντάκι, που προσωπικά το προτιμώ ανεξάρτητο από το GPS

Προσοχή στην λεπτομέρεια. Δεν λέει πουθενά για δυνατότητα να τρέχει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης από κάρτα. Οι χάρτες είναι προεγατεστημένοι ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ. Πρέπει να μάθετε αν μπορεί να τρέχει και απο την κάρτα διάφορα προγράμματα πλοήγησης ή απλά θέλουν να περιορίσουν τις πραγματικά μεγάλες δυνατότητες του 380 και 390. Αλλόιώς περιμένετε να ασχοληθούν (αν έχουν ακόμη όρεξη) τα τζιμάνια του site και να μας πουν τις νέες δυνατότητες παρέμβασης. Με τα ήδη γνωστά για τα 380 και 390, δεν το βλέπω φιλικώτερο το 590

 

Νομίζω φίλε μου επειδή το είδα ότι είναι και πιό μεγάλο και πιό χοντρό από τα προηγούμενα ή τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε στού Ρέντη που το είδα.Επίσης το Μπλέ Δόντι είναι όντως δελεαστικό και ιδιαίτερα σε αυτή την τιμή με το Πρώτο Θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Καταρχήν θέλω να ευχαριστήσω τους exelix και papajo για την αμεσότατη ανταπόκρισή τους.

Μία ερώτηση σε όποιον γνωρίζει, παίζει το Activesynch της Microsoft με το 380; Ας ψάξει κάποιος γνωστικός το site http://www.wincesoft.de/html/gapi_for_hpc_s.html να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε τίποτα παραπάνω με το μηχανάκι.

Όσο για το 590 η dis αναφέρει στο site της (http://www.dis.gr/index.asp?mod=articles&id=265) οτι οι χάρτες και το λογισμικό είναι εγκατεστημένα στην κάρτα μνήμης (στα περιεχόμενα της συσκευασίας).

Τέλος θα ήθελα να αναφέρω οτι η registry του 380 αρχικοποιείται πιθανότατα αν τρέξουμε το αρχείο cleanhive.exe που βρίσκεται μέσα στον φάκελο windows,απλα θα πρέπει να επαναφέρουμε το engine.ini στην αρχική του μορφή για να ξαναλειτουργήσει το newmenu1 (σε μια περίπτωση μεγάλου σκαλώματος που έφαγε το δικό μου 380, το cleanhive με έσωσε)

 

Όσον αφορά το gapi for hpcs το έχω εγώ συμβατό με τη συσκευή μας .. το θέμα είναι ότι το δοκιμάζω ακόμα .. και είναι επικίνδυνο γιατί μπορεί να καταστρέψει τη συσκευή και μετά να χρειάζεται να την επιστρέψεις .... :(:(

 

όσον αφορά το μεγάλο σκάλωμα και το cleanhive .. δεν νομίζω να πιάνει αν δεν ανοίγει καθόλου το vector...

το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το gapi for hpcs το έχω εγώ συμβατό με τη συσκευή μας .. το θέμα είναι ότι το δοκιμάζω ακόμα .. και είναι επικίνδυνο γιατί μπορεί να καταστρέψει τη συσκευή και μετά να χρειάζεται να την επιστρέψεις .... :(:(

 

όσον αφορά το μεγάλο σκάλωμα και το cleanhive .. δεν νομίζω να πιάνει αν δεν ανοίγει καθόλου το vector...

 

Αν καταφέρειςνα κάνεις synchronisation του Vector 380 χωρίς κόλλημα, ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ. Eίναι ενδιαφέρον. Όπως και αν βρεί κανείς ελληνικό πληκτρολόγιο για τα Windows του.

Αντε σιγά-σιγά να το κάνουμε πιο δυνατό:D:lol::)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατό το μηχάνημα από μόνο του .. Αν δεν είχε αυτή την ατέλεια με την registry δεν θα είχαμε να φοβόμαστε τίποτα ... άσχετο Του είχα δοκιμάσει ένα παιχνίδι σαν το age of empires και το έπαιζε πολύ καλά .. το ίδιο το age of empires δεν έπαιζε άνοιγε και κόλαγε .. μάλλον στα intros ...

to συχρονιzation ? γιατί το θέλεις όμως ?

το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατό το μηχάνημα από μόνο του .. Αν δεν είχε αυτή την ατέλεια με την registry δεν θα είχαμε να φοβόμαστε τίποτα ... άσχετο Του είχα δοκιμάσει ένα παιχνίδι σαν το age of empires και το έπαιζε πολύ καλά .. το ίδιο το age of empires δεν έπαιζε άνοιγε και κόλαγε .. μάλλον στα intros ...

to συχρονιzation ? γιατί το θέλεις όμως ?

 

 

Τίποτε. Απλά νόμισα ότι ο sprokos προσπαθούσε να τρέξει το activesync με το vector και εσύ του απάντησες σχετικά και ρώτησα έτσι από περιέργεια.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω ενα Pna αλλά δε θαθελα κάτι πολυ ακριβό. οποτε προσανατολίζομαι στην προσφορα του θεματος για το Vector 590. ξέρει κάποιος αν αξίζει ή αν έχει σημαντικές διαφορές απο το Vector 390??αυτο που με προβληματίζει είναι οι χάρτες..αποτι έχω ακούσει γενικά οι χάρτες της ngi είναι οι καλύτεροι. Η navteq Που λεει πως το vector 590 υποστηρίζει τους χάρτες της δεν εχει σχεση με το destinator ε;!!! εχω μπερδευτει πολυ μαυτα τα συτήματα γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος και δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω to vector 590 ή να δώσω 100 ευρώ παραπάνω και να πάρω ενα pna με το destinator προεγκατεστημενο... τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟ VECTOR ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ TO DEST7 ΓΙΑ 380 Κ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ?PLEASEEEEE!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να συνδεσεις το Vector με τα ηχεια του αυτοκινητου? Κριμα να μην εκμεταλευτω την δυνατοτητα του player. Επισης, τι παιχνιδια μπορω να περασω?
Link to comment
Share on other sites

Άμα το ηχοσύστημά σου έχει line-in ή μπορείς να του βάλεις (ένα καλωδικάκι είναι) τότε μπορείς. Τώρα το κατά πόσο είναι ωραίο να χάνεις όλη τη μουσική και να ακούς μόνο την καθοδήγηση θα το κρίνεις μόνος σου! Παιχνίδια παίζει ό,τι είναι γραμμένο για Windows CE (βέβαια πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις). Είχε πει ο bbbb ότι θα βρει κάποια δοκιμασμένα να μας τα δώσει, αλλά μάλλον του έπεσε δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να συνδεσεις το Vector με τα ηχεια του αυτοκινητου? Κριμα να μην εκμεταλευτω την δυνατοτητα του player. Επισης, τι παιχνιδια μπορω να περασω?

 

Άμα το ηχοσύστημά σου έχει line-in ή μπορείς να του βάλεις (ένα καλωδικάκι είναι) τότε μπορείς. Τώρα το κατά πόσο είναι ωραίο να χάνεις όλη τη μουσική και να ακούς μόνο την καθοδήγηση θα το κρίνεις μόνος σου! Παιχνίδια παίζει ό,τι είναι γραμμένο για Windows CE (βέβαια πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις). Είχε πει ο bbbb ότι θα βρει κάποια δοκιμασμένα να μας τα δώσει, αλλά μάλλον του έπεσε δουλειά.

 

Όπως λέιει και ο φίλος exelix, αν το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου σου έχει γραμμή: line-in μπορείς να το συνδέσεις για να ακους τα τραγούδια που έχεις περάσει σε ΜΡ3 μορφή. Αυτό μόνο στην περίπτωση, που το ηχοσύστημά σου δεν παίζει απο μόνο του ΜΡ3, αλλοιώς η ποιότητα ήχου απο το vector δεν μου θυμίζει στεροφωνικό ήχο. Έπαιξα τα ίδια τραγούδια στο κινητό μου(alcatels853) και στο vector και τα άκουγα απο τα ΙΔΙΑ ακουστικά. ΕΕΕ, καμμία σχέση, πίστεψέ με. Το να ακούς τώρα τις φωνητικές οδηγίες του vector ,κατά την πλοήγηση, από όλα τα μεγάφωνά σου, δεν αξίζει.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω ενα Pna αλλά δε θαθελα κάτι πολυ ακριβό. οποτε προσανατολίζομαι στην προσφορα του θεματος για το Vector 590. ξέρει κάποιος αν αξίζει ή αν έχει σημαντικές διαφορές απο το Vector 390??αυτο που με προβληματίζει είναι οι χάρτες..αποτι έχω ακούσει γενικά οι χάρτες της ngi είναι οι καλύτεροι. Η navteq Που λεει πως το vector 590 υποστηρίζει τους χάρτες της δεν εχει σχεση με το destinator ε;!!! εχω μπερδευτει πολυ μαυτα τα συτήματα γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος και δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω to vector 590 ή να δώσω 100 ευρώ παραπάνω και να πάρω ενα pna με το destinator προεγκατεστημενο... τι λέτε;

 

 

Αν θέλεις να ΄τρέχεις νόμιμα το destinator αγόρασέ το έτοιμο, εγκατεστημένο. Οι χάρτες του 390 δεν έχουν καμμία σχέση με τους χάρτες της ngi. Είναι πολύ εμφανίσιμοι, αλλά ακόμη ατελείς. Πάντως κανουν σχεδόν κάθε μήνα update. Ίσως γρήγορα να φτάσουν τα επίπεδα της ngi που τρέχουν στα destinator

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατό το μηχάνημα από μόνο του .. Αν δεν είχε αυτή την ατέλεια με την registry δεν θα είχαμε να φοβόμαστε τίποτα ... άσχετο Του είχα δοκιμάσει ένα παιχνίδι σαν το age of empires και το έπαιζε πολύ καλά .. το ίδιο το age of empires δεν έπαιζε άνοιγε και κόλαγε .. μάλλον στα intros ...

to συχρονιzation ? γιατί το θέλεις όμως ?

 

μπορειτε να μας πειτε πως μπορουμε να τρεξουμε και εμεις παιχνιδια?? καποιο τροπο ισως??

vector master 390 the ultimate PNA machine!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιοκασετοφωνο μου εχει μια υποδοχη cd in. Εκει προφανως μπορω να συνδεσω το vector ετσι? Επισης βρηκα 3 παιχνιδακια free αλλα δεν ξερω πως να τα περασω για να τα παιξω.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιοκασετοφωνο μου εχει μια υποδοχη cd in. Εκει προφανως μπορω να συνδεσω το vector ετσι? Επισης βρηκα 3 παιχνιδακια free αλλα δεν ξερω πως να τα περασω για να τα παιξω.:lol:

 

Συνήθως αυτή η είσοδος θέλει λίγο ρεύμα, όπως βγαίνει απο την αντίστοιχη έξοδο της άλλης συσκευής. Η έξοδος ακουστικών δίνει πιο δυνατό σήμα. Οπότε επειδή δεν έχει δοκιμαστεί και για να αποφύγουμε ζημιές, όταν το συνδέσεις, φρόντισε ο ήχος στο vector να είναι χαμηλά, 2-3 τετραγωνάκια. Ανάλογα με το αποτέλεσμα δυναμώνεις εκ των υστέρων τον ήχο απο το vector, αν η ένταση που σου δίνει το ραδιόφωνό σου δεν σου είναι ικανοποιητική.

Όσο για τα παιχνίδια πρόσεξε γιατί μπορεί να σου αλλάξουν στοιχεία στην registry του 380 και δεν μπορείς να την επαναφέρεις ούτε σε καλύπτει η εγγύηση. Περίμενε κάποιον πιο έμπειρο να δεοκιμάσει και να μας πεί.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...